Jump to content

Предложение за нови правила


Предложение за нови правила  

27 потребители гласуваха

  1. 1. Забраняват се непровокираните генерални личностни атаки към потребители, и примамването им в аргументи.

    • За
    • Против
    • Нямам мнение
  2. 2. Забраняват се всякакви форми на психологически тормоз над други потребители.

    • За
    • Против
    • Нямам мнение

Анкетата е затворена за нови гласове


Препоръчани коментари

преди 1 час , fearless` каза:

Въпреки, че много се напънах не можах да разбера какво означава не провокирани, генерални личностни атаки, нито кой е подложен на психологически тормоз във форума. 

Гласувах против и двете, още защото смятам, че във форума е хубаво да има малко драма и всяко затягане на правилата ще доведе до отлив на потребители.

Вече обясних какво се опитвам да кажа с първото правило. Нима след като никой (по твои думи) не е подложен на психологически тормоз, означава ли че е невъзможно да се случи? Евентуалните потърпевши не могат да потърсят формална защита от страна на екипа, и е възможно да се стигне до крайности. Тези правила са просто закърпване на дупки в правилника.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , asylum каза:

Доста плодовито въображение имаш. 

Дано и други части от тялото му да възпроизвеждат плодовито съдържание.

gretchen-lipgloss.gif

Link to comment
Сподели в други сайтове

ППЦ съм откровено против лични атаки и тормоз, но гласувах с Против заради липсата на точно обоснование и дефиниция на това, как ще се определи кога даден пост или поведение ще се определи като атака или тормоз. Отваря врати за всякакви интерпретации.
 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Olay каза:

ППЦ съм откровено против лични атаки и тормоз, но гласувах с Против заради липсата на точно обоснование и дефиниция на това, как ще се определи кога даден пост или поведение ще се определи като атака или тормоз. Отваря врати за всякакви интерпретации.
 

В първите постове съм обяснил. Може би не си го видял?
 

преди 17 часа , Fast каза:

За непровокирани генерални личностни атаки могат да се разбират спонтанните обиди над личността без добра причина или в отговор на напълно странични мнения. Под примамване към аргументи имам предвид насилствено включване на ответната страна в аргумент, в който те не желаят да участват. Това е т.нар. baiting. Някои потребители го правят с цел да предизвикат (негативна) реакция у опонента.

Под психологически тормоз може да се разбира действия, целящи накърняването на нечие достойнството и създаването на враждебна, принизяваща, унизителна, обидна или застрашителна среда. 

Не е задължително да приемаш правилата под тази форма. Можеш да ги формулираш както намериш за добре.

Link to comment
Сподели в други сайтове

@FastАз пък не приемам за валидни аргументи хипотези и теории. И в това е проблемът - предложенията са без контекст.

Спонтанни обиди? Добра причина? Насилствено включване? Кой кого насилва? Аз мога ли да те накарам да участваш в дискусия против волята ти?

Правилата и в момента не позволяват накърняване на достойнство, враждебно и унизително поведение.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Fast каза:

Вече обясних какво се опитвам да кажа с първото правило. Нима след като никой (по твои думи) не е подложен на психологически тормоз, означава ли че е невъзможно да се случи? Евентуалните потърпевши не могат да потърсят формална защита от страна на екипа, и е възможно да се стигне до крайности. Тези правила са просто закърпване на дупки в правилника.

Не сме в съд или в психологически кабинет. Не сме длъжни да разберем чрез догадки. Поясни. 

преди 39 минути, Olay каза:

ППЦ съм откровено против лични атаки и тормоз, но гласувах с Против заради липсата на точно обоснование и дефиниция на това, как ще се определи кога даден пост или поведение ще се определи като атака или тормоз. Отваря врати за всякакви интерпретации.
 

Никой не разбира, защото обосноваване липсва до този момент. 

преди 3 часа , fearless` каза:

Въпреки, че много се напънах не можах да разбера какво означава не провокирани, генерални личностни атаки, нито кой е подложен на психологически тормоз във форума. 

Гласувах против и двете, още защото смятам, че във форума е хубаво да има малко драма и всяко затягане на правилата ще доведе до отлив на потребители.

Никой не може да разбере. 

 

преди 2 часа , meleto каза:

По тази логика всяка реплика и опит за дискусия можем да я съотнасяме към "неформални заблуди". Тук има конкретно връзка. Хем искаш да не заблуждаваме, бориш се срещу това, а самият ти пускаш димки и не отговаряш.

Противоречиш си.  

Отговори конкретно на предходния въпрос, а не с алабалализми. Впрочем, това ти е любимият подход, когато не те устройва да отговориш в конкретика.

Кои потребители и какъв е проблемът им?

Аз вече тотално се обърках, което е голямо постижение - да объркаш някого чрез тема, посветена на нищо? 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , meleto каза:

@FastАз пък не приемам за валидни аргументи хипотези и теории. И в това е проблемът - предложенията са без контекст.

Спонтанни обиди? Добра причина? Насилствено включване? Кой кого насилва? Аз мога ли да те накарам да участваш в дискусия против волята ти?

Правилата и в момента не позволяват накърняване на достойнство, враждебно и унизително поведение.

Добре, ще се опитам да поясня още веднъж.

Първото правило се отнася за бейтинга, т.е. когато някой започне да обижда личностните качества на друг потребител с цел да ги подразни, или предизвика реакция от тях, без те да са ги провокирали на персонално ниво. Понякога това се изразява във включване в нежелани аргументи. Не можах да намеря подходяща дума или израз на български език. За това изглежда в този хаотичен вид.

Психологическия тормоз е по-комплексен, защото не винаги включва обиди и квалификации, и продължава дълго време, в продължение на месеци или години. Не става въпрос за временни, моментни дразги, а съзнателни опити за разрушаване на нечия среда и репутация, дискредитиране на цялостната им личност, контролиране на обществената перцепция за тях и тн. 

Както вече казах, ако правилата не ти харесват под настоящата им форма, не ми е проблем да ги преформулираш. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Fast каза:

Добре, ще се опитам да поясня още веднъж.

Първото правило се отнася за бейтинга, т.е. когато някой започне да обижда личностните качества на друг потребител с цел да ги подразни, или предизвика реакция от тях, без те да са ги провокирали на персонално ниво. Понякога това се изразява във включване в нежелани аргументи. Не можах да намеря подходяща дума или израз на български език. За това изглежда в този хаотичен вид.

Психологическия тормоз е по-комплексен, защото не винаги включва обиди и квалификации, и продължава дълго време, в продължение на месеци или години. Не става въпрос за временни, моментни дразги, а съзнателни опити за разрушаване на нечия среда и репутация, дискредитиране на личността, контролиране на обществената перцепция за тях и тн. 

Както вече казах, ако правилата не ти харесват под настоящата им форма, не ми е проблем да ги преформулираш. 

То хубаво да ги преформулираме, ама как да стане като не схващаме?

Дай примери - не теоритизирай, конкретизирай!

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Продължавам да не вдявам, бога ми! 

Кой би останал на място, където е подлаган на тормоз в продължение на години!? Това по никакъв начин на кореспондира с форума и неговия формат. Някъде другаде би имало смисъл. 

Евентуален пример би внесъл някаква яснота. Нека бъде елементарен, моля, понеже явно не сме достатъчно умни и сензитивни. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Fast каза:

Добре, ще се опитам да поясня още веднъж.

Първото правило се отнася за бейтинга, т.е. когато някой започне да обижда личностните качества на друг потребител с цел да ги подразни, или предизвика реакция от тях, без те да са ги провокирали на персонално ниво. Понякога това се изразява във включване в нежелани аргументи. Не можах да намеря подходяща дума или израз на български език. За това изглежда в този хаотичен вид.

ПРИМЕР: Когато водя спор с Глориевите за кариерата на тяхната любимка, от двете страни хвърчат аргументи в полза на тезите, че Глория е номер 1 в жанра и че е дъно съответно, в един момент подхвърлям, че агитката й се състои само от дъртаци и хомосексуални, които нямат морал, само защото са хомосексуални, а морала като качество е несъвместимо с тази сексуална ориентация. Т.е те не са използвали персонални нападки към мен, а аз съм адресирал такава към цялата агитка - съответно тъй като няма точен адресант аз няма да бъда наказан по сегашните правила.


Психологическия тормоз е по-комплексен, защото не винаги включва обиди и квалификации, и продължава дълго време, в продължение на месеци или години. Не става въпрос за временни, моментни дразги, а съзнателни опити за разрушаване на нечия среда и репутация, дискредитиране на цялостната им личност, контролиране на обществената перцепция за тях и тн. 

ПРИМЕР: Скандалите ми със Слави, завършили с онези фотографии, който е бил във форума през 2017-та знае за какво става въпрос.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Fast каза:

Добре, ще се опитам да поясня още веднъж.

Първото правило се отнася за бейтинга, т.е. когато някой започне да обижда личностните качества на друг потребител с цел да ги подразни, или предизвика реакция от тях, без те да са ги провокирали на персонално ниво. Понякога това се изразява във включване в нежелани аргументи. Не можах да намеря подходяща дума или израз на български език. За това изглежда в този хаотичен вид.

Психологическия тормоз е по-комплексен, защото не винаги включва обиди и квалификации, и продължава дълго време, в продължение на месеци или години. Не става въпрос за временни, моментни дразги, а съзнателни опити за разрушаване на нечия среда и репутация, дискредитиране на цялостната им личност, контролиране на обществената перцепция за тях и тн. 

Както вече казах, ако правилата не ти харесват под настоящата им форма, не ми е проблем да ги преформулираш. 

Ама ние тук сме анонимни. В смисъл - във форума няма снимки, лични данни, а още по-малко да познаваме личностните си качества. Всеки се държи като хамелеон. Дори е забранено използване на личния живот на всеки от нас във форума.  

Ако дразгите са преминали извън форума, дори и блокиране - това няма да промени нищо. Ако има атака към някого се действа навреме, а не в продължение на месеци или години.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, meleto каза:

Ама ние тук сме анонимни. В смисъл - във форума няма снимки, лични данни, а още по-малко да познаваме личностните си качества. Всеки се държи като хамелеон. Дори е забранено използване на личния живот на всеки от нас във форума.  

Ако дразгите са преминали извън форума, дори и блокиране - това няма да промени нищо. Ако има атака към някого се действа навреме, а не в продължение на месеци или години.

 

 

Дори в условия на анонимност, нещата, които споменах са възможни, случвали са се, и не е изключено да се случат отново. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, meleto каза:

Ама ние тук сме анонимни. В смисъл - във форума няма снимки, лични данни, а още по-малко да познаваме личностните си качества. Всеки се държи като хамелеон. Дори е забранено използване на личния живот на всеки от нас във форума.  

Ако дразгите са преминали извън форума, дори и блокиране - това няма да промени нищо. Ако има атака към някого се действа навреме, а не в продължение на месеци или години.

 

 

@adorable например е със своя снимка.
 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Andrew Cunanan. каза:

@adorable например е със своя снимка.
 

Това си е негов избор. Честно казано... дори не се сещам какъв му е аватарът. 

Така или иначе е забранено обсъждането на личните животи на форумците.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Уотабаутствате всичките, това на нищо не прилича, съсипахте го тоя форум!111!!!1!1!11!11!!!!!

как може да не искате ФХК да ви наложи цензура от позицията на вечната жертва? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 21 часа , Fast каза:

Вече обясних какво се опитвам да кажа с първото правило. Нима след като никой (по твои думи) не е подложен на психологически тормоз, означава ли че е невъзможно да се случи? Евентуалните потърпевши не могат да потърсят формална защита от страна на екипа, и е възможно да се стигне до крайности. Тези правила са просто закърпване на дупки в правилника.

Видях, че си обяснил какво искаш да кажеш, но мен лично обяснението ти ме обърка още повече. 

Относно психологическият тормоз, който може да "стигне до крайности" според мен е много пресилено да се каже, че в чалга форум, където всеки влиза по собствена воля е възможно да се случи. Важно е да отбележим, че правила забраняващи обидите между потребителите вече съществуват и поне аз не съм забелязал да се допуска кой знае какво излизане от добрият тон. 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 часа , DarkChild каза:

Оф, woke тоталитаризмът няма място тук. Кой иска, да си прави свой форум с абсурдни правила.

 

преди 7 часа , Lelqtian каза:

Уотабаутствате всичките, това на нищо не прилича, съсипахте го тоя форум!111!!!1!1!11!11!!!!!

как може да не искате ФХК да ви наложи цензура от позицията на вечната жертва? 

Ако нямате нещо съществено за казване, не спамете в темата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Fast каза:

 

Ако нямате нещо съществено за казване, не спамете в темата.

Тя самата тема си е спам. Все още никой не разбира какъв е поводът за публикуването й. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Намирам за тъжно че голяма част от потребителите (вкл. и администраторът) не желаят да бъдат налични формални процедури за справяне с тролването и дългосрочният тормоз. В момента потребителите имат ограничени опции, когато се натъкнат на това: да игнорират, да се впускат в разправи и аргументации, или да напуснат. И в трите случая, инициаторите се измъкват по терлици, въпреки че пряко и умишлено увреждат качеството на цялостната обстановка, намаляват посещаемостта, и правят форумът по-малко привлекателен за потенциални нови потребители.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Никой не ти разбра идеята. От последния ти коментар става ясно за тролване и дългосрочни последици - никой не е тролван тук, камо ли продължително, така че очевидно предложението ти не е релевантно на форумната ситуация. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, asylum каза:

Никой не ти разбра идеята. От последния ти коментар става ясно за тролване и дългосрочни последици - никой не е тролван тук, камо ли продължително, така че очевидно предложението ти не е релевантно на форумната ситуация. 

Обясних възможно най-подробно какво предлагам. пък който е разбрал, разбрал. И е абсурдно да се твърди, че тези неща никога не са случвали. Смит даде примери отгоре.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не сме казвали, че никога, но трудно може да си спомним кога за последно. И мерки винаги са били предприемани, поставяни са дългосрочни банове и т.н. Колкото по-подробно обясняваш, по-объркано звучи. Малкото е повече. Ако беше ясно, щеше да е кратко и категорично. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...