Jump to content



Поп-фолк скандали (април, 2022)


Препоръчани коментари

преди 5 минути, Lelqtian каза:

Разбира се че не го помним. Има едно единствено изпълнение на Гюрга което си стува помненето ;)

 

Ееее, това е вечен хит! Всеки го знае! 👸

 

  • Haha 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,4k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 1 час, Willy каза:

Много ясно че предпочитаме ТИ НЕ СИ ЗА МЕН пред Да ти олекне, Аз и ти или денс бозите на бабиш. Стига сте се опитвали да се правите интересни, харесвайки само различното. Не всичко комерс е лошо...

Ама най предпочитаме този шукарен кавър, който е само и единствето за естетите сред любимците на лекия жанр!

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, HIStory каза:

Ми предпочитайте си я, лошо няма. То затова има и гурме, и джънк, въпрос на вкус. Няма как да убедиш мухата, че медът е по-сладък от л@йното. Между другото самата Галена неведнъж е казвала, че "Да ти олекне" е една от любимите й песни и една от малкото, които слуша. Явно има повече вкус от феновете си.

 

Добре, а защо трябва да даваш подобни определения? Дали дадена песен е мед или друго, не е въпрос само на твоя вкус. "Да ти олекне" е прекрасна песен, която е и сред моите любими. "Ти не си за мен" също. Това означава, че нямам вкус ли? Нали искате разнообразие в музиката. Двете песни са пример точно за такова разнообразие. И Глория има "Намери си майстора" и някоя друга не толкова лирична песен, но не ги отхвърляш. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Stela каза:

Добре, а защо трябва да даваш подобни определения? Дали дадена песен е мед или друго, не е въпрос само на твоя вкус. "Да ти олекне" е прекрасна песен, която е и сред моите любими. "Ти не си за мен" също. Това означава, че нямам вкус ли? Нали искате разнообразие в музиката. Двете песни са пример точно за такова разнообразие. И Глория има "Намери си майстора" и някоя друга не толкова лирична песен, но не ги отхвърляш. 

"Ти не си за мен" ми звучи като песен, която съм слушал сто пъти вече и като музика, и като текст от кой ли не. На Галена й отива да е новатор и това плъзване по актуалното в момента някак не мога да го приема. Клипа също е много под нивото, което държи по принцип. Дуета с Азис също ми беше разочарование, очаквах нещо УАУ, а то... Май веднъж съм си го пускал и това му беше. Виж, проекти като "Спри ме" или"Една жена", че и "Пак ли" (която си беше комерс) ги въртя и до днес. Има разлика от разнообразие до "разнообразие". Ми последните й неща хич не са ми разнообразни, съжалявам.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гюрга има песни с хубави, смислени текстове. Има и песни с банално клиширани такива. Има и този уникат

Същото се отнася за всяка една певачка. Или поне повечето. Разликата е как никой не вълнува от творчеството на баба ни, включително едно 90% от участващите в настоящата дискусия ;) 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, Stela каза:

Доника също няма. 

Помислих я за Петканова в първия момент, и тя беше там, ама ми се стори странно да е на тяхната маса, и ето - Доника била.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Lelqtian каза:

Гюрга има песни с хубави, смислени текстове. Има и песни с банално клиширани такива. Има и този уникат

Същото се отнася за всяка една певачка. Или поне повечето. Разликата е как никой не вълнува от творчеството на баба ни, включително едно 90% от участващите в настоящата дискусия ;) 

На "Гюрга" 80% от текстовете са клишета, затова слишам другите 20. 

Въпреки всичко смятам, че никак не е задължително да четеш всичко написано, щом не те интересува. Изобщо не е необходимо да си на всяка манджа мерудия. Предполагам, знаеш как се скролва? 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, HIStory каза:

На "Гюрга" 80% от текстовете са клишета, затова слишам другите 20. 

Въпреки всичко смятам, че никак не е задължително да четеш всичко написано, щом не те интересува. Изобщо не е необходимо да си на всяка манджа мерудия. Предполагам, знаеш как се скролва? 

 

Как се скролва не съм чувал още, но знам как се пуска Центрофуга? 

 

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , HIStory каза:

"Аз и ти" е супер песен с много добър клип, но колко хора я чуха тогава? Остана в сянката на "май главата ти е пералня" и подобни тъпотии. После ходи прави читава музика.

В тая връзка една от любимите ми песни за цялата кариера на Галена е "Да ти олекне", която е с подобно звучене. Масово обаче се хейти и обявява за флоп дори от"феновете" й. Хората не искат такава музика, искат "изхвърлете го от тука на боклука". Толкова за масовия вкус.

На Драганински отдавна му мина модата, както и на Ленко, и на други подобни, за съжаление. Даже Кости ми долипсва от това еднообразие, което е в момента.

Бъркаш датите, "Аз и ти" излезе през Април 2013-та, а "Феноменална" през февруари 2014-та. И двете не бяха големи хитове, но поне първата притежаваше качество и абстракция.

Има нещо тотално сбъркано в "Да ти омекне", в аранжимента липсва бас и повечко инструменти, текстът куца, незапеваем е и не се връзва с останалите компоненти, пеенето е тотално неподходящо за тази мелодия и вместо да изпъква забива песента още повече в нищото. И като прибавим Галена мятаща се като скумрия в черно студио, в което едвам се вижда лицето й, не моного ефектни парцали, саката хореография и липса на статисти - си е рецепта за титаничен провал, какъвто и беше. Същата работа е и "Без теб" на Преслава, конкретно тези две песни, ако бяха останали само дема в компютъра на Драганински - щеше да е супер.

Драганински прави много модерни неща, ако забие нещо чака-рака без синтезатори - грешка няма да има.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 часа , Just_Me каза:

Добре че беше рожденият ден на "C'est la vie", да видим някво мини събиране на хора от бранша 😅

FB_IMG_1649955656929.jpg

Топа на чалгата в момента и някакви никому непознати женички.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , Fast каза:

"Да ти олекне" флопна, защото е твърде тежка балада, дори за държава като България, където има свръхпроизводство на балади.

Промий си ушите, мило. "Да ти омекне" няма нищо общо с балада. Балада е това е отдолу, при това най-добрата в кариерата на Галош:

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Andrew Cunanan. каза:

Промий си ушите, мило. "Да ти омекне" няма нищо общо с балада. Балада е това е отдолу, при това най-добрата в кариерата на Галош:

 

На мен пък тази ми е страшно любима балада.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Andrew Cunanan. каза:

Топа на чалгата в момента и някакви никому непознати женички.

Тая снимка няква оптическа илюзия ли е? Иначе не си обяснявам защо виждам Доня Деса два пъти, черна най-вляво и руся посредата, две Софки до тях ...

Или е било работна среща за формиране на нови Тройници? 

 

  • Haha 1
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Lelqtian каза:

Тая снимка няква оптическа илюзия ли е? Иначе не си обяснявам защо виждам Доня Деса два пъти, черна най-вляво и руся посредата, две Софки до тях ...

Или е било работна среща за формиране на нови Тройници? 

 

Това е среща на току що създадените киборги-двойници.

  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, WindWalkerMonk каза:

Доника е травестит, тя не е жена. За останалото не зная.

травестит или не, Дончето е повече мъж от един Галин например.

  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 часа , Fast каза:

"Да ти олекне" флопна, защото е твърде тежка балада, дори за държава като България, където има свръхпроизводство на балади.

Как шай бЪлада туй ва, батко? 

То почти не се правят балади в БГ, ти за свръхпроизводство говориш. 

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, Andrew Cunanan. каза:

травестит или не, Дончето е повече мъж от един Галин например.

Там Дион няма стигане, той и ще е първия транссексуален мъж/жена който ще роди. Предлагам й да потърси друго. 

  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, asylum каза:

Как шай бЪлада туй ва, батко? 

То почти не се правят балади в БГ, ти за свръхпроизводство говориш. 

Хвърли едно око на текста. Че има субмисивни жени има, но никоя не е чак такава мазохистка за да рилейтне на подобна песен. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Fast каза:

Хвърли едно око на текста. Че има субмисивни жени има, но никоя не е чак такава мазохистка за да рилейтне на подобна песен. 

Не слушам текстовете. Ти каза балада, а баладичното звучене е съвсем друго. Да изкараме и Да те бях ранила балада, която всъщност е кючек. 

  • Haha 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, WindWalkerMonk каза:

Там Дион няма стигане, той и ще е първия транссексуален мъж/жена който ще роди. Предлагам й да потърси друго. 

Имах предвид Доника - племеницата на Галена, а не мангасарката с неясен пол, произход и липсваш интелект Диона. 😭

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...