Jump to content



Одобрявате ли новите COVID мерки в страната?


FikLena

Одобрявате ли новите COVID мерки в страната?  

52 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

  • Отговори 55
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 1 минута, Andrew Cunanan. каза:

По-добре е да се въведе задължителна ваксинация и мерките да отпаднат

Няма как ! Задължителната ваксинация е противоконституционна

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, FikLena каза:

Няма как ! Задължителната ваксинация е противоконституционна

Ще променим конституцията без това е вехта и стара.

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, Andrew Cunanan. каза:

Ще променим конституцията без това е вехта и стара.

Това звучи по принцип като чудесна идея, но практически ... айде не засега. Нека изберем Луна първо, и тогава да правим нова конституция за президентска република :) (В кръга на сериозното - ВНС, нови избори, Радев и служебниците да продължат докато не мине новата конституция ... неща които май не са мн препоръчителни в момента) 

 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Lelqtian каза:

Това звучи по принцип като чудесна идея, но практически ... айде не засега. Нека изберем Луна първо, и тогава да правим нова конституция за президентска република :) (В кръга на сериозното - ВНС, нови избори, Радев и служебниците да продължат докато не мине новата конституция ... неща които май не са мн препоръчителни в момента) 

 

Пошегувах се, но, да, констутицуята има нужда от промени.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Вече няколко пъти чувам коментари от сорта на "Ама как можаха от днес за утре да въведат тия мерки" и прочее...странна работа.От края на февруари имаме достъп до ваксини, а за зеления сертификат се говори от месеци, обаче типично по български мерките ни изненадаха така, както всяка година ни изненадва първия сняг.

Крайно време беше да дадат някакви привилегии на ваксинираните, за да се сетят и останалите, че са отговорни спрямо общността, в която живеят, защото не става въпрос дали човек рискува собственото си здраве, а чрез действията си или бездействието си колко други би заразил...

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Разбира се,че не. Вместо цяло лято да изкарват чернилка за Герб,можеха да проведат ваксинационна кампания,за да ограничат антиваксърската пропаганда. При 20% ваксинирани подобни сертификати са непрактичти,а таргета под 18 ще продължи да разнася зарази. По-добре щеше да е да има локдаун за 2-3 седмици.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, xroflx9 каза:

По-добре щеше да е да има локдаун за 2-3 месеца.

Седмици не помагат. Трябва месеци. И реално тука никога не е имало локдаун, а частични мерки, които не са се спазвали. Нека пробваме така сега, пък може другия път да оценят "локдауна". Нормално е да се пробва нещо различно, след като досегашното не е дало резултат. 

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, asylum каза:

Седмици не помагат. Трябва месеци. И реално тука никога не е имало локдаун, а частични мерки, които не са се спазвали. Нека пробваме така сега, пък може другия път да оценят "локдауна". Нормално е да се пробва нещо различно, след като досегашното не е дало резултат. 

Е,поне при Герб се спазваха докато сега дискотеките си работят открито 1 месец след като бяха "затворени".

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, asylum каза:

Седмици не помагат. Трябва месеци. И реално тука никога не е имало локдаун, а частични мерки, които не са се спазвали. Нека пробваме така сега, пък може другия път да оценят "локдауна". Нормално е да се пробва нещо различно, след като досегашното не е дало резултат. 

Имаше локдаун през март, тогава полицаи спираха хора по улиците и им казваха да се прибират. Свръхсериозността на мерките при малък брой случаи тогава за мен допринесе за скептицизма.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, xroflx9 каза:

Е,поне при Герб се спазваха докато сега дискотеките си работят открито 1 месец след като бяха "затворени".

Държавата спи, вместо да им нашатка глобите..

  • Like 4

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, xroflx9 каза:

Е,поне при Герб се спазваха докато сега дискотеките си работят открито 1 месец след като бяха "затворени".

Къса памет имате...лято 2020 забравихте ли без никакво спазване на мерките по курортите?Някой да е следил за спазване на мерки на протестите, за дистанция?!Антиваксърската пропаганда започна по времето на ГЕРБ, когато многократно в национален ефир Мангъров заяви, че никога не би се ваксинирал.
В последните месеци на управлението си Гербаджийте бяха заети да раздават аванси за несвършена работа на приближените си фирми и да крадат като за последно - здравето на хората не им беше приоритет...но то не беше приоритет и през всичките години на управлението им.Неслучайно здравната система е в колапс от години - не от както на власт дойде служебното правителство.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Lelqtian каза:

По-добре късно, отколкото никога наистина, и тоя път да се спазват нали. 

Наистина беше време да се въведе, нека веднъж и ние спазваме каквото и останалата част от Европа. Иначе да, късничко дойде. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, FikLena каза:

Няма как ! Задължителната ваксинация е противоконституционна

Ти си гласувал точно с тази опция в анкетата, коте.

Аз малко необмислено гласувах също за тази опция, нека не забравяме, че и ваксинираните също се заразяват и разнасят вируса, макар и в по-малки мащаби. За мен тези мерки са супер, но да са съчетани с информационна кампания + масово тестване. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , FikLena каза:

Няма как ! Задължителната ваксинация е противоконституционна

И как точно е? Ваксината отдавна не е в опитна фаза. Едно добавяне на ваксината в 'имунизационния календар' ще го нарави законосъобразно задължителна.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Нямам ваксина все още(имам огромно количество(доказани с тест) антитела), но подкрепям мерките. Разчистих много хора във фейсбук в последните дни, изключително прости хора има. Не може да сме най-умни в цяла Европа и да сме с по 150 смъртни случая на ден.

Не подкрепям сляпо проваксъри, но завиждам на антиваксърите - кой е умрял за теб, бе, “ааланколу”. Бил Грйтс, Илън Мъск и Зукънбуърг се събират, за да ти имплантират чип, с който да си диктатор на Новия Световен Ред. 

  • Like 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, devotioner каза:

Не подкрепям сляпо проваксъри, но завиждам на антиваксърите - кой е умрял за теб, бе, “ааланколу”. Бил Грйтс, Илън Мъск и Зукънбуърг се събират, за да ти имплантират чип, с който да си диктатор на Новия Световен Ред. 

Те понеже не ги следят всеки ден :D Aма кой да помисли. Ето им й пример, че много педи ваксините са чипирани (аз също де):

Google collects a frightening amount of data about you. You can find and delete it now - CNET

Пример само, но всички ползват гуглето. 

  • Like 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, devotioner каза:

Нямам ваксина все още(имам огромно количество(доказани с тест) антитела), но подкрепям мерките. Разчистих много хора във фейсбук в последните дни, изключително прости хора има. Не може да сме най-умни в цяла Европа и да сме с по 150 смъртни случая на ден.

Не подкрепям сляпо проваксъри, но завиждам на антиваксърите - кой е умрял за теб, бе, “ааланколу”. Бил Грйтс, Илън Мъск и Зукънбуърг се събират, за да ти имплантират чип, с който да си диктатор на Новия Световен Ред. 

И аз съм така с Фейсбук. Иначе преди малко чух изказване на Кацаров (!!!), че и прекаралите вируса е добре да се ваксинират. Аз не знам на коя версия да вярвам, за щастие удържах година и два месеца да не се сблъскам с вируса и се ваксинирах.

Някой слушал ли е Радев днес, бил призовал за ваксинация??? Неприятен ми е тоя човек, ама може и да го пусна, за да се уверя с ушите си... Днешният ден ми е като паралелна Вселена.

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Blueberry каза:

И аз съм така с Фейсбук. Иначе преди малко чух изказване на Кацаров (!!!), че и прекаралите вируса е добре да се ваксинират. Аз не знам на коя версия да вярвам, за щастие удържах година и два месеца да не се сблъскам с вируса и се ваксинирах.

Някой слушал ли е Радев днес, бил призовал за ваксинация??? Неприятен ми е тоя човек, ама може и да го пусна, за да се уверя с ушите си... Днешният ден ми е като паралелна Вселена.

Добре е да си вземе сертификат за антитела. Нека си изчака за да е максимално защитен. Това си е световна практика. 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, WindWalkerMonk каза:

Добре е да си вземе сертификат за антитела. Нека си изчака за да е максимално защитен. Това си е световна практика. 

Май тези сертификати не се третират със силата на зелен сертификат и не ти осигуряват достъп до затворените места или бъркам? Питам, защото имам приятели, с които искам да се видя, но са боледували без PCR и няма как.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Blueberry каза:

Май тези сертификати не се третират със силата на зелен сертификат и не ти осигуряват достъп до затворените места или бъркам? Питам, защото имам приятели, с които искам да се видя, но са боледували без PCR и няма как.

По абсолютно същия начин се третират, малко объркване имаше в БГ, но от днес ги приемаме в офисите ни в България. Те са зелен сертификат за изкаран вирус до шест месеца. Ако си направиш тест за антинела и я имаш ще получиш сертификат. Секунда да намеря новината:

Цифров COVID сертификат на ЕС | Европейска комисия (europa.eu)

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Задължителна ваксинация на всички. Отдавна съм стигнал до извода, че IQ-то е пряко свързано с това дали тякой е ваксиниран или не.

В извънредна епидемична обстановка, подобни мерки, могат да бъдат приети и да влизат в сила възможно най-скоро, за разлика от времето, в което не сме.

Съдът в Страсбург има решение по отношение на задължителната ваксина и то е, че това не е отнемане на човешкото право, тъй като се счита, че с ваксинацията се запазва човешкото здраве и общото благо.

 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...