Jump to content

Слави: ИТН излиза от коалицията, слагам край на агонията


Препоръчани коментари

преди 14 часа , meleto каза:

Аз като гледам правителството на Киро не се справи с нещо от всички тези въпроси! За какво ни е? 

И пак казвам: ще се назначи служебен кабинет. Няма да е толкова драматично, колкото го описват от ДБ, щото те се дърлят от онзи ден по този въпрос.

Не знам, аз съм съгласен, че тази коалиция е уродлива - тя поне тройна да беше и да имаше мнозинство, но с цели 4 партии (2 от които прясно сформирани) си беше мъртво родена от самото начало.

Само че ми се струва, че поредно правителство на Радев може още да влоши нещата (Помним Стойчо Кацаров, нали?) в комбинация с настъпващия Копейкин и ми се вижда доста рисково начинанието на Слави и ко.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 10.07.2021 г. от 15:07, omline каза:

Та хора на тези двамата сега ще управляват заедно - няма лошо, сигурно са свестни, но когато хвърлят кал по опонентите си сега, нека са наясно, че животът (особено политическият) така обръща нещата, че утре да зависиш от този, когото днес плюеш (както се случва с тях двамата).

Ако бях хейтър щях да кажа, че в нашето село не му викаме баш реванш на това нещо, ама ще си трая.

Лек щрих отпреди 1 година, когато сме обсъждали Иван Костов и Слави. Ден преди вторите избори за 2021.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, omline каза:

Не знам, аз съм съгласен, че тази коалиция е уродлива - тя поне тройна да беше и да имаше мнозинство, но с цели 4 партии (2 от които прясно сформирани) си беше мъртво родена от самото начало.

Само че ми се струва, че поредно правителство на Радев може още да влоши нещата (Помним Стойчо Кацаров, нали?) в комбинация с настъпващия Копейкин и ми се вижда доста рисково начинанието на Слави и ко.

Копейкин няма връзка с главния. Живее си в балон, че ще управлява самостоятелно. По-скоро е Волен Сидеров 2. Преди изборите говори едно, след тях - друго. Възраждане няма начин да е с повече от 15%. И то ако разграби целия патриотичен спектър, в което се съмнявам. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , meleto каза:

Копейкин няма връзка с главния. Живее си в балон, че ще управлява самостоятелно. По-скоро е Волен Сидеров 2. Преди изборите говори едно, след тях - друго. Възраждане няма начин да е с повече от 15%. И то ако разграби целия патриотичен спектър, в което се съмнявам. 

Проблема е, че заради такива като @Fast в момента тези патриотични течения, или идиотични ако трябва да сме точни започват леко да надигат глава навсякъде. Истината е, че нито 1 няма място там, но няма алтернатива. Трябва да стане като в Швейцария, всяка област си праща по една свещена крава и там 10тина човека се карат. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , omline каза:

И за да е циркът пълен, Прайд тая седмица! 😆 Мамата си джаса ей...

100% Трифи е нагласил цялата работа да се падне на същата седмица и да отвлече вниманието от Прайда ;)

 

преди 6 часа , meleto каза:

Копейкин няма връзка с главния. Живее си в балон, че ще управлява самостоятелно. По-скоро е Волен Сидеров 2. Преди изборите говори едно, след тях - друго. Възраждане няма начин да е с повече от 15%. И то ако разграби целия патриотичен спектър, в което се съмнявам. 

Пепел ти на клавиатурата, на Копейкин и компания и един глас им е много. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 часа , WindWalkerMonk каза:

Ами доста по - добре е от Киро Харварда. Бойко основно говореше за България - пътища, метра…

Хора, защо не спирате да говорите за тия пътища и метро?Метро има само в София, така че това не мисля, че трябва въобще да се споменава.То става на аквариум при всеки по-обилен дъжд.

Защо прорестираха пътните фирми и кой ги накара?Защото ПП отказаха да плащат за ремонти, на пътища изградени преди по-малко от 5-10 години!И то изградени без конкурс, а под формата на ремонт!С такива пътища ли хвалите Боко?Или с подпорната стена до Рилския манастир, дето се свлече дни, след като Боко официално и преряза лентата?Погледнете в какво състояние са Тракия и Хемус, погледнете Струма.Погледнете първокласните пътища, Северната тангента и околовръстното!Това са все обекти, някои ремонтирани, някои изградени преди няма и 10 години, а вижте в какво състояние са - разруха!

Разберете, че пътища се строяха по времето на Боко, само защото в този програмен период ЕС отпускаше пари за инфраструктурни проекти, а ГЕРБ източваха фондовете!Ако нямаше пари от ЕС,и ако нямаше как да се краде от тези пари, Боко нямаше да направи нищо!
С парите отпуснати по фондовете България трябваше да е опасана в първокласни магистрали, а те едвам завършиха една, дето като я пуснаха асфалта беше на вълни и на хората им падаха пломбите като се движат в тоя участък!Няколко години по-късно преасфалтираха всичко, та пак да откраднат!!!

За справка, в Германия има магистрали изградени по Хитлерово време, които с правилна поддръжка се експлоатират безпроблемно и до днес.На Боко пътищата се превръщат в лунен пейзаж на втората година от откриването.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, nikitrz каза:

Хора, защо не спирате да говорите за тия пътища и метро?Метро има само в София, така че това не мисля, че трябва въобще да се споменава.То става на аквариум при всеки по-обилен дъжд.

Защо прорестираха пътните фирми и кой ги накара?Защото ПП отказаха да плащат за ремонти, на пътища изградени преди по-малко от 5-10 години!И то изградени без конкурс, а под формата на ремонт!С такива пътища ли хвалите Боко?Или с подпорната стена до Рилския манастир, дето се свлече дни, след като Боко официално и преряза лентата?Погледнете в какво състояние са Тракия и Хемус, погледнете Струма.Погледнете първокласните пътища, Северната тангента и околовръстното!Това са все обекти, някои ремонтирани, някои изградени преди няма и 10 години, а вижте в какво състояние са - разруха!

Разберете, че пътища се строяха по времето на Боко, само защото в този програмен период ЕС отпускаше пари за инфраструктурни проекти, а ГЕРБ източваха фондовете!Ако нямаше пари от ЕС,и ако нямаше как да се краде от тези пари, Боко нямаше да направи нищо!
С парите отпуснати по фондовете България трябваше да е опасана в първокласни магистрали, а те едвам завършиха една, дето като я пуснаха асфалта беше на вълни и на хората им падаха пломбите като се движат в тоя участък!Няколко години по-късно преасфалтираха всичко, та пак да откраднат!!!

За справка, в Германия има магистрали изградени по Хитлерово време, които с правилна поддръжка се експлоатират безпроблемно и до днес.На Боко пътищата се превръщат в лунен пейзаж на втората година от откриването.

Е какво толкова 2 в 1 са строили, метро и ферибот. Къде другаде може да се похвалят с такава иновация? 

И за да сме точни, ЕС имат програми и за други строителства, не само на магистрали, но толкова могат обръчите от фирми.  Ако някой на местно ниво можеше да строи скоростни жп трасета (примерно), щяха и това да се облажат. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

@nikitrz не е само това, 10 милиарда дръпнаха и ги офукаха за седмица. Да не говорим за този абсурд долу:

Изпращането на военна помощ за Украйна изисква политическо, но и обществено единство. В публичното пространство има много крайни мнения по тази тема. Мисля, че е време да обърнем тази обществена енергия в реални действия!
Като министър-председател ще продължавам да работя за това България да има единна позиция въз основа на информиран избор, като през идващата седмица свиквам коалиционен съвет и организирам пътуване до Киев. Военната помощ не е задължително в една от двете крайности - не е само снаряди или каски. Нека разберем истинските нужди на Украйна и информирано като коалиция да се обединим около важни за тях конкретни необходимости, зад които всички можем да застанем.
Германия, Франция, Италия, Полша, Нидерландия, Австрия, Гърция, Швеция, Белгия, Финландия, Дания, Румъния, Норвегия, Хърватска, Чехия, Ирландия, Литва, Люксембург, Естония, Словения, Словакия, Кипър и Латвия изпращат военна помощ за Украйна и това не води до обявяване на война спрямо тях.
Докато достигнем този политически консенсус, като граждани на България, които вярват, че никой в Европа няма право да нападне съседите си и да избива мирното население, можем свободно да изберем да помогнем финансово на Украйна за закупуване на боеприпаси.
Затова откривам публична кампания за набиране на финансов ресурс, който да бъде предоставен на украинското правителство. Призовавам всеки български гражданин, който наистина иска да помогне на Украйна, да дари като мен една заплата. Думите са лесни, делата са трудни, време е Фейсбук постовете да се превърнат в средства за Украйна.
Държавата сме всички ние и всеки трябва да се чувства, че може да бъде част от решението. #едназаплатазаукрайна
 
Aз ще ти кажа моят проблем с Киро какъв е, и защо няма да гласувам никога повече за тях. А именно същото тъпо, алчно, комунистическо копеле като всички в България е. Толкова е себичен, чуй го как говори само: винаги е АЗ. Никога не е ние, той няма елементарен усет за колективност и диалог. Абсолютна поглога е. Случаят с Генчовска или каквато е там го доказа на 100%. Имаш министри, те не са от твоята партия, хубаво. Това е ОК, че имате различна визия за нещата, но това са твоите министри, твоят колектив. Трябва да им делегираш доверие, ако не си съгласен с нея седни и говорете, колектива трянва да се усеща като едно цяло, като екип. Всеки от тези хора трябва да бъде лицето, основният канал за комуникация, а ти като министър да ги подкрепяш пасивно. Не може цял живот да имаме тартор, а другите органи да са сложени за параван, колкото да има и само защото закона и коалицията го изискват. 
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , nikitrz каза:

Хора, защо не спирате да говорите за тия пътища и метро?Метро има само в София, така че това не мисля, че трябва въобще да се споменава.То става на аквариум при всеки по-обилен дъжд.

Защо прорестираха пътните фирми и кой ги накара?Защото ПП отказаха да плащат за ремонти, на пътища изградени преди по-малко от 5-10 години!И то изградени без конкурс, а под формата на ремонт!С такива пътища ли хвалите Боко?Или с подпорната стена до Рилския манастир, дето се свлече дни, след като Боко официално и преряза лентата?Погледнете в какво състояние са Тракия и Хемус, погледнете Струма.Погледнете първокласните пътища, Северната тангента и околовръстното!Това са все обекти, някои ремонтирани, някои изградени преди няма и 10 години, а вижте в какво състояние са - разруха!

Разберете, че пътища се строяха по времето на Боко, само защото в този програмен период ЕС отпускаше пари за инфраструктурни проекти, а ГЕРБ източваха фондовете!Ако нямаше пари от ЕС,и ако нямаше как да се краде от тези пари, Боко нямаше да направи нищо!
С парите отпуснати по фондовете България трябваше да е опасана в първокласни магистрали, а те едвам завършиха една, дето като я пуснаха асфалта беше на вълни и на хората им падаха пломбите като се движат в тоя участък!Няколко години по-късно преасфалтираха всичко, та пак да откраднат!!!

За справка, в Германия има магистрали изградени по Хитлерово време, които с правилна поддръжка се експлоатират безпроблемно и до днес.На Боко пътищата се превръщат в лунен пейзаж на втората година от откриването.

безсрамници.

 

FB_IMG_1655486297846.jpg

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , omline каза:

Не, бе те не надигали глава - просто губели влияние в световен мащаб и ставали по-шумни...  :bangin:

Толкова са надигнати, че се опитват да подпалят трета световна, защото не могат да се наложат демократично в големите държави.

Link to comment
Сподели в други сайтове

 

Това беше брутално. Слави уби водещия. По едно време тоя Вългов почти се разплака. :D  Горкият водещ, влезе с надеждата да си увеличи рейтинга, а излезе като подлога. 

И ако това е свободата на словото... внушения, внушения... мизерия.

Не харесвам Слави, ама тук...

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , meleto каза:

 

Това беше брутално. Слави уби водещия. По едно време тоя Вългов почти се разплака. :D  Горкият водещ, влезе с надеждата да си увеличи рейтинга, а излезе като подлога. 

И ако това е свободата на словото... внушения, внушения... мизерия.

Не харесвам Слави, ама тук...

Вчера го изгледах и аз за втори път. Тая коалиция е хвани единия, блъсни другия. Откъде накъде министър-председател на 4на коалиция ще отхвърля предложение на коалиционен партньор с аргумент "Той е леке." - бахти гьонсуратлъка!

И сега с тази наглост играят на струната "Мафията си искала държавата". 

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , omline каза:

Вчера го изгледах и аз за втори път. Тая коалиция е хвани единия, блъсни другия. Откъде накъде министър-председател на 4на коалиция ще отхвърля предложение на коалиционен партньор с аргумент "Той е леке." - бахти гьонсуратлъка!

И сега с тази наглост играят на струната "Мафията си искала държавата". 

Емиии, от това интервю харесах Слави :D Хубаво е спрял да отговаря на Кирчо. И не се съмнявам, че е било така. Не помня кой осветли, че мотивът на Кирчо да номинира Рашков в Компи е за да се отърве от тоя пенсионер хаха. Цитирам по памет. Един вид да го разкара. 

Тъй че разбирам ината на Слави и желанието му да отсвири тая коалиция. В това виждам много повече морал, отколкото да седи във властта, за да паразитират.

В тая ситуация се вижда колко силна е пропагандата на приближените до ПП. ЗА нула време наклониха омразата срещу ИТН. И това интервю е поредният пирон в "свободата на словото". Това не е никаква свобода, нито е журналистика. Седнал да интервюира, а си обяснява какво му било мнението за Македония и тенденциозно опитва да вкара вина на Трифонов за какво ли не. 

Много ми хареса как го постави на мястото му.  Потънаха му гемиите на тоя пишман журналист.  Преди време гледах Бенатова. Винаги когато има разговор с ГЕРБ, БСП, Възраждане, ДПС и който е против интересите на ПП и ДБ, прави същото като този господин. Само че тя го прави доста по-меко. Не знам как го търпят в Дарик. И то 25 години.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не съм гледал интервюто и нямам намерение, но искам да ви напомня гостуването на Бойко Борисов при Слави, когато уж трябваше Слави да задава зрителски въпроси, а в крайна сметка въпросите бяха зададени така, че да са в угода на Боко.Слави отнесе голяма критика от зрителите за това интервю, а малко след това напусна бТВ.

Според мен някъде по това време са заровили томахавките.За тях е било ок хората да мислят, че са врагове, за да може да се обединят в най-изгодния момент.Ето че той настъпи...

Надявам се да сте прави, но имам големи съмнения.Пак ще си говорим след изборите и като видим кой ще е новия златен пръст.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , nikitrz каза:

Не съм гледал интервюто и нямам намерение, но искам да ви напомня гостуването на Бойко Борисов при Слави, когато уж трябваше Слави да задава зрителски въпроси, а в крайна сметка въпросите бяха зададени така, че да са в угода на Боко.Слави отнесе голяма критика от зрителите за това интервю, а малко след това напусна бТВ.

Според мен някъде по това време са заровили томахавките.За тях е било ок хората да мислят, че са врагове, за да може да се обединят в най-изгодния момент.Ето че той настъпи...

Надявам се да сте прави, но имам големи съмнения.Пак ще си говорим след изборите и като видим кой ще е новия златен пръст.

По-скоро това интервю беше от взаимен интерес - Слави да забави влизането в политиката с месеци - година, не помня колко. 

Иначе няма общо с горното интервю. Слави задаваше въпроси на Борисов без да си изразява мнението и да влага внушения на зрителя, а този само дето не нацелува снимка на Петков в студиото. И най-лошото е, че вместо да е безпристрастен, той многократно опита да прехвърли сума ти вини на Слави.  При това недоказани и тенденциозни. 

Противна история. 

Напускането на Слави от БТВ беше добре премислено и въобще не са го спрели или каквото и да е. Слави напусна, когато му беше изгодно.

Медиите никога не са били по-токсични. От 2 години насам обслужват нечии интереси. Журналистите си споделят личното мнение и се превърнаха в инфлуенсъри. 

Или има спор, че 24 часа обслужва ГЕРБ, Дневник - ДБ, Капитал - ПП и прочее. Само като им видим заглавията, които целят заблуда, е ясно. Ако това е свободата на словото, за която всички гласуваха миналата година... 

Link to comment
Сподели в други сайтове

ПП са започнали кампания в социалните мрежи в подкрепа на правителството. Ох, ох, ох - жалка история, ама на фона на "Възраждане" го разбирам.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 часа , omline каза:

ПП са започнали кампания в социалните мрежи в подкрепа на правителството. Ох, ох, ох - жалка история, ама на фона на "Възраждане" го разбирам.

Да, помпат рейтинг докато могат. Предизборната кампания е в ход. Стараят се да си отидат като симпатични на държавата. Със сигурност пак борбата за първото място ще е между ПП и ГЕРБ. Възраждане ще е трета. ДПС и БСП 4-5. ДБ ако влезе ще е на ръба. Български възход ми е на ръба за влизане. ИТН вероятно няма да влезе.

Тъй че както вече прокламирах... чакаме коалиция ГЕРБ+ПП. И ако има нужда +ДБ, макар че такъв автогол си вкараха след като се коалираха с БСП.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Защо все трябва да пробваме колко е дълбока реката и с двата крака не ми е ясно. Толкова смешна ми изглеждаше тази еуфория от лятото на 2020, а днес си е направо трагикомична.

 

Киро е включил в действие стария изпитан механизъм към неудобните да се пришива ДПС, за да се демонизират.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, omline каза:

Защо все трябва да пробваме колко е дълбока реката и с двата крака не ми е ясно. Толкова смешна ми изглеждаше тази еуфория от лятото на 2020, а днес си е направо трагикомична.

 

Киро е включил в действие стария изпитан механизъм към неудобните да се пришива ДПС, за да се демонизират.

ЗАщото това работа безотказно 30 години. БСП беше втора 12 години, позиционирайки се срещу ГЕРБ. ГЕРБ спечелиха 2009 защото бяха модела на Доган (онова клипче с разпределението на порциите вдигна акциите на ГЕРБ значително в последния момент). Днес ПП прави същото, само че годината не е 2009 и интернет е друго нещо. Като гледам как хейтят Кирчо във ФБ, пропагандата ще стегне редиците на убедените в ПП, но много ще се демотивират да гласуват, или ще се прехвърлят на Янев и Възраждане.

Например гласовете на ИТН ще се разпръснат към ултраси и умерени крайно десни, и консерватори като Янев. Вэпросът е какво ще е делението от ПП. Смятам че столичната десница ще има загуби в графата: негласували.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че дори да падне това правителство, не е задължително да ходим на нови избори. Доколкото съм наблюдавал поведението на Слави и след изявлението на Ива Митева на входа на парламента днес, мисля че го правят, за да може при едни нови преговори да бъдат взети по-насериозно, което не е лишено от смисъл.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 15.06.2022 г. от 9:18, meleto каза:

Не вярвам да им се получи от първия път. ИТН ще задържат (въздържали се), за да мине "актуализацията". ГЕРБ избързаха, докато има брутално разцепления, но ИТН ще си затраят, а без тях няма 121 гласа.

 

преди 7 часа , omline каза:

Аз мисля, че дори да падне това правителство, не е задължително да ходим на нови избори. Доколкото съм наблюдавал поведението на Слави и след изявлението на Ива Митева на входа на парламента днес, мисля че го правят, за да може при едни нови преговори да бъдат взети по-насериозно, което не е лишено от смисъл.

Да напомня, че имах съмнения. Освен това Ива Митева обяви още преди месец, че можели да вземат мандата от президента. Очаквах към края на лятото до падне кабинета. А и мълчанието на ББ е достатъчно показателно, че е била изненадващ ход. 

Но от друга страна, ако Слави върне назад - ще проличи колко се страхува да не изпадне ИТН от сметките за следващ кабинет ако се стигне до избори.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...