Jump to content



Поп-фолк скандали (юни, 2022)


Препоръчани коментари

Един хит който вече почти година не спира да мачка. Месечни гледания на Ти не си за мен:

юли 2021: 2.3M

август 2021: 4.6M

септември 2021: 3.0M

октомври 2021: 1.8M

ноември 2021: 3.1M(има бъг с гледанията на всички песни)

декември 2021: 1.8M

януари 2022: 1.4M

февруари 2022: 1.3M

март 2022: 1.3M

април 2022: 750K 

май 2022: 800K

юни 2022: 457K(за 16 дни)

Дори и в най-слабия си месец не е падала под средно 25К на ден и ще има 21М за година само на официалното видео, което е абсолютен рекорд за соло песен.

 

source: Popnable

  • Like 1
  • Haha 2
  • Love 3
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,6k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Топ коментиращи в тази тема

Публикувани снимки

преди 9 минути, SG каза:

Какво се случва с Анелия? Вярно, че беше казала, че няма да издава често песни, но тя въобще не издава песни...

На кого му пука коя какво издава, когато светът се разпада? В момента инвестицията в чалга ми се струва като най-безсмисленото нещо на света.

  • Like 4
  • Dislike 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, SG каза:

Какво се случва с Анелия? Вярно, че беше казала, че няма да издава често песни, но тя въобще не издава песни...

Не знам дали ще има песен, вече стана 1 година от излизането на "Влез, влез". Допреди няколко месеца на топика и пишеше Anelia - Topic, а сега е Anelia Official. Явно си е направила YouTube канал, без да го е обявила официално.

https://www.youtube.com/channel/UC9IevoiJWik1PrWepAR9avg

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, omline каза:

На кого му пука коя какво издава, когато светът се разпада? В момента инвестицията в чалга ми се струва като най-безсмисленото нещо на света.

Ами именно- няма да инвестират в типична еднаква чалга, а в нещо различно, което да грабне днешните хора. Музика винаги е имало и винаги ще има кой да я слуша, просто трябва да е адекватна спрямо времето.

преди 18 минути, z_o_ каза:

Не знам дали ще има песен, вече стана 1 година от излизането на "Влез, влез". Допреди няколко месеца на топика и пишеше Anelia - Topic, а сега е Anelia Official. Явно си е направила YouTube канал, без да го е обявила официално.

https://www.youtube.com/channel/UC9IevoiJWik1PrWepAR9avg

За този канал се говори отдавна, също и за дует с някакъв арабин, но накрая... нищо. Очаквах покрай Капките да си направи една добра реклама на новата продукция, но и това не се случи.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, SG каза:

Ами именно- няма да инвестират в типична еднаква чалга, а в нещо различно, което да грабне днешните хора. Музика винаги е имало и винаги ще има кой да я слуша, просто трябва да е адекватна спрямо времето.

Това щеше да е вярно преди 100 години, сега живеем във времена на ядрени оръжия и това "винаги" е под въпрос.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Willy каза:

Един хит който вече почти година не спира да мачка. Месечни гледания на Ти не си за мен:

юли 2021: 2.3M

август 2021: 4.6M

септември 2021: 3.0M

октомври 2021: 1.8M

ноември 2021: 3.1M(има бъг с гледанията на всички песни)

декември 2021: 1.8M

януари 2022: 1.4M

февруари 2022: 1.3M

март 2022: 1.3M

април 2022: 750K 

май 2022: 800K

юни 2022: 457K(за 16 дни)

Дори и в най-слабия си месец не е падала под средно 25К на ден и ще има 21М за година само на официалното видео, което е абсолютен рекорд за соло песен.

 

source: Popnable

 

received_1041398306779352.jpeg

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , omline каза:

Това щеше да е вярно преди 100 години, сега живеем във времена на ядрени оръжия и това "винаги" е под въпрос.

То все едно през WW2 е било по-добре. Дори не е имало кой знае колко начини за комуникация и разпространение на продукцията, но пък културата на много страни е била в разцвет. То ясно, че ние както винаги сме изостанали, ама има ли желание- има и начин.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , SG каза:

Какво се случва с Анелия? Вярно, че беше казала, че няма да издава често песни, но тя въобще не издава песни...

Питат я на последните няколко лайфа и отговора общо взето е, че не ѝ се занимава с това в момента.

След капките подозирам че може да направи опит да се преквалифицира и да пусне нещо което не е точно поп фолк.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Emanuela.Carey каза:

Питат я на последните няколко лайфа и отговора общо взето е, че не ѝ се занимава с това в момента.

След капките подозирам че може да направи опит да се преквалифицира и да пусне нещо което не е точно поп фолк.

 

И феновете на Деси Слава отдавна се надяваме на такива прозрения при нея... но...

  • Hug 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, SG каза:

И феновете на Деси Слава отдавна се надяваме на такива прозрения при нея... но...

Не знам какво е гонила с "тоя хит, тоя хит бейбе", но се получи ефект Шушанита, само че нейното няма да мине и 500К. 😭

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Willy каза:

Не знам какво е гонила с "тоя хит, тоя хит бейбе", но се получи ефект Шушанита, само че нейното няма да мине и 500К. 😭

Не хитовостта е притеснителното- с годините ще си направи гледания около баловете, по модел на някои Сторарови абитуриентски бангърчета. Тревожното е, че Мадам вече наистина се е отказала да гони по-високо ниво, въпреки че постоянно говори по интервюта как искала да прави хубави песни.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Тъжното е наистина, че изпълнител от ранга на Преслава е залитнал до такава степен по вълната на комерса (като всички останали), че забрави за хубавите и лирични песни, каквито имаше в кариерата си до 2010. Това са страхотни ретро хитове, всичките са ми любими, знаеха се наизуст от хората и бяха истински хитове, за разлика от настоящите еднодневки. И го изказвам това не като критика, а по-скоро като притеснение, защото ако беше някаква от ранга на Кристиана, Ашли или някоя друга от треторазрядните, да, но това е Преслава! Еталон, човек, от когото всички се учеха - човек, който достигна до подрастващите и до почитателите на поп-фолка с глас, естествена визия и непринудено поведение. И точно затова успя да се докаже още с първите си песни и да спечели сърцата на аудиторията. Харесвах я преди, харесвам я и сега, защото талантът си го има, харизмата също, макар и с променена визия, просто се надявам да изкара и някой не толкова комерсиален проект, за да се отличи отново от масовката.

Ето един страхотен хит, на който съм плакала даже (да, старите песни имаха това свойство - да се припознаеш в текста и в емоциите, които те връхлитат от песента до такава степен, че да се разчувстваш) ❤️ :

 

Редактирано от Vanora
  • Like 7
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Vanora каза:

Тъжното е наистина, че изпълнител от ранга на Преслава е залитнал до такава степен по вълната на комерса (като всички останали), че забрави за хубавите и лирични песни, каквито имаше в кариерата си до 2010. Това са страхотни ретро хитове, всичките са ми любими, знаеха се наизуст от хората и бяха истински хитове, за разлика от настоящите еднодневки. И го изказвам това не като критика, а по-скоро като притеснение, защото ако беше някаква от ранга на Кристиана, Ашли или някоя друга от треторазрядните, да, но това е Преслава! Еталон, човек, от когото всички се учеха - човек, който достигна до подрастващите и до почитателите на поп-фолка с глас, естествена визия и непринудено поведение. И точно затова успя да се докаже още с първите си песни и да спечели сърцата на аудиторията. Харесвах я преди, харесвам я и сега, защото талантът си го има, харизмата също, макар и с променена визия, просто се надявам да изкара и някой не толкова комерсиален проект, за да се отличи отново от масовката.

Ето един страхотен хит, на който съм плакала даже (да, старите песни имаха това свойство - да се припознаеш в текста и в емоциите, които те връхлитат от песента до такава степен, че да се разчувстваш) ❤️ :

 

Изключително си права, но аз не се сещам и за никоя друга, която да експериментира в момента. Всичките представят комерс след комерс. А при Преслава експериментите в повечето случаи са сполучливи. От последните години “Моето слабо място”, “На тебе не отказвам”, “Нашето любов е”, “Ако утре ме губиш” са уникални песни, които и до днес слушам. МСМ пък е един от най-големите хитове в жанра за последното десетилетие. Вече не помня кой е последният ѝ експеримент. От по-комерсиалните ѝ песни истински изпипана е “Не се изтриваш”. Чакаме песента от Драганински, по която работят от толкова години. Надявам се и в албума, който сподели, че иска да издава тази или следващата година, да е включила интересни парчета. Време е всички да се събудят и да обърнат малко тази изтъркана плоча на комерсиалното!

 

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

А защо като говорим за сегашното положение в поп фолка се критикуват певиците? Те работят с това което продуцентите могат да им дадат. А в момента главните имена в продукцията са напълно изчерпани.

Даниел Ганев си дава зор само за Галена и Мегастар.

Да работиш с Оцко е 50/50 шанс песента да е свалена защото е крадена или ако той направи нещо да е изтъркано и слушано сто пъти.

Деян - Асенов

Пашев го тресе някаква вълна на рап и кючеци от известно време.

Радомир Кишев вече рядко прави нови и интересни композиции.

Колкото и да е нахъсан изпълнителя ако композиторите не си дават зор няма как да стане.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

А защо залагат на едно и също? В България толкова няма млади автори ли, които биха дали мило и драго да работят. 
Просто с познатите и до болка втръснали автори им е по-лесно на певиците,  които не искат нищо различно, а еднакви песни. Само че, хем им плащат луди пари за претоплени маджи, хем хит едва да нацелят веднъж на 10пъти, понеже почва песента и не знаеш коя ще запее. Всичко е 1:1.

Те са си виновни, че продължават да плащат за еднотипни комерси.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

ИВАНА: Стига с тези нови песни! Усещате ли? Усещате ли аромата на любовта, приятели? Да, ти, потния, мръсния.... виждам как хвърляш дрешки, хвърляй още. Стояно, надуй музиката! Погледнете.... погледнете към мъдето (упс, небето, обърках се) и си пожелайте ... мъж разбира се. Хайде на който не му е замирисало на ... любов, веднага да му замирисва!
 

Задължително преди любов трябва да има три точки! Но на какво точно мирише? Всеки си преценява! Мъж, к*р, г*з! Избирайте! Само да мирише на ... *** 😘 

  • Haha 1
  • Love 1
  • Confused 1
image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)
преди 34 минути, Hurricane каза:

Изключително си права, но аз не се сещам и за никоя друга, която да експериментира в момента. Всичките представят комерс след комерс. А при Преслава експериментите в повечето случаи са сполучливи. От последните години “Моето слабо място”, “На тебе не отказвам”, “Нашето любов е”, “Ако утре ме губиш” са уникални песни, които и до днес слушам. МСМ пък е един от най-големите хитове в жанра за последното десетилетие. Вече не помня кой е последният ѝ експеримент. От по-комерсиалните ѝ песни истински изпипана е “Не се изтриваш”. Чакаме песента от Драганински, по която работят от толкова години. Надявам се и в албума, който сподели, че иска да издава тази или следващата година, да е включила интересни парчета. Време е всички да се събудят и да обърнат малко тази изтъркана плоча на комерсиалното!

 

Напълно съм съгласна с всичко написано. Всички певици правят комерс, защото са принудени да залагат на сигурно. Времената станаха такива, че на първо място трябва да си осигуриш насъщния, а експериментите са втора опция - ако останат нерви, желание и пари. Просто за мен Преслава има пълния потенциал да създава и по-лирични песни, каквито преди години правеше. Която и нейна песен да си пусна от по-старите, удря право в десятката. Новите ѝ песни също са хубави, "Нашето любов е" много ми хареса като експеримент, отдава ѝ се да пее и в този "граничен" стил. Изобщо - когато човек има хубав и разпознаваем глас, както и естествена харизма, нещата се получават. Дори и най-новите ѝ песни си ги слушам, личи си, че е вложила доста усилия и при клипирането, но са си комерс. За времето, в което излизат, залитането може би е оправдано, но не бива да се забравя, че има и една друга част от поп-фолк аудиторията (леко позагубена вече, за съжаление), която предпочита баладичните, лиричните и смислените парчета. Може би наистина проблемът дойде от това, че единствените места за изяви на изпълнителите са дискотеките. Ако имаше още истински концертни изяви, турнета, масови участия по стадиони, щяха да се търсят и парчетата с по-разчупени и лирични мотиви. Прави сте, всичко е навързано, комплексно и не върви да се гледа едностранчиво на залитанията и влиянията.

Редактирано от Vanora
  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Willy каза:

Не знам какво е гонила с "тоя хит, тоя хит бейбе", но се получи ефект Шушанита, само че нейното няма да мине и 500К. 😭

А ефекта "Шушана" да коментирам ли с колко гледания е😝

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, DanielPiliov каза:

А ефекта "Шушана" да коментирам ли с колко гледания е😝

Да и всеки ден не е Великден. Шушанита флопна, както беше и с машъп 2, след първият успешен.

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko locked this Тема
  • pechenko unpinned and unfeatured this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...