Jump to content



Ако изборите бяха днес, за кого бихте гласували? (ОКТОМВРИ, 2021)


FikLena

Ако изборите бяха днес, за кого бихте гласували? (ОКТОМВРИ, 2021)  

60 потребители гласуваха

  1. 1. Ако изборите бяха днес, за кого бихте гласували? (ОКТОМВРИ, 2021)

    • ГЕРБ-СДС
    • Продължаваме промяната
    • Има такъв народ
    • БСП
    • Демократична България
    • ДПС
      0
    • Изправи се.БГ Ние идваме
    • Възраждане
      0
    • Български патриоти-ВМРО, НФСБ, Воля
      0
    • Не подкрепям никого
    • Няма да гласувам
    • Други

Анкетата е затворена за нови гласове


Препоръчани коментари

Засега ГЕРБ-СДС отново (на президентски съм твърдо за проф. Герджиков) - иначе изчаквам да видя листата им в моя МИР и ако отново начело е същият образ, който беше на последните два избора (и заради когото ДПС бяха първи за първи път от цяло десетилетие) съм склонен да вляза в отбора на болните оптимисти на ПП - да загубиш два поредни избора в една и съща година е ясен знак, че на този не му е там мястото и ако продължава да го държи, значи мирише здраво.

Иначе аз пак се обръщам с призив да гледате листите и ДА ГЛАСУВАТЕ ПРЕФЕРЕНЦИАЛНО - защо никой не разбира колко е важно това!?

  • Like 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Смятам да дам шанс на Кирил и Асен този път, тъй като ДБ ме разочароваха, и по-специално извиващия ръце Пинокио. Отговорността и вината да не се състави правителство е на абсолютно всички и не бива да им се прощава. Нищо не направиха освен ревизия на предишните управляващи и разчистване на сметки, вдигане на тока и т.н. Не говоря само за служебното правителство. При Кирил поне има нещо започнато. Говоря за всички, които се опитаха да преговарят за кабинет... и най-вече за ИТН. Те за мен са най-големият провал и ще го усетят. А не им бе лоша програмата, нито пък тесните специалисти. Просто заложиха на Крачун и Малчо да са им представителни лица - а те ми опротивяха още от лятната си пресконференция.

ГЕРБ трябва да бъдат изметени от властта, не знам още колко шамара ни трябват, за да го проумеем.

Колкото до президент отново ще заложа на Радев. Хубав за едни, лош за други - има бекграунд и има представителност, ползва се с авторитет в чужбина също така. Герджиков е добър капацитет в областта си, но не е за този пост - и е опит за индулгенция от страна на ГЕРБ. Панов пък не се познавал с вицето си и плюе опонентите си... Плюе Радев, че не заел позиция относно Цацаров, а тази срещу Гешев му била лична, не от обществен интерес. Извинявам се, ама не трябваше ли Бойко да вземе позиция относно Цацаров, или си другаруваха заедно? Панов какво ще каже за разцеплението във ВСС още по времето на "двете каки"? А на Гешев може да му потърси сметка целокупния бг народ, като не спре протестите срещу него. Обещаваше ревизия на приватизацията, обещаваше независимост на системата... е, да, да. Видяхме. Вън от чадъра всички.

  • Like 1
  • Sad 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Минаха 5 месеца откакто властта се смени и само надолу вървят нещата за момента - докога с тази удобна мантра за изчегъртването, бе хора? Вие слепи ли сте, глухи ли сте, че не виждате че там има и предостатъчно читави хора и не трябва така на агро? Малко далновидност вкарайте пък - трети избори са за годината все пак, а имам чувството, че се разсъждава все едно са първи от 10 години.

...и да допълня - видимо там където не достигат идеите, идва на помощ анти-ГЕРБ говоренето. Всеки да си прави изводите кое от двете чува повече последните месеци?

  • Like 4
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

За мен трябва тотална подмяна на цялата политическа идеология и класа, не само на ГЕРБ. От тяхното управление останаха едни изронени магистрали, съмнителни обществени поръчки, ремонти на язовири с цел печалба, свлачища, концесийки по морето, осакатено здравеопазване и болници тържища, противоречиво овладяна пандемична обстановка, обиди и закани от екрана, фрагментацията в съдебната система, потулване на знакови процеси, злоупотреби с построяване на спортни зали и физкултурни салони, потискане на малкия бизнес и рекет, образованието ни е на кота 0... С какво се справиха тези хора, че не се сещам? Дори пътна инфраструктура нямаме. Цял свят ни се смее на пътищата - от там да почнем. Иначе по чалга клубове нямаме равни. По симулиране на висок стандарт и лоши кредити - също. Само една банкова система, дето едва-едва се крепи. Нископлатена работна ръка и данъчен рай, перачници на пари...

Аз не казвам, че нещата са изцяло черни при ГЕРБ... има и направено, но покрай направеното краденото е 3 пъти повече. Най-вече - окопаване по места и администрации. Първо - с дигитализацията сме доникъде, най-напред трябва да бъде изчегъртана администрацията, защото е безпотребна и се е нагушила предостатъчно. Положението на БФБ и пазара за растеж на МСП е зле. Второ - реформа в съдебната система е друг важен елемент от промяната. Преичисляване на пенсии, малко повече социална политика -  някаква комбинация между дясно и ляво. Не може само да се строи и да инсценираме урбанизация и европеизация, а определени региони от страната откровено да бедстват.

И не твърдя, че в ГЕРБ са само дилетанти, но най-открито заявявам, че вождът им направи от България плутокрация и хегемония в 1. Той е лицето на тази партия, той е отговорен. Изобщо не ме интересува колко точно е ерудиран и морален Томислав или другите около Бойко - след като са около него, са ми ясни. Щото утре и те ще го напуснат като Цветанов. Бойко е в светата Троица с Пеевски и Доган. Достатъчно време му дадохме на този човек. И не съм гласувал за Слави, не му споделям постулатите. Смятам и е доказано, че е от същото котило. Хайде вече малко да сменим плочата. 30 години "Бели птици и куршуми" и необразовани пожарникари.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Смяна на плочата за 30 години е имало поне три пъти - през 97-ма, през 2001-ва и през 2009-та. Аз мисля, че е време за малко приемственост - това ми е основната мисъл. И да искаме не можем да се надскочим, а и не трябва - имаме си предел на възможностите и всеки който твърди, че държавата може да цъфне и върже за някакъв срок, в който само той управлява, е просто популист.

Да - по отношение на дигитализацията и пътищата изоставаме, но нека да припомним пък например, че през 2007-ма беше най-голямата учителска стачка в историята ни - 40 дни (които за нас учениците тогава дойдоха дюшеш - още месец към ваканцията). Я ми припомнете, кога за последно имаше учителски протест? Или протест на хора, загубили пари от фалита на банка?

  • Like 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Нищо не се оправя с подмяна. Много обичаме революции, да изкореняваме и затриваме всичко старо, да преименуваме, рушим паметници и т.н. Не - трябва да се работи върху това, което имаме понастоящем. Не всеки следващ да си прави експерименти и да осира още повече. То си личи по липсата на диалог, че на нищо не са способни новите. Издишат. 

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, asylum каза:

Нищо не се оправя с подмяна. Много обичаме революции, да изкореняваме и затриваме всичко старо, да преименуваме, рушим паметници и т.н. Не - трябва да се работи върху това, което имаме понастоящем. Не всеки следващ да си прави експерименти и да осира още повече. То си личи по липсата на диалог, че на нищо не са способни новите. Издишат. 

Ама то така или иначе си имаме наследство от предишните - и хубаво, и лошо... естествено, че няма да се затрие, въпросът е повече е-фек-тив-ност и проз-рач-ност. Аз съм съгласен някои хора от кабинета на Бойко да се върнат, някои добри практики да бъдат запазени. Но дотам. Иначе диалогът, етикетът и протоколът са неща, над които най-вече той, Валери Симеонов и Волен Сидеров, струва ми се, трябва да работят. Всички компоненти са важни, включително и облеклото. И също така, когато ти минава времето, да се научиш на смирение, да приемаш с достойнство отстъплението, а не да се пеняваш от екрана и да обиждаш избирателите си. Аз отказвам да се асоциирам с такъв човек повече, това е. Изпя си песента.

Трябва и приемственост - това, че някой излиза от играта, не го лишава от възможността да дава съвети на тези, които в момента са силните на деня. А не само да си разменят опозиционни реплики и да си мерят егото, то затова никакви коалиции няма да просъществуват... или дори да бъдат сформирани, няма да оцелеят просто защото днеска са си удобни, утре не са.

Мен не ми харесва и в момента как се овладява кризата, нито здравно, нито икономимески. Работят на парче и от днес за утре, което ще ни изяде главите. Абе, аз ти казах - догодина съм чао, чао.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 44 минути, omline каза:

Смяна на плочата за 30 години е имало поне три пъти - през 97-ма, през 2001-ва и през 2009-та. Аз мисля, че е време за малко приемственост - това ми е основната мисъл. И да искаме не можем да се надскочим, а и не трябва - имаме си предел на възможностите и всеки който твърди, че държавата може да цъфне и върже за някакъв срок, в който само той управлява, е просто популист.

Да - по отношение на дигитализацията и пътищата изоставаме, но нека да припомним пък например, че през 2007-ма беше най-голямата учителска стачка в историята ни - 40 дни (които за нас учениците тогава дойдоха дюшеш - още месец към ваканцията). Я ми припомнете, кога за последно имаше учителски протест? Или протест на хора, загубили пари от фалита на банка?

Добре, точка в твоето поле - помня стачката, имаше промяна след нея. Факт. Не че са забогатели учителите, де. Не че една Финландия не ни бие по параграф образование десетки пъти.

Дай сега да припомним една друга стачка, студентските протести от 2013 г. и болезнените кадри с насилие над студенти и журналисти, скандалите с ректори и грозните им изказвания... Миналогодишните протести и мълчанието на ЕК? Ние по времето на ББ отново станахме милиционерска държава, в която всичко се решава със саморазправа и назидание. Порицаване на немирните, на антисистемните. Да не говоря, че ББ искаше с него да се съгласува всичко и с другите от Светата Троица... Включително и кой в кое село е пръднал. Човекът държава. Така добре тръгна, а после...

За да си добър управленец, болезненото его в дългосрочен план не ти е прерогатив. Като стане дума за Борисов, германските медии са най-обективни - на тях той няма как да повлияе. Ето ти и свободата на словото, така потискана тук. Веднъж променен, дневният ред на медиите си остава такъв до второ нареждане. То вече е възприето като манталитет кого да хвалиш и кого не. Какви новини да отразяваш и какви не. Вчера имахме добра новина, която остана в сянка - за наградите "Еми" за български журналисти, разследвали отравянето на Навални. Новина, която любители на ДС и КГБ няма как да отразят заради проруските си интереси. И преди да обвиним Радев какъв е и що е, нека се сетим Бойко на кого подаряваше немски овчарки.

Ти виж и някои от кандидатите за президент, които се включват в кампанията само заради цирка. Това въобще не бива да се допуска, да се дава ефир за сериозни неща на профани. Но това не е само тук... Тръмп, Зеленски, Орбан... Премиери и президенти, които са ... шоумени, откачалки, радикалисти... Не че настоящият президент на САЩ пък не обслужва интересите на милиардери и не е също толкова извратен, колкото тях. В световен мащаб се наблюдават всякакви морални девиации. Светът полудя.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, omline каза:

Защо си чао, чао? Къде си тръгнал?

Обмислям Германия или Австрия... не да живея там до живот, просто за работа и за сравнение. Но ще видим, дотогава много неща може да станат. Аз понякога, като се изнервя, клоня към чужбина, но знам, че ако го направя, ще е с някаква мисия, а не за екскурзия и обратно. И тука това влачене с тая пандемия взима да става непоносимо...

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , adorable каза:

 ГЕРБ трябва да бъдат изметени от властта, не знам още колко шамара ни трябват, за да го проумеем.

Мнооого още, много. Но тези шамари всъщност няма да помогнат. Те не отрезвяват, а опияняват подобието ни на народ, защото той (народът, говоря обобщено, но разбира се, че не е целият, слава Богу) е развил стокхолмския синдром, и на него му е кеф да го удрят. На моменти може и да реве и да се оплаква, но пак си се връща в скута (или под чатала) на насилника. Така че ще продължаваме да си сърбаме супата от кръв и сълзи, и само тук-там е само по някоя вкусна трошица подправчица, спусната от шамаросващия. Все пак той трябва да се грижи поне за абсолютния минимум, за да има кой да продължава да бие и да се гаври с него. Перверзничко, а?! :)

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сменям малко дискурса, за да ви покажа една модна икона:

242565917_4452965078091799_3212826793352

Готова е да развинтва бурканите с люти чушки и да бие всеки опонент. :D И тя колко изцепки напоследък...

  • Haha 3
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

@adorable

Хм...това за медиите аз не го разбирам и не споря - ако имаш някаква представа как се оценява свобода на словото, сподели. Звучи ми като оценка на степен на бременност. 

Светът е много различен отпреди 5 години, какво остава за преди 10 или 15, когато поне имаше някакво ядро от единоначалие. Днес е повече от важна отговорността на всеки от нас да се информира от повече от едно място и да търси пресечните точки, защото иначе рискуваш да попаднеш в дигитален балон, в който виждаш и чуваш нещата, които само на теб са ти угодни и са спрямо само твоите интереси - както когато на всеки клип с пингвини, който си гледал, Youtube ти предлага още 10 такива отгоре и в един момент не усещаш кога пингвините са станали една значителна част от ежедневието ти. 

Наистина ми е непонятно как в такава среда се прави оценка на свободата на словото, така че да натъкмиш и класация.

  • Like 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, adorable каза:

Абе, аз ти казах - догодина съм чао, чао.

Ти като в онзи пост за видовете избиратели - спадаш към Отмъстителен – гласува за Луна и напуска България, само че за Радев е и по-лошо, отколкото Луна :( 
По повод желанието ти да емигрираш в Германия и Австрия - и аз като обмислям къде да емигрирам, клоня натам, защото знам езика (+ английски, но Великобритания не ми е била привлекателна дестинация никога). Нооо работя с Германци от много години насам и мога да те предупредя предварително, че това е много гаден и надменен народ! Дискриминират под път и над път и не толкова на база произход - пълно е с турци, поляци, че и руснаци при тях, независимо дали са родени там или са емигрирали - а на база това, че те щом живеят там, значи са по-умни, по-добри и по-специални от теб. Познавам само живеещи в Бавария де, може в други провинции да е различно. 
С Австрия също работя и впечатленията ми са коренно различни. Страхотни са, ама и там са още по-омешани от германците и са си многокултурен народ.
 
Аз с кеф бих емигрирала в Швеция, но пустия му език :(
Някой, ако иска да направи тема за (кандидат) емигранти - може би ще е интересна и ще спомогне да се изчистят натрупани точки :P @WindWalkerMonk
  • Like 2
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, omline каза:

@adorable

Хм...това за медиите аз не го разбирам и не споря - ако имаш някаква представа как се оценява свобода на словото, сподели. Звучи ми като оценка на степен на бременност. 

Светът е много различен отпреди 5 години, какво остава за преди 10 или 15, когато поне имаше някакво ядро от единоначалие. Днес е повече от важна отговорността на всеки от нас да се информира от повече от едно място и да търси пресечните точки, защото иначе рискуваш да попаднеш в дигитален балон, в който виждаш и чуваш нещата, които само на теб са ти угодни и са спрямо само твоите интереси - както когато на всеки клип с пингвини, който си гледал, Youtube ти предлага още 10 такива отгоре и в един момент не усещаш кога пингвините са станали една значителна част от ежедневието ти. 

Наистина ми е непонятно как в такава среда се прави оценка на свободата на словото, така че да натъкмиш и класация.

Аз не коментирам местоположението ни в класацията и как се изчислява, а фактът, че наистина няма такава свобода. Работил съм в медии, та знам. Слава Богу, че моята беше повече за бизнес и икономика, та не им влизахме много в полезрението. Но имахме ли гости за прокуратурата, веднага падаха статии или се пренаписваха... или се умуваше по една седмица да се качи ли, аджеба, тая статия, а то предаването вече е минало в ефир... Сакън да не се каже нещо против Гешев. Въобще, тая недосегаемост на определени хора дразнеше. След казуса "Магнитски" не е съвсем така. Но къде са въпросните особи, защо се крият... защото няма от какво ли?

За долния параграф си безумно прав, обаче колко хора познаваш, които четат няколко достоверни източника и сравняват? Те половината първо не знаят коя медия е достоверна и кой е собственикът ѝ чии интереси обслужва... Повечето хора след работа гледат развлекателни програми и влогове. И затова много често изобщо ми е в тежест да влизам в спор за политика или ваксини, тъй като се оказвам неразбран. В темата за ваксините ще ви постна едно интервю, да ми кажете вие кой е по-зле - гостите, водещата или редакторите, поканили въпросните гости...

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Швеция не е лоша страна. Но климата е ужасен и няма да стъпя там. Относно езика не е никакъв проблем, веднъж регистрирана в Скатеверкет ака. Тяхната община няма да имаш проблем да се запишеш на безплатни езикови курсове.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Blueberry каза:
Ти като в онзи пост за видовете избиратели - спадаш към Отмъстителен – гласува за Луна и напуска България, само че за Радев е и по-лошо, отколкото Луна :( 
По повод желанието ти да емигрираш в Германия и Австрия - и аз като обмислям къде да емигрирам, клоня натам, защото знам езика (+ английски, но Великобритания не ми е била привлекателна дестинация никога). Нооо работя с Германци от много години насам и мога да те предупредя предварително, че това е много гаден и надменен народ! Дискриминират под път и над път и не толкова на база произход - пълно е с турци, поляци, че и руснаци при тях, независимо дали са родени там или са емигрирали - а на база това, че те щом живеят там, значи са по-умни, по-добри и по-специални от теб. Познавам само живеещи в Бавария де, може в други провинции да е различно. 
С Австрия също работя и впечатленията ми са коренно различни. Страхотни са, ама и там са още по-омешани от германците и са си многокултурен народ.
 
Аз с кеф бих емигрирала в Швеция, но пустия му език :(
Някой, ако иска да направи тема за (кандидат) емигранти - може би ще е интересна и ще спомогне да се изчистят натрупани точки :P @WindWalkerMonk

Es ist mir sehr angenehm mit dir zu schreiben. :D Благодаря за препоръките... може би зависи точно под каква форма и с какъв тип точно германци се работи. Вероятно и българите сме гадни за много хора, но ако го кажат за нас персонално, няма да се изкефим и съгласим. Склонен съм да ти вярвам, де. Имам идея. Ще видим.

Не знам защо така си се настроила срещу Радев, мернах нещо такова... Би ли обяснила? Иначе... изтъкнах му плюсовете, виня го за доста неща, но като знам кои са другите... не знам, трудно взимам решения вече, иначе за другите казах, че Кирил ще подкрепя. Дано не сгреша.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, WindWalkerMonk каза:

Швеция не е лоша страна. Но климата е ужасен и няма да стъпя там. Относно езика не е никакъв проблем, веднъж регистрирана в Скатеверкет ака. Тяхната община няма да имаш проблем да се запишеш на безплатни езикови курсове.

Швеция беше доста разпищолена в разгара на пандемията, но беше добър пример как се справи с нея въпреки това, но и там сигурно процентът ваксинирани е по-висок.

Скандинавските държави са супер, но и те са хладни. Зависи кой за какво ходи. Интересно ми е, подкрепяте ли тяхната позиция като фискално пестиливи относно фонда за възстановяване?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, adorable каза:

Швеция беше доста разпищолена в разгара на пандемията, но беше добър пример как се справи с нея въпреки това, но и там сигурно процентът ваксинирани е по-висок.

Скандинавските държави са супер, но и те са хладни. Зависи кой за какво ходи. Интересно ми е, подкрепяте ли тяхната позиция като фискално пестиливи относно фонда за възстановяване?

Май само първоначално не са въведени мерки, когато и реално нито заразността, нито смъртността беше сериозна (освен в Италия). Сега са на път да преборят пандемията тотално, особено щом датчаните вече го направиха, ще се мотивират 😃

За Радев ще пиша после от лаптопа, че имам много да кажа 🤣

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Презизборният клип на Луна. Ще се наложи да докажете, че сте пълнолетни.

https://www.youtube.com/watch?v=Ca273l1MYZk

Цитат
Една от първите чики _ , чики_ бе на тази песен. 😂😂😂

 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Гласувам на 14.11.2021 г. За Luna Yordanova✅

Излязоха официалните списъци на ЦИК за реалните кандидати за президент и вицепрезидент! Коректно представена е и последователността по която се регистрирахме всички кандидати!
Ние, българските граждани регистрирахме първи с номер 1 , нашият -
#изборзапрезидент LUNA✅
СИЛАТА НА НАРОДА СЕДИ ЗАД ИСТИНСКИЯТ
ПРЕЗИДЕНТ НА БЪЛГАРИЯ
ЛУНА ЙОРДАНОВА🇧🇬НАЙ-ДОСТОЙНА

May be an image of text that says '12-те двойки за независими кандидати за президент и вицепрезидент, издигнати от подалите заявления инициативни комитети, ca: луна йорданова иглена илиева, румен радев илияна йотова, венцислав ангелов и дарина тодорова, росен миленов и иван иванов, боян расате елена ваташка, цвета кирилова- георги татунов, анастас герджиков невяна митева, йордан малджански илия григоров, марина малчева- савина луканова, йоло денев- марио филев, юрий елисаветов иван йорданов, лозан панов мария касимова-моасе. /ри/'

  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, asylum каза:

Гласувам на 14.11.2021 г. За Luna Yordanova✅

Излязоха официалните списъци на ЦИК за реалните кандидати за президент и вицепрезидент! Коректно представена е и последователността по която се регистрирахме всички кандидати!
Ние, българските граждани регистрирахме първи с номер 1 , нашият -
#изборзапрезидент LUNA✅
СИЛАТА НА НАРОДА СЕДИ ЗАД ИСТИНСКИЯТ
ПРЕЗИДЕНТ НА БЪЛГАРИЯ
ЛУНА ЙОРДАНОВА🇧🇬НАЙ-ДОСТОЙНА

May be an image of text that says '12-те двойки за независими кандидати за президент и вицепрезидент, издигнати от подалите заявления инициативни комитети, ca: луна йорданова иглена илиева, румен радев илияна йотова, венцислав ангелов и дарина тодорова, росен миленов и иван иванов, боян расате елена ваташка, цвета кирилова- георги татунов, анастас герджиков невяна митева, йордан малджански илия григоров, марина малчева- савина луканова, йоло денев- марио филев, юрий елисаветов иван йорданов, лозан панов мария касимова-моасе. /ри/'

Тва Вице на Луна е дисапойнт, пък и още не се е ваксинирала .... 

И все пак ще си доставя удоволствие и гласоподам за нея. Луна - Президент! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Lelqtian каза:

Тва Вице на Луна е дисапойнт, пък и още не се е ваксинирала .... 

И все пак ще си доставя удоволствие и гласоподам за нея. Луна - Президент! 

 

То и да искаме, за други не може да гласоподадем, тъй като не сме ги чували, а нямам време да гугълствам! 

  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto locked this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...