Jump to content



Война в Европа: Русия атакува в цяла Украйна


На чия страна сте?  

45 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

Руската армия атакува Украйна от всички възможни посоки и нанася ракетни удари по военни обекти и летища в няколко града по цялата територия, макар преди това президентът Владимир Путин да обяви "специална операция в Донбас".


Действията на Москва са остро осъждани в цял свят, борсите се сринаха, а петролът и храните поскъпват, предстои Западът да обяви най-тежките санкции, които е подготвил.

https://www.dnevnik.bg/sviat/2022/02/24/4315840_voina_v_evropa_rusiia_atakuva_v_ciala_ukraina/

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 231
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Крайния резултат от националистичния популизъм нагледно. Надявам се чичо Джо да си изпълни заканите да им спре вноса на нова техниката, да ги изключи от SWIFT, и да им наложи чудовищни санкции.  На кого му е притрябвало нова война? Горките цивилни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пут*ин го описват като съвременният Хитлер, само че всички знаем какво стана накрая с чичУ. Въпросът е дали тъпият руснак ще го убият или той ще си тегли чертата сам. 21 век такива работи да се случват не е нормално, но донякъде не се учудвам предвид, че този човек е президент на страна, в която е напълно нормално да ставаш и да лягаш с водката в ръка. Разбрах, че ставало дума за някакъв непризнат референдум, но не знам до колко е вярно това. Ако това е причината за тия му действия, значи е по-голям малоумник отколкото съм си мислел. Моля се само за хората в Украйна и тези, които са на ръба на оцеляването, защото това е в пъти по-страшно от ковида.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Смятам, че САЩ предизвикаха ескалацията на този конфликт. Без тяхното военно присъствие нямаше да се стигне до тук и честно казано изобщо не разбирам каква точно роля искат да имат в европейски конфликт, който по никакъв начин не ги засяга. Смятам, че САЩ стигнаха още по-далеч в Афганистан и Сирия например и никой не ги осъди. От години прескачат от война във война и оправданието че са "омиротворители" на света за мен е смешно. Без тях проблема можеше да се реши дипломатически на европейско ниво.

Смятам, че Русия има пълното право, да претендира от Украйна определени неща, но в никакъв случай не оправдавам днешните бомбардировки. Заслужава всички санлкции, които ще й бъдат наложени, но дано не се стига до война, защото това е последното от което света има нужда след пандемията.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Путин вижда според мен, че времето му изтича - а и той самият е на доста години вече - 70 - затова дипломацията с него беше дотук - оттук нататък той така ще действа явно...поне докато не се намери някой, който...  както и да е, не е хубаво да се говори така... към този етап, смятам че позицията ни за подкрепа на Украйна е правилна и бих подкрепил и по-строги санкции като изключване от SWIFT системата, защото на юг от нас има един човек, който също гледа към нас с носталгия по Османската империя.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

На чиято и страна да съм е ясно, че ще ни се такова таковата отвсякъде.

Дефицит на бензин и газ, рязък скок на и без това скъпите хранителни продукти, услуги, ток и тн. Ще си умрем и без бомби..

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Blueberry каза:

@DevilWishти изобщо запознат ли си със ситуацията, че да си на страната на Русия? За мен е буквално престъпление човек да е на страната на този нацистки диктатор.

Да са живи и здрави политиците, които ни вкараха е НАТО и ЕС навремето. Сега и ние щяхме да сме в това положение.

Гласувал съм по грешка! И да - запознат съм със ситуацията.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, omline каза:

Путин вижда според мен, че времето му изтича - а и той самият е на доста години вече - 70 - затова дипломацията с него беше дотук - оттук нататък той така ще действа явно...поне докато не се намери някой, който...  както и да е, не е хубаво да се говори така... към този етап, смятам че позицията ни за подкрепа на Украйна е правилна и бих подкрепил и по-строги санкции като изключване от SWIFT системата, защото на юг от нас има един човек, който също гледа към нас с носталгия по Османската империя.

На юг от нас имат по-големи проблеми, там времето също тиктака и почти не е остана. 

 

преди 58 минути, fearless` каза:

Смятам, че САЩ предизвикаха ескалацията на този конфликт. Без тяхното военно присъствие нямаше да се стигне до тук и честно казано изобщо не разбирам каква точно роля искат да имат в европейски конфликт, който по никакъв начин не ги засяга. Смятам, че САЩ стигнаха още по-далеч в Афганистан и Сирия например и никой не ги осъди. От години прескачат от война във война и оправданието че са "омиротворители" на света за мен е смешно. Без тях проблема можеше да се реши дипломатически на европейско ниво.

Смятам, че Русия има пълното право, да претендира от Украйна определени неща, но в никакъв случай не оправдавам днешните бомбардировки. Заслужава всички санлкции, които ще й бъдат наложени, но дано не се стига до война, защото това е последното от което света има нужда след пандемията.

САЩ не са цвете за мирисане, ама какво точно са ескалирали? Даже напротив, и те, и НАТО, и ЕС, и сички от 8 години я мотаят тая история и затова не очакваха че стигнем до тук. Въпреки че тоя сценарий под същата режисура го гледахме вече 2008ма в Грузия. 

И Путим какви претенции може да има към суверенна държава, на която от години се меси твърди директно в политиката по сякакви параграфи? Или как погазва (отново) цифра международни договори, включително няколко специфични, в които Русия признава границите на Украйна установени след разпада на СССР? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Just_Me каза:

На чиято и страна да съм е ясно, че ще ни се такова таковата отвсякъде.

Дефицит на бензин и газ, рязък скок на и без това скъпите хранителни продукти, услуги, ток и тн. Ще си умрем и без бомби..

Най-точното мнение! Всичко вдигнаха - бензин, вече и газ. Лятото в Пловдив газът всеки ден скачаше, примерно от 1,14 беше стигнал 1,17 точно за ден, сега ти скача на 1,42. Бензинът - не ми се коментира, за това и колата я направихме на газ лятото, защото иначе излиза скъпо, а не сме хора които ще се лишаваме. Хляба - има хора които ядът доста често, аз примерно не ям хляб, но семейството ми ядът хляб и се купува, цената му стига близо 2 лв. освен ако не го намериш в магазин на някаква нищожна промоция. Важни хранителни продукти са поскъпнали. Добре, че не ям сирене и кашкавал, защото и те рязко са поскъпнали! Но не само! Всички хранителни продукти  като цяло, краставиците и те чукнаха 3,50.... Токът също е адски поскъпнал, особено в София!
Та те от сутринта по Нова все това дават, извънредни новини относно ситуацията. Естествено, че знам за какво става въпрос, но Just me много правилно го казва! Скачат цените, а примерно някои пенсии са дори намалени! Съжалявам, че засягам такива сериозни теми в музикален форум, но и на мен вече спира да ми се живее като гледам накъде вървят нещата.... 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какво значение имат 30 стотинки цена за литър бензин, като невинни хора умират? Абе вие разсъждавате ли бе, хора… четете ли се какви нелепи ги пишете?!?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Blueberry каза:

Какво значение имат 30 стотинки цена за литър бензин, като невинни хора умират? Абе вие разсъждавате ли бе, хора… четете ли се какви нелепи ги пишете?!?

Говорим за цените като цяло. Не само за бензина. Хората вече нямат пари за нормален живот, но ти явно не схвана какво имахме предвид! Ставаше въпрос за газ, не за бензин! Информирай се малко или явно ползваш градски транспорт и не знаеш цените , преди да държиш сметка защо някой е гласувал така и дали е информиран със ситуацията. Явно не допускаш че стават грешки. Колкото те вълнува ситуацията теб и я следиш, толкова ме вълнува и мен, а и другите хора, то от сутринта само за това се говори. И разбирасе, че ми пука от това което се случва, но и проблемите с цени на ток, поскъпване на храните, заради такива неща също умират хора в България.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам до колко сте се интересували от историята и освобождението ни от Турско робство, заради което от години ни се набива в главите колко благодарни трябва да сме на руския народ, но с риск да ме оплюете ще направя леко отклонение от темата за Украйна(въпреки че имат връзка) и ще кажа какво съм научил.
При руснаците безплатен обяд няма.Така е било и когато са решили да ни "освободят".На Руската Империя и се е осладила мисълта за излаз на Черно и Бяло море, като в плановете им е било да контролират Дарданелите.За целта са решили да ни превърнат в "губерния".Никой в империята не е дошъл да ни освобождава безвъзмездно, или щото много му е жал за българите, които 500 години са под турско робство.Както знаете дошли са и са "забравили" да си тръгнат.Спомогнали са за избиването на буржоазията в Царска България - България, която по онова време е наричана "Швейцария на балканите".След това са привнесли комунизма и от там нататък всички знаем бедите, които той ни е донесъл и последиците от който виждаме до днес.

Направих това отклконение, за да кажа, че в Украйна положението е горе долу сходно.На тях не им се разрешава да взимат решения за собствената им държава.Държава, която самата Русия признава, след като Украйна предава ядрените си оръжия, които е наследила от СССР.Ако трябва да дам по-прост пример се получава следното - вие живеете в 3 стаен апартамент;съседа ви връхлита у вас без да сте го викали и ви казва "От днес едната стая вече не е твоя, а в останалите помещения няма да ти дам да каниш гости, защото се чувствам застрашен от тях".Един ден по-късно същия тоя съсед почва да чупи всичко у вас.

Лошото е че ние тук ще го отнесем най-много заради мечтите на Путин да възстанови на Русия границите, които е имала по време на Съветския съюз.
Украйна е наричана неслучайно "Житницата на Европа" и днешния скок в цените на пшеницата го доказа.Газта и петрола също скочиха, а рублата се срина тотално за 2 дни.Преполагам, след наложените санкции ще продължи да се срива.
Някой казват че Путин е новия Хитлер и до някъде са прави, защото наистина трябва да имаш някакъв проблем(най-вероятно психически), за да обречеш народа си на санкции, да го вкараш във война посред мирно време, да рискуваш живота на всички тия военни, които са пратени там, само за да си сбъднеш мечтата.Ако наистина украинците извършваха геноцид срещу руснаците в тия 2 области, мисля всички сме съгласни, че Путин нямаше да чака 8 години за да нападне.Ако наистина му пукаше за тия хора, нямаше да чака.Друг е въпроса, че ако тези хора са имали проблеми, каквито руската пропаганда се опитва да внуши, то те, като руски граждани, просто щяха да се върнат в родината си, а не 30 години след разпадането на СССР да се сетят, че срещу тях се извършва геноцид.

Путин има претенции косвено и към нас, тъй като изисква НАТО да се върне към границите си от 1997-ма година, т.е. ние да не сме част от алианса и да останем без подкрепа и защита.Ако това се случи, не мисля че нещо би го спряло да дойде да ни "спасява" и нас.Тогава ще има пълен контрол над Черно море....

Темата е дълга, но надявам се тоя конфликт да приключи бързо и благополучно за всички!

Link to comment
Сподели в други сайтове

DevilWish, много добре знам какви са цените на нещата, не съм социално слаба, нито живея в пещера. Те са такива от няколко седмици насам. Войната започна тази нощ.

Пишейки за цените тук, в темата за нападението на Русия над Украйна, ти или казваш, че ние трябва да сведем глава пред джуджето-психопат Путин, за да не ни спре кранчето за газта и да трябва да плащаме огромни цени, или за пореден път спамиш. Второто ще е по-лесно за разбиране. 

За цените не можем да направим нищо. Като общество обаче можем да изискваме от управляващите ни да се опълчат на тиранина, а не да заемат изгодната позиция, за да не пострада нечий бизнес, както днес се опитаха да направят две утайки в парламента - отдавна изгнилата БСП и недоразумението Възраждане, влязло в парламента, защото много хора нямат капацитета да разсъждават, а се водят само от страх (по време на изборите- от непознатите ваксини) и от глад.

Позицията е една: Украйна. Всеки, който подкрепя Русия, нека си хване влакчето (понеже полети до там едва ли ще се извършват в скоро време) или да си запали автомобила и да емигрира, да види колко е хубаво там. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Lelqtian каза:

САЩ не са цвете за мирисане, ама какво точно са ескалирали? Даже напротив, и те, и НАТО, и ЕС, и сички от 8 години я мотаят тая история и затова не очакваха че стигнем до тук. Въпреки че тоя сценарий под същата режисура го гледахме вече 2008ма в Грузия. 

И Путим какви претенции може да има към суверенна държава, на която от години се меси твърди директно в политиката по сякакви параграфи? Или как погазва (отново) цифра международни договори, включително няколко специфични, в които Русия признава границите на Украйна установени след разпада на СССР? 

Конфликта ескалира когато Украйна започна да вярва, че западът и по-конкретно САЩ ще я подкрепи при евентуална война с Русия. Интересен факт "случаен" разбира се че това се случи точно когато приключиха войната в Афганистан и огромната им армия нямаше държава която да "омиротворява". И като стана дума за Афганистан, дано украинците имат очи да видят в какво се случва днес там след като интересите САЩ свършат. 

Съгласен съм че Украйна е суверенна държава, но икономика и е много зависима от Русия, което дава пълното право на Путин да се противопостави на евентуално членство в нато, което очевидно застрашава националната му сигурност. А в нато биха я приели точно с тази цел. Двете републики, които призна са преобладаващо руско население, което не желае да бъде част от Украйна.

Както казах и по-горе нищо не оправдава днешните събития и смятам, че Русия трябва да бъде санкционирана много строго, но всичко това можеше да се избегне ако САЩ си гледаха тяхната работа.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Blueberry каза:

DevilWish, много добре знам какви са цените на нещата, не съм социално слаба, нито живея в пещера. Те са такива от няколко седмици насам. Войната започна тази нок.

Пишейки за цените тук, в темата за нападението на Русия над Украйна, ти или казваш, че ние трябва да сведем глава пред джуджето-психопат Путин, за да не ни спре кранчето за газта и да трябва да плащаме огромни цени, или за пореден път спамиш. Второто ще е по-лесно за разбиране. 

За цените не можем да направим нищо. Като общество обаче можем да изискваме от управляващите ни, да се опълчат на тиранина, а не да заемат изгодната позиция, за да не пострада нечий бизнес, както днес се опитаха да направят две утайки в парламента - отдавна изгнилата БСП и недоразумението Възраждане, влязло в парламента, защото много хора нямат капацитета да разсъждават, а се водят само от страх (по време на изборите- от непознатите ваксини) и от глад.

Позицията е една: Украйна. Всеки, който подкрепя Русия, нека си хване влакчето (понеже полети до там едва ли ще се извършват в скоро време) или да си запали автомобила и да емигрира, да види колко е хубаво там. 

Изобщо нямаше да пиша в темата ако не ме беше споменала ти. Ако второто е по вероятно, значи трябва да ти благодаря за поканата! И не, не спамя....за пореден път, но не това е темата тук.  Просто изказах мнението си! Не смятам, че трябва някой да свежда глава пред възрастната дъртофелница с ботокс! Не съм подкрепял Русия, както ти казах за вота. Противен ми е, но не мисля че трябва да обсъждаме това във форум за музика, за това и не се включих. Но и твоето изказване, който подкрепя Русия какво трябва да направи е малко крайно.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Знаете ли, понеже прочетох "да си хване влакчето" тааа..
Човешкия избор е нещо, с което дори пропагандата не може да се справи.
Ако се огледате около вас, близките, приятелите ви - замислете се колко от тях са емигрирали или искат по една или друга причина да емигрират и колко от тях са заминали в Западна Европа или Сащ.После се замислете колко от тях са заминали за Русия.

Ето това е един неоспорим факт.Ако там наистина беше толкова хубаво, хората щяха да искат да са там...Когато тоталирарния режим е превърнат в автокрация, както е в Русия, то няма как живота на хората да е добър.Добре са приближените до Путин, олигарси, мафиоти...народа не е.По официални данни от преди 1-2 години, над 20 милиона руснаци живеят под прага на бедността.В Азиатската част, с изключение на няколко по-големи града, хората живеят скотски живот.Русия не е само Москва, Санкт Петербург и Владивосток....Това е една страна с потенциал, която заради управляващите е застинала в 19 век.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Just_Me каза:

На чиято и страна да съм е ясно, че ще ни се такова таковата отвсякъде.

Дефицит на бензин и газ, рязък скок на и без това скъпите хранителни продукти, услуги, ток и тн. Ще си умрем и без бомби..

Кризата в Европа се задава. Разбира се, за най-бедните като нас, ще е осезаема и крайна.

Дори АЕЦ Козлодуй е зависим от Русия, заради ядреното гориво. Може и режим на тока да имаме, да няма изненади!

Разбира се, че Путин не ще натовски бази до гъза си. Но не одобрявам действията му и неудобството, което създава на украинския народ.

ЕС и НАТО в момента плашат куче с кокал - Путин - със санкции. Ама че са смешни...  40% от газта на Европа е руска. Кви ти санкции, какви ти 5 лева. Той ще ги санкционира и руснаците ще изпаднат в най-гнилата и невиждана досега дупка на беднотията. Но на Путин няма да му мигне окото.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Проблемът на Путин е че си внушил. че ако западното пространство се обявят против съмнителните и репресивни методи на режимът му, означава че се обявяват против "руския народ", и той си мисли че е длъжен да го "защитава" от тях. Все пак е бивш агент на КГБ. Живее си в "славното минало",  където студената война все още не е свършила, и СССР никога не се е разпадала. Съюзничеството на Украйна със САЩ и НАТО разваля тази негова фантазия, и ще направи всичко възможно да инсталира марионетен режим, ако ще и да се пролее невинна кръв. Изтрещял човек.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, omline каза:

Може би единственото по-обнадеждаващо нещо днес:

https://www.actualno.com/europe/v-moskva-i-sankt-peterburg-protestirat-sreshtu-voennite-dejstvija-video-news_1716143.html

image.png.72c50f5a1f2052391b6072c22e75d5c6.png

Сред руснаците има много разумни и интелигентни хора, разбира се. Това не трябва да е изненада за никого. Тази държава е била една от най-развитите във всички отношения в недалечното минало и техните интелектуалци не са били избивани като нашите тук. Генът си остава и мнозина умеят да прозрат отвъд пропагандата.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

За съжаление Путин излага на риск животите и на руски войници, които и днес са загинали, в името на биологичния му часовник.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Blueberry каза:

Сред руснаците има много разумни и интелигентни хора, разбира се. Това не трябва да е изненада за никого. Тази държава е била една от най-развитите във всички отношения в недалечното минало и техните интелектуалци не са били избивани като нашите тук. Генът си остава и мнозина умеят да прозрат отвъд пропагандата.

 

Така е!Неслучайно на няколко пъти се опитваха да го свалят с протести, и то доста мащабни!Само че той така се е окопал във власт и корупция че няма бутане.
Всеки път щом рейтинга му почне да пада се намесва във военен конфликт.До преди няколко години беше в Сирия и явно сега му трябва нов враг, за да оправдае действията си.
Литва, Латвия и Естония, които също са били част от Съветския съюз са приети в алианса заедно с нас през 2004-та година, тоест по времето на неговото управление.На практика те са в същото положение като Украйна - бивши съветски републики, които имат обща граница с Русия, но за тяхното присъединяване проблем нямаше.
Отделно, това че Украйна евентуално може да стане членка, не виждам по какъв начин го плаши.Едва ли ако влезнат в Нато веднага ще нападнат Русия...просто той има фобия към всичко западно и демократично.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...