Jump to content



Ако изборите бяха днес, за кого бихте гласували? (СЕПТЕМВРИ, 2021)


meleto

Ако изборите бяха днес, за кого бихте гласували? (СЕПТЕМВРИ, 2021)  

48 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

Абсолютно, ДБ трудно, така че в ГЕРБ ни е надеждата. И аз сериозно обмислям да гласувам за тях, поне за да има балотаж и Радев да не вири много носа... 

  • Thanks 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, meleto каза:

Това е същото като да НЕ гласуваш. Всъщност, така увеличаваш избирателната активност и даваш шанс на този с най-голям процент. Бих гласувал за всеки друг, но не и за Радев, но е безсмислено да изхвърлям гласа си за някой дето има 0.5% шанс да победи или отиде на балотаж. 

Така като гледам вариантите са 2 - ГЕРБ или ДБ. 

Ще бъде ли възможно да се пропусне президентския вот, след като ще се 2в1?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Fast каза:

Ще бъде ли възможно да се пропусне президентския вот, след като ще се 2в1?

Да, естествено. Трябва да са отделни бюлетините. Но дали ще са на отделни машини или ще се избира от меню, не знам. По-скоро второто.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не съм сигурна дали това за избирателната активност не важи само за референдуми. Не ми се чете сега, но мисля, че и при 10% избирателна активност, ако един претендент взима 51%, става президент.

Т.е. в такъв случай е по-добре да гласуваш за когото и да е, отколкото да пропуснеш. 

Ако 1000 имат право на глас и те гласуват, т.е. имаме 100% активност, 501 гласа са достатъчни на 1 кандидат да спечели.

А ако 1000 имат право на глас, от тях гласуват 500 (50% активност), 251 гласа стигат. Т.е. ако пропуснеш гласуването, даваш допълнителна тежест на чуждите гласове. 

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ох, отсега се чудя как да гласувам, като ще съм в чужбина точно тогава и ще ми е работен ден! Ще проуча отрано дали има някакви мобилни секции! Защо не го направят електронно, игаси! 

  • Like 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Blueberry каза:

Абсолютно, ДБ трудно, така че в ГЕРБ ни е надеждата. И аз сериозно обмислям да гласувам за тях, поне за да има балотаж и Радев да не вири много носа... 

ДБ за парламента хубуу, но да взимат да подкрепят Луна Президент, най-заслужилия (и който заслужаваме) кандидат! 

 

преди 50 минути, asylum каза:

Ох, отсега се чудя как да гласувам, като ще съм в чужбина точно тогава и ще ми е работен ден! Ще проуча отрано дали има някакви мобилни секции! Защо не го направят електронно, игаси! 

И на мен последния път ми беше работен ден, но по повод че бяха отворили секция в мое село, се наконтих сутринта след работа и тамън нямаше почти никой в секцията докато се затътря нея :) 
Надявам се пак да отворят. 

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Blueberry каза:

Не съм сигурна дали това за избирателната активност не важи само за референдуми. Не ми се чете сега, но мисля, че и при 10% избирателна активност, ако един претендент взима 51%, става президент.

Т.е. в такъв случай е по-добре да гласуваш за когото и да е, отколкото да пропуснеш. 

Ако 1000 имат право на глас и те гласуват, т.е. имаме 100% активност, 501 гласа са достатъчни на 1 кандидат да спечели.

А ако 1000 имат право на глас, от тях гласуват 500 (50% активност), 251 гласа стигат. Т.е. ако пропуснеш гласуването, даваш допълнителна тежест на чуждите гласове. 

 

Няма полза да гласуваш - просто за някого - защото борбата е за балотаж. Има смисъл да гласуваш за някой от водещите 3ма. Това ми е тезата. Иначе логиката ти е вярна. Също така ако гласувате за Луна, това само увеличава броя гласове, но реално дава шанс на първите двама и по-точно на първия.

Например: 

РАдев 450 гласа

Борисов 401 гласа

Луна 50 гласа 

Каракачанов 99 гласа

 

1000 общо, 451 за победа

Кой печели от Луна? Ако ги нямаше тия 50 гласа, щеше ли да има балотаж или не? Или ако бяха отишли при ГЕРБ да речем.

950 общо, 426 за победа

Вариации много. А и подобни кандидатури като тази на Луна само замърсяват общата картина.

Другото е напомпване на избирателната активност, което може да е в полза или в ущърб. Например при повече избиратели (активност), Радев привидно намалява прогнозата да спечели от първи тур, но това може и да не е вярно. Зависи какви избиратели ще привлече.

При ниска избирателна активност, при която Радевците са излезли, а агитките на противниковите лагери - не, шансовете му да спечели от първи тур е голяма (51%+). 

 

Най-важното при всички избори е представителността, голямата активност, но и да не е подчинена на "наказателен" вот, щото обикновено рефлектира негативно върху резултата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Само Луна би ме накарала да гласувам. Не ме интересува какъв ще е крайният резултат. Гласувал съм по съвест и с желание! Не ме интересуват ничии схеми. Вотът ми е чист!

То и за Мутри вън нямаше смисъл да се гласува, но се намериха балъци и даже влязоха. Доста по-малко са кандидатите за президент. Даже няма нужда от повече от 2! 

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , asylum каза:

Само Луна би ме накарала да гласувам. Не ме интересува какъв ще е крайният резултат. Гласувал съм по съвест и с желание! Не ме интересуват ничии схеми. Вотът ми е чист!

То и за Мутри вън нямаше смисъл да се гласува, но се намериха балъци и даже влязоха. Доста по-малко са кандидатите за президент. Даже няма нужда от повече от 2! 

Луна ни стига, няма нужда от други кандидати! 

Иначе засега мисля да си направя удоволствие и понеже не съм в бюлетината, няма за кой друг да гласувам. 

  • Wow 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

От една страна съм съгласен че всеки има глава на раменете си, ама ще съм по-съгласен ако реши да я използва и се ваксинира предизборно. Може и директно в ефир. Белким няколко човека се инспирират и вземат пример. 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, Lelqtian каза:

От една страна съм съгласен че всеки има глава на раменете си, ама ще съм по-съгласен ако реши да я използва и се ваксинира предизборно. Може и директно в ефир. Белким няколко човека се инспирират и вземат пример. 

Да, нали е готова на саможертви! 

Ако пък иска да привлече масата идиоти, да им обещае, че ще забрани ваксините. После, който не е гласувал за нея, да се спасява някак. 

  • Like 1
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

https://frognews.bg/novini/luna-idol-sama-sebe-obshti-pozitsii-obshto-vzeto-vsichko.html

А кого виждате като кандидатът на ГЕРБ за президент? Всички се чудят.

 

Виждам само себе си като единственият истински свободен, независим и реален президент на България. 

 

Говорим за кандидатите. Вие все пак ще се изправите срещу някакви хора. До този момент някои имена са ясни. Кого мислите, че ще излъчат от ГЕРБ и ако това е Бойко Борисов - притеснявате ли се от подобен опонент? 

 

Напротив. Още по-добре.

 

Така ли? Защо?

 

Как защо? Аз съм реалният президент на България и не се притеснявам да застана в дебат с когото и да е. Колкото по-силен е дебатът и личността, за мен е по-голямо предизвикателство. 

 

Кого смятате за свой реален опонент в политиката? 

 

Никого. 

Докъде? 

 

Вие ми кажете като млад човек. Какво сте забелязали? 

 

Вие сте човекът, който ще представлява България. 

 

Благодаря, че вече сте ме избрали. Това ме ласкае. Темата с миграцията също изключително много ме вълнува. Обикаляйки по света, видях, че всеки един български гражданин е добре приет навсякъде. Така трябва да постъпим и с мигрантите. Това са хора в беда, изоставили са родината си поради някакви причини. Какво да направим? Да ги убием ли?

 

Да разбирам, че трябва да отворим вратите си за бедстващите хора от Афганистан?

 

Казвам, че всяко едно човешко същество има право на живот. Когато хората са в беда, трябва да сме съпричастни. Не крайни, деспотични. Ако ме питате по същност, с терминологията на политиците, аз имам екип, който конкретно може да Ви отговаря по начина, по който сте свикнали да Ви отговарят политиците. Аз обобщавам. 

 

А кой влиза във Вашия екип?

 

Имам сериозен екип, който ме подготвя години наред. 

 

Кой влиза в този екип? 

 

Това са много хора. Ако бъда избрана за президент, ще ги видите. 

 

Кажете едно име, един експерт, за да можем да си нарисуваме картинката на това как би изглеждала бъдещата президентска институция и администрацията. 

 

Несериозно звучи да рисуваме картинки в телефонен разговор. 

 

Да се върнем към темата за Република Северна Македония. 

 

Отговорих на въпроса.

Заговорихте за проблемите на българските граждани. Наблюдаваме поскъпване на електроенергията - явление, което се случва в цял свят. Какво може да помогне според Вас, за да може България да стане енергийно независима? 

 

Президентската институция не се занимава с това. Има си Народно събрание.

 Защо политиците не вдигнат духа на българите, защо не направят живота ни поносим? Не е трудно. Живяла съм в Америка, Австралия, Европа и знам по какъв начин мотивират нацията си. При нас се смачква духа на човек, за да може физическото му тяло да крета. 

 

Виждаме, че обществото е много поляризирано около темата с пандемията от COVID-19. Споменахте и проблемите в здравеопазването. Как планирате да обедините хората в борбата с пандемията, каква е политиката Ви спрямо ваксинацията? 

 

Всеки има право на личен избор. Никой от нас няма право да мотивира или забранява. Лично аз до този момент не съм се ваксинирала, но това е лично мой избор, мое решение. Всеки сам трябва да си вземе решението. Нямам против. Не агитирам. Просто казвам личното си мнение.

 

Но от позицията Ви на кандидат за президент Вашето лично мнение става всъщност институционално и в него ще се вслушват много хора. Затова Ви питам.

 

Хората преди COVID-19 умират от стрес. Животът им се скъсява от напрежение, недоимък. COVID-19 дойде, за да даде едно ново начало на осъзнаване. Това е проводник за разтърсване на цялото човечество - да се преобразим, да поемем друг път, да излезем от материалното, да не робуваме на постове - това, което наблюдаваме, и да се откажем от всичко материално. То е преходно. Трябва да го използваме, за да сме полезни, да създаваме нещо, не да рушим. Вярно, че има хора, които създават и други рушат, защото Бог е създал по най-правилния начин света и човечеството. Но имайки предвид каква велика нация сме, а сме стигнали до тук… Кой е виновен? Защо обвиняват обикновените хора и какво зависи от тях? Управляващите са виновни и те трябва да понесат своята отговорност, да спрат с личностната конфронтация, която наблюдаваме всеки ден - вижте как се предизвикват бивши президенти и бивши министър-председатели. Това одобрявате ли го? Когато сме под такъв стрес и сме в безизходна ситуация… хората от стрес се разболяват. Вижте как се раждат болни деца, вижте популацията, погледнете на “Терминал 2” - изтичат здрави хора, таланти. Ние нямаме работна ръка. Това е тревожното. 

 

Когато стана президент ще вляза в самата същност на нещата и тогава ще мога да отговарям конкретно на сериозни въпроси. България има нужда от жена президент, от нещо различно. 

 

Съседските взаимоотношения са много важни. Стратегическо е партньорството с южната ни съседка Турция. Какви ще бъдат отношенията Ви с Реджеп Ердоган, ако станете президент?

 

Моите отношения биха били изгодни за България.

 

Какво означава това? 

 

В общия смисъл се изразявам. България е важна за мен и всички трябва да се съобразяват с България.

 

Какво означава това? Няма конкретика в този отговор.

 

Как да няма? 

 

Това е много общо казано.

 

Как да няма конкретика? Това, което казвам, е най-конкретно. Не съм чула от нито един политик, никой не е излязъл от срещи с когото и да било президент или лидер да съобщи пред обществото за какво става въпрос.

 

Това означава ли, че поведението Ви би било по-скоро ултимативно, отколкото диалогично и в опит за постигане на консенсус?

 

Диалогично, дипломатично и божествено, ако щете, защото те са много религиозни там. Но защо България трябва да бъде третирана, използвана, изолирана? Защо? Защото България е 7 милиона, а Турция 60? Познавам до известна степен манталитета им. Защо трябва да ни ограбват? Защо трябва да се подчиняваме на “по-великите сили”? Трябва да си купуваме и плащаме свободата, привилегии? 

Досега президентите ни бяха упреквани, че са зависими от чужди сили, основно от Русия и САЩ. Вие към кого ще клоните повече? 

 

Не съм била там, не съм видяла и не мога да коментирам предположения и обвинения. Това е несериозно. Когато бъда избрана за президент и вляза в същината на нещата, защото вървя по този път, тогава мога да бъда искрена и откровена и да кажа за какво става въпрос. Ще се водя единствено и само от интересите на страната.

 

Избрани цитати!

image.png.22cb482946c547c26c1ce45a3451f431.png

  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

https://www.kliuki.bg/471207/луна-ако-изборите-не-са-нагласени-аз-с/

„Aĸo избopитe ca peaлни, a нe нaглaceни, гoвopитe c нoвия пpeзидeнт нa Бългapия!“ Toвa cпoдeли eĸcĸлyзивнo пpeд вecтниĸ „Бългapия Днec“ пeвицaтa Лyнa. Koятo в пoнeдeлниĸ изнeнaдвaщo cлeд мeceци нa шeги изпълни зaĸaнaтa cи и ce peгиcтpиpa в ЦИK ĸaтo ĸaндидaт зa пpeзидeнт.


Лyнa билa нaй-пoдгoтвeнa зa пpeзидeнт

Изпълнитeлĸaтa нa вceлeнcĸия xит „Бягaйтe ĸpaчeтa“ oбяви, чe пoдaвa дoĸyмeнти oт инициaтивeн ĸoмитeт, ĸaтo cъбpaнитe пoдпиcи ca няĸoлĸo xиляди. Πpeдизбopният й дeвиз щe бъдe „Лyнa – пpeзидeнт!“.

„Kaмпaниятa ми въpви нeнaтpaпчивo, c чyвcтвo зa xyмop, c дoбpoтa, блaгopoдcтвo, ycмивĸa и бeз ĸoнфpoнтaция, cвъpзaнa c мoятa apтиcтичнa ĸapиepa, нo дeнят oпpeдeли тaзи пo-cepиoзнa мoя мoтивaция, в ĸoйтo дa дaм нaй-дoбpoтo oт ceбe cи зa цялoтo oбщecтвo.

Bcичĸo, ĸoeтo ни e липcвaлo пpeз гoдинитe oт пoлитичecĸaтa ĸлaca, иcĸaм дa гo пpeдлoжa нa вceĸи eдин бългapcĸи гpaждaнин. Зa eднa ycмивĸa пoвeчe cи зacлyжaвaт ycилиятa, ĸoитo пoлaгaмe c мoя eĸип“, paзĸpи ĸaндидaт-пpeзидeнтът.

Зaпитaнa дaли нeйния вицeпpeзидeнт щe бъдe мyзиĸaнтът Ивo Димчeв, чиeтo имe ce cпpягa oт мeceци, Лyнa ĸaтeгopичнo oтpeчe.

„Mнoгo имeнa ce cпpягaxa, бeз дa знaм. Hямa дa e тoй, нямa дa e ĸoлeгa oт мyзиĸaлния бpaнш, нo щe ocтaнeтe пpиятнo изнeнaдaни, ĸaĸтo oт пoлa мy, тaĸa и oт cтaтyтa мy. Toй щe бъдe нeщo paзличнo, ĸoнтpaпyнĸт нa вcичĸo, ĸoeтo e пpeдлaгaнo дoceгa.

Изпълнитeлĸaтa paзĸpи, чe oтивa нa ĸpaĸa и oбиĸaля oт вpaтa нa вpaтa пpи вcичĸи xopa, ĸoитo ca й глacyвaли дoвepиe и yчacтвaт в пoдпиcĸaтa, издигaщa я зa пpeзидeнт.

„Toвa e ĸaĸтo физичecĸи тpyдeн мoмeнт, тaĸa и изĸлючитeлнo пpиятeн, зaщoтo xoдя пpи вceĸи eдин глacoпoдaвaтeл нa ĸpaĸa c мoя eĸип и вицeпpeзидeнт. Toгaвa ce пoлyчaвa иcтинcĸaтa ĸoмyниĸaция.

Иcĸaм дa ви ĸaжa, чe изĸлючитeлнo мнoгo xopa иcĸaxa дa ce пoдпишaт зa мoятa ĸaндидaтypa. Xoдя oт вpaтa нa вpaтa, c мaлĸa изнeнaдa в pъĸa зa xopaтa. Taĸa или инaчe зapaди твopчecтвoтo ми cъм в дoмa нa вceĸи eдин гpaждaнин.

Зaпитaнa ĸoлĸo peaлни ca шaнcoвeтe й cpeщy нacтoящия пpeзидeнт Paдeв, Лyнa paзĸpи: „Bъpвя пo мoя път, знaя ĸaĸвo иcĸaт xopaтa. Шaнcoвeтe ми ca oгpoмни, aĸo избopитe нe бъдaт пoдмeнeни.

Aз caмaтa ĸaтo гpaждaнин нa тaзи cтpaнa иcĸaм дa видя дaли ca нaглaceни избopитe, ĸaндидaтypaтa ми cъщo e aлтepнaтивa зa пo-гoлям избop зa бългapcĸитe гpaждaни, ĸoитo нa 14 нoeмвpи дa излязaт и дa глacyвaт“.

Лyнa e ĸaтeгopичнa, чe тя щe e пo-paзличният и пo-иcтинcĸият пpeзидeнт. Изпълнитeлĸaтa нa „Чиĸи, чиĸи“ ĸoмeнтиpa, чe peшeниeтo й зa ĸaндидaтиpaнe зa пpeзидeнт гo взимa cлeд гoдини нaтpyпвaнe и жeлaниe oт cтpaнa нa пoчитaтeлитe й.

„Hимa нe e нopмaлнo дa гo нaпpaвя? Paнo или ĸъcнo щeшe дa ce cтигнe дoтyĸ, чyвcтвaм ce гoтoвa, зaщoтo виждaтe ĸaĸвa e пoлитичecĸaтa cитyaция y нac. Bceĸи бългapcĸи гpaждaнин имa пpaвoтo дa ce ĸaндидaтиpa, ĸaĸтo зa пpeзидeнт, тaĸa и зa дeпyтaт, зaщoтo тoвa e пpoфecия.

Биx ĸaзaлa, чe пpeзидeнтcĸaтa инcтитyция изиcĸвa изĸлючитeлнa ĸoнцeнтpaция и диcциплинa и пpиopитeт зa вcичĸo бългapcĸo“, cпoдeля pycaтa фypия. Tя e ĸaтeгopичнa, чe нямa зaд гъpбa cи cпoнcopи и лoбитa, a eдинcтвeнo бългapcĸият нapoд e нeйнoтo лoби.

Лyнa e ĸaтeгopичнa, чe щe пpoдължи дa движи мyзиĸaлнaтa cи ĸapиepa дopи и дa ce нacтaни тpaйнo нa „Дoндyĸoв“ 2. „Mиcля, чe нacтoящият пpeзидeнт, зa мeн вeчe бивш, тpябвa дa oтcтъпи мяcтoтo cи нa мeн“, oтceчe пeвицaтa.

 

  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не мога да повярвам Слави как си пропиляха шанса. Но на хората им писна само писаници по Фейса, скандали от трибуната на Парламента и бягането от отговорност. От първи на последните избори, сега май ще се борят за третото място. 

Радвам се, че от това проучване ПП са се класирали втори. Добре че се решиха на тази стъпка Петков и Василев, та ме улесниха за предстоящите избори, че на предните два вота с голям зор избрах кого все пак да подкрепя. Макар тук да не са ме спечелили на 100 % главно заради темата "Македония", за която не съм ги чувал изобщо каква им е позицията, но мисля че ще е по-либерална, ала ДБ, нещо, което изобщо не ми се нрави. Дано все пак се лъжа в тази си преценка, относно споменатата тема. 

А изумлението ми 🤷‍♂️, относно твърдата подкрепа на ГЕРБ си е все такова. Какво трябва да се разкрие за тия измекяри, та българинът да се трогне и да ги отхвърли? Ебати! 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...