Jump to content



Война в Европа: Русия атакува в цяла Украйна


На чия страна сте?  

45 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

  • Отговори 231
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Или по-скоро защото ще е най-предвидимото нещо на света - изненадата е ключов фактор във военните действия - не че разбирам много. Според мен за момента "събират материал", с който да оправдаят мощен военен отговор, което е доста тревожно. Чакат руснаците наистина да прекалят от една страна за да е натовската намеса неизбежна, от друга това може да е много добра предпоставка Путин да бъде разкаран и отведен на бунището на историята, както се казва - тази възможност трябва да се отиграе много внимателно, защото е веднъж.

Истинският шедьовър ще е от цялата работа Путин и хората му да операт пешкира, но не и руският народ, защото западът все пак има нужда от природните му ресурси.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз смятам че е много по-трудно от очакваното, този диктатор да бъде победен. Наложи си влиянието в Европа чрез ресурсите и в същото време тайно подготвят какво ли не. Същият случай са и Китай. За тях смятам че са по-силни от целият свят накуп и просто чакат момента да изригнат, ставайки водеща сила.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , pacho каза:

Кризата в Европа се задава. Разбира се, за най-бедните като нас, ще е осезаема и крайна.

Дори АЕЦ Козлодуй е зависим от Русия, заради ядреното гориво. Може и режим на тока да имаме, да няма изненади!

Разбира се, че Путин не ще натовски бази до гъза си. Но не одобрявам действията му и неудобството, което създава на украинския народ.

ЕС и НАТО в момента плашат куче с кокал - Путин - със санкции. Ама че са смешни...  40% от газта на Европа е руска. Кви ти санкции, какви ти 5 лева. Той ще ги санкционира и руснаците ще изпаднат в най-гнилата и невиждана досега дупка на беднотията. Но на Путин няма да му мигне окото.

Въпросът е, че руснакът иска да владее целият свят, иска всяка една страна да му играе по свирката. Според мен това е и причината другите хамави (т.е. китайците) да му правят гърленки, макар че не съм сигурен ако избухне война между Китай и Русия примерно на кого ще му разширят халката. Затова Тръмп като стана президент имаше меме със снимки и на двамата и гласеше, че един вид американците си мислят, че Тръмп ще ги управлява, но всъщност ще го прави Путин, защото иначе и за тях бомби. Американците (макар че слушам тяхната музика) като цяло никога не са знаели какво правят и като нация са кръгла нула, по-лошото е, че няма кой да си пъхне патката в устата на дъртия манаф Байдън понеже освен глупости от негова страна аз нищо друго не съм чул и заради тия му простотии страдат и други държави. Нашите и те са селски мижитурки особено Копейкин, ние нямаме никаква бойна готовност, цял ден днес слушам по bTV и Нова как дрънкат абсолютни безсмислици и честно казано не знам до колко да вярвам на това, че за момента няма никаква вероятност и нас да ни лупнат.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , FikLena каза:

ЗАЩО НАТО НЕ ПОМАГА НА УКРАЙНА ?????????????/ :@ :@:@:@

Украйна не е член на НАТО. Биха се включили, ако са застрашени страни-членки. И това вероятно ще стане в един момент.

преди 1 час, Willy каза:

Аз смятам че е много по-трудно от очакваното, този диктатор да бъде победен. Наложи си влиянието в Европа чрез ресурсите и в същото време тайно подготвят какво ли не. Същият случай са и Китай. За тях смятам че са по-силни от целият свят накуп и просто чакат момента да изригнат, ставайки водеща сила.

Аз мисля, че Русия е много по-слаба, отколкото се опитва да изглежда и тъй като джуджето за 20+ години в управлението не остави много след себе си, за да се вмъкне в учебниците като нещо повече от honorable mention, реши поне около 70-тия си рожден ден да се опита да направи нещо значимо. 

Наистина цяла Европа зависи от руския газ. Но и състоянието на Русия зависи от европейските пари, така че льольото не може не може да прави каквото си иска.

Китай е скритото страшилище и за съжаление изглежда към момента е на страната на Русия. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Blueberry каза:

Украйна не е член на НАТО. Биха се включили, ако са застрашени страни-членки. И това вероятно ще стане в един момент.

Аз мисля, че Русия е много по-слаба, отколкото се опитва да изглежда и тъй като джуджето за 20+ години в управлението не остави много след себе си, за да се вмъкне в учебниците като нещо повече от honorable mention, реши поне около 70-тия си рожден ден да се опита да направи нещо значимо. 

Наистина цяла Европа зависи от руския газ. Но и състоянието на Русия зависи от европейските пари, така че льольото не може не може да прави каквото си иска.

Китай е скритото страшилище и за съжаление изглежда към момента е на страната на Русия. 

Пишеше се че е прибрал безброй милиарди, нали го разкриваха и за някакви дворци. 

А Китай още помня как магически се справиха с короната още март 2020. В същото време Тръмп страда от дементия и на включване на живо мисли че Америка е нападнала Украйна, а не Русия, а другия кани хората на ваксиниране.

Ново: 

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , Blueberry каза:

Китай е скритото страшилище и за съжаление изглежда към момента е на страната на Русия. 

Китай е икономическа сила, но не съм сигурен, че е военна такава. Не виждам причина те да влизат в конфликт, който чисто цивилизационно тях не ги засяга.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, omline каза:

Китай е икономическа сила, но не съм сигурен, че е военна такава. Не виждам причина те да влизат в конфликт, който чисто цивилизационно тях не ги засяга.

Военно също са сила. В тоя конфликт наистина няма да влязат, но в Тайван - като нищо. щом санкциите са такива мижави. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 часа , DevilWish каза:

Най-точното мнение! Всичко вдигнаха - бензин, вече и газ. Лятото в Пловдив газът всеки ден скачаше, примерно от 1,14 беше стигнал 1,17 точно за ден, сега ти скача на 1,42. Бензинът - не ми се коментира, за това и колата я направихме на газ лятото, защото иначе излиза скъпо, а не сме хора които ще се лишаваме. Хляба - има хора които ядът доста често, аз примерно не ям хляб, но семейството ми ядът хляб и се купува, цената му стига близо 2 лв. освен ако не го намериш в магазин на някаква нищожна промоция. Важни хранителни продукти са поскъпнали. Добре, че не ям сирене и кашкавал, защото и те рязко са поскъпнали! Но не само! Всички хранителни продукти  като цяло, краставиците и те чукнаха 3,50.... Токът също е адски поскъпнал, особено в София!
Та те от сутринта по Нова все това дават, извънредни новини относно ситуацията. Естествено, че знам за какво става въпрос, но Just me много правилно го казва! Скачат цените, а примерно някои пенсии са дори намалени! Съжалявам, че засягам такива сериозни теми в музикален форум, но и на мен вече спира да ми се живее като гледам накъде вървят нещата.... 

Ти на коя планета живееш та хляба е 2 лв.? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, THE IIconic каза:

Ти на коя планета живееш та хляба е 2 лв.? 

Цената му е приблизително толкова, даже има и по-скъп, по-евтиния е със стотинки. 
Гадния дъртак мисли само за себе си и не се интересува толкова от страната си, то му личи по инжектираната муцуна какво представлява.
Вчера в новините по "Нова Тв" казаха, че нашата страна осъжда действията на Русия и сме готови да предложим на хора от Украйна които потърсят подслон тук. Надявам се токсичния ботокс да не започне война и с нас. Някой просто трябва да му размаже фасона или да го гръмне, просто да го свали! Толкова ли се страхуват от някакъв дъртофелник? 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Вятърът на войната хвана Европа “по бели гащи”

Време е брюкселският елит да се събуди - историята не свърши, както твърдеше Фукуяма, а се завръща с гръм и трясък.

Ако Русия е губила тотална война, е било заради събития в самата нея.

Росен Петров


  Когато на 28 декември миналата година “24 часа” публикува статия от мен под заглавие “Едно на ум. Русия удря най-често през зимата”, в която описвах някои от големите операции на руската и съветската армия, случвали се все през зимните месеци, и припомнях, че руснаците воюват на украинския военнен театър от 300 г. и че го познават до милиметър, откровено казано, смятах, че това просто е някакъв по-оригинален текст, посветен на уроците от военната история и съвременната геополитика, а не предсказание за реална война.

Не вярвах, че подобно нещо може да случи точно в Европа и точно през ХХI век.

Аз обичам военната история, но не обичам войната. Всъщност тя е най-зловещото и мрачно проявление на тъмната страна в човешката природа.За съжаление обаче, историята се завърна с гръм и трясък в настоящето, за да определя бъдещето ни. А Европа и България са хванати буквално по “бели гащи”. Даже реално погледнато, специално ние сме си направо “без гащи”.

Докато ние, европейците, строяхме някакви химерични зелени сделки и напечатахме трилиона евро, Русия правеше свръхзвукови ракети.

Докато ние се борехме с въглеродния отпечатък, там правеха ядрени водородни заряди.

Докато ние постоянно дъвчехме темата за върховенството на закона, голямата сибирска мечка модернизира до неузнаваемост ядрената си триада.

Докато ние спорихме за третия пол, що е то джендър и дали е готина Истанбулската конвенция, на североизток от нас създадоха оръжия за масово поразяване от ново поколение.

За жалост, когато някой с хубави идеи се срещне с някого с хубава тояга, понякога този с тоягата има повече преимущества. За 30 г. българските въоръжени сили бяха практически унищожени и сведени до състояние на безтегловност.

Вместо в НАТО да влезе онова боеспособно “нещо”, създадено по времето на тоталитаризма, обезкървихме армията си, “нарязахме” и бастисахме оръжия и инфраструктура за милиарди долари. Страна, която имаше стотици модерни бойни платформи, без аналог на Балканите, сега трябва да разчита на испански или нидерландски изтребители. На всяко искане за повече пари за отбрана се отговаряше кога явно, кога под сурдинка: “Айде сега, на гол тумбак - чифте пищови”.

Вместо за 30 г. да изградим енергиен суверенитет, ние станахме още по-зависими от Русия. Вместо да изградим втора АЕЦ или да направим поне нещо в Козлодуй, дори и с руски реактори, но работещи за натовска България, ние още умуваме дали Белене е “гьол” или “локва”. Вместо да имаме поне някакакъв относителен “хранителен суверенитет”, за който наскоро говори и президентът, ние внасяме над 80% от храната си отвън.

Вместо да запазим по някакъв начин поне въглищата като независим източник на енергия, ние се съгласихме да бастисаме и тях. Между другото, макар и все още могъщата икономически Европа, без собствени въоръжени сили и методи за въздействие си остава едно геополитическо джудже. Единствената армия в ЕС, способна да провежда по-сложни логистични операции далеч от границите си, е френската.

А що се отнася до така наречената специална военна операция в Украйна, която си е война, както и да я нарича Путин, историята ни учи следното. Руската империя и Съветският съюз по традиция лесно затъват в локални конфликти, които понякога печелят, а понякога губят, но почти винаги с цената на колосални жертви.  Руско-японската война от 1904-1905, Полско-съветската война от 1919-1921 (на територията на днешна Украйна, Беларус и Полша), Съветско-финландската война от 1939-1940 протичат по сравнително аналогичен начин.Драматични военни действия и много смърт. При войните с Финландия и Полша, които удивително напомнят по някои неща на сегашните бойни действия, присъства и елементът с опита за промяна на държавната власт там.

Историята ни учи и друго. Русия може и да губи локалните военни сблъсъци, но до момента почти винаги е печелила тоталните конфликти, в които участва, без оглед на загубите, които нанася или понася. Ако някога е губила тотална война, то не е заради противника на фронта, а заради събития в самата Русия. Справка - Октомврийската революция от 1917 г., която Путин вече определя като “болшевишки преврат”, насочен срещу руските интереси. По същия начин и Съветският съюз не загуби студената война навън, а загуби “войната” вътре в себе си. На руския император Александър Трети принадлежи любопитната фраза: “Русия има само двама съюзници - армията и флота”. И тази максима винаги е била важна и за политиката на Руската империя, и на бившия СССР, и на днешната Руска федерация.

Руското общество от поне 300 г. е възпитавано във войнствен или директно казано, в милитаристичен дух. Таково общество не се бои от изолация. То дълго е живяло в изолация и дори самоизолация. Време е брюкселският елит, а и нашият да осъзнаят в какъв свят живеем и да се събудят.

Историята, както твърдеше Франсис Фукуяма, не свърши, историята се завръща, по-властна от всякога. Днес летят самолети и ракети над Украйна, утре може да стане нещо в Южнокитайско море или в Тайван. Светът вече не е онзи, в който “Скорпиънс„ пееха за войниците от Горки парк и за вятъра на промяната. Вятърът вече не носи усещането за надежда, а миризмата на барут и смърт.

Дано скоро все пак донесе отново и мир.   

 

https://www.24chasa.bg/mnenia/article/10965428

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Чудно ми е, руските закони позволяват ли сваляне на държавно лице от власт поради здравословни или психологически проблеми? Мисля че това е единствения възможен вариант Путин да бъде спрян поне за малко. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, omline каза:

Руското общество от поне 300 г. е възпитавано във войнствен или директно казано, в милитаристичен дух. Таково общество не се бои от изолация. То дълго е живяло в изолация и дори самоизолация. Време е брюкселският елит, а и нашият да осъзнаят в какъв свят живеем и да се събудят.

Ще се самоцитирам, защото е важно. Този факт примесен с факта, че (натовска) бойна ракета от Киев към Москва може да стигне за няколко минути - време, което е крайно недостатътчно за реакция, открива малко от завесата защо се случва каквото се случва. 

От друга страна украинците все едно трябва да избират дали, влизайки в НАТО по пътя ще си навлекат, каквото им се случва сега, или ще запазят неутралитет и ще са в постоянно очакване на.... това, което им се случва сега.

От тази гледна точка наистина е било въпрос на време руснаците да нахлуят, но на нас (пак наистина) ни беше като че ли по-важно да си ревизираме дефиницията за пол, вместо да се подготвим за важните неща.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, omline каза:

От тази гледна точка наистина е било въпрос на време руснаците да нахлуят, но на нас (пак наистина) ни беше като че ли по-важно да си ревизираме дефиницията за пол, вместо да се подготвим за важните неща.

 

Цитат

The fallacy of relative privation rejects an argument by stating the existence of a more important problem. The existence of such a worse issue, the fallacy insists, thereby makes the initial argument irrelevant. This fallacy is also known as the appeal to worse problems or “not as bad as”.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Фаст, направи ни услуга и си прибери дефинициите. Война е и прощавай, ама ми е малко повече жал за хората в Украйна, затова ще плюя по тези глупости без задръжки.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, omline каза:

Фаст, направи ни услуга и си прибери дефинициите. Война е и прощавай, ама ми е малко повече жал за хората в Украйна, затова ще плюя по тези глупости без задръжки.

Само посочвам, че аргументът ти е неформална заблуда. Всичко проблеми са еднакво важни. Меренето им е субективно. И това че има война, не ти дава извинение да плюеш по ЛГБТ където намериш. Придържай се към основната тема.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Fast каза:

Само посочвам, че аргументът ти е неформална заблуда. Всичко проблеми са еднакво важни. Меренето им е субективно.

В ситуация като сегашната се вижда, че това изобщо не е вярно - великата разлика между теория и практика.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, omline каза:

В ситуация като сегашната се вижда, че това изобщо не е вярно - великата разлика между теория и практика.

Субективно е. Ако например попиташ хора от различни социални класи да подредят списък с проблеми по важност, всеки ще ти отговори различно. Постът ти е пореден пример за непровокираните ти нападки към ЛГБТ+ общността.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Fast каза:

 И това че има война, не ти дава извинение да плюеш по ЛГБТ където намериш. Придържай се към основната тема.

О, извинение не ми дава със сигурност (не че го и търся де), но пък е нагледен пример за загубено време, отделено на незначителни неща за сметка на значителни.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...