Jump to content


Глорија - Данас ми је дан


Kriminal

Препоръчани коментари

Дано направи сериозен пробив там. Пожелавам и успех. Дори закъсня с такъв тип песни, предназначени за сръбската публика. Все пак е тръгнала точно с такова звучене. С него стана известна и хората я заобичаха. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не е тръгнала с такова звучене баш, а по-скоро с поп-рок-естрадно звучене с леко етно и фолклор, просто комбинация от Максим Горанов с китари и балканско. Беше нещо различно за нашия пазар тогава, не като на Тони Дачева нещата, и затова се открои.

Но наистина сръбските трилери ѝ лежат, може ги, има го и тоя вайб, а там поне си ценят изпълнители със стаж, не като тук, дето ми припадат по плейбек певици без нито един концерт, които правят мушами и кавъри на кръчмарски фолклор.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , adorable каза:

Не е тръгнала с такова звучене баш, а по-скоро с поп-рок-естрадно звучене с леко етно и фолклор, просто комбинация от Максим Горанов с китари и балканско. Беше нещо различно за нашия пазар тогава, не като на Тони Дачева нещата, и затова се открои.

Но наистина сръбските трилери ѝ лежат, може ги, има го и тоя вайб, а там поне си ценят изпълнители със стаж, не като тук, дето ми припадат по плейбек певици без нито един концерт, които правят мушами и кавъри на кръчмарски фолклор.

Албумът "Щастието е магия", с който проби и хората я обикнаха си е точно с кавъри на сръбски песни. 🙂

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , i810 каза:

Албумът "Щастието е магия", с който проби и хората я обикнаха си е точно с кавъри на сръбски песни. 🙂

Те са 5 кавъра, а известна стана най-вече с авторските "Децата", "Татко мой", "Щастието е магия", а от втория албум - с "Оставете ме на мира", Приятелката и "За тебе, майко", която може да мине за частичен кавър на Шабан. Пък оттам насетне "Носталгия" и сие са си все авторски. По-скоро Тони Дачева стана известна с кавъри. Целите първи песни  -" Бедни и богати", Звездите и т. н. са или преводни, или стари градски, които тя е популяризирала. Такова беше времето, всеки тръгва отнякъде. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...