Jump to content



Папагалското пеене от деца


Препоръчани коментари

Цитат

Много се радвам на деца, които знаят Адел, а не знаят коя е Глория, Ивана и т.н Да, кахърна е, но децата не разбират текстовете! Все пак не всички на 7-10- 12г си превеждат!

Редно ли е според вас такова поведение спрямо малки деца? Да бъдат насърчавани да пеят песни на английски език, без да знаят какво точно пеят, за какво се пее в англоезичните песни? Лично аз съм отвратена от подобно мнение на "майка"!

Моята сестра и до днес е запалена по англоезичната музика и само такава слуша, за нещастие покрай нея - и племенницата ми.

Аз като малка покрай сестра ми, и защото беше модерно, също слушах англоезична музика - групата EAST 17.  Сестра ми слушаше и тях, както и "TAKE THAT", " Продиджи", "Нирвана" и "Металика". Тази музика изобщо не беше по мой вкус. Често въртеше една песен и веднъж я попитах как се казва тази песен. Като ми каза отговора, се отвратих и отказах да слушам повече англоезична музика, защото не исках да пея песни с неприлични думи и изрази.

Вярно е, че сега в попфолка или по - точно подобието на попфолк има такива текстове, но аз не ги слушам новите, а и не мога. Но, да ми критикуваш точно Глория и Ивана които имат изключително стойностна дискография, с каквато не могат да се похвалят доста от "певиците" на Запад си е................лицемерие и отврат. Значи, говориш за морал, но държиш детето ти да знае боклуците на Адел, Риана и Бионсе, вместо страхотните мелодични и стойностни песни на Глория и Ивана като "Шампанско и сълзи", "Безумна цена", "Носталгия", "сто карата любов", "Прави любов, а не война", "Ние сме № 1", "Това е парчето"................

Като беше малка, племенницата ми харесваше Магда и много танцуваше на нейни песни - "Има нещо", "Любовно постижение", "Невъзможно"..................

Много, ама много съм против децата да учат папагалско пеене. Не мисля, че нещо ще им стане, ако пеят песните на Райна и Преслава. Конкретно Райна има страхотни песни, тип "тийнейджърски" - "Ти ме лъжеш най - добре", "Хиляди жени", "Добра новина", "Добре си, но ще се оправиш", "Агресия", "Фреш от портокал", "Любов по скалата на Рихтер", "Това ми е специалността", "По всяко време", "Глезената, гледаната", "Много се лъжеш".

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Kitty каза:

Редно ли е според вас такова поведение спрямо малки деца? Да бъдат насърчавани да пеят песни на английски език, без да знаят какво точно пеят, за какво се пее в англоезичните песни? Лично аз съм отвратена от подобно мнение на "майка"!

Моята сестра и до днес е запалена по англоезичната музика и само такава слуша, за нещастие покрай нея - и племенницата ми.

Аз като малка покрай сестра ми, и защото беше модерно, също слушах англоезична музика - групата EAST 17.  Сестра ми слушаше и тях, както и "TAKE THAT", " Продиджи", "Нирвана" и "Металика". Тази музика изобщо не беше по мой вкус. Често въртеше една песен и веднъж я попитах как се казва тази песен. Като ми каза отговора, се отвратих и отказах да слушам повече англоезична музика, защото не исках да пея песни с неприлични думи и изрази.

Вярно е, че сега в попфолка или по - точно подобието на попфолк има такива текстове, но аз не ги слушам новите, а и не мога. Но, да ми критикуваш точно Глория и Ивана които имат изключително стойностна дискография, с каквато не могат да се похвалят доста от "певиците" на Запад си е................лицемерие и отврат. Значи, говориш за морал, но държиш детето ти да знае боклуците на Адел, Риана и Бионсе, вместо страхотните мелодични и стойностни песни на Глория и Ивана като "Шампанско и сълзи", "Безумна цена", "Носталгия", "сто карата любов", "Прави любов, а не война", "Ние сме № 1", "Това е парчето"................

Като беше малка, племенницата ми харесваше Магда и много танцуваше на нейни песни - "Има нещо", "Любовно постижение", "Невъзможно"..................

Много, ама много съм против децата да учат папагалско пеене. Не мисля, че нещо ще им стане, ако пеят песните на Райна и Преслава. Конкретно Райна има страхотни песни, тип "тийнейджърски" - "Ти ме лъжеш най - добре", "Хиляди жени", "Добра новина", "Добре си, но ще се оправиш", "Агресия", "Фреш от портокал", "Любов по скалата на Рихтер", "Това ми е специалността", "По всяко време", "Глезената, гледаната", "Много се лъжеш".

Хлопа ти дъската. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

О, Кити, ама ти и в бг-мама ли четеш? 

По темата ще кажа две неща: Ивана може да има "Шампанско и сълзи", ама има и "Душ или направо", "Златен" и т.н. простотии, така че не е никак лошо децата да не са запознати с творчеството ѝ. Адел такива песни няма.

Второ: нонстоп се жалваш, че не си научила английски - ами децата сега точно заради тази музика го научават много по-лесно и на по 12-13 без частни школи са готови да учат вече втори, а защо не и трети език. Така че твой пропуск, че не си слушала повече Take That навремето.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Blueberry каза:

По темата ще кажа две неща: Ивана може да има "Шампанско и сълзи", ама има и "Душ или направо", "Златен" и т.н. простотии, така че не е никак лошо децата да не са запознати с творчеството ѝ. Адел такива песни няма.

 

 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, asylum каза:

 

Е, какво сега? Това е една прекрасна баладична, лирична и мелодична песен! 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Има и цял албум за обоняние - Мирише на (три точки) любов? 

Но има и песен със заглавие "Мирише на... любов". 

На какво точно й мирише обаче остава тайна за нас! Има три точки - редно е да си помислим за нещо! Sex - к.р - но с @asylum  стигнах до извода, че песента е посветена на Стояна и нейната драма с "Рядко щастие" в тоалетната! Т.е. мирише на ... Лайна (което няма общо с любовта)
Колкото до песните на Райна които са споменати и аз я харесвам, "Хиляди жени" ми е най-любимата нейна песен. Магда също я харесваме! Но щом ще говорим за Ивана, не може да не ви върна в този Хитов Период на ИВАНА - Да внимава само с ароматите, защото аромат на ПАРФЮМ по-добре ще стои! Мирише на ... ТРИ ТОЧКИ! Ах, как мирише, ох, как мирише. 
Стояна - На какво, ма? На скара ли?

Ивана - На любов!
Стояна - Преди малко бях в тоалетната! Sorry, Ванче!

Ивана - Няма значение, имам ХИТ и това е най-силният ми период, независимо, че мирише на ... нещо друго! Ох, ах! Смукача! И на него мирише! Ох, ах! 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Песни с просташки заглавия никога не съм харесвала. По неволя съм чувала "Смукача" и "Рибна фиеста", последната направо я мразя.

Баща ми много обичаше да ме дразни с рибната фиеста, като я даваха по телевизията.

А моя любим номер навремето беше (понеже компютъра и стереоуредбата са свързани), да пусна от уинампа някоя сръбска песен по желание на нашите или гостите, само че..............българските версии като "Нямам душа", "Тежка вечер" и подобни.:D

Иначе Ивана има страхотни песни и точно те се помнят."Шампанско и сълзи"е вечен хит.:ba:

Link to comment
Сподели в други сайтове

И какво от това? Знанието на втори език, дори на минимално ниво развива мисленето и съзнанието. Плюс това, ще й бъде много полезно след години в намирането на работа и тн. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не казвам да не се учи чужд език, а че не е редно децата да бъдат учени да пеят англоезични песни с текстове за секс, псувни и подобни.

Според теб нормално ли е да се пусне на дете англоезична песен със заглавие, "Коя, по дяволите, е Алис"?:1000(15):

По - добре, докато понаучат английския, да слушат Преслава и Райна. Или поне Мартина Стоесел. Нядавам се, че тя поне има свестни песни, въпреки, че не знам бъкел испански. Една нейна песен учих цяла година - "Te creo". Песните и са хубави, но испанския е да си вържеш езика на флоьнга.  искрено съжалявам всеки, който учи този мега труден език.

Надявам се на Райна да не и хрумне да запише нещо на испански. Виж, на френски може. Много искам да запише на френски език "Двама", ще звучи много красиво, а ако можех и да го чуя..............

На мен ми е интересно за колко време ще научите "Te creo".

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Kitty каза:

Не казвам да не се учи чужд език, а че не е редно децата да бъдат учени да пеят англоезични песни с текстове за секс, псувни и подобни.

Според теб нормално ли е да се пусне на дете англоезична песен със заглавие, "Коя, по дяволите, е Алис"?:1000(15):

По - добре, докато понаучат английския, да слушат Преслава и Райна. Или поне Мартина Стоесел. Нядавам се, че тя поне има свестни песни, въпреки, че не знам бъкел испански. Една нейна песен учих цяла година - "Te creo". Песните и са хубави, но испанския е да си вържеш езика на флоьнга.  искрено съжалявам всеки, който учи този мега труден език.

Надявам се на Райна да не и хрумне да запише нещо на испански. Виж, на френски може. Много искам да запише на френски език "Двама", ще звучи много красиво, а ако можех и да го чуя..............

На мен ми е интересно за колко време ще научите "Te creo".

Ти откъде знаеш какво се пее в песните като чужди езици не владееш?

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сестра ми, която е по - голяма от мен, ми каза. Тя учеше английски език и само англоезична музика се слуаше вкъщи - тъпните на "Металика", "Продиджи","Нирвана", "Гънс енд роузис", Мадона, сега пък слуша и тъпите Адел , Майли Сайръс и подобни...............

И, да, кисна инкогнито в онзи форум (имам бан), редовно чета "Звездните компромати". Всички там са яко промити мозъци от МТВ.

Много хейтят Глория и Ивана и то защото имат стойностни песни.

Когато Адел направи нещо такова, ей тогава може да ми я хвалиш:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, Kitty каза:

Не казвам да не се учи чужд език, а че не е редно децата да бъдат учени да пеят англоезични песни с текстове за секс, псувни и подобни.

Според теб нормално ли е да се пусне на дете англоезична песен със заглавие, "Коя, по дяволите, е Алис"?:1000(15):

По - добре, докато понаучат английския, да слушат Преслава и Райна. Или поне Мартина Стоесел. Нядавам се, че тя поне има свестни песни, въпреки, че не знам бъкел испански. Една нейна песен учих цяла година - "Te creo". Песните и са хубави, но испанския е да си вържеш езика на флоьнга.  искрено съжалявам всеки, който учи този мега труден език.

Надявам се на Райна да не и хрумне да запише нещо на испански. Виж, на френски може. Много искам да запише на френски език "Двама", ще звучи много красиво, а ако можех и да го чуя..............

На мен ми е интересно за колко време ще научите "Te creo".

Прочети превод на някоя песен на Адел и тогава се възмущавай :wacko: ти не си запозната и на 1%, ама вече плюеш. Ето ти примерно - и това дори не е сред най-най-големите ѝ хитове.

 

Всеки обича нещата, които правиш
От начина, по който говориш
До начина, по който се движиш
Всеки тук гледа теб
Защото се чувстваш като у дома
Ти си като сбъдната мечта
Но ако можеше да си тук сам
Ще ми отделиш ли момент?
Преди да си тръгна?
Защото цяла нощ бях сама
Надявайки се, че си някой, когото познавах
Изглеждаш като филм
Звучиш като песен
Боже мой!
Това ми напомня, за когато бяхме млади
Позволи ми да те снимам в тази светлина
В случай, че за последен път
Сме точно такива, каквито бяхме
Преди да осъзнаем
Че ни е тъжно, че остаряваме
Станахме непокойни
Беше точно като филм
Беше точно като песен
Беше ме страх да се изправя срещу страховете си
Защото никой не спомена, че и ти ще си тук
Кълнех се, че си се преместил в чужбина
Това ми каза, когато ме напусна
Все още изглеждаш като филм
Все още звучиш като песен
Боже мой! Това ми напомня,
За когато бяхме млади
Позволи ми да те снимам в тази светлина
В случай, че за последен път
Сме точно такива, каквито бяхме
Преди да осъзнаем
Че ни е тъжно, че остаряваме
Станахме непокойни
Беше точно като филм
Беше точно като песен
Когато бяхме млади...
(Когато бяхме млади)
Когато бяхме млади...
(Когато бяхме млади)
Трудно е да ме спечелиш обратно
Просто всичко ме дърпа назад
До когато беше там
До когато беше там
И част от мен продължава да се държи
В случай, че не е минало
Предполагам, че все още ми пука
На теб все още ли ти пука?
Беше точно като филм
Беше точно като песен
Боже мой! Това ми напомня,
За когато бяхме млади
Когато бяхме млади...
(Когато бяхме млади)
Когато бяхме млади...
(Когато бяхме млади)
Позволи ми да те снимам в тази светлина
В случай, че за последен път
Сме точно такива, каквито бяхме
Преди да осъзнаем
Че ни е тъжно, че остаряваме
Станахме непокойни
Бясна съм, че остаряваме
Ставам безразсъдна
Беше точно като филм
Беше точно като песен
Когато бяхме млади
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ъъъъъъъъъъъъъъ, не ще нещо, ама масово в англоезичната музика липсват куплети и мелодичност. Адел не съм я слушала, но всички пишат, че вие, и едва ли вие като Анелия (която не виеше, просто показваше гласови възможности, и мен ме дразнеше, защото и знаем възможностите, но сега това виене ми липсва).

Ето какво харесвам от англоезичната музика (покрай систъра).

И от любимия ми анимационен филм:

Всъщност имам целият саундтрак към "Цар лъв". Благодарение на систъра.:flowers:

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ни едното, ни другото е ок според мен. Защо антипода на това да слуша Риана и Бионсе (да приемем, че Адел си я сложила по незнание в този знаменател) да е Глория и Ивана?

Не е до стил, а до акъл и ценностна система - ако ги имаш, ще можеш като родител да отсееш житото от плявата за детето си.

Иначе това дето си цитирала е чиста проба чуждопоклоничество, което идва още от 90-те години, когато само да изречеш думица на английски (пък недай Боже и го преведеш), вече се считаше, че си от голямото Добрутро. Затова и има и до ден днешен доста от сегашните родители, които са били деца през 90-те и с гордост вървят с едно смешно самочувствие на западни хора напред - всичко западно е в култ, всичко родно, балканско или (пак пази Боже) руско е упадъчно (съответно хората са тъпи, прости,  нобразовани и неследващи прогреса, ако ги слушаш).

Във филма "Възвишение" този типаж хора е покрит от героя на Юлиян Вергов, дето във времената на османското робство още, се дуе с една "китарка" сред "простолюдието".

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Kitty каза:

Ъъъъъъъъъъъъъъ, не ще нещо, ама масово в англоезичната музика липсват куплети и мелодичност. Адел не съм я слушала, но всички пишат, че вие, и едва ли вие като Анелия (която не виеше, просто показваше гласови възможности, и мен ме дразнеше, защото и знаем възможностите, но сега това виене ми липсва).

Ето какво харесвам от англоезичната музика (покрай систъра).

И от любимия ми анимационен филм:

Всъщност имам целият саундтрак към "Цар лъв". Благодарение на систъра.:flowers:

Тези песни са си хубави, но са отпреди 20 години. Слушай и нова съвременна музика.

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Малоумията на Майли Сайръс? Не, мерси. Предпочитам си Райнето, без тъпата "Бразилка", де. Не знам защо я направи тази глупост. Поне да беше клипирала "Фреш от портокал".

Ето една наша страхотна песен в англоденс стил, направена от Деси Слава. На български език, но с модерната американска музика.Жалко, че остана без видеоклип. Преслава и Райна ако изкарат нещо такова, ще е убийствено яко, жалко само, че няма да мога да ги чуя.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Проклетата Майли Сайръс, как може...

Мога почти да го видя
Сънят който сънувам
Но има глас в главата ми
Който никога няма да стигнеш
Всяка крачка която правя
Всяко движение което правя ме кара да се чувствам
Загубена без посока
Вярата ми се клати но аз
Трябва да продължавам да опитвам
Трябва да си държа главата високо вдигната
Винаги ще има друга планина
Винаги ще искам да я преместя
Винаги ще водя тежки битки
Някой път ще трябва да губя
Не е за това колко бързо ще стигна
Не е за това което чака от другата страна
Това е катеренето
Препятствията пред които се изправям
Рисковете които поемам
Някои път могат да ме повалят но
Но не се пречупвам
Може не го знам
Но това са моментите които
Ще си спомням я-а-я-а
Просто трябва да продължа
И аз
Трябва да бъда силна
Трябва да продължа
Защото
Винаги ще има друга планина
Винаги ще искам да я преместя
Винаги ще водя тежки битки
Някой път ще трябва да губя
Не е за това колко бързо ще стигна
Не е за това което чака от другата страна
Това е катеренето
Винаги ще има друга планина
Винаги ще искам да я преместя
Винаги ще водя тежки битки
Понякога трябва да загърбиш
Не е за това колко бързо ще стигна
Не е за това което чака от другата страна
Това е катеренето
Продължавай напред
Продължавай да се катериш
Продължавай да вярваш

 

В чалгата колко такива текста има? 😆

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, omline каза:

Иначе това дето си цитирала е чиста проба чуждопоклоничество, което идва още от 90-те години, когато само да изречеш думица на английски (пък недай Боже и го преведеш), вече се считаше, че си от голямото Добрутро. Затова и има и до ден днешен доста от сегашните родители, които са били деца през 90-те и с гордост вървят с едно смешно самочувствие на западни хора напред - всичко западно е в култ, всичко родно, балканско или (пак пази Боже) руско е упадъчно (съответно хората са тъпи, прости,  нобразовани и неследващи прогреса, ако ги слушаш).

Хората на които горделивостта им пречи да опознаят различни култури са твърде заслепени за недостатъците на нашата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Fast каза:

Хората на които горделивостта им пречи да опознаят различни култури са твърде заслепени за недостатъците на нашата.

Жалко, че си сляпа за това ние какви талантливи изпълнители имаме. Особено в попфолка (старите кучета), които могат да пеят в различен музикален стил, а също така и народна музика, нещо, което българските поп и рок певци не го могат. Ей ти един куп примери, излушай ги и кажи какво не ти харесва в тях:

Преслава доста я бива в песните с рок елементи:

И е с единствената засега песен в България, която е използвала музикалния инструмент орган:

Галена пък е направила страхотна смесица от попфолк и реге стил:

Деси Слава с изцяло поп песен, която е и моята любима нейна песен, още ме е яд, че я остави без един убийствен видеоклип:

https://www.vbox7.com/play:9de912f6?p=playlist&id=289680

Галена много я бива и с песните с арабски елементи:

И с гръцки елементи:

Другите и испаноезични проекти не съм ги слушала, но този е върха:

 

Имам и един въпрос. Интрото на "Тъжно сърце" ми звучи доста познато, някой знае ли откъде е? От сума ти време се чудя откъде ми е познато............. Това с извивките ми е много познато от някъде..............

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, Fast каза:

Хората на които горделивостта им пречи да опознаят различни култури са твърде заслепени за недостатъците на нашата.

Да опознаеш чужда култура, воден от любопитство, е едно. Да лижеш подметки с цел да те асоцират с тази култура, е диаметрално различно. 

 

Няма лошо да откриваш недостатъци на нашенското. Проблем е, когато виждаш само негативите, без да си даваш сметка и за позитивте. Същото важи и за чуждото.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Kitty каза:

Не казвам да не се учи чужд език, а че не е редно децата да бъдат учени да пеят англоезични песни с текстове за секс, псувни и подобни.

Според теб нормално ли е да се пусне на дете англоезична песен със заглавие, "Коя, по дяволите, е Алис"?:1000(15):

По - добре, докато понаучат английския, да слушат Преслава и Райна. Или поне Мартина Стоесел. Нядавам се, че тя поне има свестни песни, въпреки, че не знам бъкел испански. Една нейна песен учих цяла година - "Te creo". Песните и са хубави, но испанския е да си вържеш езика на флоьнга.  искрено съжалявам всеки, който учи този мега труден език.

Надявам се на Райна да не и хрумне да запише нещо на испански. Виж, на френски може. Много искам да запише на френски език "Двама", ще звучи много красиво, а ако можех и да го чуя..............

На мен ми е интересно за колко време ще научите "Te creo".

"По-добре, по-добре, ..." Ама коя си ти да казваш кой какво да прави, слуша и учи?!

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...