Jump to content



Ако изборите бяха днес, за кого бихте гласували? (ОКТОМВРИ, 2021)


FikLena

Ако изборите бяха днес, за кого бихте гласували? (ОКТОМВРИ, 2021)  

60 потребители гласуваха

  1. 1. Ако изборите бяха днес, за кого бихте гласували? (ОКТОМВРИ, 2021)

    • ГЕРБ-СДС
    • Продължаваме промяната
    • Има такъв народ
    • БСП
    • Демократична България
    • ДПС
      0
    • Изправи се.БГ Ние идваме
    • Възраждане
      0
    • Български патриоти-ВМРО, НФСБ, Воля
      0
    • Не подкрепям никого
    • Няма да гласувам
    • Други

Анкетата е затворена за нови гласове


Препоръчани коментари

galup.jpg

Партията на Харвардския тандем Петков-Василев вече е втора сила!

Втора политическа сила у нас вече е новият проект на бившите служебни министри Кирил Петков и Асен Василев, според обществените нагласи за гасусване на предстоящите парламентарни избори. ”Продължаваме промяната” получава огромна подкрепа въпреки, че проектът на ”дуото от Харвард” стана официален съвсем наскоро.

Това показват данните от последното проучване на агенция ”Галъп” за електоралните нагласи. Първи се нареждат от партия ГЕРБ, които обаче отчитат отлив на избиратели. Прогнозите са, че в следващото Народно събрание ще попаднат 7 политически формации.

Резулатите на "Галъп" са следните:

1. ГЕРБ-СДС - 21,4%

2. „Продължаваме промяната“ – 15,2%

3. БСП – 13,4%

4 .ИТН – 12,3%

5. ДБ – 12,1%

6. ДПС – 11,4%

7. ИБГНИ – 4,1%

------

8. „Възраждане“ – 3,3%

9. ВМРО – 2,2%

10. Други – 4,6%

50,6% казват, че ще гласуват в изборите, 22,6% - "вероятно ще гласуват". Това означава, че интересът към изборите расте. 

Данните са от телефонен сондаж, проведен между 21 и 26 септември сред 2000 пълнолетни българи по специална панелна методика, която осигурява максимална представителност, твърдят от „Галъп интернешънъл болкан“

Link to comment
Сподели в други сайтове

Изненада нулева как за пореден път най-новата партия обира вота.

Всеки път чакаме да дойде някой на бял кон и да ни оправи за 800 дни. 

Демократически блок. 

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Lelqtian каза:

Изненада нулева как за пореден път най-новата партия обира вота.

Всеки път чакаме да дойде някой на бял кон и да ни оправи за 800 дни. 

Демократически блок. 

Време е да предложим на Луна да направи партия - аз, ти и другите форумци влизаме и печелим одма! 

  • Like 1
  • Love 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 часа , Lelqtian каза:

Изненада нулева как за пореден път най-новата партия обира вота.

Всеки път чакаме да дойде някой на бял кон и да ни оправи за 800 дни. 

Демократически блок. 

Има резон в казаното от теб. Но според мен би било наистина жалко за нас като нация, ако на появяващ се нов полит. субект не му се даде шанс, а се гласува сляпо за вече статуквените играчи, от които през всичките тези години се вижда и усеща, че не са постигнали това, за което им е било гласувано доверие. 

И това, че човек се втурва към новото, разочарован от познатото старо, смятам за съвсем нормален инстинкт. Ако правиш нещо по един начин, но виждаш, че не се получават нещата, то логично е да смениш подхода си. Ако и той е грешен, прибягваш към друг. Целта е ясна - накрая да ти се получат нещата възможно най-добре, така че да бъдеш удовлетворен. 

Разбира се, нещата вдействителност са по-сложни, съответно, ако надеждите ти не се оправдаят, после разочарованието е голямо, но по-добре да се пробва нещо, отколкото да се тъпче на едно място и само да си цъкаме после, да си плюем, да се жалваме, а пак да си ги избираме все същите. 

Но гласувайки за нов играч, всеки трябва да е наясно, че дори и той да спечели съответните избори, то това не значи, че от следващия ден България ще е цъфнала и вързала и край - вече ще сме Швейцарията на Балканите. Дори и 4-годишният мандат не би бил достатъчно дълъг период за някакви много големи промени. Другото, което е, почти няма вероятност нова партия да има пълния мандат и да може самостоятелно да управлява. Но е важно, според мен, да се тръгне отнякъде, да се видят различни подходи и да се следят резултатите след това. 

Та, затова аз давам шанс на новите. От старите какво получаваме - все неща на парче, все недовършени, недообмислени, недооправени, недо... не знам си какво, и така до безкрайност. 

Като и тия новаци след достатъчен период от време не покажат нвкакви добри и значими резултати, да заповядат следващите. Защото е наивно да се смята, че някоя стара муцуна (да се разбира партия) би се променила рязко от това, което е и ще действа по коренно различен начин, такъв, че да е във видим контраст с уж старата му същност. 

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма тема за попфолк скандали втора вечер, така че оставям това тук, макар че всъщност единствената актуална певица е актуална и в политиката

 

  • Like 1
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • omline pinned this Тема

Има такъв народ - 0? ХАХАХАХ

МЕжду другото, ако видите старите анкети - бетер социологическа агенция сме си. Само ДБ е засилена, за сметка на ДПС. Добре де и БСП не я  познаваме. Но първите 2 винаги са ни точни.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, FikLena каза:

поне едно е ясно Герб ПОВЕЧЕ НИКОГА НЯМА ДА УПРАВЛЯВАТ.

защо продължавате да гласувате за тях ?

 

  • Like 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, FikLena каза:

поне едно е ясно Герб ПОВЕЧЕ НИКОГА НЯМА ДА УПРАВЛЯВАТ.

защо продължавате да гласувате за тях ?

То пък щото другите, които бяха на първо място и имаха възможност за създаване на правителство, направиха нещо. Нали им бяха виновни ГЕРБ и Борисов им беше всяка втора дума, сега като бяха опозиция, не успяха да се обединят..

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, FikLena каза:

поне едно е ясно Герб ПОВЕЧЕ НИКОГА НЯМА ДА УПРАВЛЯВАТ.

защо продължавате да гласувате за тях ?

Кажи го още няколко пъти и гаранция как Боце ке стане премиер. 

  • Haha 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 часа , Fast каза:

Изчаквам програмата на "Продължаваме промяната" .

Не те ли отблъсква популизма им или аз съм твърде сензитивна към това?

преди 14 часа , meleto каза:

Има такъв народ - 0? ХАХАХАХ

МЕжду другото, ако видите старите анкети - бетер социологическа агенция сме си. Само ДБ е засилена, за сметка на ДПС. Добре де и БСП не я  познаваме. Но първите 2 винаги са ни точни.

Те са двете партии с твърд електорат който не се очаква да е таргет на форума, така че направо сме си в десятката :D 

Възраждане също трудно да ги познаем, но там е ясно, че ако са над чертата, ще са последни. Честно-казано благодаря на Кирил и Асен, че се кандидатират сега, тъя като ще оберат вот, който можеше да иде във Възраждане като "новото лице". 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Blueberry каза:

Не те ли отблъсква популизма им или аз съм твърде сензитивна към това?

 

Отблъсква ме електората им най-вече. Почти сигурно е че ще гласувам за ДБ отново, но искам все пак да видя каква е програмата им преди да взема финално решение.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

https://hotarena.net/fanki-shte-glasuvam-za-luna-tia-e-moiat-prezident-drugite-sa-idioti?fbclid=IwAR0Mf7EbgJuhyJQBuY_0i5bv5jEdKokUupwaw1l-jsgTIAT1lIRf8mqWZow

Фънки: Ще гласувам за Луна, тя е моят президент, другите са идиоти!

Фънки: Ще гласувам за Луна, тя е моят президент, другите са идиоти!

"Тези дни прегледах кандидатите за президентските избори. Седнахме с колегата и приятел Точно Токмакчиев и внимателно проучихме имената на борещите се, които са заявили, че ще се явят засега.

 Не виждам За кого мога да гласувам. Затова изненадващо ще дам своя вот за Луна. Останалите са идиоти. Няма какво да предложат",-това каза пред „България Днес“ музикантът Димитър Ковачев - Фънки.

През последните години между двамата прехвърчат искри. Всичко започна преди години с участието им във ВИП Брадър. Там имаше куп скандали между певицата и музиканта. По-късно враждата им се прехвърли в „Капките“, където се стигна до грозни обиди.

„Когато Луна научи, че ще гласувам за нея, ще ме заобича отново. Колкото и тя да е изненадана от вота ми, Луна е точният човек. Тя ще е голямата изненада. Луна е моят президент. Затова ще гласувам за нея, след като видях, че няма друга алтернатива Просто е най-подходяща за този пост. Аз вече си пея „Луна – президент:, споделя Фънки.

  • Haha 1
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 часа , Blueberry каза:

Не те ли отблъсква популизма им или аз съм твърде сензитивна към това?

Обаче т'ва с популизма вече ми звучи като абсолютното клише. Особено пък като някой политик заговори за него, взема да ми се повръща.

Ясно е, че абсолютно всеки навлиза в схемата на популизма щом влезе в политиката. То и неполитически фигури се ползват от същата, де. 

Относно харвардската двойка - в изявите им дори и да прозира нещо от тази схема, то реално имаме свършена някаква работа, и то интензивна такава, и то за кратко време. А именно това е мерилото накрая дали всичките изговорени приказки са били чисто популистки, или реални такива. Следвайки тази логика, например ИТН се показаха като популисти. Да видим ПП какво ще свършат, влизайки в редовната политика. Възлага им надежда, но и не се заблуждава, че ще за месиите, спасяващи народа, защото добре осъзнавам, че едно цялостно подобрение на държавно ниво изисква време, целенасоченост и постоянство, и много важно - голяма промяна откъм нагласите, начина на мислене, на живот дори на населението, или по-голямата част от него. Така че, дано съм жив да видя някаква добра промяна в България поне в следващите 20-30 г., хаха

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , ice_hot_sm каза:

Обаче т'ва с популизма вече ми звучи като абсолютното клише. Особено пък като някой политик заговори за него, взема да ми се повръща.

Ясно е, че абсолютно всеки навлиза в схемата на популизма щом влезе в политиката. То и неполитически фигури се ползват от същата, де. 

Относно харвардската двойка - в изявите им дори и да прозира нещо от тази схема, то реално имаме свършена някаква работа, и то интензивна такава, и то за кратко време. А именно това е мерилото накрая дали всичките изговорени приказки са били чисто популистки, или реални такива. Следвайки тази логика, например ИТН се показаха като популисти. Да видим ПП какво ще свършат, влизайки в редовната политика. Възлага им надежда, но и не се заблуждава, че ще за месиите, спасяващи народа, защото добре осъзнавам, че едно цялостно подобрение на държавно ниво изисква време, целенасоченост и постоянство, и много важно - голяма промяна откъм нагласите, начина на мислене, на живот дори на населението, или по-голямата част от него. Така че, дано съм жив да видя някаква добра промяна в България поне в следващите 20-30 г., хаха

Всичко точно само удебеленото може ли да потвърдиш с конкретика? Кое точно свършиха от Харвард?

Хем я наричаш "някаква", хем "интензивна". 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Цитат
ВИДОВЕТЕ ХОРА
(окраднато от Никола Крумов) 
 
Срамежлив – гласува за Луна и вика: „Не съм гласувал за нея!”
Тарикат – гласува за Луна и очаква отнякъде да му дадат 50 лева.
Оптимист – гласува за Луна и мисли, че е направил нещо добро.
Доверчив – гласува за Луна, защото ще стане по-добре.
Двуличен – гласува за Луна и се подиграва на другите, гласували за нея.
Егоист – гласува за Луна, но не казва на никого.
Сантиментален – гласува за Луна, щото му е пяла в казармата.
Почтен – гласува за Луна и признава на майка си.
Подмазвач – гласува за Луна, защото е красива и умна.
Добронамерен – гласува за Луна и се радва.
Жалкар – моли жена си и тя да гласува за Луна.
Потаен – гласува за Луна и мълчи.
Фалшив – гласува за Луна, на околните казва, че е гласувал за друг.
Веселяк – гласува за Луна и се смее на себе си.
Отмъстителен – гласува за Луна и напуска България.
Наивен – гласува за Луна и вярва в победата.
Коварен – намира начин да гласува два пъти за Луна.
Капризен – гласува за Луна, щото нямало за кого друг.
Сноб – гласува за Луна, защото един негов приятел щял да гласува за нея.
Безочлив – гласува за Луна, после не се срамува.
Свенлив – гласува за Луна, после вика: „Аз без да искам.”

Важното е да се гласува за Луна!

  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 2.10.2021 г. от 2:07, meleto каза:

Всичко точно само удебеленото може ли да потвърдиш с конкретика? Кое точно свършиха от Харвард?

Хем я наричаш "някаква", хем "интензивна". 

Някаква, защото не е кой знае колко все пак, но предвид краткия период от време си е наистина интензивна. 

 А какво направи Кирчо за тези едва няколко месеца:

Цитат

Разкри, че ББР е раздала над 1 милиард лева на 8 фирми

- Смени борда на ББР. Членовете на борда вече не получват заплати по 300,000 лева на година

- Въведе механизъм, който не позволява на ББР да раздава заеми по 100 милиона на една фирма. Банката ще помага на малките и средни бизнеси - това, за което беше създадена

- Обяви в парламента, че се очаква ББР да е 250 милиона на загуба и взе мерки да гарантира ликвидността и стабилността на банката

- Направи промени в ръководството на Българската агенция за инвестиции, за да насърчи бързото развитие на българската икономика

- Спря ремонтирането на язовири на цена от 3 до 5 пъти над пазарната

- Започна реформи в Държавна консолидационна компания (ДКК), за да спре източването на държавни пари. На първо време увеличи борда на директорите от 5 на 9, за да противодейства на назначенията на ГЕРБ. Крайната цел е закриване на ДКК и преразпределяне на дружествата към съответните министерства

- Стартира проверка в държавните заводи за оръжия и увеличи финансовия контрол в тях

- Финализира сделка за 140 милиона за построяването на завод за електромобили в Ловеч

- Даде началото на инциатива в резултат на която в България са получени 602 писма от чужди компании, свързани с желание и интерес към инвестиции

- Връчи три сертифика за инвестиции Клас А на стойност 54 милиона само през юли

- Преговаря с компаниите Бош и Шимано за разширяване на производствата им в България

- Постави първите стъпки за създаване на иновационен хъб и борд от най-известните българи в света. В него ще влязат най-успешните българи по света в различни сфери. Например д-р Райна Фичорова от Харвард, икономистът Илиян Михов от INSEAD, имаме световни имена в IT сферата, учени от университета в Стратфорд

Но много ми хареса един коментар, относно горе изброеното:

Цитат

Работи така, както би трябвало да рботи всек държавен служител. Значи нищо не е направил необичайно. Но за БГ това е необичайно и надали скоро ще стане обичайно.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

А тия медии толкова да са манипулативни... Например някои от тях - откак се задействаха Кирил и Асен, една добра дума няма за тях, без значение кво са направили. Все помия, облечена в уж експертно мнение на еди-кой си. Особено тия от "Труд", толкова да са про Герб-ави и анти ПП и анти Радев, че не е истина. Направо ми се повръща от цялата тая политически обвързана медийна среда. И не е само тя. На всяко ниво е така. Очаквам пак на следващата класация за медийната свобода, че ще продължаваме да падаме. Не че и ТВ не са сходни, но поне там умело прикриват партийните си зависимости, та се дава поле на всички страни, докато тия печатно-електронни издания са нещо страшно. Само за конкретен ден да проследиш статиите им и ти става ясно кой политически играч стои зад тях. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, ice_hot_sm каза:

А тия медии толкова да са манипулативни... Например някои от тях - откак се задействаха Кирил и Асен, една добра дума няма за тях, без значение кво са направили. Все помия, облечена в уж експертно мнение на еди-кой си. Особено тия от "Труд", толкова да са про Герб-ави и анти ПП и анти Радев, че не е истина. Направо ми се повръща от цялата тая политически обвързана медийна среда. И не е само тя. На всяко ниво е така. Очаквам пак на следващата класация за медийната свобода, че ще продължаваме да падаме. Не че и ТВ не са сходни, но поне там умело прикриват партийните си зависимости, та се дава поле на всички страни, докато тия печатно-електронни издания са нещо страшно. Само за конкретен ден да проследиш статиите им и ти става ясно кой политически играч стои зад тях. 

Аз пък виждам само медии дето ги галят с перце Кирил и Асен.

По отношение на направеното от тях:

преди 1 час , ice_hot_sm каза:

Разкри, че ББР е раздала над 1 милиард лева на 8 фирми

Не бяха ли 42 милиарда :D https://www.actualno.com/politics/nedoumenie-sled-tvyrdenie-na-petkov-kak-sprja-krediti-za-42-mlrd-lv-kato-v-bbr-sa-obshto-4-mlrd-news_1637266.html

После обяснява, че имал предвид 850 милиона ЗАЕМА. То толкова ще раздават 100 години.

- Смени борда на ББР. Членовете на борда вече не получват заплати по 300,000 лева на година

Да, сегашните членове сигурно взимат 2000 лева заплата. Просто смени имената.

- Въведе механизъм, който не позволява на ББР да раздава заеми по 100 милиона на една фирма. Банката ще помага на малките и средни бизнеси - това, за което беше създадена

Добре. Това може и да го е направил, но не мисля, че е правилно. Това са ЗАЕМИ, а не безвъзмездни средства. Но да кажем, че заради загубата през 2021 година, явно има нещо което не е както трябва. Така че това е някаква доста кризисна мярка, да не става още по-грандиозна загуба, но не е решение.

- Обяви в парламента, че се очаква ББР да е 250 милиона на загуба и взе мерки да гарантира ликвидността и стабилността на банката

 

- Направи промени в ръководството на Българската агенция за инвестиции, за да насърчи бързото развитие на българската икономика

Тоест е назначил свои хора. Не виждам как с това ще насърчи инвестициите. 

- Спря ремонтирането на язовири на цена от 3 до 5 пъти над пазарната

Тук, ако е вярно, добре. Дано не е спрял ремонтите генерално.

- Започна реформи в Държавна консолидационна компания (ДКК), за да спре източването на държавни пари. На първо време увеличи борда на директорите от 5 на 9, за да противодейства на назначенията на ГЕРБ. Крайната цел е закриване на ДКК и преразпределяне на дружествата към съответните министерства

Отново политически мотиви.

- Стартира проверка в държавните заводи за оръжия и увеличи финансовия контрол в тях

- Финализира сделка за 140 милиона за построяването на завод за електромобили в Ловеч

Нали си даваме сметка, че е започната тази сделка мноооого по-рано??? Това, че подписът е на Петков, не значи, че е негова заслугата.

- Даде началото на инциатива в резултат на която в България са получени 602 писма от чужди компании, свързани с желание и интерес към инвестиции

Ако с писма ставаше...

- Връчи три сертифика за инвестиции Клас А на стойност 54 милиона само през юли

- Преговаря с компаниите Бош и Шимано за разширяване на производствата им в България

С които министерството би трябвало да прави по принцип. 

- Постави първите стъпки за създаване на иновационен хъб и борд от най-известните българи в света. В него ще влязат най-успешните българи по света в различни сфери. Например д-р Райна Фичорова от Харвард, икономистът Илиян Михов от INSEAD, имаме световни имена в IT сферата, учени от университета в Стратфорд

 

Моята оценка е, че направеното е повече политическо, отколкото реформистко и е доста преувеличено като заслуги.

Харесва ми обаче, че ще работят за повече контрол, защото според мен това беше най-слабота звено на ГЕРБ.

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • meleto locked this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...