Jump to content

Поп-фолк скандали (януари, 2022)


Препоръчани коментари

Преди 20 години изпях една песен, която успя да докосне толкова много хора. Една песен, която се нареди сред емблемите в моята кариера.. една песен, която след толкова много години все още вълнува. 
20 години по-късно, реших да направя един подарък за Вас. Един нов прочит на вашата любима песен. 

Очаквайте remake версията на “Две сърца” този четвъртък (06.01) в 17:00 в моят официален youtube канал. Специално за всички, които обичат тази песен!❤️🎉

 

FB_IMG_1641411018584.jpg

  • Like 1
  • Wow 2
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

За какво прави римейк, като не може на живо да я изпълнява и се чуди как да импровизира?

Направо ми е непонятно такова гласище като нея да изпитва трудност да си изпее песните. Предвид, че за 1 минута може да изкара всички особености на народното пеене от всичките фолкллорни области. Което само 2-3 певици в БГ с нея го могат май.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, THE IIconic каза:

Преди 20 години изпях една песен, която успя да докосне толкова много хора. Една песен, която се нареди сред емблемите в моята кариера.. една песен, която след толкова много години все още вълнува. 
20 години по-късно, реших да направя един подарък за Вас. Един нов прочит на вашата любима песен. 

Очаквайте remake версията на “Две сърца” този четвъртък (06.01) в 17:00 в моят официален youtube канал. Специално за всички, които обичат тази песен!❤️🎉

 

Отново кавър? 😐 вижда се, че стига дъното и тя

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, pacho каза:

За какво прави римейк, като не може на живо да я изпълнява и се чуди как да импровизира?

Направо ми е непонятно такова гласище като нея да изпитва трудност да си изпее песните. Предвид, че за 1 минута може да изкара всички особености на народното пеене от всичките фолкллорни области. Което само 2-3 певици в БГ с нея го могат май.

Римейка може да е по начина, по който може да я пее. Това е оправдание прикрито под иновация. 
Гаден гълъб от Гълъбово.

  • Haha 5

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, pacho каза:

За какво прави римейк, като не може на живо да я изпълнява и се чуди как да импровизира?

Направо ми е непонятно такова гласище като нея да изпитва трудно да си изпее песните. Предвид, че за 1 минута може да изкара всички особености на народното пеене от всичките фолкллорни области. Което само 2-3 певици в БГ с нея го могат май.

Поп-фолк песните си ги пее потресаващо, не знам на какво се дължи. Подхване нещо народно или англоезично - изпее ги много добре, но посегне ли към своите си хитове - цъ, рядко ги докарва както трябва. 

Относно т.нар. римейк, който ще пусне, не знам защо нещо хич не мога да се зарадвам... Защо трябва да я преправя? Може да е на 20 години, но нито музиката, нито аранжиментът звучат демоде. Спокойно може да си я кара така до пенсия. И предвид, че гласът ѝ не е такъв, какъвто беше преди, сега ѝ е някак си по-груб, не мисля, че ще донесе тази нежност и емоцията, които носят оригинала. 

По-добре щеше да е, ако беше припомнила някоя от позабравените, неклипирани песни от който и да е неин стар албум. 

Ето един добър български римейк:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

😂😂😂

 

Andrea

Току-що изгледах въпросното клипче! На него се виждат група комплексирани подрастващи, на които боят от няколко човека върху едно беззащитно момче им дава някаква илюзия, че са “велики”, че са “силни”. Замислих се в какви семейства живеят тези деца. На какво ли ги учат родителите им ? Дали изобщо в главите им има дори и малка нотка на усещане за морал, за разликата между добро и лошо ? Когато бях малка, може би в 5-ти клас, аз също изживях нещо подобно. Група момчета от училище, поради факта, че много ме харесваха, решиха да изразят “любовта” си. Като ме заринаха под снега и скачаха върху дробовете ми, докато не спрях да дишам за няколко секунди. Тогава бях само 5 клас и не вярвах в правната система. Мислех си, че може би това е нормално, докато баща ми не разбра и отиде в училището. Където свика цялото училищно съсловие от директорката до учителите, защото това се случи в самото училище. Разбира се те не чувстваха никаква вина. Докато след една година, една от приятелките ми не влезе в болница с комоцио от удар, който беше насочен към мен, но аз умело продължавах да се защитавам. Защото на това ме научи системата! Че си сам! Че всеки си мълчи! А сега Ви питам, ще си мълчите ли ? Същите тези деца след като не получат правосъдие, ще продължат! За тях насилието ще бъде нещо нормално! Ще го изразяват и не само върху хора, но и върху животни! Утре някой от тях ще реши, че е ок да убиваш.. Защото правосъдие няма! Има само сеир! Ако сме нормална държава, всички въпросни “побойничета”, виждам, че някои се вживяваха в боксьори. Щяха сега да са изправени пред съда! Преди седмица един човек мина през едно куче, ей така за кеф.. Питам какво стана с този човек ? В какво се превърнахме ? Имаме ли общество изобщо или всички сте в Instagram и TikTok и търсите сеира ? Нямам какво да кажа, защото вече вече нямам думи! Нищо не се е променило от времето когато бях дете ! Нямаме напредък като нация, като държава и най-лошото като хора !

  • Confused 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Новият албум на Лия:

https://www.deezer.com/en/album/282132172

Днес е просто прекрасен ден, днес животът е влюбен в мен, всичко правя с настроение, ден ми е . Слънце грее заради мен, днес е просто прекрасен ден и причината затова си ти, точно ти! ❤

 

 

  • Like 4
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , zai4eto82 каза:

Новият албум на Лия:

https://www.deezer.com/en/album/282132172

Днес е просто прекрасен ден, днес животът е влюбен в мен, всичко правя с настроение, ден ми е . Слънце грее заради мен, днес е просто прекрасен ден и причината затова си ти, точно ти! ❤

 

 

Танче, поръча ли си албума вече? Аз го имам още от миналия месец. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 часа , THE IIconic каза:

Преди 20 години изпях една песен, която успя да докосне толкова много хора. Една песен, която се нареди сред емблемите в моята кариера.. една песен, която след толкова много години все още вълнува. 
20 години по-късно, реших да направя един подарък за Вас. Един нов прочит на вашата любима песен. 

Очаквайте remake версията на “Две сърца” този четвъртък (06.01) в 17:00 в моят официален youtube канал. Специално за всички, които обичат тази песен!❤️🎉

 

FB_IMG_1641411018584.jpg

Жената поне прави римейк на своя песен от преди години, а не пуска за уж извинение Шушанита :1000(30):

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Повече от очевидно е, че тази нова версия е направена, защото YouTube ни й позволяват да качи оригинала. Нищо необичайно в това изпълнител с дълга кариера да прави римейк на стара песен, на някои даже им стават хитове наново.:1000(30):

ПП: Имам високи очаквания от Dve Sartsa (Desi Slava's Version).:Jumpy:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, SG каза:

Повече от очевидно е, че тази нова версия е направена, защото YouTube ни й позволяват да качи оригинала. Нищо необичайно в това изпълнител с дълга кариера да прави римейк на стара песен, на някои даже им стават хитове наново.:1000(30):

ПП: Имам високи очаквания от Dve Sartsa (Desi Slava's Version).:Jumpy:

Но гълъба от Гълъбово не е Лили Иванова.

Допълвам само.

 


 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Десиният римейк - сорри, но не става. Както писах и в YouTube:

Песен - абсолютна класика!
Съжалявам да го кажа, но тази версия изобщо не може да се сравнява с оригиналната. Там и музиката, и аранжиментът, и изпълнението във всяка една секунда са пълни с една особена чувственост и емоция. Тук те липсват и като цяло правят песента да звучи дори леко посредствено.
На мнение съм, че златните хитове не трябва да се пипат, освен ако не са преправени изключително майсторски, така че или да звучат толкова добре, колкото оригинала, или дори да го задминат!

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , Wild_Style каза:

Жената поне прави римейк на своя песен от преди години, а не пуска за уж извинение Шушанита :1000(30):

Точно така! И даже се е получило доста добре. На мен ми хареса. Поне не разчита на чужди хитове и измислени продължения на такива. И Преслава има достанъчно нейни песни, които би могла да преработи, но предпочете друго. Този път обаче не се получи. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Оф, такава скука ни е музикалния шоубизнес, че една сръбска фолкаджийска с невпечатляващи гласови данни за час и 30 минути на Нова Година в Белград сложи всички наши музикални звезди с претенции в малкия си джоб.

А Пайнера се стиска за 10 клипа по 4 мин. да заснеме в Приказките за Коледна програма....

 

  • Like 2
  • Love 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • omline unfeatured and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...