Jump to content



Конституционният съд взе решение за понятието "ПОЛ". По Конституция полът е само БИОЛОГИЧЕН


Препоръчани коментари

1141278.jpg

КС се произнесе след искане на Гражданската колегия на Върховния касационен съд

Понятието "пол" у нас има само едно тълкуване и то е в биологичен смисъл. Това реши Конституционният съд след питане от Върховния касационен съд. Мотивите към становището им са изложени в 55 страници, научи NOVA.

Те се позовават както на текстове в основния ни закон, така и на обществени и религиозни понятия. В мотивите е посочено, че когато е писана Конституцията, у нас полът е бил разбиран, само като билогично понятие.

В основния закон е залегнало още и, че семейството е съставено от мъж и жена. В този смисъл "пол" не може да има друго тълкуване.

Какъвто и външен вид или социална роля да приеме индивидът, то по биологичен признак той бива определен като мъж или жена, пишат още върховните магистрати.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 48
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Това е същият КС, който използва конспиративна теория за т.нар "джендър идеология" като аргумент против приемането на ИК. Надявам се новото правителство да поосвежи малко състава, че е километри смърди на нафталин. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Какъв нафталин, бе?😠😡🤬 Конституционният съд се опира на науката, но не на измислената политкоректна джендърска, а на истинската.Никой нормален и истински човек не върви срещу природата!Като не ти харесва тук, си свободен/а да си стегнеш багажчето и да заминеш за шаренките САЩ! Границите са отворени и никой не те спира! Ние тук искаме да живеем нормално!

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , Kitty каза:

Какъв нафталин, бе?😠😡🤬 Конституционният съд се опира на науката, но не на измислената политкоректна джендърска, а на истинската.Никой нормален и истински човек не върви срещу природата!Като не ти харесва тук, си свободен/а да си стегнеш багажчето и да заминеш за шаренките САЩ! Границите са отворени и никой не те спира! Ние тук искаме да живеем нормално!

Предния път не ни ли обясняваше как нищо тука не било нормално? 

преди 9 часа , FikLena каза:

Корни е голям дисапойнт. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Технически, и от поне биологочина гледна точка , конституционния съд е прав - два са.

Извън тия граници, ако някой има желание да се разпознава извън тоя остарял, патриархален бинарен модел, лошо няма, както и не виждам причина защо конституционния съд има нужда да се произнася по тая част от въпроса. 

Виж тая точка от решението обаче няма връзка с 3ти, 4ти и н-ти полове, че дори и с първите два. Тая част е крайно време да бъде залегната по друг начин и да изкараме Булгаристан от 18 век. 

Цитат

В основния закон е залегнало още и, че семейството е съставено от мъж и жена. В този смисъл "пол" не може да има друго тълкуване.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Е, разбира се, че полът е биологичен. Някой може и да се чувства като елен, но ако има пенис между краката си е мъж. Но не можах да разбера смисъла на този закон - ако някой си смени пола, признава ли се новият му пол като биологичен?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Lelqtian каза:

Технически, и от поне биологочина гледна точка , конституционния съд е прав - два са.

Извън тия граници, ако някой има желание да се разпознава извън тоя остарял, патриархален бинарен модел, лошо няма, както и не виждам причина защо конституционния съд има нужда да се произнася по тая част от въпроса. 

Виж тая точка от решението обаче няма връзка с 3ти, 4ти и н-ти полове, че дори и с първите два. Тая част е крайно време да бъде залегната по друг начин и да изкараме Булгаристан от 18 век. 

 

Да, полът няма връзка със семейството. Не знам що смесват понятията. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, DenFevgo каза:

Е, разбира се, че полът е биологичен. Някой може и да се чувства като елен, но ако има пенис между краката си е мъж. Но не можах да разбера смисъла на този закон - ако някой си смени пола, признава ли се новият му пол като биологичен?

Конституционния съд, въпреки решението от 55 страници, май няма мнение по тази част от въпроса ... Здравей Абсурдистан, никога не ни напускаш за да почнеш да ни липсваш! 

Цитат

Въпреки че конституционните съдии са на мнение, че „пол“ няма друго значение, те подчертават в решението си, че то тълкува основния закон, но не дава задължителни указания как властите да третират транссексуалните хора.

Тоест, тълкуването на КС не обвързва парламента да приеме конкретно законодателство за смоопределянето по пол, различен от биологичния, нито съдебната система – „относно дължимия начин на произнасяне по молби на посочените лица за зачитане на определени правни последици, произтичащи от това самоопределяне“.

https://www.svobodnaevropa.bg/a/31530182.html

С две думи и накратко, Конституционния съд нищо ново или съществено не е казал.  

Реални поводи за радост на форумната анти-транс агитка, или за нападки от форумското БХК няма. Сейм олд, сейм олд. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Признава се новия пол, ако го смениш по хирургически начин. Дори по лична карта пола му се сменя. Aбе у форума нямаше ли един фен на Глория, който стана транссексуален. Истинска повелителка на трансджендъра в България. :D 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, WindWalkerMonk каза:

Признава се новия пол, ако го смениш по хирургически начин. Дори по лична карта пола му се сменя. Aбе у форума нямаше ли един фен на Глория, който стана транссексуален. Истинска повелителка на трансджендъра в България. :D 

Малко крайно, би трябвало хормоналната терапия, която чисто медицински ти трансформира организъма, да взима превес над чисто хирургическата намеса. Вкрайна сметка дали ще ти го отрежат или пришият не за всеки е по-скоро козметична процедура в цялостната трансформация в противоположния пол. 

Ако на някой му се чете за цялата сага, и какво и защо точно е било питането и в какъв контекст към ВС по темата, тука гледам има хубави материали от няква по юридическа гледна точка като за лаици като мен (примерно) 

https://news.lex.bg/tag/транссексуални/

Link to comment
Сподели в други сайтове

Вие да не би да искате 62 пола и хи/ши/дей/дем/зи/зър/кси/ксър итн? Разбира се, че е нормално за транс да си сменят пола, те се усещат като другия пол затова, но да се измислят нови не бива.
При нас май трябва една година да взимаш хормони и да ходиш на психолог и психиатър за да смениш официално пола, което е нормално. 

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

Вижте кви неща се случват в Канада, защото всеки може да отиде в полицията и да каже: "Аз съм (еди кой си пол)" и му дават нова лична карта

 

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Kriminal каза:

Вижте кви неща се случват в Канада, защото всеки може да отиде в полицията и да каже: "Аз съм (еди кой си пол)" и му дават нова лична карта

 

По скоро какви неща може да се случат когато драпаш за още някой събскрайбър. И най-вече тъжно когато търсиш специално изключенията за да ги посочиш с пръст и да кажеш "Не, аз не съм като другите трансексуални. Аз съм мирна и добра трансексуална" 

Джесика Янив е нещо потресаващо, нали, но никъде не са почнали да раздават лични карти с различен пол. А Блеър Уайт е известна със склоността да си измисля и наглася факти, както и изнася. Като случая където порицаваше транс атлетка (или беше културистка), която уж се състезавала професионално с жени, а накрая се оказа че първо не се състезвала професионално, второ, със жени още по-малко, и трето, след транзишъна състезанията (непрофесионални) в които участвала били в категорията мъже. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , DenFevgo каза:

Е, разбира се, че полът е биологичен. Някой може и да се чувства като елен, но ако има пенис между краката си е мъж. Но не можах да разбера смисъла на този закон - ако някой си смени пола, признава ли се новият му пол като биологичен?

Че и елените могат да са от мъжки пол :D 

Според мен се бъркат пол с идентичност. Второто няма правна или административна стойност.  

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Lelqtian каза:

По скоро какви неща може да се случат когато драпаш за още някой събскрайбър. И най-вече тъжно когато търсиш специално изключенията за да ги посочиш с пръст и да кажеш "Не, аз не съм като другите трансексуални. Аз съм мирна и добра трансексуална" 

Джесика Янив е нещо потресаващо, нали, но никъде не са почнали да раздават лични карти с различен пол. А Блеър Уайт е известна със склоността да си измисля и наглася факти, както и изнася. Като случая където порицаваше транс атлетка (или беше културистка), която уж се състезавала професионално с жени, а накрая се оказа че първо не се състезвала професионално, второ, със жени още по-малко, и трето, след транзишъна състезанията (непрофесионални) в които участвала били в категорията мъже. 

Тва беше единственото при Блеър и беше много грозно, но всеки прави грешки... Тя ми е топа

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Kriminal каза:

Тва беше единственото при Блеър и беше много грозно, но всеки прави грешки... Тя ми е топа

Не е единственото. Да, всеки прави грешки, но когато е системно, и още по-конкретно, срещу други трансове, е наистина много грозно да се изтъкваш "вижте ме аз съм примерна транс, не съм като другите трансове". 

Тя нека ти е топа, но това не я прави по-малко дъно. И аз обичам траши клипчета в ютуб, та ако ти се гледа 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз искам да попитам @Fast как би разрешил този проблем. Бях с лекаря ми на кафе, и той ми сподели, че си има главоболия. 

Имало няколко жени от арабски произход с доста консервативни възгледи. И некъф англичанин (както лекаря ми се изрази с 2 метра уй). И той споделил, че се чувства жена, ама нали 2 метра висок, а -у. Мисля, че Дейвид се казвал. Като му обяснили, че няма как да е при жените, той им донесъл документ, че по лична карта е Брит Мари и там пише: жена.

Както и самият ми френд обясни: жена, ама има ерекция сутрин. Но го сложили при жените, защото това е закона. Там станал пълен хаос и се наложило да сложат всеки пациент в различна стая. И двете страни са завели дело, той за дискриминация, те за сексуален абюз. 

Кой е прав?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, WindWalkerMonk каза:

Аз искам да попитам @Fast как би разрешил този проблем. Бях с лекаря ми на кафе, и той ми сподели, че си има главоболия. 

Имало няколко жени от арабски произход с доста консервативни възгледи. И некъф англичанин (както лекаря ми се изрази с 2 метра уй). И той споделил, че се чувства жена, ама нали 2 метра висок, а -у. Мисля, че Дейвид се казвал. Като му обяснили, че няма как да е при жените, той им донесъл документ, че по лична карта е Брит Мари и там пише: жена.

Както и самият ми френд обясни: жена, ама има ерекция сутрин. Но го сложили при жените, защото това е закона. Там станал пълен хаос и се наложило да сложат всеки пациент в различна стая. И двете страни са завели дело, той за дискриминация, те за сексуален абюз. 

Кой е прав?

Адвокатите. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Lelqtian каза:

Малко крайно, би трябвало хормоналната терапия, която чисто медицински ти трансформира организъма, да взима превес над чисто хирургическата намеса. Вкрайна сметка дали ще ти го отрежат или пришият не за всеки е по-скоро козметична процедура в цялостната трансформация в противоположния пол. 

Ако на някой му се чете за цялата сага, и какво и защо точно е било питането и в какъв контекст към ВС по темата, тука гледам има хубави материали от няква по юридическа гледна точка като за лаици като мен (примерно) 

https://news.lex.bg/tag/транссексуални/

Ми то по тая логика всеки може да се обявява за всеки пол. Едва ли някой ще им бърка в гащите да проверява? 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, asylum каза:

Ми то по тая логика всеки може да се обявява за всеки пол. Едва ли някой ще им бърка в гащите да проверява? 

Хормоналната терапия се предписва по медицински лица, т.е може да се покажат някви документи за което, вместо да се бърка из разни дупки. 

Мисълта ми е как като я почнеш там хапчета, прахчета и прочее ти смянят вътрешната химия от единия пол на другия, която е реалната промяна, а не какво имаш или нямаш в гащите. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...