Jump to content



Да пусне ли България РС Македония до преговорите за ЕС? (Анкета)


Да пусне ли България РС Македония до преговорите за ЕС?   

61 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

преди 12 минути, Brian каза:

Не ме интересува. По скоро не. Те нали ни мразят?!

То това е жалкото - че ни мразят, а всъщност ние трябва да сме им най-близки, предвид общия ни корен. Но и тях ги разбирам до известна степен, поставяйки се на тяхно място. То да си закърмен и после обучен в училище, че България е далечна (духовно) и вражеска на твоята страна, е разбираемо отношението им сега. И нас да ни набиват в главата вече няколко поколения наред, че не сме българи, и ние впоследствие ще го повярваме и ще влезем в този фалшив коловоз. Но въпреки това не трябва да позволяваме да се официализира на европейско и световно ниво цялата тази измислена нация, с измислени език и история, които, разбира се, са присвоени (най-меко казано) от България. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Историята е минало и резултат на поколения които отдавна ги няма. Едно е да негуваш традиции, съвсем друго е да я ползваш за подобни работи. Аз като македонец, общувам с много българи и никой от тях не ги вълнува подобни глупости. Проблемите идват от такива като теб, забили в миналото, личи си и от профилната ти. Жалко че ги има много и от двете страни.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, Willy каза:

Историята е минало и резултат на поколения които отдавна ги няма. Едно е да негуваш традиции, съвсем друго е да я ползваш за подобни работи. Аз като македонец, общувам с много българи и никой от тях не ги вълнува подобни глупости. Проблемите идват от такива като теб, забили в миналото, личи си и от профилната ти. Жалко че ги има много и от двете страни.

Да не изпадам в излишни словоизлияния, ще постна този клип на една македонка (защото демонимът "македонец" не е национален, а чисто регионален/географски, подобен на други като: "родопчанин", "добруджанец", "шоп" и т.н.), която се е отърсила от вкоренени ѝ македонизъм и ясно е осъзнала българската си принадлежност. 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Willy каза:

Жалко че ги има много и от двете страни.

 

преди 1 час, ice_hot_sm каза:

Да не изпадам в излишни словоизлияния, ще постна този клип на една македонка (защото демонимът "македонец" не е национален, а чисто регионален/географски, подобен на други като: "родопчанин", "добруджанец", "шоп" и т.н.), която се е отърсила от вкоренени ѝ македонизъм и ясно е осъзнала българската си принадлежност. 

 

 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , GSA каза:

Да си признаят, че са българи и че тяхната уж история е българска, и тогава може. 

 

image.jpg.62e5dcb4645c5400d838b8c6f96e9856.jpg

 

Пожелай му "Да гори в любов"! :wub_anim:

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, Willy каза:

 

Не. Има ги много, главно от едната страна (РСМ), която в по-голямата си част мрази всичко оттатък границата. 

А от другата страна (БГ) са единици, предимно някакви крайни националисти. Официално България е заявила подкрепата си за еврочленството на младата държава на югозапад от нас. България признава самостоятелната история на вечнопроменящата си името държава Македония, признава и сегашното им самоопределяне като нация. Но това е само след 1944-45, откогато безвъзвратно БГ губи Македония, която допреди това е изцяло свързана с българската история и българският етнос. И точно това сега се иска - да се признаят тези факти, пък ако щат гражданите на тази територия сега и за марсианци да се обявят. Тяхно право е. Въпросът е да не подменят изторията и да не си приписват тази на сегашен техен съсед. Много е просто. Но това, разбира се, няма как да стане. След като клекнаха пред Гърция и се отказаха от "античката" си история, сега ако се откажат и от присвоената българска, то те остават само с югославската си и съвременната си история, като митът за древността на т.нар. македонски народ отива на вятъра. Знам, че е болезнено, но и за България е болезнено да се откаже от исконно българските си неща.

преди 35 минути, WindWalkerMonk каза:

България нека първо оправи собственото си развитие, спре корупцията и най - вече тръгне нагоре. После да мисли за външните проблеми.

Проблемите с Македония от гледна точка на съвременните териториални граници, може и да се водят външни, но всъщност са си и вътрешни, защото в момента има около 2 млн. българи, които са потомци на някогашните революционери и бежанци от някогашната Македония, които са пролива ли кръвта си и са давали живота си. 

Ще цитирам проф. Кирил Топалов, член на Междуведомствената комисия по исторически и образователни въпроси:

"Много е важно, защото, ако не си го признаят, ние българите губим идентичността си." 

Това по отношение на нежеланието им да признаят общата история до 1944 г., докато сме били един народ с един език. 

Та, трябва ли ние да се откажем от собствените си история и идентичност, за сметка на друга страна, която не е член, а кандидат за ЕС?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, безусловно. Каквито и неща да са ставали в миналото, към момента са призната и автономна страна без зависимости, и ако покриват критериите за ЕС, не виждам причина защо да не могат да влязат. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Fast каза:

Да, безусловно. Каквито и неща да са ставали в миналото, към момента са призната и автономна страна без зависимости, и ако покриват критериите за ЕС, не виждам причина защо да не могат да влязат. 

И какви критерии покриват като погазват един от основните, репресирайки всеки дръзнал свободно да се нарече български македонец? Значи ЕС уж е много загрижен за всеки отделен гражданин и изконните му права и свободи, а налага натиск на България да пусне РСМ, в която пък отношението към тамошните граждани с българско самосъзнание е далеч от всякакви европейски ценности. Що за лицемерие?! Аман вече от цялата тая либералщина и двойни стандарти. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, ice_hot_sm каза:

И какви критерии покриват като погазват един от основните, репресирайки всеки дръзнал свободно да се нарече български македонец? Значи ЕС уж е много загрижен за всеки отделен гражданин и изконните му права и свободи, а налага натиск на България да пусне РСМ, в която пък отношението към тамошните граждани с българско самосъзнание е далеч от всякакви европейски ценности. Що за лицемерие?! Аман вече от цялата тая либералщина и двойни стандарти. 

Вероятно се притесняват от избухването на великобългарско шовинистко движение? След влизането в ЕС, този проблем ще се изчисти, защото няма да бъде законно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Fast каза:

Вероятно се притесняват от избухването на великобългарско шовинистко движение? След влизането в ЕС, този проблем ще се изчисти, защото няма да бъде законно.

Затова пък след влизането на РСМ в ЕС без да се решат проблемите, ще се легитимира на европейско и световно ниво македонщината. Те и сега си позволяват да държат тон на държавата членка, при все, че те са на зор, представи си какво ще стане след като са в съюза. Тогава не само, че вече няма да ни се даде и гък да кажем (защото РСМ колкото е малка, 10 пъти по толкова вдига врява, че е неоправдана и жертва на "бугарскиот окупатор"). Да не стане тогава, че ние сме откраднали богатата многовековна история на античка Македония. Иди тогава обяснявай, че нямам сестра, дето е изразът. 

Относно "шовинисткото Великобългарско движение" - на Европа и през акъла не им минава идеята за това, защото България каквато и да е, то тя е най-либералната и добре държаща се със съседите си държава в региона. И за подобно нещо само една шепа крайни националисти биха били тъпана. Между другото, дори и те са сравнително умерени по този въпрос. Така че подобно нещо няма как да стане. А Европа държи толкова на тяхното членство единствено, защото се страхува от голямото влияние на Русия. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абе да влизат вкрайна сметка, това така или иначе ако е решено, нас никой няма да ни пита ;) 

А всички тия дето толкова години не могат една история да пренапишат, предлагам да почнат първи клас в противниковата страна и да продължат преговорите след 12 години или когато там им минат на всички абитуриентските балове, със сигурност времето им ще бъде по-добре оползвотворено по този начин. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Имам предвид вътре в Македония, защото нали се досещаш че повечето хора, които се определят като българи там са същите като нашите "патриоти", и копнеят да бъде присъдена към България, в разрез с международното право? Членството в ЕС е гаранция, че това никога няма да се случи.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Значи да си албанец в РСМ и да копнееш за Велика Албания не е проблем. Да си сърбин в РСМ не е проблем. Не е проблем и да си турчин, и циганин, и какъвто и друг да си. Само да не си "бугарин". Иначе те сполетява това:

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това ли трябва да се внедри в ЕС? Фаст, нали си много либерален и си за човешките права? Къде са тези права и свободи на тези хора? Защо са уволнявани, защо са бити, защо са вкарани в затвора само заради българската си принадлежност? 

Аз не съм против РСМ да е в ЕС. Но само след като това по-горе бъде тотално изкоренено и да си българин в Македония започне да не бъде грях. Дотогава си стой в чакалнята за преговори!

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Fast каза:

Да, безусловно. Каквито и неща да са ставали в миналото, към момента са призната и автономна страна без зависимости, и ако покриват критериите за ЕС, не виждам причина защо да не могат да влязат. 

Няма как да забравим миналото си. Те са част от българската история. Щом на гърците клекнаха и на нас ще клекнат. Трябва ни силна ръка без компромиси. 

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Covidche каза:

Човек, ако не се поучи от миналото си, го чака тежко бъдеще. Много тъпо изказване от твоя страна. И никак не е за учудване, че тия, с които общуваш, не ги интересувало.Теб те вълнуват главно чалга класации и да са такива, където Галена е номер 1.

Да, вълнуват ме, интересно ми е, но не знам защo го добави това човек, който доказано същo се интересува от подобни неща, а уж трябваше да е затапка.

В същото време, аз се интересувам и от доста други нещa, работя върху бъдещето си, взел съм си всички изпити досега на супер труден уни итн, итн...Ако проблемът е това че не ме интересува историята и не съм забил в миналото, окей, така или иначе си казах моето и не мисля да продължавам със споровете в тази тема, защото не намирам смисъл.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не може да си измисляш история и да вменяваш македонски произход на български исторически личности. Държавата Северна Македония е вражеска на България и много ясно, че няма да пускаме враг в дома си, както се казва.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...