Jump to content

Да пусне ли България РС Македония до преговорите за ЕС? (Анкета)

Да пусне ли България РС Македония до преговорите за ЕС?   

58 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

преди 1 минута, Willy каза:

Да, вълнуват ме, интересно ми е, но не знам защo го добави това човек, който доказано същo се интересува от подобни неща, а уж трябваше да е затапка.

В същото време, аз се интересувам и от доста други нещa, работя върху бъдещето си, взел съм си всички изпити досега итн, итн...Ако проблемът е това че не ме интересува историята и не съм забил в миналото, окей, така или иначе си казах моето и не мисля да продължавам със споровете в тази тема, защото не намирам смисъл.

Нищо уж не е трябвало да е. Ти изказваш тезата, че един вид хората трябвало да гледат към бъдещето, а не да циклят в стари проблеми.

Нали бъдещето се гради успешно, когато човек си вземе поуката и разреши старите проблеми? Иначе ще повтаря стари грешки.

Никой нищо кой знае какво не иска от вас реално. Просто да се признае историята. Факти! Както е факт, че Галена е номер 1 и е смешно някой да го отрича.

Та ти пишеш и говориш на български по-добре от българин и ти костваше няколко месеца да го постигнеш, а беше само на 15-16 години. Това какво ти говори?

Сподели в други сайтове

Иначе искам да кажа нещо, което си е лично. То е като сън или някаква визия, която ми е идвала през годините. Представял съм си как Македония и България сме една държава. Един народ, без граници. Скопие съответно е втория по големина град в държавата, което аз нали нямам много интерес да е така, щото сега моят град е втори. Но в името на единството и величието на държавата, ще приема Пловдив да е трети. Скопие е по-красив, уникален е за мен. Това са били някакви детски мои мечти.

Редактирано от Covidche
Сподели в други сайтове

Не може да си измисляш история и да вменяваш македонски произход на български исторически личности. Държавата Северна Македония е вражеска на България и много ясно, че няма да пускаме враг в дома си, както се казва.

Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Fast каза:

Колективен нарцисизъм - the post

Човек, който не познава или отрича историята, няма капацитета да дава определения на коментари по историко-политическа тема. Насочи мислите си към осма доза от ваксинационния си процес, щом Историята и фактите не са твоята сила.

Редактирано от Covidche
Сподели в други сайтове

преди 13 часа , DarkChild каза:

Криндж коминтерн - your post.

То скоро май не е имало пост на БХКто който да не е ултра криндж ... 

Ако и пукаше за стотиците дечица на 11-12 години които я следват щеше да откаже. Става въпрос са силно токсичен продукт, предизвикащ зависимост и трайни щети на човешкото тяло, а не за бисквити "Тук" примерно. Не я оправдавайте.
Сподели в други сайтове

Ако вижданията ви отговарят на по-голямата част от точките в снимката горе, не сте никакви патриоти, а т.нар. колективни нарциси. Това означава че сте по склонни да подкрепяте и гласувате за популистки лидери и формации, и сте по уязвими към конспиративни теории от типа "ние срещу тях". Има много изследвания, които разнищват тази тема. 

Сподели в други сайтове

От 23.12.2021 г. от 0:12, Fast каза:

Ако вижданията ви отговарят на по-голямата част от точките в снимката горе, не сте никакви патриоти, а т.нар. колективни нарциси. Това означава че сте по склонни да подкрепяте и гласувате за популистки лидери и формации, и сте по уязвими към конспиративни теории от типа "ние срещу тях". Има много изследвания, които разнищват тази тема. 

"Ние срещу тях" в случая = "Истина срещу лъжа/подмяна/кражба/наглост..." 

Тък няма ник'ви патриотарски, конспиративни и пр. глупости. 

Става въпрос за една проста истина, базирана на факти. Нищо повече. Приемат я и се продължава напред. Това е. 

Сподели в други сайтове

Цитат

„Този човек от Харвард, който беше обявен за либерален политик, че е имал по-либерални позиции по македонския въпрос, виждаме, че вижданията му не само са консервативни, не само регресивни, но той потвърждава концепцията, известна като живковизъм, представяляваща отричането на македонската нация, македонския език и дори до известна степен македонската държава“.

Християн Мицкоски

Македонизъм срещу уж някакъв си "живковизъм"

Или иначе казано: Крадецът вика "Дръжте крадеца"! 

При все, че случиха на супер либерален български премиер, който едва ли не е готов да им клекне, да им се огъзи, тия пак недоволни, пак онеправдани. Чак приписват своите "качества" (недостатъци) на" противника". Искат, и навярно вярват, че България за пореден път ще си затвори очите и ще си каже: "Айде, от нас да мине. Влезте в Еуропската уния, братя македонци, влезте, та с още по-голяма наглост ни окрадете и история, и личности, и постижения". 

Наглост до безобразие, бе. За съжаление пак ще страдат обикновените граждани, заради цялата тая управленска вихрушка и съпътстващата я сърбо-титово-коминтерновска идеология. 

Сподели в други сайтове

@Fast и другите, които са за безусловното пускане на РСМ, да ми кажат как тогава България ще наложи на македонците да се отнасят нормално към българите, след като... Примери от съвремието, не от историята:

• В центъра на Скопие мъж чува жена да се обръща към съпруга си на книжовен български език, и въпросният започва да ги псува на "майка Бугариjа" 

• Жена на пазар в Скопие бива унижена от продавача, отказвайки ѝ да я обслужи, само защото е българка. 

Я, кажете това нормално ли е? И как може да се противодейства на подобно отношение. 

Айде, да кажем, че ги пуснем. Да кажем, че те вече са част от Еуропската уния. Как тогава България ще може да се пребори с цялата тази омраза и нечовешко отношение, като вече няма никакви механизми на "натиск"? Та те сега, когато са страна кандидатка се държат арогантно и назидаделно към страната членка, какво да очакваме когато станем наравно в тая пуста Евро уния? 

Чуйте македонския журналист Виктор Канзуров, който дръзва да застане срещу този македонизъм, въпреки че по този начин си печели дори съдебни дела срещу себе си, обвинявайки го за български агент. 

В същото време си позволява да критикува и българските власт и общество. 

Ето един човек, бидейки македонец, осъзнал впоследствие, че всъщност има българска принадлежност, който застава някъде в средата между чука и наковалнята, но успява да види реално нещата такива, каквито са и да може да прецени реално какви са опасностите и възможностите и как е най-добре да се процедира. Но дали ще бъде чут... Съмнява ме... 

Сподели в други сайтове

преди 9 минути, ice_hot_sm каза:

@Fast и другите, които са за безусловното пускане на РСМ, да ми кажат как тогава България ще наложи на македонците да се отнасят нормално към българите, след като... Примери от съвремието, не от историята:

• В центъра на Скопие мъж чува жена да се обръща към съпруга си на книжовен български език, и въпросният започва да ги псува на "майка Бугариjа" 

• Жена на пазар в Скопие бива унижена от продавача, отказвайки ѝ да я обслужи, само защото е българка. 

Я, кажете това нормално ли е? И как може да се противодейства на подобно отношение. 

Айде, да кажем, че ги пуснем. Да кажем, че те вече са част от Еуропската уния. Как тогава България ще може да се пребори с цялата тази омраза и нечовешко отношение, като вече няма никакви механизми на "натиск"? Та те сега, когато са страна кандидатка се държат арогантно и назидаделно към страната членка, какво да очакваме когато станем наравно в тая пуста Евро уния? 

Чуйте македонския журналист Виктор Канзуров, който дръзва да застане срещу този македонизъм, въпреки че по този начин си печели дори съдебни дела срещу себе си, обвинявайки го за български агент. 

В същото време си позволява да критикува и българските власт и общество. 

Ето един човек, бидейки македонец, осъзнал впоследствие, че всъщност има българска принадлежност, който застава някъде в средата между чука и наковалнята, но успява да види реално нещата такива, каквито са и да може да прецени реално какви са опасностите и възможностите и как е най-добре да се процедира. Но дали ще бъде чут... Съмнява ме... 

А за този натиск и крайно нечовешко отношение преди по-малко от 80 години как да забравят македонците? Щото нали историята не трябвало да се забравя..?

https://fb.watch/a5pmCHrBwy/

В подобни спорове всеки си гледа своята страна и затова не исках дори и да се включвам, ама прекаляваш...

Сподели в други сайтове

От 21.12.2021 г. от 12:35, ice_hot_sm каза:

Но и тях ги разбирам до известна степен, поставяйки се на тяхно място. То да си закърмен и после обучен в училище, че Турция е далечна (духовно) и вражеска на твоята страна, е разбираемо отношението им сега.

мда

От 22.12.2021 г. от 0:56, Covidche каза:

Иначе искам да кажа нещо, което си е лично. То е като сън или някаква визия, която ми е идвала през годините. Представял съм си как Македония и България сме една държава. Един народ, без граници. Скопие съответно е втория по големина град в държавата, което аз нали нямам много интерес да е така, щото сега моят град е трети. Но в името на единството и величието на държавата, ще приема Пловдив да е четвърти. Скопие е по-красив, уникален е за мен. Това са били някакви детски мои мечти.

Варна baby

Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Olay каза:

мда

Варна baby

На базата на какво го казваш, baby?

На миналото преброяване през 2011, когато беше последният шанс на Варна да се докаже като по-голям от Пловдив, не се получи. Разликата тогава беше около 2 хиляди в полза на Пловдив. От тогава нещата се обърнаха главоломно в полза на Пловдив. 

https://bnr.bg/plovdiv/post/101522297/naselenie

"Само три от областните градове в страната - Кърджали, Пловдив и София, са увеличили населението си през последните десет години..."

------------------------------------------------------------------

Нека погледнем и към актуална справка от Националния Статистически Институт:

https://nsi.bg/bg/content/2981/население-по-градове-и-пол

Варна: 332 394 

Пловдив: 342 048

По официални данни разликата вече е 10 000.

По неофициални Бог знае колко.

Ти остави рамките на самите градове. В днешно време се гледа самата агломерация, населението е все по-мобилно. От Пловдив до Асеновград, който е 50К души всичко е застроено и свързано, построиха и магистрала между двата града, по която разстоянието се взима за около 6-7 минути. 

Пловдивската агломерация е над 550К. Варненската няма и 400К.

Редактирано от Covidche
Сподели в други сайтове

Нимоаааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа с какви неща се занимавате

македонци  = говорят славянски език = българи = тюркийски народ = Монголия = Мангалия = Румъния = Банат = банатски българи = Сърбия

ВСИЧКИ СТЕ СЪРБИ!
И тва ви го реших, ся обратно към чалгарките!

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Kriminal каза:

Нимоаааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа с какви неща се занимавате

македонци  = говорят славянски език = българи = тюркийски народ = Монголия = Мангалия = Румъния = Банат = банатски българи = Сърбия

ВСИЧКИ СТЕ СЪРБИ!
И тва ви го реших, ся обратно към чалгарките!

Не е така Македония е била в България! И не са никви македонци.

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

Сподели в други сайтове

Република Сърбия, Република България, Република Гърция и Република Албания една към друга, спорейки за Република Северна Македония:

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Сподели в други сайтове

преди 7 часа , Kriminal каза:

Република Сърбия, Република България, Република Гърция и Република Албания една към друга, спорейки за Република Северна Македония:

@ice_hot_sm след като му вкараш чалга в темата: 

https://youtube.com/shorts/KHNSGonMzqw?feature=share

Сподели в други сайтове

преди 9 часа , Brian каза:

Не е така Македония е била в България! И не са никви македонци.

То и Вие сте били под турците и много други де. 😄

Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Willy каза:

То и Вие сте били под турците и много други де. 😄

Исторически погледнато последно Македония е била официално признато в пределите на България до 1277г, което е 100 години преди да влезе в Османската империя, или последно преди 745 години.

Сподели в други сайтове

? - 830 - Източна римска империя (Византия)
830 - 1004 - България
1004 - 1081 - Източна римска империя
1081 - 1088 - Нормани
1093 - 1097 Сърбия
1097 - ??? Нормани
??? - 1203  Пак Източна римска империя
1203 - 1209 - България
1209 - 1214 - пак Сърбия ... или България - тука е игра на тронове
1214 - 1230 - Епир
1230 - 1246 - България
1246 - 1255 - Никея
1255 - 1277 - България
1277 - 1282 - Игра на тронове
1282 - 1392 - Сърбия
1392 - 1912 - Османска империя
1912 - 1918 - Балкански войни и ПСВ
1918 - 1941 - Югославия
1941 - 1944 - българска окупация / българско управление по време на ВСВ
1944 - 1991 - Югославия
1991 - наши дни .. Македония :D

Сподели в други сайтове

преди 21 часа , ice_hot_sm каза:

@Fast и другите, които са за безусловното пускане на РСМ, да ми кажат как тогава България ще наложи на македонците да се отнасят нормално към българите, след като... 

Какъв е смисълът да се наказва цялата нация, заради шепа крайни хора? Не могат да получават евро средства. Достъпът им до европейските страни е ограничен.

Сподели в други сайтове

преди 7 часа , Blueberry каза:

А вие все едно не сте били :roll1:

Ами именно. На балканите няма един чист народ, всички сме смесени, 500 години не са малко.

Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Willy каза:

Ами именно. На балканите няма един чист народ, всички сме смесени, 500 години не са малко.

Тогава за каква македонщина претендирате? :D

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

• Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
  • Create New...