Jump to content

Преброихте ли се?


FikLena

Ще се преброите ли?  

41 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

преди 6 минути, FikLena каза:

Кви са тия глупости??? ЦЕЛИ 70 ВЪПРОСА??.?

Попрекалили са, но и преди си бяха доста. Най-тъпото е, че въпреки че попълваш онлайн, накрая трябва да връчиш бележка на преброител... 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ужасна анкета. 

1. Сайтът им се претоварва и трябва да въвеждаш данните наново. Поне само веднъж ми се наложи.

2. Имат някаква карта, на която търсиш адрес половин час. Не се виждат блокове, само улици. Пълна трагедия.

3. Малоумни въпроси като "Грамотен ли сте" :D

4. Питат въпроси, за които лесно може да излъжеш.

5. Или пък... имаш ли телефон, телевизор, хладилник... що за простотия? Че аз утре мога да ги изхвърля... или да си купя ако не съм имал.

6. Къде работиш? Че и това се променя. Да не говорим, че имат информация в НАП/НОИ и тн. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, asylum каза:

То и аз пуснах подобна тема, но нещо не излиза според странните критерии на форума :D 

Късно е вече. Трябва да направи минимум 2 поста, за да се появява. Или да туриш таг "Анкета" и да има такава де. ПОнеже имам анкета, оставям тази. 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, meleto каза:

 

Цитат

Няма да се преборя електронно, защото за браузърите не важат законите на България, а във формуляра съм задължен публично да опиша ЕГН, ел.поща, номер и дата на издаване на лична карта, да посоча в Гугъл- карта точното разположение къде живея и друга лична информация, която не смятам да споделям с целия свят чрез чужди браузъри! По името и адреса ми цялата информация за мен я има в МВР и други държавни служби, за които важат законите на България за опазване на личните ми данни!!!!!!

май и аз няма да се преброя онлайн

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, milesto каза:

No Comment
spacer.pngspacer.pngspacer.png

И на мен това ми излезе и после - отначало всичко....

 

преди 1 час, FikLena каза:

 

май и аз няма да се преброя онлайн

Ако пък си мислиш, че не знаят данните ти и прочее... ще кажеш, че тия лични данни са банков влог дето ще ти вземат :D 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 часа , meleto каза:

Ужасна анкета. 

1. Сайтът им се претоварва и трябва да въвеждаш данните наново. Поне само веднъж ми се наложи.

2. Имат някаква карта, на която търсиш адрес половин час. Не се виждат блокове, само улици. Пълна трагедия.

3. Малоумни въпроси като "Грамотен ли сте" :D

4. Питат въпроси, за които лесно може да излъжеш.

5. Или пък... имаш ли телефон, телевизор, хладилник... що за простотия? Че аз утре мога да ги изхвърля... или да си купя ако не съм имал.

6. Къде работиш? Че и това се променя. Да не говорим, че имат информация в НАП/НОИ и тн. 

Въпросът е кой изобщо още използва телевизор през 2021-ва?!:bn:

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

"Не, няма да се преброя"

Няма смисъл от преброяване, НАП си вършат перфектно работа за осигурени, не осигурени и починали, другото са пълни глупости и събиране на много лична информация .

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 часа , meleto каза:

И на мен това ми излезе и после - отначало всичко....

 

Ако пък си мислиш, че не знаят данните ти и прочее... ще кажеш, че тия лични данни са банков влог дето ще ти вземат :D 

Аз не виждам що има изненадани - пуснали сайта, сички маймуни се юрнали и натоварили на клона, и колко неочаквано, той крашнал. 

Иначе като не искате, не се бройте, нали, тая информация не е само НАП да си съберат дължимото. Поне на теория, нали, наясно сме как се случват нещата напрактика . 

преди 15 часа , FikLena каза:

 

май и аз няма да се преброя онлайн

Значи нямаш нищо против да си споделяш информацията със щатските служби, но е огромен проблем да пуснеш едно копие и то бедните им, никоми неизвестни родни варианти? Шейм, аман от концперации. 

Shame Shame GIFs - Get the best GIF on GIPHY

По въпроса в анкетата съм пас поради очевидната причина че не местоживея на абсурдистанска територия. 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Lelqtian каза:

Аз не виждам що има изненадани - пуснали сайта, сички маймуни се юрнали и натоварили на клона, и колко неочаквано, той крашнал. 

Иначе като не искате, не се бройте, нали, тая информация не е само НАП да си съберат дължимото. Поне на теория, нали, наясно сме как се случват нещата напрактика . 

Значи нямаш нищо против да си споделяш информацията със щатските служби, но е огромен проблем да пуснеш едно копие и то бедните им, никоми неизвестни родни варианти? Шейм, аман от концперации. 

Shame Shame GIFs - Get the best GIF on GIPHY

По въпроса в анкетата съм пас поради очевидната причина че не местоживея на абсурдистанска територия. 

Впрочем, има някаква логика от преброяването, за да хванат и тези без ЛК, демек децата. За мен е глупаво да няма ЛК и за децата. Ако трябва всяка година някакво удостоверение да се вади. Ще е по-евтино от национално преброяване, което е абсурдно. Като гледах резултатите от 2011, етническата карта е толкова фалшива. Само като видях, че в ромски градове има 380 души от този етнос, при положение, че всички знаят са в хиляди... и то поне 5-6 хиляди.

То всеки може да напише в тия анкетни карти, че е турчин, а да не е. Да се гаври. Или да напише, че има 5 деца, но не ги познава.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 часа , meleto каза:

Впрочем, има някаква логика от преброяването, за да хванат и тези без ЛК, демек децата. За мен е глупаво да няма ЛК и за децата. Ако трябва всяка година някакво удостоверение да се вади. Ще е по-евтино от национално преброяване, което е абсурдно. Като гледах резултатите от 2011, етническата карта е толкова фалшива. Само като видях, че в ромски градове има 380 души от този етнос, при положение, че всички знаят са в хиляди... и то поне 5-6 хиляди.

То всеки може да напише в тия анкетни карти, че е турчин, а да не е. Да се гаври. Или да напише, че има 5 деца, но не ги познава.

За тези без ЛК си има Акт за раждане. Мене ми е много нелогично това броене, при положение, че си има НАП, НСИ, МВР и т.н. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , Lelqtian каза:

Аз не виждам що има изненадани - пуснали сайта, сички маймуни се юрнали и натоварили на клона, и колко неочаквано, той крашнал. 

Иначе като не искате, не се бройте, нали, тая информация не е само НАП да си съберат дължимото. Поне на теория, нали, наясно сме как се случват нещата напрактика . 

Значи нямаш нищо против да си споделяш информацията със щатските служби, но е огромен проблем да пуснеш едно копие и то бедните им, никоми неизвестни родни варианти? Шейм, аман от концперации. 

Shame Shame GIFs - Get the best GIF on GIPHY

По въпроса в анкетата съм пас поради очевидната причина че не местоживея на абсурдистанска територия. 

Защо още при регистрацията се изискват ЕГН и Номер на лична карта?

само че Гогъл,Фейсбук,ТиндърИнстаграм,Гриндер,Туитър, и др,. НЕ ИСКАТ ЕГН И ЛИЧНА КАРТА !

Link to comment
Сподели в други сайтове

Толкова IT-тита в БГ и още в ден 1 и ден 2 се хаква сайт, в който се очаква цяла България да се пребори с личните си данни. Цели 2 пъти. Толкова ли не можаха да намерят някакви свестни хора с познания и да го направят сайта като хората? Точно както преди няколко години хакнаха и сайта на НАП. Срамота! Как да имаш доверие в българските институции.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, FikLena каза:

Защо още при регистрацията се изискват ЕГН и Номер на лична карта?

само че Гогъл,Фейсбук,ТиндърИнстаграм,Гриндер,Туитър, и др,. НЕ ИСКАТ ЕГН И ЛИЧНА КАРТА !

Рядко тъп върпос, при липсата на някви сериозни алтернативи (електронен подпис или няква удостоверяваща регистрация) как ще потвърдиш на системата че подлежиш на преброяването като бълграрски гражданин или регистран чужденец? 

За справка, тука при нас имаше преди броени месеци също преброяване и не искаха местния вариант на ЕГН, но лична карта или подходяща регистрация (която се потвърждава с такава) бяха изискване. 

И да сайта им също крашна могъщо в първите дни на отварянето му, поради наплива. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , Olay каза:

За тези без ЛК си има Акт за раждане. Мене ми е много нелогично това броене, при положение, че си има НАП, НСИ, МВР и т.н. 

Да, но има едни 14 години дупка между Акта за раждане и първата ЛК. Но това е малоумно генерално, защото картината ще бъде едва ли не моментна. По-добре да си се водят общински статистики, а ако се вкара електронна система, ще може с две цъквания да показват статистически резултати.

преди 34 минути, Lelqtian каза:

Рядко тъп върпос, при липсата на някви сериозни алтернативи (електронен подпис или няква удостоверяваща регистрация) как ще потвърдиш на системата че подлежиш на преброяването като бълграрски гражданин или регистран чужденец? 

За справка, тука при нас имаше преди броени месеци също преброяване и не искаха местния вариант на ЕГН, но лична карта или подходяща регистрация (която се потвърждава с такава) бяха изискване. 

И да сайта им също крашна могъщо в първите дни на отварянето му, поради наплива. 

Сега се сетих, че всеки може да се представи за някого. Намира ЕГНта и ЛКН и въвежда фалшиви данни. То вече има хора дето са се припознали като самарянци, извънземни и прочее. Тоест цялостната картина е компрометирана.

Все повече мисля, че е малоумно това преброяване.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 8.09.2021 г. от 21:28, pacho каза:

Толкова IT-тита в БГ и още в ден 1 и ден 2 се хаква сайт, в който се очаква цяла България да се пребори с личните си данни. Цели 2 пъти. Толкова ли не можаха да намерят някакви свестни хора с познания и да го направят сайта като хората? Точно както преди няколко години хакнаха и сайта на НАП. Срамота! Как да имаш доверие в българските институции.

Да, ама не всички IT специалисти ще се навият да свършат нещо за 1000 лева, но да го пишат, че е струвало 1 милион. Та така...

Удължиха срока до края на септември между другото, ако някой е искал да се преброи онлайн, ама не е имал желание.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...