Jump to content

Предложение за нови правила


Предложение за нови правила  

27 потребители гласуваха

  1. 1. Забраняват се непровокираните генерални личностни атаки към потребители, и примамването им в аргументи.

    • За
    • Против
    • Нямам мнение
  2. 2. Забраняват се всякакви форми на психологически тормоз над други потребители.

    • За
    • Против
    • Нямам мнение

Анкетата е затворена за нови гласове


Препоръчани коментари

Здравейте. Предлагам към т. 1 от правилника да бъде добавено следното правило:

  • Забраняват се непровокираните генерални личностни атаки към потребители, и примамването им в аргументи.

а към т. 2 да бъде добавено следното правило:

  • Забраняват се всякакви форми на психологически тормоз над други потребители.

Мотиви: Предложените правила целят да бъдат неутрализирани едни от най-често използваните похвати на агресивните и антагонистични потребители, когато конвенционалните форми на обиди са забранени, и биха могли да помогнат на по свитите и притеснителни потребители да се изразяват по-спокойно.

Можете да гласувате за правилата поотделно до другата седмица (22.11) включително. Свободни сте да изкажете мнението си, и да изкажете мотивите си защо сте гласували за или против

Link to comment
Сподели в други сайтове

Цитат

1. Забраняват се непровокираните генерални личностни атаки към потребители, и примамването им към аргументи.

Тук има много несъвършенства. На какъв принцип ще се определят ГЕНЕРАЛНИ или НЕ личностни атаки. Какво значи провокарани или непровокирани? Както и думата "примамване". Ако даден потребител е нарушил правилата, това че си бил примамен да му тръгнеш по акъла си е твой проблем, а не негов.

Цитат

Забраняват се всякакви форми на психологически тормоз над други потребители.

Също зле формулирано. Какви са тези "всякакви форми". Как дефинираме психически тормоз? Комисия ли ще правим за състоянието на всекиго. Ето, например, вчера един потребител ми каза, че съм лобирал за ГЕРБ. Много се засегнах, направо щях да се разплача, това бе ужасно да го прочета. Скапа ми се настроението, бях готов да си режа вените. Е, какво? Да го банна ли? Или да режа вените?

Това е просто илюстрационен пример.  

Мисля, че предложенията не допринасят с нищо, напротив създават предпоставка за  повече конфликти.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, meleto каза:

Мисля, че предложенията не допринасят с нищо, напротив създават предпоставка за  повече конфликти.

+10000000000000000000

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гласувах против. Смятам, че пускането на анкетата и исканията в нея също биха могли да се определят като непровокирана атака. Няма смисъл да бъдат добавяни. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Stela каза:

Гласувах против. Смятам, че пускането на анкетата и исканията в нея също биха могли да се определят като непровокирана атака. Няма смисъл да бъдат добавяни. 

Подклажда се някакъв нежелан огън... Ще разберем каква е целта. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , meleto каза:

Тук има много несъвършенства. На какъв принцип ще се определят ГЕНЕРАЛНИ или НЕ личностни атаки. Какво значи провокарани или непровокирани? Както и думата "примамване". Ако даден потребител е нарушил правилата, това че си бил примамен да му тръгнеш по акъла си е твой проблем, а не негов.

Също зле формулирано. Какви са тези "всякакви форми". Как дефинираме психически тормоз? Комисия ли ще правим за състоянието на всекиго. Ето, например, вчера един потребител ми каза, че съм лобирал за ГЕРБ. Много се засегнах, направо щях да се разплача, това бе ужасно да го прочета. Скапа ми се настроението, бях готов да си режа вените. Е, какво? Да го банна ли? Или да режа вените?

Това е просто илюстрационен пример.  

Мисля, че предложенията не допринасят с нищо, напротив създават предпоставка за  повече конфликти.

За непровокирани генерални личностни атаки могат да се разбират спонтанните обиди над личността без добра причина или в отговор на напълно странични мнения. Под примамване към аргументи имам предвид насилствено включване на ответната страна в аргумент, в който те не желаят да участват. Това е т.нар. baiting. Някои потребители го правят с цел да предизвикат (негативна) реакция у опонента.

Под психологически тормоз може да се разбира действия, целящи накърняването на нечие достойнството и създаването на враждебна, принизяваща, унизителна, обидна или застрашителна среда. 

Не е задължително да приемаш правилата под тази форма. Можеш да ги формулираш както намериш за добре.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Към предложените две правила, и следвайки същата логика, предлагам следните няколко нови правила 

3. Всички нови постове минават първо през форумското БХК за одобрение преди да бъдат достъпни за всички останали потребители. Негово фюрерско величие е редно да се чувства полезен за форума, и понеже вече не е модератор нека има с кво да се занимава. 

4. Постове, които не са одобрени, или не са минали подходяща редакция своевременно, директно се изпаряват в небитието след примерно 30 мин. 

5. Алтернативно, може директно да закриваме форума. Просто няя смисъл. 

Мнението си по тези допълниния към предложените нови правила може да изпратите директно на Български Хелзингски комитет посредством димни сигнали или пощенски прилепчета. Може и по 5джито да се обадите директно на Бил Гейтс.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Lelqtian каза:

Към предложените две правила, и следвайки същата логика, предлагам следните няколко нови правила 

3. Всички нови постове минават първо през форумското БХК за одобрение преди да бъдат достъпни за всички останали потребители. Негово фюрерско величие е редно да се чувства полезен за форума, и понеже вече не е модератор нека има с кво да се занимава. 

4. Постове, които не са одобрени, или не са минали подходяща редакция своевременно, директно се изпаряват в небитието след примерно 30 мин. 

5. Алтернативно, може директно да закриваме форума. Просто няя смисъл. 

Мнението си по тези допълниния към предложените нови правила може да изпратите директно на Български Хелзингски комитет посредством димни сигнали или пощенски прилепчета. Може и по 5джито да се обадите директно на Бил Гейтс.

За каква цензура може да става на въпрос? Всъщност, ще има по-скоро обратен ефект, защото когато се затруднят значително непровокираните нападки и налагането на тормоз, потребителите ще бъдат способни да изразяват по-независими мнения, а много от тях които обикновено четат може да се престрашат да пишат. Агресията и антагонизма обикновено се използват за утвърждаване, поддържане и евентуално монополизиране на дадени мнения и перцепции

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Fast каза:

За каква цензура може да става на въпрос? Всъщност, ще има по-скоро обратен ефект, защото когато се затруднят значително непровокираните нападки и налагането на тормоз, потребителите ще бъдат способни да изразяват по-независими мнения, а много от тях които обикновено четат може да се престрашат да пишат. Агресията и антагонизма обикновено се използват за утвърждаване, поддържане и евентуално монополизиране на дадени мнения и перцепции

Тоест искаш да кажеш, че има много потребители във форума, които се страхуват да пишат, защото ще бъдат иронизирани/тормозени и т.н?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, meleto каза:

Тоест искаш да кажеш, че има много потребители във форума, които се страхуват да пишат, защото ще бъдат иронизирани/тормозени и т.н?

По скоро ще има много потребители, които просто ще спрем да пишем, щото не ни се занимава с цензура ала 1984 и полезрението на Биг Брадър БХК. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, meleto каза:

Тоест искаш да кажеш, че има потребители във форума, които се страхуват да пишат, защото ще бъдат иронизирани/тормозени и т.н?

Да, склонен съм да вярвам че има такива потребители.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, Fast каза:

Да, склонен съм да вярвам че има такива потребители.

"Склонен съм да вярвам", че форумът е отживелица и трябва да го затворим, за да се преместим в "защитена среда" като фейсбук. Стига презумпции, молим ;) 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, asylum каза:

"Склонен съм да вярвам", че форумът е отживелица и трябва да го затворим, за да се преместим в "защитена среда" като фейсбук. Стига презумпции, молим ;) 

Да разбирам ли, че си против всякаква позитивна промяна?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Fast каза:

Да разбирам ли, че си против всякаква позитивна промяна?

Кое те кара да мислиш, че това ще внесе някаква промяна? В най-добрия случай нищо няма да се промени. В момента няма нищо негативно във форума. В миналото е имало такива епизоди. Ако си станал пророк, кажи какво вещае бъдещето и ни убеди да се предпазим ;)

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, asylum каза:

Кое те кара да мислиш, че това ще внесе някаква промяна? В най-добрия случай нищо няма да се промени. В момента няма нищо негативно във форума. В миналото е имало такива епизоди. Ако си станал пророк, кажи какво вещае бъдещето и ни убеди да се предпазим ;)

Вече обясних по-горе. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, omline каза:

Щото има пригодяща амигдала за това. :D

Ето заради коментари като нашите хора не смеят да пишат :(

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Въпреки, че много се напънах не можах да разбера какво означава не провокирани, генерални личностни атаки, нито кой е подложен на психологически тормоз във форума. 

Гласувах против и двете, още защото смятам, че във форума е хубаво да има малко драма и всяко затягане на правилата ще доведе до отлив на потребители.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Fast каза:

Да, склонен съм да вярвам че има такива потребители.

Е, не е хубаво да склоняваш във вярвания и да примамваш или внушаваш на потребители без аргументация. Убеден ли си или го караме на усещания? Следващият ми въпрос е кои хора са това, за да ги питаме и да видим какъв е проблемът точно.

 

преди 18 часа , Fast каза:

Забраняват се непровокираните генерални личностни атаки към потребители, и примамването им в аргументи.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, meleto каза:

Е, не е хубаво да склоняваш във вярвания и да примамваш или внушаваш на потребители без аргументация. Убеден ли си или го караме на усещания? Следващият ми въпрос е кои хора са това, за да ги питаме и да видим какъв е проблемът точно.

 

Цитат

Tu quoque е неформална заблуда, която има за цел да дискредитира аргумента на опонента, като атакува личното поведение и действия на опонента като несъвместими с техния аргумент, като следователно обвинява в лицемерие.

И ти ли?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Fast каза:

 

И ти ли?

По тази логика всяка реплика и опит за дискусия можем да я съотнасяме към "неформални заблуди". Тук има конкретно връзка. Хем искаш да не заблуждаваме, бориш се срещу това, а самият ти пускаш димки и не отговаряш.

Противоречиш си.  

Отговори конкретно на предходния въпрос, а не с алабалализми. Впрочем, това ти е любимият подход, когато не те устройва да отговориш в конкретика.

преди 4 часа , Fast каза:

Да, склонен съм да вярвам че има такива потребители.

Кои потребители и какъв е проблемът им?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, meleto каза:

По тази логика всяка реплика и опит за дискусия можем да я съотнасяме към "неформални заблуди". Тук има конкретно връзка. Хем искаш да не заблуждаваме, бориш се срещу това, а самият ти пускаш димки и не отговаряш.

Противоречиш си.  

Отговори конкретно на предходния въпрос, а не с алабалализми. Впрочем, това ти е любимият подход, когато не те устройва да отговориш в конкретика.

Не приемам неформалните заблуди за валидни аргументи. Съжалявам.

преди 2 минути, meleto каза:

Кои потребители и какъв е проблемът им?

Вчера в темата за предложения много ясно казах, че правя хипотези и теоризирам. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...