Jump to content



Поп-фолк скандали (май, 2022)


Препоръчани коментари

Не знам с какво толкова ви дразни Камелия. Не всичко е съвършено при нея, но кариерата й е за пример. Само тя и Десислава от днес вървежните са виждали всички времена за жанра, били са на върха и са се запазили разпознаваеми сред различните поколения... пък че тук-там нещо не им е ОК- при всички общо взето е така.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, SG каза:

Не знам с какво толкова ви дразни Камелия. Не всичко е съвършено при нея, но кариерата й е за пример. Само тя и Десислава от днес вървежните са виждали всички времена за жанра, били са на върха и са се запазили разпознаваеми сред различните поколения... пък че тук-там нещо не им е ОК- при всички общо взето е така.

Деса каквито и изцепки да е имала, общо взето си е гледала себе си и не е обсъждала другите. Докато Кама от години се изявява като ментор на цялата чалга, а накрая прави точно това, за което критикуваше другите. Фейс - по калъп, крадена и изтрита песен, албум - мираж, а концертът се оказа просто фантазия на Фокси. Пак казвам, евала, че уцелва по някой и друг успешен комерс, но това не значи, че трябва да си затваряме очите за другото. Щом се прави на ментор, би трябвало тя самата да е перфектна и за пример, а не да се слива с масовката, както направи.

  • Like 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Covidche каза:

Да, така е, но Камелия дразни хората, защото все е много веща по всички въпроси, раздава го творец на правда и си позволява да критикува сякаш тя самата е безгрешна. 

Деси Слава е миловидна и добричка.

преди 10 минути, Gerganafen каза:

Деса каквито и изцепки да е имала, общо взето си е гледала себе си и не е обсъждала другите. Докато Кама от години се изявява като ментор на цялата чалга, а накрая прави точно това, за което критикуваше другите. Фейс - по калъп, крадена и изтрита песен, албум - мираж, а концертът се оказа просто фантазия на Фокси. Пак казвам, евала, че уцелва по някой и друг успешен комерс, но това не значи, че трябва да си затваряме очите за другото. Щом се прави на ментор, би трябвало тя самата да е перфектна и за пример, а не да се слива с масовката, както направи.

И предните дни се обсъждаха тези теми и както казах още тогава- не мисля, че Камелия чак толкова си е противоречала. За ментор е идеална, защото е една от малкото, които знаят как да говорят и да поднасят критиката си премерено. Пък дали допуска грешки... и тя е човек. А конкретно в последните десетина години според мен й влияят и фактори, свързани с личния живот и напредването на възрастта.

Десислава действително е симпатична със своята неадекватност и добронамерено-наивното излъчване. Но както и тя сама си е казвала- заради това е много податлива на чуждо влияние, затова и нивото в кариерата й от край време е на незадоволително ниво. Камс поне си поддържа нейното си прилично ниво и с песни като новата даже прави някои експерименти.

Интересно ми е какво мисли нашата легенда @foxy_vd по въпроса, че през 2022 Десислава е изпълнителка само на кръчмарско-ромски песни и няма нови големи хитове, а Камелия, жена на 51, тепърва пробва свежо младежко не твърде чалга звучене и прави хитове.:roll1:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Covidche каза:

Човек, Камелия е певица, която мразеше Гергана заради това, че била руса и се появила след нея. Копирала я! Каква премерена критика, какво говорене. Прави сметка зад тази премерена критика каква злоба и неудоволетворение стои.

Точно в най-слабите си години почна да изразява критикарско мнение - познай защо - от злоба! Защо, като изкарваше хит след хит само мълчеше и се усмихваше? Интелигентните звезди не плюят по свои колеги. 

 

Критиката й започна горе-долу когато започна и спада на жанра т.е де факто е била една от първите, които са виждали някъде отиват нещата. И да, и тя самата започна да запада именно тогава, което своеобразно пак си показваше, че е права и че властта вече не е в ръцете на естествените любимци на народа. Въпреки което в повечето случаи е предпочитала да поднася обективните си обвинения завоалирано- с приказки за кралици, Троянски коне, флашки, гледания от Сингапур и т.н.  Абе наистина щеше да излезе добра книга от всичко това и не знам защо така и не се накани да я напише.

Това за русата Гергана толкова пъти съм го чел по форуми и до днес още не знам шега ли е, истина ли е... Верно ли го е казала!?:roll1:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

Камелия и Андреа са много идентични в това че са се взели за чудото на поп фолка и колежките им са под тяхното ниво. Ако ги питаш за поп фолка ще отговорят колко пошло и трето разрядно е станало всичко, а в тяхното време какви хитове вадили и какво били постигнали самите те.

А истината е че и двете до голяма степен бяха просто продукт. Красиви момичета чрез които продуцентите да привлекат внимание към труда си.

Едната се популяризира след като Пайнера изкупи всички кавъри, които можа - другата беше държанка на Кости. Реално абсолютно всяка друга можеше да е на мястото на Андреа защото тя не беше особен фактор в дискографията си, а и Кости одавна доказа че Андреа не му трябва.

Така и баба ви Ками. Засили че след Пайнера щяла да е топа, понеже имала креативна свобода и никой не ѝ диша във врата, но реално какво е постигнала от тогава?

За обидите които излива по адрес на колежките си и претенциите, които декларира човек би предположил че годишно е изкарвала поне един авторски мега хит - такива няма.

Надявам се някой ден да преживее факта, че тези които дебютираха след нея я задминаха и може би да си признае че не е толкова веща в музикалния бизнес и ѝ трябва помощ. Вероятно тогава ще ѝ се получат нещата.

 

Редактирано от Emanuela.Carey
  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, lucellent каза:

А защо Андреа и Кости спряха работа? Някъде, четох че е понеже Кости бил изчерпан откъм идеи. Бяха огромен тандем и промениха коренно жанра...

Андреа от години твърди че имала записани негови песни и щяла да ги пусне, но това така и не се случва.

Според мен работата с нея вече е твърде трудна. Никой продуцент не би се ангажирал да направи мащабен проект с нея, а някак си не мисля че Кости е окей с нещо половинчато. За никой не е тайна че Андреа вече няма адекватен момент в ежедневието си. Не знам дали е свързано с алкохол, медикаменти или заболяване за което не споделя.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, stereoto_ каза:

Кое беше оригинала на това?

 

Ооо нова Ганевска!

Бие на много други негови песни, особено Зоопарк/Изтрезнаваш ли/Зарибена, но мисля че няма оригинал.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Много е хубаво това, че взимат наши песни. Така сърбите си пускат и нашите парчета и се запознават с нашите изпълнители и другата им продукция.

На Теа кажи-речи целият албум е с бг песни, че и текстовете са същите. :D

 

 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Една камара брутални хитове е ос*ала Тейчето. Не стига, че звучи като Шер на тестостерон, ами са променяли и аранжиментите, за да паснат на нейния регистър, и така звучат потресаващо. Аз като цяло трудно възприемам кавъри, когато оригиналът ми е любим. Може би точно затова ми хареса само Кучке и демоне, която ми звучи като някой Roxana reject.

  • Like 7
Link to comment
Сподели в други сайтове

Наистина кавърите не звучат добре, защото сме свикнали с оригиналите, а и тая промяна на тоналността ги кара да губят заряда си.

Но пък останалите ме кефят. Те май пак са кавъри, ама поне не на бг песни :D

Де да правеха и тука така - цял албум само с нови песни, че и клипове заснела за всичките. Тук ако пуснат албум ще е с 99% или 100% вече чути песни.

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

Слушам кавърите на Теа и се чудя как може да вземе всички тези песни и да ги изпее по абсолютно монотонен и безличен начин. Когато изпя Въртележката забелязах че много от феновете ѝ определиха версията на Яница като по-хубава, дано и сега проверят оригиналните версии.

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, xroflx9 каза:

Тая пак ли е пияна или не си е пила хапчетата?

Screenshot-20220521-223815-Instagram.jpg

Май проблема е че ги е пила, може и двойна доза да е взела.

Нали се обясняваше че Меди сега и е виновен за нещо. Да не би да е искала да участва в MegaStar и учтиво да са я сритали встрани? Или пък има зъб на Сашка още от Пайнерските и дни.

  • Like 2
  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...