Jump to content

Поп-фолк скандали (януари, 2022)


Препоръчани коментари

Моите наблюдения са, че и в България гледанията в YouTube започват да намаляват, както е и в световен мащаб. Затова 5М на практика са новите 10М. За сметка на това имаме все повече песни с по 500k-1M и нагоре в Spotify и кой знае колко още по другите платформи.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Така е, но ако е нещо оригинално като ВНЛ, ще си натрупа доста гледания. В чалгата много е оеднаквиха нещата. На мен Подвоница ми харесва, но няма да натрупа много гледания, не само заради новия канал, а и защото е пято, пято.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Mousie каза:

Така е, но ако е нещо оригинално като ВНЛ, ще си натрупа доста гледания. В чалгата много е оеднаквиха нещата. На мен Подвоница ми харесва, но няма да натрупа много гледания, не само заради новия канал, а и защото е пято, пято.

За мен в чалгата от доста време не сме виждали нещо наистина оригинално. И имам в предвид конкретно музиката- пее си се едно и също, защото се притесняват, че иначе няма да са вървежни. А поле за експерименти има колкото си искаш. Единия път може да не им се получи, но следващия току-виж направили нещо с ниво на успех като в ретро поп-фолка.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, SG каза:

За мен в чалгата от доста време не сме виждали нещо наистина оригинално. И имам в предвид конкретно музиката- пее си се едно и също, защото се притесняват, че иначе няма да са вървежни. А поле за експерименти има колкото си искаш. Единия път може да не им се получи, но следващия току-виж направили нещо с ниво на успех като в ретро поп-фолка.

Така е. Да не говорим, че над половината изпълнители отдавна са зациклили на една и съща тематика - Яница и Емануела примерно, колкото и да ги харесвам. Аз им харесвам песните, колкото и да са еднакви, но съм единица, по този начин няма как да достигнат до по-голяма аудитория.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , Hurricane каза:

Пак ли броиш гледанията ѝ в Тубата? Имам чувството, че вече хубавите песни се определят по показателите им в интернет платформите. 

Не е задължително да се определят от броя на гледанията. То си личи кога са показател и кога не. Факт е обаче, че за вас спират да имат значение ако не са в полза на Преслава. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Willy каза:

Това за 2 месеца и половина не може да догони и 6М. Очаквах да е smash mega hit, защото има всичко нужно, не че сега не е хитче.

 

Уникална е! Още един пример за песен, която заслужава много повече. И все пак си е хит. ❤

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Mousie каза:

Така е. Да не говорим, че над половината изпълнители отдавна са зациклили на една и съща тематика - Яница и Емануела примерно, колкото и да ги харесвам. Аз им харесвам песните, колкото и да са еднакви, но съм единица, по този начин няма как да достигнат до по-голяма аудитория.

Специално Маноля 95% от песните ѝ са точно такива. Не е като да е почнала преди 5 години с тази тематика.

Баница поне в началото на кариерата си имаше и балади, а после е правила и народни песни.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ето ви един парадокс - Яница стартира с кючека "Леко" - никой не я забеляза. След това с баладата "Пристанище" уцели десетката. Макар и без клип (такъв направи едва след като песента стана хит), тя се хареса супер много. Нататък продължи с песни, кои от кои по-различни - бавни, бързи, закачливи, сериозни... Повечето ѝ се превръщаха в някакви средни хитове, докато не изкара впоследствие два стабилни хита - "2 в 1" с румънците и "Спешно" с  DJ Живко Микс. Но въпреки усилията ѝ, никой не я вземаше насериозно. Едва с "Всичко чуждо пожелаваш" започна да ѝ се дава по-висок кредит на доверие. 

Та, исках да кажа, че като представяше супер разнообразна продукция, никой не я бръснеше за слива. Навлезе във всеобщия, така да го нарека "боклук напев", чак тогава ѝ обърнаха внимание. Но тогава се плъзна по парзалката и повечето ѝ неща сега са поредното копие, макар че си позволи две по-различни парчета, които между другото, се оказаха доста добре изпипани и като текстове, и като музика ("В 5 ми звънни" и "Изкушения"). 

Поздрав с нещо доста свежо и модерно от 2007-ма. 

 

  • Like 4
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 часа , DarkChild каза:

Специално Маноля 95% от песните ѝ са точно такива. Не е като да е почнала преди 5 години с тази тематика.

Баница поне в началото на кариерата си имаше и балади, а после е правила и народни песни.

Емануела през годините също имаше добри попадения, които не бяха комерси. В последните 2-3 години започна да прави еднакви еднодневки, да пее изтъркани текстове, чувани вече теми.. Най-много дразни с налагането на тази агресия, клетви и омраза към мъжете. То не бяха драми, закани, мачкане, то не беше чудо... Хората отдавна я коментират и й го казват в коментари, но тя си продължава. 

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Stela каза:

Камелия отново флопна. Падна под 50К, почти колкото има и Салко .... Не се получи с този експеримент. 

Такива бълвочи не бива да имат успех..

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , ice_hot_sm каза:

Ето ви един парадокс - Яница стартира с кючека "Леко" - никой не я забеляза. След това с баладата "Пристанище" уцели десетката. Макар и без клип (такъв направи едва след като песента стана хит), тя се хареса супер много. Нататък продължи с песни, кои от кои по-различни - бавни, бързи, закачливи, сериозни... Повечето ѝ се превръщаха в някакви средни хитове, докато не изкара впоследствие два стабилни хита - "2 в 1" с румънците и "Спешно" с  DJ Живко Микс. Но въпреки усилията ѝ, никой не я вземаше насериозно. Едва с "Всичко чуждо пожелаваш" започна да ѝ се дава по-висок кредит на доверие. 

Та, исках да кажа, че като представяше супер разнообразна продукция, никой не я бръснеше за слива. Навлезе във всеобщия, така да го нарека "боклук напев", чак тогава ѝ обърнаха внимание. Но тогава се плъзна по парзалката и повечето ѝ неща сега са поредното копие, макар че си позволи две по-различни парчета, които между другото, се оказаха доста добре изпипани и като текстове, и като музика ("В 5 ми звънни" и "Изкушения"). 

Поздрав с нещо доста свежо и модерно от 2007-ма. 

 

Да, но по времето на Всичко чуждо пожелаваш беше много на мода да се изкарват такива комерси. Оцко я наложи, след което я прихванаха и другите композитори, и продължи до към 2018-2019. Въпросът е сега какво ще прави, когато тези комерси вече не са модерни.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, z_o_ каза:

Поздрав с един от първите Янини тракове и до днес я слушам:

https://youtu.be/t96MZXYTnng

Дано се завърне към подобни проекти. Надявам се поне тя да разбере, че ако продължава с еднаквите песнички, които са пяти вече хиляди пъти, съвсем ще се отпише сама. 

 

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • omline unfeatured and unpinned this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...