Jump to content



Райна и Махрез - Мръсните им усти


Препоръчани коментари

музика: Milos Radanovic
текст: Александър Попов, Петър Петров и Георги Нинов
аранжимент: Пламен Станчев
режисьор: Иван Димитров - Torex
сценарист: Георги Нинов
оператор: Андрей Кряколов

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Очаквах много повече от тази песен! Този път имах големи очаквания, но не ги оправда! Райна е красива, клипът бива, но си оставам с мега яката "Направо ми заспа"! Очаквам самостоятелна песен и хит на лято! 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

И моите очаквания не се оправдаха. Да я бяха изпяли като хората. Силен текст и клип, но дотам. Силна музика много ясно, но е кавър…

Самата песен започва много силно, латино леко с тези китари, което е плюс.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ужас, във времена на какви ли не арабски прически и офромяна на бради, от кой контейнер за разделно събиране го извади тоя...  И точно когато си помислиш, че няма как да ти стане по-противен, той си отваря устата и звучи като Ави Бенеди. Тотално неслушаемо. За капак на всичко са кичнали и изкуствения перчем на Наско Месечков. 

Поредния проект, в който просто виждаме една красива Райна. 

 

20645797-497352780618945-2069381879-n.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е зле, както я изкарвате. Просто звучи като някоя от онези по-особени песни от ретрото, които сме отвикнали да чуваме. Но на мен пък като че точно това ми харесва у нея.

Райна е много хубава, тя и Камелия просто разбиват стереотипите за жените над 40. Дано отново да я видим активна 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Жалко за чакането и дългата пауза. Песента е слаба. Ако беше самостоятелна може би щеше да е една идея по-добре. В клипа на места поразително прилича на Глория. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Поредно клише откъм текст. Ами просто е като закачен за музиката. Не си пасва с нея. Колкото да има някакъв вокал. Не е чак толкова зле аранжиментът, но оригиналният е в пъти по-як. А преди години правихме къде къде по-интересни аранжименти от сръбските.

А пък тоя псевдоним Махрез. Като го видях и се чудих въобще да пускам ли... Като цяло една кръгла нула. Чудя се Райна колко кавъра има в последните 10 години, че точно сега тръгна по тоя път. Или и тя като Мария ще изтропа 773322 кавъра и ще приключва кариерата си?

Имам усещането, че Пайнер има някакво споразумение да си менкат песни със сърбите и пробутват на такива като Райна на ниска или никаква цена. И тя понеже няма нищо ново от години и ги записва.

Не разбраха ли, че у нас сръбските песни са достатъчно познати, за да се харесат в бг версия??? Не става само с яката музика. Трябва солиден, оригинален текст, а не банализмите на Лиляна Димова. Макар че като гледам 3ма души са създали този текст... явно или са се изчерпили, или никога не са имали идеи.

Чалгата се е превърнала в бизнес. Никакво творчество не излиза от нея. Кърпят колкото да има репертоар, но нищо няма да остане след 5 години. За повече да не говорим. 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам защо, текстовете на поп-фолк песните включват непрекъснато една заканителна нотка... Така и при Райна. Много и станаха такъв тип парчета за злоба, завист и клетви...  Не бях чувала оригинала, но нейната версия ми допада повече. В клипа както винаги си е красива. С едно нещо не мога да се примиря в последните години и то е, че пее като току-що прохождаща изпълнителка. А този, който се занимава със смесването и оформянето на звука и нейното пеене, никакъв го е нямало и е спал дълбок зимен сън. Гласът и в началото никак не се чува и е заглушен от баса. Махрез има приятно включване. Не ме дразни, не ми пречи, дори като идея и замисъл е ок. Но е могло и без него.... Нямаше да ми липсва ако беше и само песен на Райна. Радвам се все пак, че най-сетне пусна поп-фолк песен... Не разбирам, какво толкова не и харесвате???!!! Негативните коментари валят непрекъснато и то неоснователно. Може да е кавър, но е добре поднесен като цяло. Пък и в "Пайнер" не останаха вече качествени изпълнители. Би трябвало до Райна да стигат повече песни, от които да отсява, щом ще пее кавъри. Като ги няма водещите имена в каталога, сигурно за тези като Райна ще има повече качествени неща, от които да си избира кое да пее и кое не. Но нейното пеене никакво го няма...  и не държи нивото, което имаше някога... Не знам защо... Глас ли няма вече, но е супер странна за слушане... 

Link to comment
Сподели в други сайтове

На Райна ѝ отиват песни като "Ще ти мине" или "Зле те чувам". Балади като "Двама", "От един инат" или типичен фолк като "По-добре". Имала е страхотни попадения през годините. Като цяло пее доста вярно и сполучливо, но напоследък нещо смесването на песните е... странно. В случая просто гласовете им нещо са нехомогенни.

Мисля, че е крайно време да забие някой кючек като Грипа. За толкова чакане след "Направо ми заспа" беше редно да избаца нещо брутално.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Явно някой непрекъснато внушава на Райна, че много и завиждат и тя се е фиксирала върху такава тематика и само това иска да си пее. "Аз съм красива, стига ми завиждайте!Не злобейте, оставете ме да си живея живота!" Само това я вълнува и при първа възможност го възпява, а вие си чакайте яки тупалки с кръшни ритми, като някога. Проблемът е, че ако някой се опита да и каже истината под формата на приятелски съвет, тя няма да реагира добре. Най-много да го блокира, дори и да е добронамерено мнение. Аз харесвам Райна, но съм убедена, че ако и кажа минусите, ще се засегне и ще се изкаже първично, типично в нейн стил.... Неуспешните проекти не ги отдава на собствените си действия, избори и вкус за нещата, а ги приписва на завистливи и злобни хора. Това не е начинът!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тя вече имаше песен с такава тематика - "Лицемери".

Това сега няма да го слушам, съжалявам. "А бях ти казала" още я въртя, беше си попадение.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , i810 каза:

Явно някой непрекъснато внушава на Райна, че много и завиждат и тя се е фиксирала върху такава тематика и само това иска да си пее. "Аз съм красива, стига ми завиждайте!Не злобейте, оставете ме да си живея живота!" Само това я вълнува и при първа възможност го възпява, а вие си чакайте яки тупалки с кръшни ритми, като някога. Проблемът е, че ако някой се опита да и каже истината под формата на приятелски съвет, тя няма да реагира добре. Най-много да го блокира, дори и да е добронамерено мнение. Аз харесвам Райна, но съм убедена, че ако и кажа минусите, ще се засегне и ще се изкаже първично, типично в нейн стил.... Неуспешните проекти не ги отдава на собствените си действия, избори и вкус за нещата, а ги приписва на завистливи и злобни хора. Това не е начинът!

Същата Глория е станала...

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Чак пък колко песни да е имала със същата тематика? Сещам се само за една “Лицемери” от преди 10 години, но и там не става въпрос за завист. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Тематиката на сериозните и песни в последните години се върти около едно и също - клетви - "Виновен", предателства - "Лицемери", завист и злоба - "Мръсните им усти"... което трябва да се промени. Според мен, хората очакват от нея песни с бърз ритъм и за забавление, без да натоварват с натрапчиви послания. Затова и непрекъснато се цитират едни и същи забавни песни, които насочват към Райна от периода - "Зле те чувам", примерно. Обожавам и слушам до ден днешен сериозните и песни. Бих желала да има още такива, но нека има градация и да не се повтарят посланията.  

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...