Jump to content



Евровизия 2022 - Торино


FikLena

Одобрявате ли избора на български представител за 2022 (Intelligent Music Project )?  

36 потребители гласуваха

  1. 1. Одобрявате ли избора на български представител за 2022 (Intelligent Music Project )?

  2. 2. Харесвате ли българската песен "Intention" на Intelligent Music Project?

    • Да
      0
    • Не

Анкетата е затворена за нови гласове


Препоръчани коментари

Италианският град Торино ще бъде домакин на песенния конкурс Евровизия през 2022г.
FBL8zC1WYAI04ZQ?format=jpg&name=large

Той е избран сред 16 други, а от телевизия RAI не крият, че решението е било трудно, но и че Торино вече има опит с провеждането на мащабни събития. През 2006 там се проведоха Зимните Олимпийски игри.

Италия си спечели правото да организира следващата Евровизия, след победата на рок-бандата Манескин.

Младежите от Рим се превърнаха в истинска сензация и заслужено донесоха първия от 30 години триумф за страната си. Преди това Евровизия е била на италианска земя през 1965г. в Неапол и през 1991 г. в Рим.

Финалът на 66-то издание на песенния конкурс е на 14 май, а полуфиналите - на 10 и 12.

FBK0egNWUAM8RNY?format=jpg&name=large

FBK0e5sXEAEU9qm?format=jpg&name=large

FBK0fOkWYAc2qPs?format=jpg&name=large

FBK0fjJXEAAayQl?format=jpg&name=large

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
преди 3 часа , Blueberry каза:

@Willy коментирай факта, че Васил е продуцент и автор на песента ни на JESC :D 

Сигурен съм че новината ще бъде топло приета от македонската публика. 💖

  • Haha 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

А на детската евровизия пращаме супер умряла песен с две (не е добре да се говори така, но...) невзрачни деца

 

 

За сравнение, това е конкуренцията

 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 часа , meleto каза:

Тези ще ни представят. Официално са платили таксата и вече БНТ ги налагат. По групите ги оприличават като нафталина на годината.

 

ПО интересно е и за тия ли плаща оня Гаргамел, на Виктория бившата ... продуцентка? Нещо не виждам жени в състава. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 часа , DarkChild каза:

А на детската евровизия пращаме супер умряла песен с две (не е добре да се говори така, но...) невзрачни деца

 

 

За сравнение, това е конкуренцията

 

Децата не са виновни, то кой след среща с това ще му се пее? 

orig.jpg?_=1636382050

 

  • Haha 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Lelqtian каза:

ПО интересно е и за тия ли плаща оня Гаргамел, на Виктория бившата ... продуцентка? Нещо не виждам жени в състава. 

Не е фирма ЛигнЯ продуцент. Тези сами си плащат.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, DarkChild каза:

Не е фирма ЛигнЯ продуцент. Тези сами си плащат.

Толкоз им е акъла. Ако бяха фанали някоя знойна заспала мома, ЛигнЯвия Гаргамел като нищо щеше да им спести едни там 150 хиляди май беше? за таксата, и да ги инвестират в чужбински сим карти. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Не знам каква е практиката по другите държави, но това което се случва в България през последните две години изобщо не ми харесва. Всеки който си плати може да отиде на Евровизия. Аз не мога да възпроизведа дори един тон правилно, но ако имах Х сума, с която да си платя таксата мога да представям България догодина. 

Самата група, която ще отиде, е непозната, което не е проблем, защото и другите държави пращат не толкова популярни имена. Преди да чуя, конкретна песен с която ще ходят не мога да кажа нищо, но от това, което чух като тяхна музика, определено това не се слуша в България. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, fearless` каза:

Не знам каква е практиката по другите държави, но това което се случва в България през последните две години изобщо не ми харесва. Всеки който си плати може да отиде на Евровизия. Аз не мога да възпроизведа дори един тон правилно, но ако имах Х сума, с която да си платя таксата мога да представям България догодина. 

Самата група, която ще отиде, е непозната, което не е проблем, защото и другите държави пращат не толкова популярни имена. Преди да чуя, конкретна песен с която ще ходят не мога да кажа нищо, но от това, което чух като тяхна музика, определено това не се слуша в България. 

Практиката на всяка държава е различна, конкретно БНТ откакто Кошлуков е шеф не желае да плаща масрафа за участие, затова и всеки, който желае да поеме въпросния разход може да си достави удоволствието да участва на Евровизията. 

Цитат

„През 2019 г. България не участва в конкурса, тъй като политиката на БНТ за максимално ограничаване на разходите възпрепятства телевизията да продуцира този проект. Минималната сума за участие на български изпълнител на Евровизия е около 200 хил. евро, като 78 хил. е само таксата за учас­тие на България, около 20–30 хил. е престо­ят в локацията на конкурса, десетки хиляди е стейджингът“, пояснява Иванов.

https://forbesbulgaria.com/2021/07/09/a-star-is-born/

 

Цитат

 

How is the Eurovision Song Contest financed?

The Eurovision Song Contest is a non-profit event, mostly financed by:

  • contributions from the Participating Broadcasters (the so-called participation fee), adding up to €6.2 million combined. This fee is different for each country based on the solidarity principle that the strongest shoulders carry the most weight. It is at the sole discretion of each Participating Broadcaster to decide if they wish to make public the financial details of their participation;

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , fearless` каза:

но от това, което чух като тяхна музика, определено това не се слуша в България. 

Е, то буквално не сме пращали никога песен, която да се слуша у нас.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Обичате си да сте си първи отзад май, битката с УК няма да е лесна, но ви пожелавам успех

  • Haha 1

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, DarkChild каза:

Е, то буквално не сме пращали никога песен, която да се слуша у нас.

Но сме пращали такива дето са били масово одобрявани. И българите са ги бутали по класации и стрийминг платформи. 

Видя се като избраха песента на 2021 какво стана - пълен траш. Песента си остана най-слабо гледаната в Ютуб. Вероятно и в другите платформи. Добре, че спекулата от 2020-2021 компенсира, за да стигне до 11то място.

Писна ми от Стоян Янкулов. Вече за трети път се бута на Евровизия. :D 

преди 12 минути, Kriminal каза:

Обичате си да сте си първи отзад май, битката с УК няма да е лесна, но ви пожелавам успех

Ти пък напоследък си голям хейтър на БГ. :D Това ли им остана на сърбите... да се радват, че БГ е на дъното.

Иначе... едва ли ще сме като ЮК - те поне са на финал. А ние ще гледаме отдалеч.

 

Доколкото разбрах авторът на песента е платил таксата. Милен Врабевски

https://bg.wikipedia.org/wiki/Милен_Врабевски

 

b867482b94c8f7bc5f1610ffd99331d6.jpg

Чилиецът Рони Ромеро е фротмен на 8282828 групи

https://en.wikipedia.org/wiki/Ronnie_Romero

Според мен ако не направят някаква уникална песен - нямаме шанс и за финал. Ама като видях, че композиторът е този Врабевски... ами  ако беше толкова добър - нямаше ли да знаем хит от него?

 

Цитат

Д-р Милен Врабевски е автор на музиката, текстовете и аранжиментите на всички песни от шестте до момента албума на групата: The Power of Mind, My Kind O' Lovin', Touching the Divine, Sorcery Inside, Life Motion и The Creation.

https://bntnews.bg/news/intelijant-myuzik-projekt-shte-predstavya-balgariya-na-evroviziya-2022-1176459news.html

 

Създателят, продуцент и композитор на песните на "Intelligent Music Project" Милен Врабевски описа песента "Intention" като "динамичен, фестивален рок", който да бъде по-лесно приет от по-широката аудитория на конкурса.Според него страната ни ще се бори за победа в Торино.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, meleto каза:

Но сме пращали такива дето са били масово одобрявани. И българите са ги бутали по класации и стрийминг платформи. 

 

Има една-единствена масово одобрявана песен, която сме пращали - Вода. Всичко останало е или масово плюто, или добре прието от малката част от публиката, която се интересува от този конкурс. 

Иначе в БГ има страшно много рок фенове. Аз не харесвам тази музика, но няма да се изненадам да има одобрението на публиката.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , meleto каза:

Ти пък напоследък си голям хейтър на БГ. :D Това ли им остана на сърбите... да се радват, че БГ е на дъното.

Иначе... едва ли ще сме като ЮК - те поне са на финал. А ние ще гледаме отдалеч.

Не съм хейтър на България, не знам откъде ти е това? Нали и вие не сте доволни от избора на телевизията ви, какво общо има това с емоциите ми към даден народ или държава? И нз защо иронизираш със обръщението ми в 3-то лице мн. число, ама ок. Да бяхте пратили нещо нормално сигурно нямаше да се подигравам. И голям фен на Азербайджан не съм, ама кат пратиха Ефенди едва ли щях да ги оплюя, даже гласувах за нея.

  • Love 1

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

По-добре ще да е да участваме през година-две, и да използваме спестените средства за наистина добри артисти и проекти. А не да се бутаме колкото да ни има. Два пъти (три ако броим детсквата евровизия) вече ни се изплъзва първото място през последните 10 години. 

 

Тазгодишната ни песен за Детската евровизия е тотал щета. Клише и скука отвсякъде, няма накъде повече.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, lucellent каза:

 

 

Тазгодишната ни песен за Детската евровизия е тотал щета. Клише и скука отвсякъде, няма накъде повече.

Все пак Васил участва в писането й, как да не е.

БГ да прати рок, след победата на Италия не го одобрявам и не мисля, че ще има успех, но нека първо чуем песента, която btw някъде четох че ще излезе още декември. 

  • Wow 2
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto locked this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...