Jump to content

Поп фолк скандали (Септември, 2021)


Препоръчани коментари

преди 6 минути, FolkEmpire каза:

Като сравним интервюто с Галя, тук мисълта тече по-плавно, а там е като насечен сигнал от аналогова тв :D

Е тя Галя дава интервю веднъж на нз колко години, нормално е да забива, няма тренинг 😄

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Just_Me каза:

Е тя Галя дава интервю веднъж на нз колко години, нормално е да забива, няма тренинг 😄

Че тя тая другата да не ходи през седмица, и тя като нея - един, дваж пъти в годината се мярка по медиите. Мисля, че тренинг за по-богато изразяване, не се черпи от интервюта, а е нужно да владееш лексиката, да четеш книжки, да общуваш с по-умни от теб хора и т.н. Не че Петкана говори начетено, но е една идея по поносима, като пренебрегнем визията й около лицето :D Не, че Галя не прилича на бизон в муцуната :D

  • Haha 1

spacer.png

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, FolkEmpire каза:

Като сравним интервюто с Галя, тук мисълта тече по-плавно, а там е като насечен сигнал от аналогова тв :D

Според мен Галена кара long COVID.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Just_Me каза:

Брей 😄 Време й е за песен и на нея..

Screenshot_20210924-120412_Gallery.jpg

Това по-скоро е било антиреклама, отколкото позитивно. Що за стратегия и маркетинг да предложиш за рекламно лице Моник?

  • Like 1
  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, чушка. каза:

Това по-скоро е било антиреклама, отколкото позитивно. Що за стратегия и маркетинг да предложиш за рекламно лице Моник?

Това репелент ли е? Вероятно пази от чума, уроки, корона и други вируси. 

  • Haha 5

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Just_Me каза:

Брей 😄 Време й е за песен и на нея..

Screenshot_20210924-120412_Gallery.jpg

Майнольо - тая и тя е превъртяла играта… и колко още години трябва да минат, че да почне да си изписва името на английски правилно.. DJENA е супер неграмотно и лишето от всякакъв смисъл. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, adorable каза:

 

Тоз Любомир Костадинов, братче, с кеф да му отпереш опакото така както се лигави на микрофона Пайнер кви са велики.

  • Haha 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, adorable каза:

 

Райна с първа награда и “Гасне пламък”.

Може ли някое от старите кучета да обясни каква е била разликата между Откритие на годината и Дебют на годината, че ги връчват в една година една след друга. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, GSA каза:

Райна с първа награда и “Гасне пламък”.

Може ли някое от старите кучета да обясни каква е била разликата между Откритие на годината и Дебют на годината, че ги връчват в една година една след друга. 

Валя е дебютирала 2000 на Тракия фолк, Райна 2001 на Пирин фолк. Вероятно за откритие броят предходната година. Не знам, но поне са по-адекватни награди от последвалите ги на Планета. Като изключа Певица, рано ѝ бе на Ивана тогава точно въпреки "Грешна нощ". Десислава няма награда въпреки страхотния си албум, а пък Рени само Успехи зад граница. Не е много честно. В смисъл, за мен Песен на годината трябва да е "Влюбих се опасно", а пък "Грешна нощ" е кавър, така че няма как да е номинирана. Но и двете са по-голям хит от "Къде си ти". Глория за албум е напълно ок, просто е трябвало нещо да дадат и на Камелия. А това Изключителни постижения е голяма смехория.

  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, GSA каза:

Райна с първа награда и “Гасне пламък”.

Може ли някое от старите кучета да обясни каква е била разликата между Откритие на годината и Дебют на годината, че ги връчват в една година една след друга. 

Имаше такава полемика, но не помня Лозанова какво е обяснявала (не съм й бил читател). В онези времена периодът между първата успешна песен и първия албум не беше много голям и предполагам, че за дебют се брои точно годината, в която си издал дебютния си албум, защото ето тук Валя печели точно нея след като се появи още 2000, а на следващата година пък Райна спечели същата награда щот "Гасне пламък" е от 2002.

 

преди 3 минути, adorable каза:

 Не е много честно. В смисъл, за мен Песен на годината трябва да е "Влюбих се опасно", а пък "Грешна нощ" е кавър, така че няма как да е номинирана. Но и двете са по-голям хит от "Къде си ти". Глория за албум е напълно ок, просто е трябвало нещо да дадат и на Камелия.

Пф ти остави това - как към днешна дата стои тази награда за песен на годината на фона на номинацията на "Бяла роза" в същата категория?

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, omline каза:

Пф ти остави това - как към днешна дата стои тази награда за песен на годината на фона на номинацията на "Бяла роза" в същата категория?

Камелия тогава още се сърдеше на Маргарита заради четворката от Златния мустанг (според мен си е била за двойка, както и повечето от останалите, не чувам някой да е пял добре) и са искали да я компенсират. Все пак максисингълът беше успешен и иновативен продукт, но можеха да ѝ дадат за Клип наградата и туй то, чак за песен не е... при наличието на поне десет по-големи хита същата година.

Но това е концертът, който е най-бойкотиран от големите тогава. Рени сигурно е била в Сърбия, Деса е в Америка по това време май, Глория и тя е в САЩ на турне, Камелия се сърди. Цяла церемония само с Ивана.

  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, GSA каза:

Майнольо - тая и тя е превъртяла играта… и колко още години трябва да минат, че да почне да си изписва името на английски правилно.. DJENA е супер неграмотно и лишето от всякакъв смисъл. 

И хората нямат пари за хляб тя ги пуснала двата продукта за 50 лева с аромат на лате! 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , adorable каза:

 

И аз изгледах целия запис с кеф, но половината пайнерски изпълнения от тоя концерт са отрязани, включили са изпълнията на само наградените или тези които са награждавали. Ето едно изпълнение което го няма в записа:

https://youtu.be/P4mHP5HexIw

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, z_o_ каза:

И аз изгледах целия запис с кеф, но половината пайнерски изпълнения от тоя концерт са отрязани, включили са изпълнията на само наградените или тези които са награждавали. Ето едно изпълнение което го няма в записа:

https://youtu.be/P4mHP5HexIw

Заради правата е... макар че най-проблемната откъм авторски права песни тогава - "Полунощ е", е вътре в записа.

Аз не видях и изпълнения на тия от другите фирми. Те само връчват награди ли...

Пайнера искаше всичко да е за него и първата година, в която не можа да преживее доминацията на Ара - 2007, прекрати общите церемонии и НФ се завряха в клубовете, малко след това фалираха. Димитров е виновен за много неща с манията си за монополизъм.

  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

И тогава са били изкуствени и режисирани наградите. Всяка победителка излиза направо откъм сцената, след като бъде обявена. Екстра Нина страшно телО вади! 

  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, adorable каза:

Заради правата е... макар че най-проблемната откъм авторски права песни тогава - "Полунощ е", е вътре в записа.

Аз не видях и изпълнения на тия от другите фирми. Те само връчват награди ли...

Пайнера искаше всичко да е за него и първата година, в която не можа да преживее доминацията на Ара - 2007, прекрати общите церемонии и НФ се завряха в клубовете, малко след това фалираха. Димитров е виновен за много неща с манията си за монополизъм.

Скандалът с авторските правата на "Полунощ е", става година по-късно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, z_o_ каза:

Скандалът с авторските правата на "Полунощ е", става година по-късно.

Има предвид, че са изрязани сега от ютюб. И от Пролетното парти има няколко изтрити изпълнения, но повечето песни са авторски и са си там. Иначе клипът бива блокиран. Който качва, изрязва, за да може да остави остатъка. 

  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, asylum каза:

Има предвид, че са изрязани сега от ютюб. И от Пролетното парти има няколко изтрити изпълнения, но повечето песни са авторски и са си там. Иначе клипът бива блокиран. Който качва, изрязва, за да може да остави остатъка. 

Да знам това. Имах предвид че песента на Надя е намерила място в диска преди да стане въпросния скандал за правата.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

"Къде си ти" беше огромен хит във въпросната година, а и беше поднесен по интересен начин с макси сингъла. За Бялата роза нямаше как да се знае в какво ще се превърне в дългосрочен план, а сред другите песни не знам някоя да я била кой знае колко по-изявена. Освен може би песните на Рени, които все пак мачкаха в две държави и тя напълно си заслужаваше Певица... но нали е 'над тези неща'. :D

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, asylum каза:

Има предвид, че са изрязани сега от ютюб. И от Пролетното парти има няколко изтрити изпълнения, но повечето песни са авторски и са си там. Иначе клипът бива блокиран. Който качва, изрязва, за да може да остави остатъка. 

Благодаря, че отговори по-бързо и вместо мен. И аз съм с лонг Ковид като Галена и ми е трудно да реагирам своевременно. :D Кощунство е Мира да отсъства от записа, но "Ватман" е кавър. Винаги съм се чудил кой е оригиналът.🤣

 

  • Love 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, SG каза:

"Къде си ти" беше огромен хит във въпросната година, а и беше поднесен по интересен начин с макси сингъла. За Бялата роза нямаше как да се знае в какво ще се превърне в дългосрочен план, а сред другите песни не знам някоя да я била кой знае колко по-изявена. Освен може би песните на Рени, които все пак мачкаха в две държави и тя напълно си заслужаваше Певица... но нали е 'над тези неща'. :D

Песента на Валдес, "Бяла роза", "Грях ли е", "Ако бях се родила река", "Мъж да си", "Завинаги", "Жадни за любов", "Първа луна", "Огледало", "Минало си ти за мене", "Гасне пламък", "Да или не", "Къде си, батко", от Ара също имат попадения. Рени беше топ за мен 2001 като хит. Като албум "Илюзия", Глория 2 години го реализира, имаше дълъг живот и супер тираж. Камелия беше най-модерна като визия. За мен и "Завинаги" е супер албум, макар и с 9 песни 

  • Like 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, adorable каза:

Песента на Валдес, "Бяла роза", "Грях ли е", "Ако бях се родила река", "Мъж да си", "Завинаги", "Жадни за любов", "Първа луна", "Огледало", "Минало си ти за мене", "Гасне пламък", "Да или не", от Ара също имат попадения. Рени беше топ за мен 2001 като хит. Като албум "Илюзия", Глория 2 години го реализира, имаше дълъг живот и супер тираж. Камелия беше най-модерна като визия. За мен и "Завинаги" е супер албум, макар и с 9 песни 

Тези песни са били тотални хитове, но горе-долу на нивото на също тоталния Къде си ти. Това беше завръщането на Камелия след Златна рибка и всички бяха луди по нея, а и към днешна дата въпросната песен се помни повече от почти всичките други.

Да не говорим, че в този период и поп-рапа гърмеше здраво. Каризма, Графа, Мария Илиева, Мишо Шамара, Ванко 1 и т.н.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , GSA каза:

Може ли някое от старите кучета да обясни каква е била разликата между Откритие на годината и Дебют на годината, че ги връчват в една година една след друга. 

В Откритие на годината са номинирани тези, които са почнали да пеят и са пуснали първи сингъл.

В Дебют на годината са номинирани изпълнителите пуснали първия си албум, наградата реално е за реализирането на дебютния албум.

В онази година Пайнер бяха спазарили дебют да е Валя, Емилия я отрязаха много жестоко, въпреки хитовете й. Но времето си показа своето и е видно къде е "голямата" пайнерска надежда днес, а къде е балканската JL ❤️

  • Like 2
  • Haha 1
  • Wow 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • omline unpinned and unfeatured this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...