Jump to content



Да пусне ли България РС Македония до преговорите за ЕС? (Анкета)


Да пусне ли България РС Македония до преговорите за ЕС?   

61 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

преди 11 часа , pacho каза:

Щото комунистическата пропаганда не прощава на никого.

Има пропаганда от двете страни, макар че една пропаганда е различна от другата.

 

преди 14 часа , FikLena каза:

Не казва нищо за омраза срещу българите. Казва, че хората там протестират мирно и немирно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 6.07.2022 г. от 10:14, FikLena каза:

То и теб да ти повтарят, например турците, че не си никакъв българин, ще се озлобиш. Освен това от 30 години, ако не и повече, учат македонците на определени неща от историята, които са антибългарски. 

Мисля, че отдавна е загубена тая кауза. Оттук-насетне македонците няма да ни заобичат. Също така смятам, че са много далеч от европейска интеграция - вандалщините, протести на ултраси, дезинформация. Не виждам как Македония ще влезе в ЕС в следващите 5-10 години. По-добре да отделят Албания от преговорите, щото при тях нещата са коренно различни. 

Впрочем Румъния и БГ пак бяхме скачени, но макар изоставащи, бяхме доста по-адекватни по преговорите. При Македония нещата са критични. Не знам какво е станало, но това видео показва ситуацията там...

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако Северна Македония не приеме френското предложение, Албания ще продължи сама по пътя към европейската интеграция

https://fakti.bg/world/693733-albania-moje-da-prodalji-sama-po-pata-kam-es

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , Willy каза:

Не и рандъм циганин. Все едно да покажа гибо бейби и да кажа - "Това е България!"

Еми, 35% от БГ са цигани. Не е далеч от истината.  

А какво е станало с Ритко Мтфк, циганин ли е, че нищо не разбрах?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Макетата никога в ЕС, въпреки че слушам македонски рап! Страшно злобни хора, отричащи истината такава каквато всеки нормален я знае, ти им даваш решение - ония те псуват! ЕС през крив макарон, пожелавам им го от дъното на душата си!

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Ciaga каза:

Макетата никога в ЕС, въпреки че слушам македонски рап! Страшно злобни хора, отричащи истината такава каквато всеки нормален я знае, ти им даваш решение - ония те псуват! ЕС през крив макарон, пожелавам им го от дъното на душата си!

Емиии, никой не е длъжен на никого. Ако искат! 

Въпросът е, че дори в най-дивите си години в БГ не е имало подобни фашистки лозунги. Последната изцепка беше с турците преди демокрацията, като са им сменили имената и са ги пропъдили. Ние даже първи "открихме" явлението "Азис". Преди 2000 година. В смисъл, не знам дали осъзнаваме, че сме един от най-широко скроените народи на Балканите.

Македония има дълъг път да извърви, за да стигне и 1 стотна за влизане в ЕС.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 часа , meleto каза:

В смисъл, не знам дали осъзнаваме, че сме един от най-широко скроените народи на Балканите.

Май само гърците са по-ларж от нас... което е потресаващо. 

Този македонец е доста спретнат, какво значение има, че е циганин?

Притеснително ли е, че разбрах повече от от тоя, който рапираше на немски, отколкото от македонския? :D 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Blueberry каза:

Май само гърците са по-ларж от нас... което е потресаващо. 

Този македонец е доста спретнат, какво значение има, че е циганин?

Притеснително ли е, че разбрах повече от от тоя, който рапираше на немски, отколкото от македонския? :D 

Все пак да не забравяме, че гърците са в ЕС от 1981... Близо 20 години сме зад тях. Но в някои отношения не са чак толкова по-развити. Еврото са въвели 2001. По тази логика ще видим евро 2027 хаха

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 часа , meleto каза:

 

А какво е станало с Ритко Мтфк, циганин ли е, че нищо не разбрах?

Циганин е, от простите дето се имат за умни. Направи страшни пари от стриймове в които се ебава с македонки, българки, сърбинки и други хора в омегле.

Не съм гледал нищо от клипът който си качил, но каквото и да говори, няма позиция от която да го прави.

Иначе от македонците към българите злоба показват само вмроните, които са или дърти патриоти или прости неграмотници. Но вина има и от двете страни. Наричане на северномакедонци или закачки по телевизии от министри не е по-малко провокация. 

На държава която прави прайдове и подкрепя Украйна не й отива да твърди "Вие сте българи, всичко ваше е наше!", което дори и в краен случай да е така, са минали страшно много години, в които всичко е загубено и никой тук не се определя като българин.

В същото време сЕрбия действа към още по-голямо отделяне и Вучич няколко пъти излезе обвини България и каза че македонците им са най-близки и че не искат нищо от нас.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, Willy каза:

Циганин е, от простите дето се имат за умни. Направи страшни пари от стриймове в които се ебава с македонки, българки, сърбинки и други хора в омегле.

Не съм гледал нищо от клипът който си качил, но каквото и да говори, няма позиция от която да го прави.

Иначе от македонците към българите злоба показват само вмроните, които са или дърти патриоти или прости неграмотници. Но вина има и от двете страни. Наричане на северномакедонци или закачки по телевизии от министри не е по-малко провокация. 

На държава която прави прайдове и подкрепя Украйна не й отива да твърди "Вие сте българи, всичко ваше е наше!", което дори и в краен случай да е така, са минали страшно много години, в които всичко е загубено и никой тук не се определя като българин.

В същото време сЕрбия действа към още по-голямо отделяне и Вучич няколко пъти излезе обвини България и каза че македонците им са най-близки и че не искат нищо от нас.

То и ние така сме ви казали като признахме първи македонската държава. 30 години потулихме всички спорове и в 2021 година дойдоха на власт путинообразните партии като Възраждане, Бг възход, БСП и решиха да ви хванат за гърлото. Моето мнение е същото като твоето. Отдавна сме изгубили момента да оправим историята. Късно е за ревизия, защото поколения са минали, които са убедени в едната или другата страна.

Аантибългарското говорене, което е най-големият проблем, е същественият проблем - виждаме лозунгите при протестите - фашисти, татари и прочее. И те не са продукт от френското предложение, а следствие на години пропаганда от вашите патриотични кръгове.

Интересно ми е, над 100к македонци имат български паспорт, вярно, сигурно са го взели (макар че има някакво правило за доказване на произход), за да пътуват в чужбина, в ЕС, ама как 2-3-4ксамо  са си казали?

Както и да е. През 2022 г България показа колко е жалка в опитите си да извива ръцете. Видяхме от Гърция и ... само че едно е да поискаме "допълнение към името на държавата", а друго е да искаме да заложим съвсем друго самосъзнание на македонеца. 

Е, ако сте "податливи" като българите, независимо от протестите, ще се огънете в името на европейската си интеграция. И ние така направихме преди 2007, но по други теми.

Сърбия не може да иска каквото и да е от вас. Но са хитри. Поне поддържат кредото за "близки народи". Ако питаш мен в това време докато сте били в Югославия е била посята омразата към България. Та, погледнато от този ъгъл, сърбите са ви ползвали и ви ползват. Но пак казвам: БГ сама го е позволила. И ако сме имали обща история е в миналото, благодарение на българи, които са спомогнали развитието на Македония като държава. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Първият договор беше толкова добре приет от всички, не знам какво точно стана сега, но и тука си личи опит за провокация от репортерката.

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 8.07.2022 г. от 13:25, meleto каза:

Все пак да не забравяме, че гърците са в ЕС от 1981... Близо 20 години сме зад тях. Но в някои отношения не са чак толкова по-развити. Еврото са въвели 2001. По тази логика ще видим евро 2027 хаха

Еврото като валута е въведено през 1999.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Olay каза:

Еврото като валута е въведено през 1999.

https://european-union.europa.eu/principles-countries-history/country-profiles/greece_bg

Не мисля, че съм коментирал кога е създадено еврото (знам че е 1999). Имах предвид, че вървим зад тях с 20 години и с членство и с еврозона.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Един много хубав статус по темата:

 

За страховете Български (Македонски)
/към моите македонски приятели/

През последните дни ни заливат с няколко големи страхове на македонците във връзка с приемането на френското предложение за начало на преговорния процес за ЕС. 

Особено впечатление ми прави следния страх: Българизация на Македония. 

Ние бяхме с Вас, защото бяхме един народ, над 160 години в Източната римска империя, но римляни и гърци от нас не произлязоха. 

Бяхме с вас, защото бяхме един народ, почти 500 години в Османската империя, но османци или турци от нас не се получиха. 

Затова за тези два периода си "делим" историята. Дели се само това, което някога е било едно!
 
Ние бяхме в Съветската империя над 40+ години... Вие бяхте в Югославизма за тези 40+ години.

По този начин за 1250 години бяхме едно, а за последните 70 години, два народа. 

Вие ще си останете македонци и така ще бъде до края на света, защото ние нямаме нужда от неискрени българи, а от искрени македонци. Българите все повече осъзнават това и затова в София няма протести срещу вас и няма да има. 

Ние българите сме голям народ и държава и се простираме върху географските основи на Долна Мизия, Добруджа, Тракия и Македония, но тук всички сме едно. Да, имаме различен етнически произход, понякога различна вяра, но всички сме българи. Ние имаме включваща концепция, а не изключваща. Това някак си спасява България през последните десетилетия. Накратко, тя е - бъди това което искаш да си, но пази общността, пази България. Затова желаехме толкова много да сме в ЕС. Сигурен съм, че и вие го можете. 

България първа призна независима Македония, защото иска Македония да я има. Това не се е променило и никой не може да отмени този факт. 

Българщината е състояние на силния дух, на катарзис, на непрестанно въздигане и смирение и на вечна борба. Сигурен съм, че добре ме разбирате, защото да си македонец е същото, като да си българин. 

Време е да вземете решение къде искате да живеят децата ви, в чакалнята на историята или в предверието на цивилизацията. 

Дайте сами шанс на Македония да има бъдеще в ЕС. Знам, че не е лесно да се откъснеш от предразсъдъците си и да се изправиш пред страха от българизация, който страх не съществува никъде освен в Македония. 

Тогава ще имате цялото време на света да докажете, че не сте нито българи, нито гърци, нито сърби. А какво ще откриете по този път, това е друга тема. 

Искрено Ваш, Стойчев!

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...