Jump to content


Тема за MBTI/типология


Препоръчани коментари

Типологията на Майерс-Бригс, или MBTI е типологичен личностен въпросник, създаден от Катрин Кук Бригс, и дъщеря й Изабел Бригс Майерс.  В тази темата можете да споделите какъв е вашия MBTI тип, историите и взаимоотношенията ви с другите MBTI типове, както и да обсъждате всичко свързано с типологията, вкл. алтернативни методи като енеаграми, соматотипи и тн.

За да определете вашия тип характер, отговорете възможно най-честно на въпросите от тази страница.

Какво представлява MBTI теорията накратко (цитирано от Wikipedia)
 

Цитат

Индикаторът за типологията на Майерс-Бригс е предназначен за определяне на една от 16 типа личности. Той включва в себе си 8 скали, обединени по двойки. Целта на типологиите и тестовете е да помага на човек да определи индивидуалните си предпочитания – кои полюси на скалата му съответстват „по-добре“.

1. Скала E—I — ориентация на съзнанието:

Е (Еxtraversion, екстраверсия) — ориентация на съзнанието навън към обекта, I (Introversion, интроверсия) — ориентация на съзнанието навътре към субекта;

2. Скала S—N — способ за ориентиране в ситуации:

S (Sensing, сетивност) — ориентиране към конкретна информация, N (iNtuition, интуиция) — ориентиране към обобщена информация;

3. Скала T—F — основа за вземане на решения:

T (Thinking, мислене) — рационално претегляне на алтернативите; F (Feeling, чувстване) — вземане на решения на емоционална основа;

4. Скала J—P — способ за изпълнение на решенията:

J (Judging, съждение) — предпочитание към планиране и организиране на информацията, P (Perceiving, възприятие) — предпочитание към действия без детайлна предварителна подготовка, насочвани повече от обстоятелствата.

Съчетанието на тези скали дава обозначение за един от 16-те типа например ENTP, ISFJ и така нататък.

 

KTDKCHa.png
mUFojcr.png
FK82C3R.png
60zFbTy.png

Детайлни описания на всички MBTI типове са налични на тази страница.

Have fun.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Личностен тип “Логик”
Учи се от вчера, живей за днес, надявай се за утре. Важното е да не спираш да задаваш въпроси.

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз съм ENTP 

преди 10 часа , Fast каза:

Аз съм INFP-T. Спогаждам се най-добре с xxFP/xxFJ типовете (повече с интровертните), и най-зле с xxTP/xxTJ, особено вторите, и ако са екстровертни

Нимоа мразиш ме

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , Kriminal каза:

Нимоа мразиш ме

По-трудно ми е да изграждам качествени отношения с xxTP, особено ако за сензори (S), но имам няколко такива хора в живота си, с които се разбираме прекрасно. Единствено с xxTJ ми е невъзможно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

INTP-T съм аз, поне последно като правих теста. Правила съм го няколко пъти в живота си и почти винаги съм била този тип, имаше кратък период, в който бях ENTP, но това все едно е било в друг живот 😁

Link to comment
Сподели в други сайтове

За първи път ми дава ENTP и по-големи проценти за екстравертен. Промених се доста в последната година и явно има ефект. 😆

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...