Jump to content



Одобрявате ли новите COVID мерки в страната?


FikLena

Одобрявате ли новите COVID мерки в страната?  

52 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

Сегашните мерки няма да променят отношението на неваксинираните. Най-много да скочи до 5% покритието. При нас е изтървана работа. Единствен вариант е задължителното ваксиниране. И нищо няма да приключи с това. Пак ще се задъхва здравната система. Евентуално няма да има толкова смъртни случаи. Нека споменем, че сме на върха на тая класация в ЕС и преди пандемията.

Между другото, ваксинираните също имат доста голям пръст в нежеланието на неваксинираните да си поставят доза. Няма как да обясняваш колко са прости всички и да чакаш същите прости да те послушат. 

И да кажем за политическата воля - закъсняла и лицемерна. С това издаване на едногодишни сертификати - изглежда като подмазване. Извинявайте, ама нали ваксините имат действие до шест месеца? Тия дето са изкарали вируса - преболедувалите - как точно се гарантира, че след 3-4-6 месеца имат антитела и не разнасят заразата. Мерките са колебливи и политически, а не водени от здравни подбуди.

Не мисля, че друго, освен задължителното ваксиниране, ще сработи и то - донякъде. Ще има доста протести. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 9 часа , meleto каза:

Между другото, ваксинираните също имат доста голям пръст в нежеланието на неваксинираните да си поставят доза. Няма как да обясняваш колко са прости всички и да чакаш същите прости да те послушат. 

Съгласен съм и за това не прекалявам, когато се опитвам да убедя някой близък да се ваксинира.Трябва тактично да се случват нещата с тези хора - те не са информирани или са информирани грешно.
За огромно съжаление масово народа се информира от социалните мрежи, където е бъкано с фалшиви новини по темата.Да не говорим, че повечето четат само заглавията(написани в стил "сензация") и дори не четат цялата статия, в случай че е от достоверен източник.
На няколко пъти ми пращат клипчета от тик ток на някакъв дето се пени по турската национална телевизия ТРТ, а отдолу са сложени субтитри на български.Никой не знае какво точно казва човека, защото не разбираме турски, т.е. не може да сме сигурн,и че субтитрите са превод на казаното или просто някой си е написал негативни коментари за ваксините - обаче хората вярват!
Давам пример с държавите от западна Европа и питам - те ли са по-прости от нас?Отсреща ми отговарят, че не може да сравнявам Германия с България....аз питам защо,нали ваксините са същите? - Казват ми - не може да си сигурен, тука ги докараха в бус от кремвирши.

За това вместо да убеждавам, давам съвет на хората да подлагат на съмнение всичко, което виждат в социалните мрежи, да се информират от няколко места, като по възможност да следят и някоя авторитетна чуждестранна медия за сравнение.А накрая давам пример със себе си, тъй като нямам никакви странични ефекти от ваксината и съм жив, въпреки че няколко човека ме убеждаваха да не се ваксинирам, защото ще "пукна" до дни след поставяне на втората доза.

Аз изкарах вируса почти безсимптомно в края на миналия ноември, а през юли се ваксинирах.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, nikitrz каза:

Съгласен съм и за това не прекалявам, когато се опитвам да убедя някой близък да се ваксинира.Трябва тактично да се случват нещата с тези хора - те не са информирани или са информирани грешно.
За огромно съжаление масово народа се информира от социалните мрежи, където е бъкано с фалшиви новини по темата.Да не говорим, че повечето четат само заглавията(написани в стил "сензация") и дори не четат цялата статия, в случай че е от достоверен източник.
На няколко пъти ми пращат клипчета от тик ток на някакъв дето се пени по турската национална телевизия ТРТ, а отдолу са сложени субтитри на български.Никой не знае какво точно казва човека, защото не разбираме турски, т.е. не може да сме сигурн,и че субтитрите са превод на казаното или просто някой си е написал негативни коментари за ваксините - обаче хората вярват!
Давам пример с държавите от западна Европа и питам - те ли са по-прости от нас?Отсреща ми отговарят, че не може да сравнявам Германия с България....аз питам защо,нали ваксините са същите? - Казват ми - не може да си сигурен, тука ги докараха в бус от кремвирши.

За това вместо да убеждавам, давам съвет на хората да подлагат на съмнение всичко, което виждат в социалните мрежи, да се информират от няколко места, като по възможност да следят и някоя авторитетна чуждестранна медия за сравнение.А накрая давам пример със себе си, тъй като нямам никакви странични ефекти от ваксината и съм жив, въпреки че няколко човека ме убеждаваха да не се ваксинирам, защото ще "пукна" до дни след поставяне на втората доза.

Аз изкарах вируса почти безсимптомно в края на миналия ноември, а през юли се ваксинирах.

Не мисля, че проблемът е в информираността. Който иска се е информирал. Доказателство за това е фактът, че не можеш да убедиш неваксиниран с научни данни.

Проблемът е емоционален и свързан с недоверието на българина към институциите.  И то се засилва с всяка следваща "МЯРКА".

То и Хитлер са го следвали много държави, ама... Мисля, че това също е доста ТЪП довод. Да не забравяме и че преди короната имахме особено мнение за държавите в ЕС - британците били тъпи, германците - сноби, италианците - корумпирани, и т.н. Сега наобратно - българите сме най-тъпи, другите са интелектуалци.

И интелектуалният капацитет не е от значение. Не познавам глупави хора, които са неваксинирани. 

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, meleto каза:

И интелектуалният капацитет не е от значение. Не познавам глупави хора, които са неваксинирани. 

 

Това! Имам много читави познати които не се ваксинират от страх. Не знаят какво може са се случи, защото не познават тялото и здравето си.

Респективно в момента по същата причина не искат да се занимават с болници и да си направят тестове.

За финал, нямаме го навика са си обръщаме внимание на здравето докато не стане или късно или по - скоро наложително.

Това си е сериозно предизвикателство и макар с богата фантазия не мога да си представя ефективно решение да се преодолее.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , WindWalkerMonk каза:

Това! Имам много читави познати които не се ваксинират от страх. Не знаят какво може са се случи, защото не познават тялото и здравето си.

Респективно в момента по същата причина не искат да се занимават с болници и да си направят тестове.

За финал, нямаме го навика са си обръщаме внимание на здравето докато не стане или късно или по - скоро наложително.

Това си е сериозно предизвикателство и макар с богата фантазия не мога да си представя ефективно решение да се преодолее.

Да, има доста уплашени. Други са отвратени от мерките и липсата на логика. 

Няма решение, което да удовлетвори всичко. 

Според мен само частичен локдаун (като миналата година) ще намали натиска в болниците. И напролет - чака-рака наново.  За ваксинацията няма как да стане. Късно е.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, meleto каза:

Да, има доста уплашени. Други са отвратени от мерките и липсата на логика. 

Няма решение, което да удовлетвори всичко. 

Според мен само частичен локдаун (като миналата година) ще намали натиска в болниците. И напролет - чака-рака наново.  За ваксинацията няма как да стане. Късно е.

Ами има го този момент. Освен това и новините с ваксините с изтекъл срок не помагат. Тук може и да повярвам, че в България може да се случи такова нещо. Нека не сме прекалено слепи и за родната дейност, която е доказала, че може да ползва нехуманни методики за да си докара дивиденти. 

Проблема с локдауна е, че бизнеса няма да издържи според мен. Имам куп познати (без значение дали са ваксинирани или не) които изнемогват заради цялата патаклама в училищата. Редуват се с неплатен отпуск, защото платения е свършил. Сега някой трябва да им гледа децата все пак. 

Всичко е на затъване. Аз затова се й съгласявам с вашето мнение за задължителна ваксинация. Отделно масово лекари няма, или не искат да работят защото не им е платено. Хората са прави! Пълен хаос, на народа не му дреме. Гуляйства си и после маса болни... почнахме добре, но си свършихме по нашенски. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 24.10.2021 г. от 21:57, xroflx9 каза:

Разбира се,че не. Вместо цяло лято да изкарват чернилка за Герб,можеха да проведат ваксинационна кампания,за да ограничат антиваксърската пропаганда. При 20% ваксинирани подобни сертификати са непрактичти,а таргета под 18 ще продължи да разнася зарази. По-добре щеше да е да има локдаун за 2-3 седмици.

Каква чернилка са изкарали за ГЕРБ? Кое от казаното не е вярно? И какво правят на свой ред герберите? Няма изказване в последните месеци на бат' Бойко, в което да не нападне я Радев, я служебното правителство. 

И тук да попитам каква е разликата във вак. кампания и на едните, и на другите? Все същите резултати, или по-точно да ги наречем НЕрезултати. 

Някой спомена едва ли не да бъдем много внимателни с антиваксърите, че видиш ли проваксърите едва ли не много агресивни ставали спрямо другите. Е, сорри, що те не са внимателни към нас? Например около мен е пълно с такива, които постоянно ми се пенят за "нищо и никаквия вирус" и ми повтарят конспиративните теории, залели нет пространството, както и повтарят думите на такива като Мангъров и другите на сходна позиция. 

Аз определено съм "за" по-строгите мерки, защото ако се разчита на собствената съвест на мнозинството, няма да стане работата. Прекалено много са тези, на които просто не им пука за другите, а им е най-важен собственият им комфорт. 

Не знам дали трябва да се въвежда задължително ваксиниране. То ще е протестиране тогава, то чудо. Не им пука толкова, че постоянно управляващите ги крадат, ги използват, ги мамят - търпят, но щом им отнемат изконната "свобода" на избор, относно ваксинирането, ще се скъсам от протест. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, ice_hot_sm каза:

Каква чернилка са изкарали за ГЕРБ? Кое от казаното не е вярно? И какво правят на свой ред герберите? Няма изказване в последните месеци на бат' Бойко, в което да не нападне я Радев, я служебното правителство. 

 

То може и да е вярно,но имаше далеч по-важни неща за вършене в държавата от това.

Не съм гербаджия,но по тяхното управление страната поне привидно беше в баланс,а сега какво? Отвсякъде изскачат нови и нови кризи.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, xroflx9 каза:

То може и да е вярно,но имаше далеч по-важни неща за вършене в държавата от това.

Не съм гербаджия,но по тяхното управление страната поне привидно беше в баланс,а сега какво? Отвсякъде изскачат нови и нови кризи.

Именно - привидно. Но то, така привидно е имало баланс и при Тройната коалиция. А и това сега не е редовно, а служебно, ограничено правителство с идеята да е само за няколко месеца, докато се състави редовното. А ковид и съпътстваща та финансова криза настъпи още преди сдадат мандата ГЕРБ. 

Иначе, да, грешката на сегашните е в това, че обявиха мерките в последния момент. Ако бяха действали стратегически и бяха подготвили нещата поне месец преди това, щеше да е по-добре. Макар че като се замисля, българинът пак щеше да е недоволен и да мрънка срещу мерките и да реве колко е онеправдан и как му се нарушават правата и свободите. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, ice_hot_sm каза:

Иначе, да, грешката на сегашните е в това, че обявиха мерките в последния момент. Ако бяха действали стратегически и бяха подготвили нещата поне месец преди това, щеше да е по-добре. Макар че като се замисля, българинът пак щеше да е недоволен и да мрънка срещу мерките и да реве колко е онеправдан и как му се нарушават правата и свободите. 

Това ми е странното, каква свобода? Бият го, грабят го, ебават се с него, живее в страх, буквално му пробутват фейк храна, лекарства, напитки, дори цигари. Живеем с най - мръсния въздух, най - скапаните сгради, лоша градска мобилност, скъпо електричество, месеци без топла вода. 

Няма добри практики и процеси, няма образование, няма здравеопазване. Няма нищо казано накратко. А повечето нямат и пари за да си го позволят и си умираха, умират и ще умират ей така, за спорта. Ковид е просто неприятно стечение на обстоятелствата. Застиналата тенденция и начин на живот беше и преди това.

Като се качиш в градския транспорт си все едно на панахида, за около 15 минути енергията, настроението и желанието ти за живот се скапва. Може дори да те ограбят, набият, или размажат на пешеходна пътека. На никой няма и да му пука, както няма да му пука ако те измамят с тока, осъдят неправомерно, оставят без работа или да умреш от глад. Ей така си умира народеца, като добавим и купищата хора, които или се самоубиват, или полудяват скитайки се изоставени и самотни по улиците, което е по - лошо от всяка смърт, нещата си стават като за хорър филм.

Но ние намерихме обединение в омразата срещу едни ваксини и едни мерки. Защото може би сме принудени да сме сами със себе си? Дори в моменти на пандемия, ние си умираме защото е по - важно да се направим на животни и да не си седнем на гъза. Просто си умираме, ей тъй за спорта. На никой не му пука като цяло. Освен на близките естествено, но капка в морето. Ми тъпичко, ама живот. Важното е да се борим за свободата, която дори не познаваме. 

  • Like 2
  • Sad 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 часа , Kriminal каза:

Ние, вие и румънците... ужас!

Важното е как след 2 години, сичко що е континента, ще е при нас! 

Така че гласуваме сега с номер 16 и Луна - президент на цяла Европа! 

  • Haha 1
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Една колежка от България дето беше против ковид и не вярваше в болестта e починала. Беше на 63 години в счетоводството. Цялото й семейство е болно - снаха й се е заразила щото работи в банка, после заразила мъжа си, двете си деца и понеже живеят в огромна къща в Бистрица, свекъра и свекървата са с тях. И те го хванали. Тя е умряла на втория си ден в болницата. Дядото още бере душа. 

  • Sad 7
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не навсякъде мерките се спазват. Тая избирателна пропускливост е странна, което пак няма да намали броя на болните. От една година насам си правим експерименти. Може би някакъв балансиран модел би сработил.

Наскоро един познат, уж умен човек, ми тропна по масата и каза: "Няма да се ваксинирам, е така напук, защото журналистите се карат на антиваксърите". Доста се изблещих. Дадох му пример със скандинавските държави и той ми каза: "Там правят всичко под строй, защото имат доверие в политиците. Тук само ни лъжат от години, как да им повярвам". Попитах го той политиците ли чака да му вземат решението. Вика: "Не ме разбирай погрешно, аз по принцип съм страхлив и съм за ваксините". Но очевидно един друг, по-голям страх, проговаря. Абе, хората са пълни с противоречия, всеки ден нови и нови.

Ще го кажа пак - преди простотиите на Кацаров щабът и Бойко са виновни, че вместо да пропагандират милиционерщина и да слагат КПП-а, не разясниха на хората ползите от ваксините. Да, те още не бяха внесени у нас, но става дума да се информира обществото как е било години и векове назад. Ние тук си мислим, че всичко започва и свършва с нас. По отношение на сегашните ваксини - несъмнено има полза и от тях, но се наблегна по-скоро на вредата и на реакциите на една шепа хора, чиито организъм не ги възприе ефективно. За което аз съжалявам. Но ние не можем да проникнем във всеки организъм и да проследим там какви биохимични процеси настъпват.

Всеки говори наизуст, отгоре-отгоре, няма конкретика, няма качествен сблъсък на гледните точки. Ние тук сме като диваци. Искам да ви попитам, имали ли сте спор с приятели или близки относно ваксините? Аз, доколкото знам, доста хора си развалят вече и отношенията заради тая тема. Но ми прави впечатление, че  по-голямата част от антиваксърите имат профил на необразовани, невъзпитани и агресивни хора. Дори да опитам да приведа някакъв аргумент, те буквално скачат... и в такива моменти се сещам за думите на баба, която до последно, преди да почине наскоро, ми казваше: "Не се обяснявай на хората". Е, как да стане, бе бабо... Да седим и да си мълчим ли все? :(

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, adorable каза:

Не навсякъде мерките се спазват. Тая избирателна пропускливост е странна, което пак няма да намали броя на болните. От една година насам си правим експерименти. Може би някакъв балансиран модел би сработил.

Наскоро един познат, уж умен човек, ми тропна по масата и каза: "Няма да се ваксинирам, е така напук, защото журналистите се карат на антиваксърите". Доста се изблещих. Дадох му пример със скандинавските държави и той ми каза: "Там правят всичко под строй, защото имат доверие в политиците. Тук само ни лъжат от години, как да им повярвам". Попитах го той политиците ли чака да му вземат решението. Вика: "Не ме разбирай погрешно, аз по принцип съм страхлив и съм за ваксините". Но очевидно един друг, по-голям страх, проговаря. Абе, хората са пълни с противоречия, всеки ден нови и нови.

Ще го кажа пак - преди простотиите на Кацаров щабът и Бойко са виновни, че вместо да пропагандират милиционерщина и да слагат КПП-а, не разясниха на хората ползите от ваксините. Да, те още не бяха внесени у нас, но става дума да се информира обществото как е било години и векове назад. Ние тук си мислим, че всичко започва и свършва с нас. По отношение на сегашните ваксини - несъмнено има полза и от тях, но се наблегна по-скоро на вредата и на реакциите на една шепа хора, чиито организъм не ги възприе ефективно. За което аз съжалявам. Но ние не можем да проникнем във всеки организъм и да проследим там какви биохимични процеси настъпват.

Всеки говори наизуст, отгоре-отгоре, няма конкретика, няма качествен сблъсък на гледните точки. Ние тук сме като диваци. Искам да ви попитам, имали ли сте спор с приятели или близки относно ваксините? Аз, доколкото знам, доста хора си развалят вече и отношенията заради тая тема. Но ми прави впечатление, че  по-голямата част от антиваксърите имат профил на необразовани, невъзпитани и агресивни хора. Дори да опитам да приведа някакъв аргумент, те буквално скачат... и в такива моменти се сещам за думите на баба, която до последно, преди да почине наскоро, ми казваше: "Не се обяснявай на хората". Е, как да стане, бе бабо... Да седим и да си мълчим ли все? :(

 Ти сам си противоречиш. Политиците ли чакаш да ти вземат решението?  

Значи ББ и Кацаров са виновни, а пък се озадачаваш на отговора на този твой приятел? А по-ироничното е, че самият ти твърдиш, че приятелят ти си противоречи.

Не мога да говоря за "по-голямата част" при положение, че 77% са наваксинирани, нормално е да са повече, но е глупаво това разграничаване. Ваксърите викат: " ние сме интелектуалци, доверяваме се на науката, вие сте прости и необразовани". Антиваксърите: "всеки сам си преценява". И мерките са всичко друго (те са точно политически), но не и научно обосновани. Иначе нямаше да се раздават сертификати за година, при положение, че действието на ваксините е 6м. И пак може да не развиеш антитела и да си опасен не след 6, а след 3 месеца. Не се правят тестове за антитела преди или след ваксинация. Нещата са комплексни. Налага се двоен аршин. На избори - може, в ресторанти - не. И т.н

И от двете страни има противоречия, защото всички сме объркани под различна форма.

ПП.. радвам се, че си редактира мнението като допълни и Кацаров, щото съвсем щеше да лъха на пропаганда.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, meleto каза:

 Ти сам си противоречиш. Политиците ли чакаш да ти вземат решението?  

Значи ББ и Кацаров са виновни, а пък се озадачаваш на отговора на този твой приятел? А по-ироничното е, че самият ти твърдиш, че приятелят ти си противоречи.

Не мога да говоря за "по-голямата част" при положение, че 77% са наваксинирани, нормално е да са повече, но е глупаво това разграничаване. Ваксърите викат: " ние сме интелектуалци, доверяваме се на науката, вие сте прости и необразовани". Антиваксърите: "всеки сам си преценява". И мерките са всичко друго (те са точно политически), но не и научно обосновани. Иначе нямаше да се раздават сертификати за година, при положение, че действието на ваксините е 6м. И пак може да не развиеш антитела и да си опасен не след 6, а след 3 месеца. Не се правят тестове за антитела преди или след ваксинация. Нещата са комплексни. Налага се двоен аршин. На избори - може, в ресторанти - не. И т.н

И от двете страни има противоречия, защото всички сме объркани под различна форма.

ПП.. радвам се, че си редактира мнението като допълни и Кацаров, щото съвсем щеше да лъха на пропаганда.

Кое решение - аз решението съм си го взел, и за ваксина, и за кого да гласувам, и за всичко. Опитвам се да мисля и да чета, не само да чувствам.

Да, виновни са, защото нямаше адекватна кампания относно ваксините ПО ПРИНЦИП, нито пък сега има такава. Напротив, много политици и медици сами всяват раздор и разединение - а хората са виновни, че ги слушат. Така че овцете май не са в Дания, а тук.

Никога не съм твърдял, че съм интелектуалец, понеже съм се ваксинирал. В България се ваксинират и не се ваксинират само поради една причина - страх или желание за кръчми. Но по-големият стрях виждаме от коя страна идва.

Да, аршинът е двоен, не е ок - но другият вариант са двете крайности, пълен локдаун или отворено навсякъде. Не са ваксинирани, за да е отворено навсякъде. Не че ваксинираните не пренасят, но поне е някакво средство за взаимно предпазване да не го изкараш по-тежко. Не знам как се постига баланс. Коментирахме вече, че антителата са условни - те варират, има количествени и качествени и не са абсолютно мерило, защото на всеки поотделно му трябват определени съобразно неговия организъм. По-скоро тестът за Т-клетъчен имунитет е по-показателен.

Кацаров е виновен, изтърваха положението - коментирал съм го и предните пъти. Но Бойко Борисов и неговият щаб са криви по изключително много параграфи. И те изтърваха положението миналия октомври... но хайде, тогава бе за първи път и се учеха в движение. И стига вече скача срещу всеки, който не харесва Бойко. Гласувай си за него, щом си решил, и без това ще ни клати пак.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, adorable каза:

Кое решение - аз решението съм си го взел, и за ваксина, и за кого да гласувам, и за всичко. Опитвам се да мисля и да чета, не само да чувствам.

Да, виновни са, защото нямаше адекватна кампания относно ваксините ПО ПРИНЦИП, нито пък сега има такава. Напротив, много политици и медици сами всяват раздор и разединение - а хората са виновни, че ги слушат. Така че овцете май не са в Дания, а тук.

Никога не съм твърдял, че съм интелектуалец, понеже съм се ваксинирал. В България се ваксинират и не се ваксинират само поради една причина - страх или желание за кръчми. Но по-големият стрях виждаме от коя страна идва.

Да, аршинът е двоен, не е ок - но другият вариант са двете крайности, пълен локдаун или отворено навсякъде. Не са ваксинирани, за да е отворено навсякъде. Не че ваксинираните не пренасят, но поне е някакво средство за взаимно предпазване. Коментирахме вече, че антитела са условни - те варират, има количествени и качествени и не са абсолютно мерило, защото на всеки поотделно му трябват определени съобразно неговия организъм. По-скоро тестът за Т-клетъчен имунитет е по-показателен.

Кацаров е виновен, изтърваха положението - коментирал съм го и предните пъти. Но Бойко Борисов и неговият щаб са криви по изключително много параграфи. И те изтърваха положението миналия октомври... но хайде, тогава бе за първи път и се учеха в движение. И стига вече скача срещу всеки, който не харесва Бойко. Гласувай си за него, щом си решил, и без това ще ни клати пак.

Не говорим за твоето решение, а за разсъжденията ти.

Хем политиците са виновни за слабата ваксинация, хем се учудваш защо този твой приятел не се доверява на политиците. Не намираш ли връзката? Грешни политически сигнали - недоволни граждани и много антиваксъри. Както вече споменах сертификатът е политически акт, а не научен или здравен. И тук идва желанието за протест, за отхвърляне. Честно казано, при това брутално разделение в елита - не мисля, че който и да беше на власт - щеше да извърши пълна ваксинация. Българинът не вярва на политиците (и това е важно, пак подчертавам, защото е политическо решение да се наложи сертификат). 

Не си твърдял, че си интелектуалец, но забелязваш най-вече необразовани антиваксъри. Тоест, ако антиваксърите са прости, значи останалите са интелектуалци. Подсъзнателно го мислиш.

Ето, че излезе, че ако мотивът на някого да се ваксинира са кръчмите и го е направил, считаме ли го за интелектуалец ? Май не! Даже не е ли по-логично и по-нормално да се ваксинираш след като си напълно убеден от научна гледна точка? В този ред на мисли, може да излезе, че и антиваксърската позиция на твоя приятел е по-смислена (нищо, че и от нея прозира неувереност - казва, че го е страх и т.н).

Не, двете възможности са: или пълен локдаун или задължително ваксиниране за всички. Но тук е късно за втория модел. Някъде по-напред бях споделил, че проблемът е в мотивацията, защото в БГ не бяхме затворени, както в останалата част на Европа. Което бе ОК за живота ни по време на пандемия, но пък в дългосрочен план уби мотивацията за масова ваксинация.

Скачам срещу двойния аршин, а не в полза на ББ. Да виждаш да пиша, че по негово време всичко е било ОК за пандемията. Всъщност е странно, че си се захванал за ББ, при положение, че сигурно е единственият дето пропагандира задължителното ваксиниране и ясно го е заявил. Последното му участие - май по НОВА от петък. 

Не налагам на никого политическите си убеждения, освен това. Просто ми направи впечатление, че беше пропуснал Кацаров. Но сам си се коригирал - и си достигнал до извода, че вина имат всички, управлявали кризата. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...