Jump to content



Ако има предсрочни парламентарни избори днес, за коя формация бихте гласували?


Ако има предсрочни парламентарни избори днес, за коя формация бихте гласували?  

72 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

2112613762.jpg

При нови избори – 8 формации в парламента. Новата партия на Стефан Янев е шеста политическа сила със 7.6% подкрепа от гласуващите.

Пореден месец на ерозия в положителните оценки за работата на парламента и правителството. През май 19% оценяват положително работата на парламента (24% през април), докато 71% я оценяват отрицателно (66% през април). При правителството се наблюдава същият тренд – през април положителната оценка спрямо кабинета е била 27%, докато през настоящия месец е вече 22%. Почти всички привърженици на „Продължаваме промяната“ подкрепят правителството, докато симпатизантите на останалите партньори в управляваща коалиция са по-разколебани. Така например сред „Демократична България“ доминират положителните оценки за правителството, но близо 40% от тях имат отрицателна оценка. При БСП съотношението е обърнато в полза на отрицателните оценки. Електоратът на „Има такъв народ“ стои най-дистанциран от кабинета в сравнение със симпатизантите на останалите партньори. 

1652688368.png

При президента този месец не се регистрира динамика спрямо предишния. Положителните оценки за неговата работа са 50%, докато отрицателните - 40%. 

ГЕРБ (23.8%) запазва лидерската позиция, а дистанцията им с „Продължаваме промяната“ (17.5%) се увеличава, поради продължаваща ерозия в подкрепата спрямо основната управляваща формация. ДПС поддържа традиционните си нива от близо 11%. Четвъртото място този месец се заема от „Възраждане“ (10.1%), които изпреварват с няколко десети от процента БСП (9.5%). На своя старт, „Български възход“ е шеста политическа сила с подкрепа от 7.6% от гласуващите. „Демократична България“ остава с подкрепа от 6.8% от гласуващите, следвана от „Има такъв народ“ с 5.8%. Под бариерата, но над процент подкрепа, са „Изправи се, България“ с 2% и ВМРО 1.5% от гласуващите.

1652688379.png

„При следващо Народно събрание, поне сигурно от днешна гледна точка, изглежда, че ще имаме много сложна парламентарна конфигурация и ще трябва да се прави по-скоро голяма коалиция между няколко субекта”, каза политологът Димитър Ганев в студиото на „Здравей, България”.

1652688388.png

Проучването на „Тренд“ е по поръчка на вестник „24 часа" и е посветено на нагласите на българите спрямо основните институции и партии. Изследването е реализирано в периода между 4 и 11 май 2022 г. чрез пряко полустандартизирано интервю "лице в лице" с таблет сред 1002 души на възраст над 18 години.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако има избори, ББ ще се върне на бял кон и освен да си теглим ножа... Не ни трябват избори, да оставят хората да работят, колкото могат - толкова. Ще избираме на всяко шестмесечие. Аман.

Link to comment
Сподели в други сайтове

ГЕРБ, но предвид сегашната ситуация и опасността Възраждане да вземат повече места - ДБ - доста неща там не одобрявам, но точно сега не трябва да изпадат от борда.

  • Like 2
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Гласувах, че не подкрепям никого. Но ако трябва да избера може би БСП или ГЕРБ. Не защото симпатизирам на едните или другите, а защото са способни да управляват държавата. Видяхме, че само с желание и добри намерения не става. ИНТ дори не успяха да съставят кабинет, управлението на Кирил Петков до момента няма много общо с това което обещаваха преди изборите и е въпрос на задълбочена дискусия дали поставя на първо място интересите на България. 

Крадеше се преди, сега се краде и утре пак ще се краде, да изберем по-малкото зло е единствената опция на тази етап.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Хора, най-важното е да гласувате.Достатъчно разумни сте, мислещи, можещи.Ниската избирателна активност проправя път на радикални партии като Възраждане, а те са много вредни.Представяте ли си Костя Копейкин да дойде на власт?!Той от сега плаши привържениците на Европейския съюз и Нато с лагери, каквито е имало в Белене и Скравена през комунизма!Привържениците на ЕС в България са почти 70%!

Аз определено съм за ПП, защото те завариха една разграбена държава, бяха им предварително подготвени много "бомби", случи се войната, инфлацията, цените...Ако сега Герб бяха на власт, щяха да са си свалили гащите и да плащаме в рубли руския газ.

Знам, че хората имат различно мнение и всички трябва да уважаваме това и аз приемам, че има хора, които все още са за Герб.Самият аз гласувах дълго време за тях, но на всички тях искам да дам един пример, тъй като Бойко не спря да се хвали, че по негово време бензина бил 1,30.

Отивайки в магазина за хляб и мляко, вие ли казвате на продавача на какви цени да ви ги продаде, или се съгласявате да купувате на определените от него цени?Е, същото е и с горивата.България няма собствени залежи и не произвежда петролни продукти.Ние ги внасяме и потребяваме, а цената се определя от производителя.Който и да беше на власт, нямаше да задържи ценита на бензина на 1,30 лева.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз продължавам да твърдя, че ПП и ГЕРБ трябва да се коалират. Всички останали израстъци да ги няма. Реално ПП продължава политиките на ГЕРБ. Мин заплата ще стигне 750 или колкото планираха при борисов, еврозоната и тн. 

И ако се коалират се тарантира евро-американската насоченост на бг. Също така всички ще са доволни. 

Но ще мине време, ПП ще осъзнаят, че ще има кабинет толкова дълго, колкото малките в коалицията позволят. А ИТН и ДБ са хлъзгави.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, plambata каза:

Ще гласувам наказателно за Възраждане, както го направих и за Луна. Всички ме дразнят. 

И кого друг, освен себе си, наказваш?

  • Like 5
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 18.05.2022 г. от 17:21, THE IIconic каза:

ПП. Вие за 6 месеца каква промяна искате? 

Проблема не е в промяната. При Боко се крадеше, но се й работеше. Тия за шест месеца нищо, разбираш ли инструментите си висят по улиците и никой не пипа пътищата. Смяхме се на Боко, ама сега и пътища нямаме. Нищо не се прави освен подменяне на хора с други, които са по - лоши и по некомпетентни. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , WindWalkerMonk каза:

Проблема не е в промяната. При Боко се крадеше, но се й работеше. Тия за шест месеца нищо, разбираш ли инструментите си висят по улиците и никой не пипа пътищата. Смяхме се на Боко, ама сега и пътища нямаме. Нищо не се прави освен подменяне на хора с други, които са по - лоши и по некомпетентни. 

При Боко се работеше като през комунизма - ден да мине, друг да дойде и така до заплата.

Неговите пътища са в разруха, месеци след ремонтите.Това защо не го коментират по протестите?Как пък някой не излезе на протест за лошото качество на пътищата?!
Реват да им се дават пари за ремонти на пътища изградени преди няма и 5 години - това нормално ли е?В Германия имат магистрали изградени по хитлерово време, които с правилна поддръжка се ползват до днес.Погледнете нашата Хемус, която през всички години управление на Герб е в ремонт в участъка София-Ябланица.12 години непрестанен ремонт, наливане на огромни суми в "наши" фирми, а буквално 1 година след падането на Герб от власт, в тоя участък не може да се кара с повече от 80км/ч, щото иначе е опасно за живота.Погледнете магистрала Струма - изцяло строена по времето на Герб.Участъка София-Перник е под всякаква критика, а едната лента на тунелите е затворена от няколко години!Към Дупница пропадания колкото щеш.Погледнете Северната тангента - не знам дали има и 5 години от както я пуснаха, а цялата е в кръпки и пропадания.Да не припомням за пътя до Своге, където се доказа, че заради кражби и занижено качество се случи катастрофа с доста загинали..

Пак повтарям - за 6 месеца не може да се поправи унищоженото и разграбвано за 12 години.Да не говорим, че през миналите 6 месеца им се изсипаха сумати кризи.Нека си изкарат мандата и тогава да говорим.

Така или иначе, мисля всички сме съгласни, че точно в тоя момент, държавата не може да си позволи нови избори и месеци без правителство - това само ще ни закопае.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 часа , nikitrz каза:

При Боко се работеше като през комунизма - ден да мине, друг да дойде и така до заплата.

Неговите пътища са в разруха, месеци след ремонтите.Това защо не го коментират по протестите?Как пък някой не излезе на протест за лошото качество на пътищата?!
Реват да им се дават пари за ремонти на пътища изградени преди няма и 5 години - това нормално ли е?В Германия имат магистрали изградени по хитлерово време, които с правилна поддръжка се ползват до днес.Погледнете нашата Хемус, която през всички години управление на Герб е в ремонт в участъка София-Ябланица.12 години непрестанен ремонт, наливане на огромни суми в "наши" фирми, а буквално 1 година след падането на Герб от власт, в тоя участък не може да се кара с повече от 80км/ч, щото иначе е опасно за живота.Погледнете магистрала Струма - изцяло строена по времето на Герб.Участъка София-Перник е под всякаква критика, а едната лента на тунелите е затворена от няколко години!Към Дупница пропадания колкото щеш.Погледнете Северната тангента - не знам дали има и 5 години от както я пуснаха, а цялата е в кръпки и пропадания.Да не припомням за пътя до Своге, където се доказа, че заради кражби и занижено качество се случи катастрофа с доста загинали..

Пак повтарям - за 6 месеца не може да се поправи унищоженото и разграбвано за 12 години.Да не говорим, че през миналите 6 месеца им се изсипаха сумати кризи.Нека си изкарат мандата и тогава да говорим.

Така или иначе, мисля всички сме съгласни, че точно в тоя момент, държавата не може да си позволи нови избори и месеци без правителство - това само ще ни закопае.

всичко което казваш е така. Аз няма как да кажа на черното бяло, но поне 5 години се возим на нормални макар ниско качество пътища. Сега няма и 1 ден по който да минем по такива. Не стига тва, ми и машините дето стинат там от времето на ГЕРБ подминаваме. Разбираш разликата, и не! за 6 месеца не искаме чудеса, но искаме нещо да се свърши. Бойчето казва аз, себичен е щото си е наш. Кирчето казва АЗ, щото е кривоуст комплексар. Той няма семантика за екип, нещо по което Бойче може уроци да му дава. Отделно го имитира по всичко, е ся ще се доклепе у Швейцария. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Шансовете да изкара пълен мандат клонят към нула. ИТН и ДБ ще напуснат коалицията при първа възможност. Не мисля, че без правителство е по-добре или по-зле. Нали говориха как като сменят шефовете - ще падне цената на тока и газта и прочее... не стана. Но не това е най-голямата драма. Драмата е, че ПП продължават политиките на ГЕРБ и не са никаква "промяна", а "продължение". Затова по-добре да си се коалират и да млъкнат всички от двете страни. Да останат единствено русофилите покрай Радев и Възраждане, които да мрънкат.

Пътищата са зле, защото толкова си могат компаниите, които ги стопанисват технически. Как от никоя магистрала няма доволни? Изглежда, че проблемът е в компетенцията. Но и компетенцията при ПП и техните хора е зле - няма да видим нищо по-различно от ББ и ГЕРБ.

В последната година колко се е строило? Щото ГЕРБ не са на власт от повече. Истината е, че независимо кой управлява, строежите и ремонтите трябва да си вървят. Това не трябва да е приоритет, а регулярна дейност.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тези от ГЕРБ имат ли срам?
12 години бяха на власт Но чак днес излизат и дават предложение 24 май да стане национален празник! 
12 години защо не го направихa???
Или тогава трябваше да се изнасят милиони с сакове и чували от банките.
 
Да не би през последните 12 години да нямаше 24 май?
 

  • Like 2
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Никой не може да ме убеди ,че тези наглеци бягат от войната !С тези си претенции не могат да им съчувстам !:@

 

Бежанците в Паничище - недоволни от условията

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
От 18.05.2022 г. от 22:45, meleto каза:

Аз продължавам да твърдя, че ПП и ГЕРБ трябва да се коалират. Всички останали израстъци да ги няма. Реално ПП продължава политиките на ГЕРБ. Мин заплата ще стигне 750 или колкото планираха при борисов, еврозоната и тн. 

И ако се коалират се тарантира евро-американската насоченост на бг. Също така всички ще са доволни. 

Но ще мине време, ПП ще осъзнаят, че ще има кабинет толкова дълго, колкото малките в коалицията позволят. А ИТН и ДБ са хлъзгави.

не, не е така.

Герб и ДБ трябва да управляват,те са от ЕНП.АМА НЕ МИНИСТЕРСТВА НА ПРИНЦИПА както досега.

ПП са пълни измекяри.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, xarax каза:

не, не е така.

Герб и ДБ трябва да управляват,те са от ЕНП.АМА НЕ МИНИСТЕРСТВА НА ПРИНЦИПА както досега.

ПП са пълни измекяри.

Да, но политическата действителност е друга. Всъщност програмата на ДБ е по-близо до БСП, отколкото до тази на ГЕРБ. Нищо че се водят десница. ПП са и леви, и десни. В смисъл, на където ги наклонят коалиционните партньори. Вижда се как се огъват. 

Смятам че ДБ са толкова противоречащи си заради зелените в коалицията им. Категорично ДБ не е продължение на Костов. ГЕРБ погълнаха СДС, а те бяха последните в традиционното дясно. В последните години няма партия, която да е точно в дясно. ГЕРБ са центристка партия,  а ДПС по-скоро либерали. Възраждане и отломките от патриотите са крайно десни.БСП си е лява, макар да обясняват как била минала на другия флаг. Чисто червено са и се вижда по всяка тяхна стъпка в кабинета ПЕТКОВ.

ИТН са бизнес проект. Програмата им е като разпределна гара за пари. Няма политика, само финансови интереси. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...