Jump to content



Трябва ли omline да остане модератор?


Трябва ли omline да остане модератор?  

58 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

преди 17 минути, omline каза:

Ако точно този потребител, за когото става въпрос, му прилагам всеки път правилата, той доживот няма да напише и думичка. Така че, както съм казал в една друга тема, по-добре за него е да не си гледам работата. Защото дори тези 2 точки отгоре са му малко.

Ми ще не си му ги сложил тогава?

Комуния-бг.цом си е

  • Like 1

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 3 часа , omline каза:

Чудесно ама случайно да забелязваш, че упражненията ти по психоанализа не хващат дикиш и никого, освен теб, не вълнуват? Това е форум, има си ясни правила и идеята на модератора е да се намесва възможно най-малко, за да може хем да има свобода на словото, хем да има малко от малко цивилизованост в общуването. Оттам нататък е злоупотреба с форумна власт. 

Аз не се опитвам да ти правя психоанализа, а цитирам изследвания, които сочат към това. Ролята на модераторите е да поддържат средата спокойна и балансирана. Всички потребители, които умишлено се опитат да подбудят или насадят страх или омраза към дадени групи разрушават този баланс, поляризирайки средата с излишен негативизъм. Проблемът е, че ти приспадаш именно към тях, а същевременно си модератор, и не се връзва. Предразсъдъците не би трябвало да бъдат повод за гордост за някого от когато се очаква да представлява форумът.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, omline каза:

Нямам намерение за пореден път да се обяснявам - насаждане на страх, насаждане на омраза към малцинства, наредил си ми място някъде там някъде в болния си мозък и очаквам вече и 11 септември да ми пришиеш.

На един далтонист в крайна сметка как да му обясниш, че това червеното горе всъщност е небе и по принцип е синьо? Като ти обслужва комфорта този начин на мислене, твоя воля.

Добре де, модератор да се обръща към потребителите с "болен мозък" според теб окей ли е?! 


 

  • Like 2
  • Wow 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Willy каза:

Добре де, модератор да се обръща към потребителите с "болен мозък" според теб окей ли е?! 

@meleto

Понеже ти си админ, ти реши, ако искаш. Аз нямам намерение повече да се обяснявам за едно и също вече 6 месеца.

  • Like 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз не искам никой да защитавам, не ме вълнуват драмите в чалга форума. Но е факт, че темата е за един от модераторите. Пак стигнахме до хомосексуализма заради даден потребител, който вмества тази дискусиш навсякъде. Освен ако някой не е засегнат от тук пряко, поради хомобан няма смисъл да се дискутира. 

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, WindWalkerMonk каза:

Аз не искам никой да защитавам, не ме вълнуват драмите в чалга форума. Но е факт, че темата е за един от модераторите. Пак стигнахме до хомосексуализма заради даден потребител, който вмества тази дискусиш навсякъде. Освен ако някой не е засегнат от тук пряко, поради хомобан няма смисъл да се дискутира. 

Темата е релевантна, защото освен нарушението, обсъждаме и характера и стилът му на управление. Както споменах, показната демонстрация на предразсъдъци (в неговия случай предимно към ЛГБТ+ обществото) е обвързана с черти от тъмната триада като нарцисизъм, психопатия и макеавелизъм. Свързана е и с ниски нива на фактор "отвореност" което предвещава, морален абсолютизъм и чернобяло мислене, също така склонност към авторитарни тенденции и висока властова дистанция (т.е. различни правила за модератори и потребители, последният пример - на първите им е позволено да обиждат, а на вторите не). За мен тези неща го правят неподходящ за позицията. За това, мислете преди да гласувате. 

  • Like 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

 

преди 5 часа , Willy каза:

Добре де, модератор да се обръща към потребителите с "болен мозък" според теб окей ли е?! 


 

Не се обръща към потребителите с "болен мозък", а към конкретен потребител който беше позорно  изхвърлен от позицията и почне лична вендета срещу въпросния модератор вече половин година. И въпреки резултатите, които ясно показаха не толкова кой искаме да е модератор, а кой не искаме да е, но същия продължава да си въобразява явно как мястото му е узурпирано. 

Или е нужно да привеждаме като доказателства за болността на въпросния мозък как преди това си беше внушил че има някаква конспирация и потайна форумна завера детош му е вдигнала мерника, вместо да се осъзнае какви глупости твореше като модератор, въпреки многобройните приведени примери? 

Тоест съвсем си е окей да се наричат нещата с истинските им имена. 

преди 4 часа , WindWalkerMonk каза:

Аз не искам никой да защитавам, не ме вълнуват драмите в чалга форума. Но е факт, че темата е за един от модераторите. Пак стигнахме до хомосексуализма заради даден потребител, който вмества тази дискусиш навсякъде. Освен ако някой не е засегнат от тук пряко, поради хомобан няма смисъл да се дискутира. 

Ама верно аман вече от форумското БХК, което не само не спира да определя форумското население като ЛГБТУУАОДСАК, без да се интересува дали реално е така, още по-малко дали някой изобщо го вълнува сексуалността на който и да било форумец, и което е в разрез на всякви общоприети норми да не аутваш който и да било и по какъвто и да било повод. Форумците, дори тези, които много държат да знаем на какво си го дървят, имат право да не им развяват някви самоназначили се болни мозъци тая информация. Който е нужно знае, самоповярвали си БХК не са необходими да лепят етикети, нещо на което се гледа също с много лошо око от въпростната общност.

И как за толкова време един/една/едно от предполагамеите форумни хомота не се намери да се оплаче да е бил дискриминиран, а е все не можещия да губи бивш модератор вдига аларма без никакви смислено поводи? 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Lelqtian каза:

Не се обръща към потребителите с "болен мозък", а към конкретен потребител който беше позорно  изхвърлен от позицията и почне лична вендета срещу въпросния модератор вече половин година. И въпреки резултатите, които ясно показаха не толкова кой искаме да е модератор, а кой не искаме да е, но същия продължава да си въобразява явно как мястото му е узурпирано. 

Или е нужно да привеждаме като доказателства за болността на въпросния мозък как преди това си беше внушил че има някаква конспирация и потайна форумна завера детош му е вдигнала мерника, вместо да се осъзнае какви глупости твореше като модератор, въпреки многобройните приведени примери? 

Тоест съвсем си е окей да се наричат нещата с истинските им имена. 

Ама верно аман вече от форумското БХК, което не само не спира да определя форумското население като ЛГБТУУАОДСАК, без да се интересува дали реално е така, още по-малко дали някой изобщо го вълнува сексуалността на който и да било форумец, и което е в разрез на всякви общоприети норми да не аутваш който и да било и по какъвто и да било повод. Форумците, дори тези, които много държат да знаем на какво си го дървят, имат право да не им развяват някви самоназначили се болни мозъци тая информация. Който е нужно знае, самоповярвали си БХК не са необходими да лепят етикети, нещо на което се гледа също с много лошо око от въпростната общност.

И как за толкова време един/една/едно от предполагамеите форумни хомота не се намери да се оплаче да е бил дискриминиран, а е все не можещия да губи бивш модератор вдига аларма без никакви смислено поводи? 

Няма право да се обръща към когото и да било с "болен мозък". Не се чувствам "изхвърлен" защото аз така или иначе нямаше да изкарам пълен мандат. Както казах, бях подготвил прощална тема, която щях да постна на конкретната дата от назначението ми, за да станат точно пет години, защото се зарекох пред себе си че това ще ми бъде максимума. Аз личностни вендета нямам. Ако някой демонстрира нагло и арогантно отношение, предразсъдъци и намигвания за черти от тъмната триада, който и да той/тя/те, докато е на власт ще му опонирам доколкото ми позволяват силите и способностите. Одобрявам само качествени, и най-вече социално и емоционално компетентни модератори.
 

преди 2 часа , Lelqtian каза:

Или е нужно да привеждаме като доказателства за болността на въпросния мозък как преди това си беше внушил че има някаква конспирация и потайна форумна завера детош му е вдигнала мерника, вместо да се осъзнае какви глупости твореше като модератор, въпреки многобройните приведени примери?

А как ще обясниш това? Онези дни попаднах на този коментар за който бях забравил докато търсех нещо друго.
cQ6V5F0.png

Ако наистина съм си фантазирал през онези няколко години, че ме таргетираш и се опитваш да настройваш останалите с/у мен, защо Кондомчо изрично е казал, че те е инструктирал да ме тормозиш? Толкова ли тъжен и нещастен живот имаш, че подобни неща ти доставят удоволствие и забавление по твои думи? Надявам се повече потребители да разберат що за стока си всъщност. По-голямата част от грешките ми като модератор се дължаха главно на престараване. Нямам спомен някога да съм злоупотребявал съзнателно. Отнасял съм се респективно дори с потребителите, които ме хулеха. 

преди 2 часа , Lelqtian каза:

Ама верно аман вече от форумското БХК, което не само не спира да определя форумското население като ЛГБТУУАОДСАК, без да се интересува дали реално е така, още по-малко дали някой изобщо го вълнува сексуалността на който и да било форумец, и което е в разрез на всякви общоприети норми да не аутваш който и да било и по какъвто и да било повод. Форумците, дори тези, които много държат да знаем на какво си го дървят, имат право да не им развяват някви самоназначили се болни мозъци тая информация. Който е нужно знае, самоповярвали си БХК не са необходими да лепят етикети, нещо на което се гледа също с много лошо око от въпростната общност.

И как за толкова време един/една/едно от предполагамеите форумни хомота не се намери да се оплаче да е бил дискриминиран, а е все не можещия да губи бивш модератор вдига аларма без никакви смислено поводи? 

Не се опитвам да аутна никого конкретно. Тук съм от достатъчно дълго време, и имам добра представа каква е потребителската маса и таргет групата на форумът. И темата не е дали някой е тормозен в текущия момент, а че @omline е малко вероятно да предприеме нещо, ако евентуално се случи, защото възприема предразсъдъците си като гордост, съответно не мисли рационално.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

6 месеца минаха, дори за стандартна работа това е достатъчно, за да бъдеш преценен. А това в случая е половин мандат. Не усещаш ли, че си смешен в тези армагедонски предсказания?

Всички скандали на тема ЛГБТ са иницирани и акуширани лично от теб за тези 6 месеца.

  • Like 3
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, omline каза:

6 месеца минаха, дори за стандартна работа това е достатъчно, за да бъдеш преценен. А това в случая е половин мандат? Не усещаш ли, че си смешен в тези армагедонски предсказания?

Всички скандали на тема ЛГБТ са иницирани и акуширани лично от теб за тези 6 месеца.

След всичко което направи тази година, никога не бих ти гласувал доверие за нищо. Според мен е редно да се въведе отделна декларация за безпристрастност, която модераторите трябва да подписват когато стъпят във власт, и да има наказания когато не се спазва. Така ще има поне формална гаранция, че модераторите третират всички социални проблеми наравно, независимо от собствените им виждания.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, omline каза:

И да е под клетва задължително, нали? :D Естествено не върху Библията, щото нали.... знаем си се.

Оооох Фасте, Фастее....! 😂

И какъв е проблемът по-точно?

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Fast каза:

И какъв е проблемът по-точно?

О, от всичките ти гениални идеи тази просто разцепва мрака - аз не виждам как да не пусна гласец за теб при евентуални следващи избори за модератор.

  • Like 3
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, omline каза:

О, от всичките ти гениални идеи тази просто разцепва мрака - аз не виждам как да не пусна гласец за теб при евентуални следващи избори за модератор.

А би ли пояснил защо намираш идеята за абсурдна? И за какви избори за модератор говориш? Приключил съм окончателно с тази дейност. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Fast каза:

А би ли пояснил защо намираш идеята за абсурдна? И за какви избори за модератор говориш? Приключил съм окончателно с тази дейност. 

Направо си входирай предложението към админа и хич не ми търси мнението!

  • Like 3
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , omline каза:

@meleto

Понеже ти си админ, ти реши, ако искаш. Аз нямам намерение повече да се обяснявам за едно и също вече 6 месеца.

айде много добре знаеш че мелето нищо няма да прави, за Фаст имаше поне 5 такива теми

преди 21 часа , meleto каза:

Наказанията ги решават двамата модератори в обща група. Ако омлайн е проблем, то и печенко е проблем. 

Коментари НЕ се трият, а крият. Тоест ако има някакъв проблем - може да се проследят всички написани коментари.

По-скоро темата е на лична основа. Макар това, и друг път е имало подобни драми и ще остане - да се нагласувате.

когато нарекох Зайка 'МА' почти на секундата получих 1 МЕСЕЧЕН БАН, без консултация с паченко

и Омлине ми прати заплашително съобщение 'на МА ще говориш само вкъщи, не тук във форума. '

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

@FikLena

Едномесечният ти бан може и да е бил заради цинизма ти с клипа от смъртта на Денис Теофиков, но за милото ти обръщение към Зайка не съм сигурен, че казваш истината.

Няма и как да го проверим. 

  • Like 2
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Понякога и аз съм давал еднолични наказания, но само когато потребителите са имали малко точки. Дългите банове (от месец нагоре) винаги са се обсъждали с останалите членове на екипа + администратор.  @Willy @pechenko и @Kriminal могат да потвърдят.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Fast каза:

Понякога и аз съм давал еднолични наказания, но само когато потребителите са имали малко точки. Дългите банове (от месец нагоре) винаги са се обсъждали с останалите членове на екипа + администратор.  @Willy @pechenko и @Kriminal могат да потвърдят.

Вземи се стегни. Беше поствано видео на мъртъв човек. Ако трябва да чакаш някой да ти потвърди, че не е Ок значи самият модератор в за психодиспансер. 
Аз помолих да се спре с видеото, А ФикЛена продължи да го поства. Не защитавам никого, напротив, аз не разговарям с модераторите. Но се изисква само наченки на здрав разум да се сетиш, защо видео с умрял човек не е на мястото си. ФикЛена е лишена от такива, но един модератор не би следвало.

  • Like 2
  • Love 2
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, WindWalkerMonk каза:

Вземи се стегни. Беше поствано видео на мъртъв човек. Ако трябва да чакаш някой да ти потвърди, че не е Ок значи самият модератор в за психодиспансер. 
Аз помолих да се спре с видеото, А ФикЛена продължи да го поства. Не защитавам никого, напротив, аз не разговарям с модераторите. Но се изисква само наченки на здрав разум да се сетиш, защо видео с умрял човек не е на мястото си. ФикЛена е лишена от такива, но един модератор не би следвало.

кадрите бяха цензурирани !

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, WindWalkerMonk каза:

Изобщо не бяха, не се прави на ударен.

 

омлине,мелето,паченко МОГАТ ДА ПОТВЪРДЯТ !

 

Цитат

Коментари НЕ се трият, а крият. Тоест ако има някакъв проблем - може да се проследят всички написани коментари.

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Fast каза:

Понякога и аз съм давал еднолични наказания, но само когато потребителите са имали малко точки. Дългите банове (от месец нагоре) винаги са се обсъждали с останалите членове на екипа + администратор.  @Willy @pechenko и @Kriminal могат да потвърдят.

Така е

  • Like 1

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , WindWalkerMonk каза:

Вземи се стегни. Беше поствано видео на мъртъв човек. Ако трябва да чакаш някой да ти потвърди, че не е Ок значи самият модератор в за психодиспансер. 
Аз помолих да се спре с видеото, А ФикЛена продължи да го поства. Не защитавам никого, напротив, аз не разговарям с модераторите. Но се изисква само наченки на здрав разум да се сетиш, защо видео с умрял човек не е на мястото си. ФикЛена е лишена от такива, но един модератор не би следвало.

Беше ми важно да прочета твоето мнение! ❤️

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • omline unpinned and unfeatured this Тема
  • omline locked this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...