Jump to content



Избори 2 в 1 - на 14 ноември 2021 - ГЛАСУВАЙТЕ !


FikLena

Избори 2 в 1 - на 14 ноември 2021 - ГЛАСУВАЙТЕ !  

68 потребители гласуваха

  1. 1. За коя партия/коалиция ще гласувате на предстоящите парламентарни избори ?

    • 17. „Движение за права и свободи – ДПС”
    • 24 - „Има такъв народ”
    • 25 - „Продължаваме Промяната”
    • 30 - „Демократична България”
    • 31 - „Изправи се БГ! Ние идваме”
    • 32 - ГЕРБ-СДС
    • 33 - „БСП за България”
    • Не подкрепям никого
    • Други
    • Няма да гласувам
  2. 2. За кого ще гласувате на Президентските Избори ?

    • 6 - Румен Радев
    • 15 - Анастас Герджиков
    • 16 - Луна Йорданова
    • 17 - Мустафа Карадайъ
    • 19 - Лозан Панов
    • Не подкрепям никого
    • Друг
      0
    • Няма да гласувам

Анкетата е затворена за нови гласове


Препоръчани коментари

Току що, asylum каза:

Трябва да се забрани гласуването в чужбина като цяло. 

Сякаш вече съм съгласен с това. 

Или поне да се наложи някакъв ценз - езиков и образователен. Не може хора, които не могат да четат и пишат, или хора, които го могат, но не и на български, да определят съдбата на българския народ. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ice_hot_sm каза:

Сякаш вече съм съгласен с това. 

Или поне да се наложи някакъв ценз - езиков и образователен. Не може хора, които не могат да четат и пишат, или хора, които го могат, но не и на български, да определят съдбата на българския народ. 

Никакъв ценз. Ако им е важно, да се прибират в страната. Защо да решават съдбата на страна, в която не живеят? 

  • Like 5
  • Dislike 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ice_hot_sm каза:

Сякаш вече съм съгласен с това. 

Или поне да се наложи някакъв ценз - езиков и образователен. Не може хора, които не могат да четат и пишат, или хора, които го могат, но не и на български, да определят съдбата на българския народ. 

За ценза съм напълно съгласен, обаче се замислете.Никой не е напуснал родината си щото тука е много хубаво, нали?Тая държава има шанс да се оправи ако тук живеят и работят кадърни, образовани и най-вече мислещи хора - повечето такива в момента са зад граница.Тоест, ако те искат да се върнат, то трябва да имат опцията чрез гласа си да променят положението.Отделно че внасят доста приходи в държавата.
За това смятам че тия хора не само имат право, а са длъжни да гласуват.Ако обаче някой е заминал и въобще не му пука какво се случва тук, а също няма намерение да се връща - то такива по-добре да не гласуват, защото файда от техния глас няма.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, asylum каза:

Трябва да се забрани гласуването в чужбина като цяло. 

Съгласен. Даже, за последните 12 месеца преди изборния ден, да си живял в България 6 месеца + 1 ден да е задължително изискване за гласуване.

  • Like 4
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Olay каза:

Съгласен. Даже, за последните 12 месеца преди изборния ден, да си живял в България 6 месеца + 1 ден да е задължително изискване за гласуване.

Точно това щях да напиша, но си мислех за 3 години. То май и кандидатите за президент трябва да са живели тук последните няколко години... 

Иначе откъде наблюдения за състоянието на държавата? От постове във фейса лЕ? 

  • Like 6
  • Dislike 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, asylum каза:

Никакъв ценз. Ако им е важно, да се прибират в страната. Защо да решават съдбата на страна, в която не живеят? 

От една страна си прав, от друга, не съм съвсем сигурен. 

Преди години (не си спомням точно колко, но беше по-назад във времето) имам някакви откъслечни спомени да съм чел или чул по новините статистика, която гласеше, че българите от чужбина внасят повече пари, отколкото самите българи изкарват в самата си България. Може и да се бъркам нещо, беше преди доста време, но това ми се е запечатано в съзнанието. Сега не знам как е. Но ако се вземе това предвид, реално този който "плаща, би трябвало да може да поръчва музиката". Но, разбира се, тези "вливания" на средства за от западните страни, едва ли тук има потоци от Турция (ако не броим целенасочените такива към ДПС и пропагандните прослойки). 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ice_hot_sm каза:

Сякаш вече съм съгласен с това. 

Или поне да се наложи някакъв ценз - езиков и образователен. Не може хора, които не могат да четат и пишат, или хора, които го могат, но не и на български, да определят съдбата на българския народ. 

В случай на въвеждане на образователен ценз за гласуващите в чужбина, такъв ще трябва да бъде въведен и за гласуващите в България. 

Но това не е гаранция, че гласуващия ще направи избор за партия/политик въз основа на съгласие с предложените идеи и политическа програма, а не спрямо други извън политическите качества на избраника, както бе случаят със Слави. 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, asylum каза:

Никакъв ценз. Ако им е важно, да се прибират в страната. Защо да решават съдбата на страна, в която не живеят? 

Все едно ти и аз да гласуваме на изборите в Турция, защото България цели 5 века е била едно с нея. 🗿

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Изселниците помогнаха на Делян Пеевски да стане депутат от Велико Търново!

6-10-peevski2.jpg

 

Емблематичният депесар Делян Пеевски става депутат от Велико Търново с непълен мандат, но с помощта на изселниците в Турция. Това става ясно от разпределението на мандатите при 99,51% обработени секционни протоколи в страната, категорични са математиците на 24rodopi.com, които на изборите през юли изчислиха точно и посочиха името на петия кърджалийски депутат два дни преди цИК.

6 673 души са гласували за кандидатската листа в област Велико Търново, което не е достатъчно за спечелване на мандат. С остатък от 0,755 и преливане на изселнически гласове обаче, ДПС получава единия от 8-те търновски мандати.

ДПС ще има депутат и от Варна благодарение на изселнически вот. В „морската столица“ Движението получава подкрепа за 0,74 от пълния мандат.

Турският вот засега праща изненадващо човек в парламента и от Враца, но неможе да помогне на района на Илхан Кючюк, бивш младежки лидер и настоящ евродепутат, Габрово. Там резултатът е катастрофален – едва 1 672 гласа за ДПС.

Само с 4 863 гласа, но с мощна изселническа подкрепа, Плевен също ще има депутат-депесар.

Шумен се представя отлично на тези избори и е първа сила в областта. Два от 6-те мандата са за ДПС, като водачът Карадайъ печели мандат и в Кърджали

Link to comment
Сподели в други сайтове

Оф, моля ви се. Всички дето подадоха оставка ще ги преизберат на националните им събрания. 

А такива като Манолова сигурно ще я бутнат я в някое министерство или в администрацията.

  • Like 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

luna_music_official's profile picture

 

Аз, Луна - нотабилка (естествената лидерка на народа ) ПРЕЗИДЕНТКАТА НА НАРОДА , ви моля кратко и ясно :


• НЕ ходете на втория тур на вътрешно-комунистическите избори, НЕ гласувайте нито за комуниста Румен Радев, нито за комуниста - бойковист Ананас Герджиков !

- Защо ли ?

- Ами, защото точно те откраднаха нашата Победа , нашата Свобода !

Никой РАЗУМЕН човек НЕ гласува за крадците на собствената му Свобода ?

- Какво каза днес комуниста - бойковист Ананас Герджиков ?

„ - Аз с радост бих подкрепил Кирил Петков (съставителя на документи с невярно съдържание в името на Румен Радевата власт НАД народа ) за министър-председател ? ”

Ами същото го казва и комуниста Румен Радев .

И днес 16.11.2021 г. най-голямият Бойковист – Недялко Недялков ...... публично се отказа да гласува за Атанас Герджиков , а пък най-голямата социалистка – Курнела Пути, призова да НЕ гласувате за Радев, защото, за който и от двамата комунисти да гласуваш, то получаваш все един и същи резултат – кражби, измами, нищета, плач, сълзи и мизерия !

И точно вие – моите ли любими съмишленици, фенове, фенки и избиратели, НЕ трябва да гласувате за тези крадци на нашата Свобода, от които се отказаха най-върлите им съучастници ?


Обичам Ви –Луна !

#luna #president #therealpresidentofthebularia #луна #президент #българия #lunaforever
  • Haha 4
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Както казах, ще направя всичко възможно и всичко, което зависи от мен, за да бъде съставено правителство максимално бързо още с първия мандат. Затова днес приех поканата за среща, отправена от победителите в изборите - “Продължаваме промяната”. Срещнах се с Кирил Петков и Асен Василев и изразих пълната си подкрепа към съставянето на правителство с техния мандат. Казах им директно, че ще направя всичко възможно, разбира се - всичко, което зависи от мен и от “Има такъв народ”, за да може правителството да се реализира, парламентът да работи и хората да се успокоят.
  • Haha 2
  • Angry 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, FikLena каза:
Както казах, ще направя всичко възможно и всичко, което зависи от мен, за да бъде съставено правителство максимално бързо още с първия мандат. Затова днес приех поканата за среща, отправена от победителите в изборите - “Продължаваме промяната”. Срещнах се с Кирил Петков и Асен Василев и изразих пълната си подкрепа към съставянето на правителство с техния мандат. Казах им директно, че ще направя всичко възможно, разбира се - всичко, което зависи от мен и от “Има такъв народ”, за да може правителството да се реализира, парламентът да работи и хората да се успокоят.

Ясно. Всичко е било предварително замесено да стане така. Колко бързо ИТН се съгласи на всичко, а само преди 3 месеца пикаха газ и не искаха да мръднат и копче от първоначалната им концепция.  

Айде да ги видим тия 4те партии какви ще ги свършат.

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, meleto каза:

Ясно. Всичко е било предварително замесено да стане така. Колко бързо ИТН се съгласи на всичко, а само преди 3 месеца пикаха газ и не искаха да мръднат и копче от първоначалната им концепция.  

Айде да ги видим тия 4те партии какви ще ги свършат.

Да, уговорили са се. Евнуси! 

  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Каквато ни държавата, такива ни и социолозите .

Нищо от нагласите преди изборите не хванаха ... само на ДПС, но там и аз мога .

Всички дружно да объркат с има-няма 10% резултата на ПП ... браво .

:1000(15):

FB_IMG_1637142447196.jpg

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...