Jump to content



Заобикалящият ни свят - Размисли и страсти


Препоръчани коментари

Здравейте! 

Правя тази тема, в която всеки да споделя своите впечатления, дразнения, своите размисли и страсти по въпроси, свързани със заобикалящия ни свят. И тъй като "Чат мания" е по-скоро тема, в която всеки да си бръщолеви каквото му дойде, един вид е място за "разтуха", реших да направя настоящата, в която да разискваме нещата, събитията и т.н., които се случват у нас и не само (за каквото и да се отнася, без ограничения). 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

И всъщност темата, която ме провокира и ми се искаше да коментираме тук, да видя какво е мнението и на другите, е свързана с вчерашния ден - Международният ден за борба с насилието срещу жени. И по-точно българскаските реалности, разбирания и действия. 

Вчера имаше протест в защита на жените, пострадали от подобно насилие. Същевременно бе организиран и някъв своеобразен антипротест, който ме изуми. Т'ва няква мода ли стана в българското общество на всяко нещо да се прави и анти такова?

И с какво този протест предизвика група, която да застане срещу него с надписа, изписан на чаршаф:

"Българката - биологична жена и майка на нашите деца".

Сутринта попаднах на тази статия:

"Контрапротест на протеста срещу насилие? Тука е така..."

Link to comment
Сподели в други сайтове

Чудесни новини, прекрасен лек за носталгия. 

Време да се закрива тая държава, бетонираме изоснови, който се изнесъл, изнесъл, и да се почне еволюция от ниво амеби. Или чехълчета. Едноклетъчни нали, а не настоящата масовка с айкю на едноклетъчни. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам изобщо управляващите, а и обществото като цяло, дават ли си сметка колко сериозен е проблемът с домашното насилия, и изобщо насилието. Тази българска биологична жена само за разплод ли е? Зад поредната статистическа жертва стои една реална съдба и поне още няколко, чийто живот ще бива белязан докрай след подобна жестокост. И ако Истанбулската конвенция е толкова проблемна, то не могат ли да се намерят някакви други механизми, с които чрез твърдостта на закона да се помага на жени, попаднали в такова положение и най-вече да се предотвратяват подобни трагедии? Ок, скачаше се срещу конвенцията, ни същите тези дадоха ли някаква алтернатива? 

И като казах закона, гледайте ли "бТВ репортерите", засягаща темата за ЛГБТ общността и посегателствата (меко казано) над нея? Българският закон не може адекватно да накаже извършителите на престъпленията, а кой знае колко предубедени се действа и от страна на съдебните властимащи... Сякаш животът не е най-висша ценност... 

"Следи от омраза"

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Айде, ново 20. (или то може и да не е чак толкова ново, сигурно не отскоро се обсъжда под сурдинка от ЕК) 

Не "Коледа", а "празничен сезон"

Е, не, вече взема да става прекалено с тая либералщина. Значи, за да не бъдат засегнати по някакъв начин хората, изповядващи други религии, то цял континент да промени същностни за самия него традиции. 

Всичко ли вече ще го правим "неутрално" - пóла, традициите, празниците... Какво следва? Може би континенталният демоним европеец. Защото в Европа живеят и хора от други континенти и обобщавайки всички, населяващи Европа като европейци, то по новата дискриминационна логика всеки чуждоконтинеталец може да се почувства засегнат и дискриминиран. Европа май не върви на добре... Вече се минават някои граници, които ще доведат до обезличаване, а след това и до съществени промени, налагащи възгледите на новодошлите на Стария континент. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Всички са изперкали. Европа страни от традициите, Арабия пък ги краде. Тука всичко е коледно от месец, ходят с коледни шапки, по магазините е лудница, коледни партита и кво ли не. Даже уикенда ще нагодят да е събота и неделя след Нова Година.... 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Искам да зачекна още една тема, която започва да буди у мен притеснение. А именно натрисането на "безполовостта". Чак замислят следващия Джеймс Бонд да не е нито мъж, нито жена. 

Джеймс Бонд може да стане "модерен" и да няма пол

А направо останах сащисан като прочетох, че в САЩ обявили, че има 31 пóла. Що за идиотщина е това вече? Човек може да е хомосексуален, но пак е един от двата пола - мъж или жена. Или вече аз съвсем минавам за демоде... 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , ice_hot_sm каза:

Искам да зачекна още една тема, която започва да буди у мен притеснение. А именно натрисането на "безполовостта". Чак замислят следващия Джеймс Бонд да не е нито мъж, нито жена. 

Джеймс Бонд може да стане "модерен" и да няма пол

А направо останах сащисан като прочетох, че в САЩ обявили, че има 31 пóла. Що за идиотщина е това вече? Човек може да е хомосексуален, но пак е един от двата пола - мъж или жена. Или вече аз съвсем минавам за демоде... 

Абсолютно! Това с определящите се като "те" е голяма глупост. Сексуалната ти ориентация може да е всякаква, но физически си има полови белези, които ясно показват към кой от двата пола принадлежиш.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз не виждам нищо нередно в това че Академията и филмовите студиа се придържат към научния консенсус и поощряват инклузивността. В края на краищата, хората са по-щастливи когато са себе си. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 часа , ice_hot_sm каза:

Искам да зачекна още една тема, която започва да буди у мен притеснение. А именно натрисането на "безполовостта". Чак замислят следващия Джеймс Бонд да не е нито мъж, нито жена. 

Джеймс Бонд може да стане "модерен" и да няма пол

А направо останах сащисан като прочетох, че в САЩ обявили, че има 31 пóла. Що за идиотщина е това вече? Човек може да е хомосексуален, но пак е един от двата пола - мъж или жена. Или вече аз съвсем минавам за демоде... 

Абе щом има хора, имащи необходимост да се определят като извън двата пола, нека, като цяло не смятам че пречат. 

От друга страна смятам за тъпо да изкилиферчват и натрапват каквато и да е сексуалност на който и да е анимационен герой, пък бил той и Джеймс Бонд. Но би било твърде прекалено за творчески банкрутиралия Холивуд да измислят нещо ново, вместо да окепазят нещо, което вече им е в лапите. 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 часа , Fast каза:

Аз не виждам нищо нередно в това че Академията и филмовите студиа се придържат към научния консенсус и поощряват инклузивността. В края на краищата, хората са по-щастливи когато са себе си. 

Разбира се, човек трябва да бъде в хармония със себе си и да не трябва да бъде репресират, заради това, което е съшностно. Но аз като човек, който не обича крайностите (в повечето случаи), смятам че достигна момент на едно минаване на границата. 

Относно изкуството, собено що се отнася за вече утрърдени произведения, не е редно според мен, такива да бъдат преправяни, особено класики, само и само, за да кореспондират на определени групи, които биха били засегнати по един или друг начин от същността на даденото произведение, било то литературна творба, или филм. 

Последно попаднах на статия за "Пипи дългото чорапче", която детска класика щяла да бъде цензурирана, заради фразата (перефразирам, не си спомням точността ѝ, но беше в този смисъл) "черен мъж, африканец". И за редица други творби се появиха подобни информации - цензуриране, или изменения, за да не засягали някого по сексуална или расова принадлежност. Друг пример: феята на Пепеляшка вече е чернокожа с неутрален пол. 

Е, сорри, но ми идва в повече. И всъщност, не е въпросът дали на мен ми харесва или не, а по-скоро в това, че се променя самата история на изкуството. Ами, по тая логика да променим и цялата история на човечеството, за да се заличат всички неправди... 

Нека си създадат нови герои, нови приказки, нови филми. Защо трябва да посяга на вече съществуващите? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 часа , Lelqtian каза:

Абе щом има хора, имащи необходимост да се определят като извън двата пола, нека, като цяло не смятам че пречат. 

От друга страна смятам за тъпо да изкилиферчват и натрапват каквато и да е сексуалност на който и да е анимационен герой, пък бил той и Джеймс Бонд. Но би било твърде прекалено за творчески банкрутиралия Холивуд да измислят нещо ново, вместо да окепазят нещо, което вече им е в лапите. 

 

Ако цял живот се крият "за да не се натрапват", масовката никога няма да свикне с тях, и че това са нормални неща от живота.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, ice_hot_sm каза:

Разбира се, човек трябва да бъде в хармония със себе си и да не трябва да бъде репресират, заради това, което е съшностно. Но аз като човек, който не обича крайностите (в повечето случаи), смятам че достигна момент на едно минаване на границата. 

Относно изкуството, собено що се отнася за вече утрърдени произведения, не е редно според мен, такива да бъдат преправяни, особено класики, само и само, за да кореспондират на определени групи, които биха били засегнати по един или друг начин от същността на даденото произведение, било то литературна творба, или филм. 

Последно попаднах на статия за "Пипи дългото чорапче", която детска класика щяла да бъде цензурирана, заради фразата (перефразирам, не си спомням точността ѝ, но беше в този смисъл) "черен мъж, африканец". И за редица други творби се появиха подобни информации - цензуриране, или изменения, за да не засягали някого по сексуална или расова принадлежност. Друг пример: феята на Пепеляшка вече е чернокожа с неутрален пол. 

Е, сорри, но ми идва в повече. И всъщност, не е въпросът дали на мен ми харесва или не, а по-скоро в това, че се променя самата история на изкуството. Ами, по тая логика да променим и цялата история на човечеството, за да се заличат всички неправди... 

Нека си създадат нови герои, нови приказки, нови филми. Защо трябва да посяга на вече съществуващите? 

Ако се замислиш, не е толкова крайно, защото расизъмът, ксенофобията, лгбтфобията, и ейбълизма са вредни и разрушителни течения, донесли единствено смъртност, агресия, страх, депресия и отчаяние в този свят, и бъдещите поколения не бива да ги попиват, и да ги възприемат като нещо общоприето.  

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 часа , Fast каза:

Ако се замислиш, не е толкова крайно, защото расизъмът, ксенофобията, лгбтфобията, и ейбълизма са вредни и разрушителни течения, донесли единствено смъртност, агресия, страх, депресия и отчаяние в този свят, и бъдещите поколения не бива да ги попиват, и да ги възприемат като нещо общоприето.  

Точно така, не трябва да има страх, агресия и т.н. Защо тогава трансактивисти проявяват точно това - агресия, целяща страх и стрес? 

И как трябва да се приемат заплахите от страна на транс хората? И не е ли ужасяващо същите тези т.н. транс жени да заплашват биологично родените жени, които са били жертви на насилие,  с изнасилване? Нали уж са жени тези транс? Как така ще изнасилват други жени... 

И ето, пак идваме на темата за подмяната, защото някаква група може да се почувства обидена. Както с названието Коледа, което искат просто да наричат "празнично време", по същия начин някои транс въвеждат вместо еднозначното название жена - "хора, които менструират". А кой освен жената има менструация? И какво следва след това? Предполагам "хора, които раждат"...? Всичко ще е едно такова неопределено ли? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ice_hot_sm каза:

Точно така, не трябва да има страх, агресия и т.н. Защо тогава трансактивисти проявяват точно това - агресия, целяща страх и стрес? 

И как трябва да се приемат заплахите от страна на транс хората? И не е ли ужасяващо същите тези т.н. транс жени да заплашват биологично родените жени, които са били жертви на насилие,  с изнасилване? Нали уж са жени тези транс? Как така ще изнасилват други жени... 

И ето, пак идваме на темата за подмяната, защото някаква група може да се почувства обидена. Както с названието Коледа, което искат просто да наричат "празнично време", по същия начин някои транс въвеждат вместо еднозначното название жена - "хора, които менструират". А кой освен жената има менструация? И какво следва след това? Предполагам "хора, които раждат"...? Всичко ще е едно такова неопределено ли? 

Би ли конкретизирал? Възможно е да става въпрос за реакция към нападки.

Не е толкова страшно да се използва "весели празници" вместо "весела коледа". Светът, и особено по-големите държави в момента са по-мултикултурни в сравнение с предишни години, а християнството не е единствената религия, която празнува по това време. Топките и менструационния цикъл не определят полът. Определят го балансът на тестостерон-естроген получени в утробата, който инструктира дали мозъчната структура ще е маскулизирана, феминизирана или нещо по-средата. Има всевъзможни вариации, и по тази причина в науката е общоприето че половете не са бинарни единици, а спектрум. Хората сме биологично комплексни създания, и не всичко е това което изглежда.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Пак ли глупостите ти @Fast. Ама ти едно си знаеш, едно си баеш. Много почвам да се нервя вече. Искам доказателство, че траверсите менструират и тогава ще приема точката ти. Дотогава са за медицинско заведение. КАЗАХ! 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Fast каза:

Би ли конкретизирал? Възможно е да става въпрос за реакция към нападки.

Не е толкова страшно да се използва "весели празници" вместо "весела коледа". Светът, и особено по-големите държави в момента са по-мултикултурни в сравнение с предишни години, а християнството не е единствената религия, която празнува по това време. Топките и менструационния цикъл не определят полът. Определят го балансът на тестостерон-естроген получени в утробата, който инструктира дали мозъчната структура ще е маскулизирана, феминизирана или нещо по-средата. Има всевъзможни вариации, и по тази причина в науката е общоприето че половете не са бинарни единици, а спектрум. Хората сме биологично комплексни създания, и не всичко е това което изглежда.

Да, реакция е срещу Дж. К. Роулинг (Хари Потърова) и срещу други жени, дръзнали да изразят мнение, различно от това на транс жените, пардон - транс хората. Откога да се изрази позиция е едва ли не престъпление, на което да се "противодейства" с пъти по-агресивен и тук бих казал, откровено престъпен подход? Защото да заплашваш със смърт и изнасилване, и то жени, които вече са били подлагани на физически тормос, си е точно за съда. 

И да, половете са само два. Дори и хомосексуален, човек пак е от един от тези два пола. Вече това как се чувства самият човек е друг въпрос и негово право. Но да ми се твърди, че има над 30 различни пола, е, аре, баста с тая минаваща всякакви граници либералщина. 

Ами, да сперм да наричаме и хората хора. Не е коректно спрямо другите живи същества. Все пак човекът е част от цялото био разнообразие на планетата. Редно е да се нарича "биологична единица". 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, WindWalkerMonk каза:

Пак ли глупостите ти @Fast. Ама ти едно си знаеш, едно си баеш. Много почвам да се нервя вече. Искам доказателство, че траверсите менструират и тогава ще приема точката ти. Дотогава са за медицинско заведение. КАЗАХ! 

Моя няма мензис този от профила 😅

1.jpg.eda91276c67ca3e3f1ee0d7b9af93698.jpg
3>PBG>>>The Pirates Of Bulgaria<<<PBG<3
R.I.P.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, ice_hot_sm каза:

Да, реакция е срещу Дж. К. Роулинг (Хари Потърова) и срещу други жени, дръзнали да изразят мнение, различно от това на транс жените, пардон - транс хората. Откога да се изрази позиция е едва ли не престъпление, на което да се "противодейства" с пъти по-агресивен и тук бих казал, откровено престъпен подход? Защото да заплашваш със смърт и изнасилване, и то жени, които вече са били подлагани на физически тормос, си е точно за съда. 

И да, половете са само два. Дори и хомосексуален, човек пак е от един от тези два пола. Вече това как се чувства самият човек е друг въпрос и негово право. Но да ми се твърди, че има над 30 различни пола, е, аре, баста с тая минаваща всякакви граници либералщина. 

Ами, да сперм да наричаме и хората хора. Не е коректно спрямо другите живи същества. Все пак човекът е част от цялото био разнообразие на планетата. Редно е да се нарича "биологична единица". 

"Имам право на мнение" е логическа грешка, използвана в аргументи, когато опонентът не може да докаже противното, но иска да продължава да защитава тезата си. 

Не е само до това как се чувстваш. Както казах, цялостната мозъчна структура се повлиява от половите хормони в утробата. По тази причина някои хора не се държат като хромозомния си пол, и се определят като противоположния, или като небинарни. Множество изследвания го доказват. След като си хомосексуален, би следвало да си наясно с какъв тормоз се сблъскват тези хора, колко са неразбрани от обществото, правните пречки които им налагат, което едва ли е далечно за теб, защото по земи на различната сексуалност все още се гледа като на табу. Може би си видял какви откровено злобни коментари се пишат под фейсбук статиите, когато бъде засегната темата по някакъв начин.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 часа , Fast каза:

"Имам право на мнение" е логическа грешка, използвана в аргументи, когато опонентът не може да докаже противното, но иска да продължава да защитава тезата си. 

Не е само до това как се чувстваш. Както казах, цялостната мозъчна структура се повлиява от половите хормони в утробата. По тази причина някои хора не се държат като хромозомния си пол, и се определят като противоположния, или като небинарни. Множество изследвания го доказват. След като си хомосексуален, би следвало да си наясно с какъв тормоз се сблъскват тези хора, колко са неразбрани от обществото, правните пречки които им налагат, което едва ли е далечно за теб, защото по земи на различната сексуалност все още се гледа като на табу. Може би си видял какви откровено злобни коментари се пишат под фейсбук статиите, когато бъде засегната темата по някакъв начин.

Злобни коментари има за всичко. Хората просто не са доволни от живота си и дори са комплексирани и корумпирани.

Със сигурност дискриминацията на хомосексуалните не е Ок. Дори напротив, но и тям има различни степени. Първи са тип стрейт, за тях никой не разбира и нямат неодобрение. Те самите не искат да ги слагат в категория. Има гейове тип мъжкари, които имат минимално неодобрение. След това има тип фем, които биват дискриминирани от част Пт хората, поради неща за които не са виновни. Те просто са си женствени и дори гласът им ги издава. Но и те по - скоро се вместват.

Тези за които ти говориш са изолирани от повечето групи. Те са too fem and too gay. С други думи при тях водещо е каква им е ориентацията, не какви са. Освен това са разпоретини и еднодневки. Дори самите гейове странят от повечето и ги презират. Самята общност ги нарича швестерки. Затова трай там и не говори за неща дето не са ти ясни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Харесвам това, че Fast защитава уязвими групи хора. Но специално по темата хомосексуалността имам нещо да кажа. Хромозомите и хормоните са едно на ръка. За съжаление или не, живеем в свят, който се опира на определени парадигми и стереотипи. В никакъв случай не съм конформист, не съм и хипстър. Всеки може да се е родил по определен начин, който душата му е избрала, преди да се роди, но не разбирам педерастията. Нея я проявяват и женствени, и мъжествени гейове, че и хетеро. Педерастията е състояние на духа. Чувствайки се отхвърлени, тези хора създават собствени ядра и модел на оцеляване. Опитът ми с подобни същества не ми е донесъл нищо добро. Нито за връзки, нито за приятелства. Мен ме е страх от тях. Имал съм проблеми. Доста от тях стават отмъстителни, когато ги отрежеш за нещо. Парадоксално или не, аз се разбирам повече с хетеро хора, поотделно и в двойки. Те са ми спасението от онази другата напаст. Покрай работата ми в телевизията, си създадох нов кръг от сериозни хора, с които не си говорим кой с кого се е*е, по колко пъти и такива разни. Може да нямам типично мъжки интереси като футбол, коли и жени, но винаги с един умен хетеро мъж може да си говорим за политика, икономика, култура. И няма да ме пита кой ме следва в инстаграм, с кого излизам, познава ли го. А за да ме приемат такива хора, значи и аз съм се постарал да не ги посрамвам. За да ме приемат родителите ми, е трябвало да се доказвам 2 пъти повече от масата хора. Така че, който се чувства отритнат, вместо да се отбранява или да цепи, да поработи върху визията и поведението си. По-добре да ти личи по това, че си внимателен, чувствителен и прилежен, отколкото защото си злобен, пошъл, развратен и подмолен интригант и клюкар. Взели са най-лошото от жените и мъжете като качества. Може да се усещаш и като Мерилин Монро, но навън има правила. Бягството от естествената визия, прекаленото експериментиране и залитане в моди и течения дразни останалите и аз ги разбирам. Иначе, безспорно сред този тип хора има много таланти, творци. Дори ако вземем писатели, актьори в световен, исторически и национален план. Но аз отричам самоцелната либерастия, гаврата с половите белези и загубата на идентичност заради прекомерна ексцентричност. Има и много готини мъже, които се крият и не им личи. На част от тях проблемът им е, че потискат своята наклонност или я смесват с другата (ако са "би"). Да, някои имат деликатни семейства и отношения и не ги съдя, че се крият. Но човек трябва да направи своя comming out поне пред един свой близък и да споделя. А също така, ако не знае точно какво иска, да избере нещо, да си приоритизира нещата. Не ги разбирам онези фалшиво женените. Фалшив морал. Хубаво е да живееш с представата кой си и да си в хармония с вътрешния си свят. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Brian каза:

Ами само глупости изчетох... Аз не съм виновен, че ме възбуждат и двата пола. И всички сме хора. Пък това с кой как се разбираш си е твой проблем ..

Нещо не си ме разбрал хич, ма карай. И да, всички сме хора. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 17.12.2021 г. от 13:36, WindWalkerMonk каза:

Злобни коментари има за всичко. Хората просто не са доволни от живота си и дори са комплексирани и корумпирани.

Със сигурност дискриминацията на хомосексуалните не е Ок. Дори напротив, но и тям има различни степени. Първи са тип стрейт, за тях никой не разбира и нямат неодобрение. Те самите не искат да ги слагат в категория. Има гейове тип мъжкари, които имат минимално неодобрение. След това има тип фем, които биват дискриминирани от част Пт хората, поради неща за които не са виновни. Те просто са си женствени и дори гласът им ги издава. Но и те по - скоро се вместват.

Тези за които ти говориш са изолирани от повечето групи. Те са too fem and too gay. С други думи при тях водещо е каква им е ориентацията, не какви са. Освен това са разпоретини и еднодневки. Дори самите гейове странят от повечето и ги презират. Самята общност ги нарича швестерки. Затова трай там и не говори за неща дето не са ти ясни.

Да се гледа на транс хората като на "твърде женствени гейове" или "твърде мъжествени лесбийки" идва от схващането, че половете са бинарни, което е debunk-нато в науката.  По-скоро ти нямаш понятие за какво говориш, и проектираш.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Fast каза:

Да се гледа на транс хората като на "твърде женствени гейове" или "твърде мъжествени лесбийки" идва от схващането, че половете са бинарни, което е debunk-нато в науката.  По-скоро ти нямаш понятие за какво говориш, и проектираш.

Тук говоря за гейовете бе, па не петеш и си знаеш твоето. Транс съществата са друга тема. Принципно не ме дразнят, но много почнаха да си позволяват.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, WindWalkerMonk каза:

Тук говоря за гейовете бе, па не петеш и си знаеш твоето. Транс съществата са друга тема. Принципно не ме дразнят, но много почнаха да си позволяват.

От 17.12.2021 г. от 13:36, WindWalkerMonk каза:

Тези за които ти говориш

Разговора е за транс хората? Опитвам се да обясня на гей хората в тази тема защо не е правилно, нито логично да ги изключват.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...