Jump to content



Евровизия 2023


Препоръчани коментари

Закъсняхме с цял един ден да пуснем новата тема.

Тук можем да обсъждаме всичко, свързано с предстоящото издание догодина. За пръв път може би в историята не знаем коя държава ще домакинства, а камо ли в кой град ще бъде. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 185
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

След скандала със заменения жури вот, феновете пледират за оттеглянето на Азербайджан и Румъния от конкурса.

Ако за Азербайджан това идва като гръм от ясно небе, то оттегляне на Румъния не би изненадала повечето хората, тъй като те не се бяха класирали на финал от 2017, а последният им резултат не е особено впечатляващ.

---

Възможни държави-домакин:

- Украйна. Най-логичния избор, но заради ситуацията с войната е много вероятно да не се осъществи. Президентът Зеленски изрази амбицията да домакинства именно в опустошения Мариопул.

- Великобритания. Изразиха готовност да домакинстват още преди да се знаят резултатите, а фактът, че са част от Големите 5 и освен това останаха на второ място, вероятно благоприятства избора. Чисто логистично може би не е чак толкова логично решение.

Италия. Освен, че са част от Големите 5, те бяха и текущият домакин на конкурса, така че няма да е трудно отново да поемат щафетата. Големият негативен отзвук от страна на феновете и делегациите по повод лошата организация на конкурса обаче може би намаляват шанса повторно да са домакини.

Полша. Съседна на Украйна и прибрала най-голям брой бежанци след войната, Полша е също много разумен избор. Националните телевизии на двете държави са работили заедно по организацията на Европейското първенство по футбол през 2012 година и имат опита да взаимодействат.

По-малко вероятни държави домакин:

Испания. Изразиха желание да домакинстват още преди седмица. Изтъкват опита си в организацията на Олимпийските игри от 1992 година, но за 30 години много неща са се променили и по мое мнение дори факта, че са трети в класирането и част от Големите 5, не прави шансовете им да домакинстват особено добри. По-добре да съсредоточат силите си в Benidorm Fest (националния им финал) и да домакинстват по "редовния" начин след някоя и друга година.

Швеция. Също бяха една от първите държави, предложили да домакинстват, ако Украйна не може. Имат голям опит в организирането на големи музикални фестивали като техният Melodifestivalen е един от най-добрите национални финали за Евровизия изобщо. Домакинствали са през 2013 и 2016 година и имат пресен опит. По мое мнение е по-малко логичен избор от всички останали, но не го изключвам напълно като възможност.

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Обикновено Азербайджан са с едни от най-силните песни. След оттеглянето на Турция, няма да понеса и това и пак ще спра да следя за 16 години! 

  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

победата на Украйна уби всичко в мене! В депрeсия съм!

а след победите на Донкън Лауръс и Монескин бях на 7-мото небе!

От 2003 до 2022 НЕ СЪМ ПРОПУСНАЛ НИТО ЕДИН ЛАЙФ!

Ще си взема почивка! догодина няма да ме има!

 

Още съм в шок :(

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, FikLena каза:

победата на Украйна уби всичко в мене! В депрeсия съм!

а след победите на Донкън Лауръс и Монескин бях на 7-мото небе!

От 2003 до 2022 НЕ СЪМ ПРОПУСНАЛ НИТО ЕДИН ЛАЙФ!

Ще си взема почивка! догодина няма да ме има!

 

Още съм в шок :(

 

 

Знаем, че ще си тук и догодина.

 

За мен най-големият резил беше през 2020... тогава показаха колко са неадекватни. Това тук е поредната загубена година, но поне състояла се. 

 

  • Like 3
  • Sad 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Да видим ние какво ще изпратим догодина. Дано не се изложим.

Все още ме е яд за 2020-та година, където букмейкърите предвиждаха ние да спечелим (+ второто място на Кристиан Костов, дали наистина Португалия спечели от съжаление или не, няма да разберем никога)

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, lucellent каза:

Да видим ние какво ще изпратим догодина. Дано не се изложим.

Все още ме е яд за 2020-та година, където букмейкърите предвиждаха ние да спечелим (+ второто място на Кристиан Костов, дали наистина Португалия спечели от съжаление или не, няма да разберем никога)

Дано е поп-фолк или поне да има балкански елемент. Hurricane миналата година избиха рибата откъм интерес, не всичко е до резултата. Емилия мъжо като се опитва да я налага и да и прави кариера зад граница, поне да я пробва и тук, има глас жената.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Кошлуков ако все още продължи да е шеф на БНТ (нямаше ли да го смянят?) пак ще е някой мним продуцент като Гаргамела или на пенсионерите, който щедро да заплати таксата за участие. 

В тоя ред на мисли, да започнем дарителска сметка и да пратим трио Рашия, Ани Принцес и ВанчеторазбирасеВеликова?

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 16.05.2022 г. от 13:55, meleto каза:

Мисля, че няма да има бойкот. Сякаш всички бяха съгласни да се даде победата на Украйна...

Защо да има бойкот след като печели песен, която е в топ 3 на зрителите на 38 от 39 държави (и в топ 4 на 39 от 39 държави).

От 16.05.2022 г. от 22:18, lucellent каза:

Да видим ние какво ще изпратим догодина. Дано не се изложим.

Все още ме е яд за 2020-та година, където букмейкърите предвиждаха ние да спечелим (+ второто място на Кристиан Костов, дали наистина Португалия спечели от съжаление или не, няма да разберем никога)

Ако не беше спечелил Португалеца от 'съжаление', щеше да спечели България благодарение на 'Русия'. Все ще се намери опрадвание за победата на някоя страна :) 

Македонците мислеха да се отказват, защото певицата им метнала знамето? @Willy

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Olay каза:

Защо да има бойкот след като печели песен, която е в топ 3 на зрителите на 38 от 39 държави (и в топ 4 на 39 от 39 държави).

Ако не беше спечелил Португалеца от 'съжаление', щеше да спечели България благодарение на 'Русия'. Все ще се намери опрадвание за победата на някоя страна :) 

Македонците мислеха да се отказват, защото певицата им метнала знамето? @Willy

Другите коментираха за бойкот... която и песен/държава да спечели евровизия ще си продължи. Дето се вика преди 20 години участваха по 20 държави.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, meleto каза:

Другите коментираха за бойкот... която и песен/държава да спечели евровизия ще си продължи. Дето се вика преди 20 години участваха по 20 държави.

Това ме подсети, снощи това гледах, преди да почнат системата с полуфинал, последните 6-7 държави от всяко предно издание е трябвало да пропуска една година, имало е интерес, но са се допускали около 23 държави, първите 16 гарантират участие, последните 6-7 нямат право да участват следващата година, на тяхно място участват държавите, които пък не са участвали на изданието лол.

  • Wow 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Olay каза:

Защо да има бойкот след като печели песен, която е в топ 3 на зрителите на 38 от 39 държави (и в топ 4 на 39 от 39 държави).

Ако не беше спечелил Португалеца от 'съжаление', щеше да спечели България благодарение на 'Русия'. Все ще се намери опрадвание за победата на някоя страна :) 

Македонците мислеха да се отказват, защото певицата им метнала знамето? @Willy

Бойкот може да има около тая история със подмения вот, не конкретно щото Украйна са спечелили. 

Отделно може да има отказали се поради финансови причини. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Lelqtian каза:

Бойкот може да има около тая история със подмения вот, не конкретно щото Украйна са спечелили. 

Отделно може да има отказали се поради финансови причини. 

Е така ще ги оправдаят, де. За да не ги обвинят, че са путлерофили.

Каква е реалната причина няма да разберем.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Blueberry каза:

Кой е казал, че е за България 🤭

Кипър? Те експортват от години... или Сан Марино... мисля че с БНТ вече ще е тууу мъч. Стига сме пробутвали едни и същи. Харесвам Поли, ама има и други изпълнители.

Освен това ако Поли е експорт за друга страна - ще е по-добре за нея, защото БНТ искат изпълнителят/продуцентът да плати всичко... докато в страни като Сан Марино и Кипър едва ли ще капне и стотинка от сметката на Поля.

 

И все пак е странно да бие камбаната толкова рано. Няма да се учудя да се разпадне тази "топла новина" до месеци.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , meleto каза:

Кипър? Те експортват от години... или Сан Марино... мисля че с БНТ вече ще е тууу мъч. Стига сме пробутвали едни и същи. Харесвам Поли, ама има и други изпълнители.

Освен това ако Поли е експорт за друга страна - ще е по-добре за нея, защото БНТ искат изпълнителят/продуцентът да плати всичко... докато в страни като Сан Марино и Кипър едва ли ще капне и стотинка от сметката на Поля.

 

И все пак е странно да бие камбаната толкова рано. Няма да се учудя да се разпадне тази "топла новина" до месеци.

Шегувах се по принцип, но няма да ме изненада. :D Макар че от 90-те не се е случвало някой да представя друга държава, след като веднъж се е състезавал за една, през 70-те е било доста често.

Излязло е официално становище на EBU по отношение на дисквалифицираните журита. Оказало се е, че всичките 6 са се разбрали да се подреждат в топ 5, като всяка дава различни точки на друга:

Тук ги има всичките графики - https://eurovision.tv/mediacentre/release/ebu-statement-irregular-voting-2022

Моето мнение: опитвали са се да го правят реалистично, но появата на Грузия във всичките топове и нареждането на останалите държави в топ 5 издават всичко. 

Полша са дали високи точки на Швеция и Финландия и Грузия е чак след тях (може би някои от журитата не са знаели какво да правят) и Черна гора е допуснала Сърбия на второ място. Във всички други вотове може да видиш останалите "съучастници" в топ 5. Като ги разгледаш всички ти става ясно защо са ги дисквалифицирали.

Не ми се смята, но ако им бяха зачели вотовете, нищо чудно Сан Марино и Грузия да се бяха промъкнали за сметка на Чехия и Белгия, които доколкото видях са все с нули в техните класации.

Грозно... 

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Blueberry каза:

Шегувах се по принцип, но няма да ме изненада. :D Макар че от 90-те не се е случвало някой да представя друга държава, след като веднъж се е състезавал за една, през 70-те е било доста често.

Излязло е официално становище на EBU по отношение на дисквалифицираните журита. Оказало се е, че всичките 6 са се разбрали да се подреждат в топ 5, като всяка дава различни точки на друга:

Тук ги има всичките графики - https://eurovision.tv/mediacentre/release/ebu-statement-irregular-voting-2022

Моето мнение: опитвали са се да го правят реалистично, но появата на Грузия във всичките топове и нареждането на останалите държави в топ 5 издават всичко. 

Полша са дали високи точки на Швеция и Финландия и Грузия е чак след тях (може би някои от журитата не са знаели какво да правят) и Черна гора е допуснала Сърбия на второ място. Във всички други вотове може да видиш останалите "съучастници" в топ 5. Като ги разгледаш всички ти става ясно защо са ги дисквалифицирали.

Не ми се смята, но ако им бяха зачели вотовете, нищо чудно Сан Марино и Грузия да се бяха промъкнали за сметка на Чехия и Белгия, които доколкото видях са все с нули в техните класации.

Грозно... 

 

 

Видях. Но и хората са прави като казват, че когато Гърция-Кипър си дават точки всичко е ОК. 

 

Ние взимаме решение да участваме в последния момент. Никакъв шанс БНТ да е обещало на Поля да е нашият представител. Освен ако не става дума, че ще има национален финал. Замислям се, в кои години печели песен, излязла от национален финал? Май не се случва твъде често.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, meleto каза:

Видях. Но и хората са прави като казват, че когато Гърция-Кипър си дават точки всичко е ОК. 

 

Ние взимаме решение да участваме в последния момент. Никакъв шанс БНТ да е обещало на Поля да е нашият представител. Освен ако не става дума, че ще има национален финал. Замислям се, в кои години печели песен, излязла от национален финал? Май не се случва твъде често.

Едно е две съседни държави с еднаква култура, друго е шест държави, които дори географски не са близо една до друга да се договорят. В туитър някой беше смятал и не се променят класираните, само подредбата. 

Проверих кои са победителите от НФ и кои от вътрешен избор

2022 - национален финал (завършва втора)

2021 - национален финал

2019 - вътрешен избор

2018 - Х-фактор, по-скоро бих го нарекла вътрешен избор, защото се избира победителят, но не и песента.

2017 - национален финал

2016 - национален финал

2015 - национален финал

2014 - вътрешен избор

2013 - национален финал

2012 - национален финал

 

С други думи, само Дънкан, Кончита и Нета са победители от вътрешна селекция. И то при избора на Нета пак публиката е имала вот.

  • Haha 1
  • Wow 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 23 часа , Olay каза:



Македонците мислеха да се отказват, защото певицата им метнала знамето? @Willy

Защото това било поредната година в която народа плюе по представителя и делегацията.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 часа , Willy каза:

Защото това било поредната година в която народа плюе по представителя и делегацията.

Македонският народ, не европейският. 

Пратете пак Eye Cue ама с по-добър стейджинг 😘 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...