Jump to content



Избори 2 в 1 - на 14 ноември 2021 - ГЛАСУВАЙТЕ !


FikLena

Избори 2 в 1 - на 14 ноември 2021 - ГЛАСУВАЙТЕ !  

68 потребители гласуваха

  1. 1. За коя партия/коалиция ще гласувате на предстоящите парламентарни избори ?

    • 17. „Движение за права и свободи – ДПС”
    • 24 - „Има такъв народ”
    • 25 - „Продължаваме Промяната”
    • 30 - „Демократична България”
    • 31 - „Изправи се БГ! Ние идваме”
    • 32 - ГЕРБ-СДС
    • 33 - „БСП за България”
    • Не подкрепям никого
    • Други
    • Няма да гласувам
  2. 2. За кого ще гласувате на Президентските Избори ?

    • 6 - Румен Радев
    • 15 - Анастас Герджиков
    • 16 - Луна Йорданова
    • 17 - Мустафа Карадайъ
    • 19 - Лозан Панов
    • Не подкрепям никого
    • Друг
      0
    • Няма да гласувам

Анкетата е затворена за нови гласове


Препоръчани коментари

преди 29 минути, ice_hot_sm каза:

За кого е гласувала Екстрата? 

Герджиков Не е човекът. Добре че не съм се подлъгал да гласувам за него. Вярно, моят избор Панов, не я докара доникъде, но определено реакторът не е най-добрият избор. 

Между другото, отдеве си писах с  един многоуважавам от мен приятел, преподавател в СУ и го питах дали е читав Герджиков. Отговорът беше съвсем красноречив: "Не го бива". Та, радвам се, че не съм се излъгал. 

Сега ми хареса коментарът на журналиста Иво Инджев, казвайки, перефразирам:

Не го познавам Герджиков, но той се съгласи да участва в изчистването на образа на статуквото. 

Не го бива, защото...?

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, meleto каза:

Не го бива, защото...?

Това е лично мнение. За мен е важно, защото познавам човека. Но за другите то не е меродавно. Явно според него не би бил подходящ президент, все пак за това ли беше въпросът. А на базата на какво точно е този отговор не ки беше удобно да питам сега. Хаха

Яд ме е, че не успях да накарам семейството ми да гласуват. ПП изгубих 3 гласа от това, хаха 😂

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Andrew Cunanan. каза:

Мило, кво се палиш толкова?! Не ти живееш в тази кочина, вашата държава е къде-къде по-добре!

Аз съм за ИСТИНАТА! Аз усещам ВЕЛТШМЕРЦА! Нищо, че живея в лукс!

  • Like 2
  • Love 1

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

И още за едно нещо се кефя - че лайняната про ДПС и про ГЕРБ медия "Труд" при все цялата помия, изсипвана на поразия през всичките тези месеци по ПП (в частност Кирил Петков) и Румен Радев не успяха да отблъснат и промит до такава степен мозъците на читателите, че да окажат чак такова влияние. Сега сигурно пият успокоителни с алкохол и се готвят за новата следизборна порция лайна, с която да заливат пространството. 

  • Like 2
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, ice_hot_sm каза:

Това е лично мнение. За мен е важно, защото познавам човека. Но за другите то не е меродавно. Явно според него не би бил подходящ президент, все пак за това ли беше въпросът. А на базата на какво точно е този отговор не ки беше удобно да питам сега. Хаха

Яд ме е, че не успях да накарам семейството ми да гласуват. ПП изгубих 3 гласа от това, хаха 😂

Надявах се, че има подплата на думите му. Щеше да е полезно. Ама така представено... ами малко изпразнено от съдържание звучи.

Озадачи ме, че си базираш мнението - буквално на нищо. Разбирам, този твой познат или приятел да се е аргументирал, ама... какво значи не е читав? Може да са имали битови конфликти или мнението да е базирано на нищо съществено.

Не си представям да не харесвам някого само защото някой друг не го харесва. И така да си изграждам мнението. Независимо от колко близък съм получил обратна връзка. Ако няма аргументация - не важи.

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, FikLena каза:

ами и Сърбистан е същата кочина.. пусни cи google street..и ще видиш

Глупости... Аз живея в най-хубавия град в Сърбия – Нови Сад и е много яко, даже професионални кристали имаме, за професионални фризьори. Свободни сте всички да дойдете и да видите как е, не в градовете дето са южни! Там е същото! А Гугъл стрийта в Сърбия е много стар, от 2014-та мисля, че е. Откакто нашите СНС са на власт изградиха всичко наново, че даже и от Белград успяха да направят нещо (който до преди малко време беше пълен почти само с комунистическите сгради).

  • Like 1
  • Wow 1
  • Love 1

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, ice_hot_sm каза:

И още за едно нещо се кефя - че лайняната про ДПС и про ГЕРБ медия "Труд" при все цялата помия, изсипвана на поразия през всичките тези месеци по ПП (в частност Кирил Петков) и Румен Радев не успяха да отблъснат и промит до такава степен мозъците на читателите, че да окажат чак такова влияние. Сега сигурно пият успокоителни с алкохол и се готвят за новата следизборна порция лайна, с която да заливат пространството. 

В БГ няма независими медии. Капитал пък пропагандира ПП, Дневник - за ДБ. 24 часа - май ГЕРБ.

Не се сещам за нито една наистина равно отдалечена от всички медия. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

❤️

"Възраждане" дава подкрепа за правителство само при отпадане на COVID мерките

Той бе категоричен, че още от утре от партията ще поискат да се премахнат всички ограничителни мерки и зеленият сертификат, както и да се спре "тормозът над нашите деца в училище"

https://news.bg/politics/vazrazhdane-dava-podkrepa-za-pravitelstvo-samo-pri-otpadane-na-covid-merkite.html

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, FikLena каза:

❤️

"Възраждане" дава подкрепа за правителство само при отпадане на COVID мерките

Той бе категоричен, че още от утре от партията ще поискат да се премахнат всички ограничителни мерки и зеленият сертификат, както и да се спре "тормозът над нашите деца в училище"

https://news.bg/politics/vazrazhdane-dava-podkrepa-za-pravitelstvo-samo-pri-otpadane-na-covid-merkite.html

Няма да са фактор. И без тях могат да си съставят кабинет.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

5% от населението е малоумно. Вярват на партия, която казва, че ще присъедини Македония към България, ще излезе от НАТО и ЕС и ще се сближи с Арабския свят и Африка. Една от основните им доктрини е, че щастието не може да бъде цел в живота, връщане на армията и ергенския данък (облекчения за семейството).

Прочетох им набързо и плана ... който си противоречи:
 - Излизане от ЕС <> Максимално възползване от свободата на движение на стоки в ЕС
 - против Еврото <> оставане във валутен борд (който дефакто си е Евро, ама без облагите)
 - сближаване с Русия и бившите Съветски страни <> тотална независимост на България, защото последните 80 години е била все под чуждно влияние (*първите 50 точно под съветско). 

  • Like 3
  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , ice_hot_sm каза:

Не е "един човек", а семеен приятел, преподавател в същият този университет, в който е и въпросният кандидат. И мнението му за мен е меродавно, познавайки го що за човек е. Просто споделих задоволството си, че явно съм направил правилният избор, или в случая НЕизбор, хаха. :)

Не защитавам никого, но с риск да се разкрия и да се разбере кой стои зад този акаунт искам да ти разкажа защо мнението на даден преподавател не може да бъде мерило за друг. Поне за мен де. Отново казвам, не искам да изнасям реклама или да ти променя мнението. Искам само да ти разкажа картинката каквато е. И кълна се, казвам истината обективно.

В българските университети има катастрофално разделение. Разделение на ниво факултети като за начало:

Има много силни факултети, които приемат много студенти във много специалности. Например факултета по математика и информатика. Финансирането на университета се случва основно на ниво държавна поръчка. Въпросната държавна поръчка е Х хиляди на студент, но варира. За справка, тази на ФМИ е най - висока. Има още няколко такива факултети.

От другата страна, имаме факултети като този на Анастас, който преподава латински. Други такива са историческия, философския и т.н. Въпросните нямат достатъчно студенти и за да се издържат взимат от парите на другите. Много от водещите факултети например са обединени около идеята да се закрият повечето слабо търсени и да се направи един по езици, един по философия и история и т.н.

Обективно това ще изхвърли и доста преподаватели, респективно тяхната бройка в общото събрание ще намалее и всички важни постове в академичния съвет и ректорското ръководство ще се паднат на силните факултети, защото реално те имат нужда от преподаватели.

Сходна е и ситуацията в катедрите. Най - силната катедра има най - много преподаватели във факултетния съвет. Най - често и декана е от там. Ако не е, то общо взето е кукла на конци от слаба катедра, която е поставено лице. 

Това е общата ситуация на всички университети в България. Но по стечение на обстоятелствата тези "слаби" факултети все още имат достатъчно преподаватели и са повече на брой. По този начин и Анастас беше избран пред конкурента му. Та тези интереси са основното течение при формиране на мнението. 

И не на последно място, когато Герджиков им взима парите за заплати на другите преподаватели, идва въпроса: аз работя повече като асистент по информатика от един такъв по философия. Имам повече часове, защото няма преподаватели, а онзи си клати краката и му изкарвам парите. 

Мога да говоря още много, но мисля, че описах картината доста точно. 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Kriminal каза:

Аз съм за ИСТИНАТА! Аз усещам ВЕЛТШМЕРЦА! Нищо, че живея в лукс!

Вземи ме за личен асистен и охрана, без това условията при теб > в Бг.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , ice_hot_sm каза:

Това е лично мнение. За мен е важно, защото познавам човека. Но за другите то не е меродавно. Явно според него не би бил подходящ президент, все пак за това ли беше въпросът. А на базата на какво точно е този отговор не ки беше удобно да питам сега. Хаха

Яд ме е, че не успях да накарам семейството ми да гласуват. ПП изгубих 3 гласа от това, хаха 😂

Много е дразнещо да подхвърлиш трохички опитвайки се да намекнеш нещо, ала да не искаш да споделиш подробности и накрая никой абсолютно нищо да не разбере.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 часа , FikLena каза:

ПП,БСП и ДБ ето ви кабинет

44,5 % имат общо, пак не са достатъчни за 121 депутатски места.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, FikLena каза:

Да имаш партия от 2 месеца и да пребориш тази, която влага  милиони в избори и в купуване на гласове и шантаж си е успех!!

ПП не са партия, а коалиция? движение? на тоя етап, участват на изборите с мандат на партия Волт България. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Lelqtian каза:

ПП не са партия, а коалиция? движение? на тоя етап, участват на изборите с мандат на партия Волт България. 

Разгледах пак - учредили са все пак партия ПП, но явно е било твърде късно за участие в изборите? Та ползват мандат на ВОЛТ и реално са коалиция. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , FikLena каза:

Да имаш партия от 2 месеца и да пребориш тази, която влага  милиони в избори и в купуване на гласове и шантаж си е успех!!

Като Славчовата партия - днес печели, утре я няма никаква. Явно на всеки избори ще има по някоя изгряваща и бързо падаща звезда :D

  • Like 1
  • Thanks 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Blueberry каза:

Ще щипнат от ИТН. Само Възраждане да не пипат.

Те ИТН и ДБ не желаеха преди да работят заедно, ти сега искаш да го направят. Или пък възрожденците, които са антигей.
 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...