Jump to content



Политика (2021)


Препоръчани коментари

Оттук нататък (поне имайки поглед върху Славчовото поведение) ни очаква най-агресивната предизборна кампания, която държавата ни е виждала. Слави буквално ще се опита да обладае народа с образа си и ще вкара много яка пара за реклама и предизборни събития.

Той просто си е такъв - нещата вече са лични при него. Висенето пред парламента преди време, когато се надяваше да събере множество за протести след референдума, само по себе си беше голям удар по егото му, че не се случи. Този път няма да си остави магарето в калта и залогът ще е "всичко или нищо".

Преди време Миролюба Бенатова прави един репортаж в БТВ репортерите, в който известни българи, говореха за "тежката корона на славата и успеха". На въпрос на Миролюба "ти как успя" (много груб цитат, но беше в тоя дух), отговорът на Слави беше (тук вече цитирам съвсем точно) - "Не исках да съм лузър". 

Слави не умее да губи и по-скоро ще завлече цяла държава след себе си отколкото да признае поражение.

...освен това, без да имам каквато и да е вътрешна информация, съм АБСОЛЮТНО убеден, че това няма да е последната номинация на Петър Илиев за каквото и да е. Напук ще го тика ....то оттук нататък всичко ще му е напук...

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , omline каза:

 

Слави не умее да губи и по-скоро ще завлече цяла държава след себе си отколкото да признае поражение.

...освен това, без да имам каквато и да е вътрешна информация, съм АБСОЛЮТНО убеден, че това няма да е последната номинация на Петър Илиев за каквото и да е. Напук ще го тика ....то оттук нататък всичко ще му е напук...

Това с Илиев ми е по-скоро обещание. Той да им свърши работата с Референдума безплатно, а после да го направят министър.  Като цяло 7/8 има такава политика. Канят се едни известни личности по телевизията, те отиват безплатно - после Слави я ги урежда на турне, я нещо друго. Или навремето като са гостували при него са били я гратис, я с намаление в цената.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, meleto каза:

Това с Илиев ми е по-скоро обещание. Той да им свърши работата с Референдума безплатно, а после да го направят министър.  Като цяло 7/8 има такава политика. Канят се едни известни личности по телевизията, те отиват безплатно - после Слави я ги урежда на турне, я нещо друго. Или навремето като са гостували при него са били я гратис, я с намаление в цената.

Мисля, че имаш леко народняшко разбиране за тия процеси....не твърдя, че аз ги разбирам на 100%, но смятам имам достатъчно наблюдения върху личността на Слави, за да ти кажа, че не си в правилната посока.  Той е човек на емоцията и за съжаление ние падаме роби на неговата емоционална нестабилност.

 

П.П. Гостуване с хонорар в телевизията аз не съм чувал - поне за БГ личности....говорим за участия в talk шоутата.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

По - важното е, че Глория и Ивана отново доказаха, че имат място в България. В народното събрание се цитираха фрази от Шампанско и сълзи и Не сме безгрешни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Много от играчите в мръсната българска политика се бяха надъхали за зловещо плюене и омраза по „Има такъв народ“, ако нашето правителство беше вкарано за гласуване в парламента и беше подкрепено от ГЕРБ и ДПС. А тези две водещи партии на статуквото наистина можеха да го подкрепят само с една цел – да нанесат тежък имиджов удар върху „Има такъв народ“. Защото „Има такъв народ“ е истинският опонент на ГЕРБ и ДПС.
Ако партия „Има такъв народ“ не се беше появила на политическата сцена, сега властта отново щеше да е в ръцете на Бойко Борисов, на ГЕРБ и на патриотите, както и на задкулисния им партньор ДПС.
С оттеглянето на правителството на господин Пламен Николов отнехме удоволствието на тези играчи от сипенето на жлъч и омраза по адрес на „Има такъв народ“, а и по адрес на нашите избиратели. Сега съвсем логично тези политически играчи са недоволни, че няма да има гласуване на кабинета.
Но гласуване практически имаше. То се проведе вчера.
„Демократична България“ и „Изправи се БГ!Ние идваме“ единодушно заявиха, че ще гласуват против кабинета на „Има такъв народ“. Заявиха го с един остър и поучителен тон, като направиха и поредните внушения. БСП също решиха, че няма подкрепят правителството на „Има такъв народ“.
И днес цял ден чувам – ама защо няма да има правителство на „Има такъв народ“? Защо няма да се гласува? Защо няма да има дебати?
Това е някаква шизофрения. Имам чувството, че живеем в лудница.
Ами, няма да се гласува, защото не получихме желаната подкрепа. Толкова е просто. Ние, правителство, подкрепено от ГЕРБ и ДПС, няма да правим. Не го ли разбрахте най-после?
Всъщност, от вчера до днес се срутиха всички кули от слухове и внушения, че кабинетът на „Има такъв народ“ е кабинет на Сараите, на Пеевски, на Бойко Борисов, на задкулисието. Няма как кабинетът на „Има такъв народ“ да бъде на Сараите или на когото и да е било, при положение че кабинетът на „Има такъв народ“ го няма. Няма го, бе. От вчера го няма.
Ако бяхме толкова зависими и подвластни, това правителство щеше да го има. Но го няма, защото властта за нас не е на всяка цена. Ние сме свободни и можем да влезем във властта и да управляваме, само ако бъдем такива – свободни. И ако суверенът реши.
 
 
 
 
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз обаче не разбрах каква е драмата с Петър Илиев? За кандидат премиера ясно, няма phd. Не знам в кое уни е, но ректора трябва да му земе сички титлички. 
 

А разговорите днес бяха на ниво рамания. Се1 гледах Кондончо и мелето. Ти ми обеща тва, не имах предвид друго, не тва каза. Покажи чатовете…

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, WindWalkerMonk каза:

Аз обаче не разбрах каква е драмата с Петър Илиев? За кандидат премиера ясно, няма phd. Не знам в кое уни е, но ректора трябва да му земе сички титлички. 
 

А разговорите днес бяха на ниво рамания. Се1 гледах Кондончо и мелето. Ти ми обеща тва, не имах предвид друго, не тва каза. Покажи чатовете…

Моля, разкажи ми за цитирането на Гюра и Ванча :D

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , omline каза:

Мисля, че имаш леко народняшко разбиране за тия процеси....не твърдя, че аз ги разбирам на 100%, но смятам имам достатъчно наблюдения върху личността на Слави, за да ти кажа, че не си в правилната посока.  Той е човек на емоцията и за съжаление ние падаме роби на неговата емоционална нестабилност.

 

П.П. Гостуване с хонорар в телевизията аз не съм чувал - поне за БГ личности....говорим за участия в talk шоутата.

Хич не е народняшко. От една страна си личи, че са малко тъпи, с извинение. Самият факт, че не схванаха колко са зле. Че репликират ГЕРБ. Че са комплексари. Но преди всичко знаят, че са зависими от договорки, които някак трябва да изпълнят.

 

Имат едни договорености, които трябва да ги материализират. Затова набутаха в листите си сина на най-големия рекламодател на телевизията им. Не е случайно това завръщане на НДСВ лица. Все пак да си спомним в коя година Слави се уреди с националния ефир на БТВ и при кое управление се случи това. 

Да навържем и профила на повечето им кадри - завършили все американски университети (или поне така твърдят). Много чудно как санкциите по Магнитски се случиха точно в предизборната кампания... Толкова е ясно, че има обвързаности. ДБ и ИТН са проводниците на американско влияние в днешни дни. 

Всяка власт бива финансирана оттук и оттам. 

А за да може да оползотвори парите, трябва да намери съмишленици. А за да стане това - обещава постове и други бонуси.

И естествено, телевизията си прави адска реклама, като съобщават първо по нея решенията на Слави. Така останалите цитират. Хитри са. 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, asylum каза:

Моля, разкажи ми за цитирането на Гюра и Ванча :D

Ми едните цитирали шампанско и сълзи, пък другите казали не сме безгрешни.

https://tvn.bg/debatite-v-parlamenta-s-tsitati-ot-pesni/

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , WindWalkerMonk каза:

Ми едните цитирали шампанско и сълзи, пък другите казали не сме безгрешни.

https://tvn.bg/debatite-v-parlamenta-s-tsitati-ot-pesni/

Простаци. Уникална липса на вкус. Трябвало е да цитират нещо по актуално, примерно Ани Принцес или Ванчето ;) 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Lelqtian каза:

Простаци. Уникална липса на вкус. Трябвало е да цитират нещо по актуално, примерно Ани Принцес или Ванчето ;) 

То не знам кой трябва да цитира Ванчето, ние защото тия олигофрени са там, или те щото са пълен абсурд. Верно си е за иконите ситуацията.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, WindWalkerMonk каза:

То не знам кой трябва да цитира Ванчето, ние защото тия олигофрени са там, или те щото са пълен абсурд. Верно си е за иконите ситуацията.

Всеки там гледа да докопа близалка и да смуче ли, смуче! Паплач! 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, asylum каза:

Всеки там гледа да докопа близалка и да смуче ли, смуче! Паплач! 

Истината е, че сме си такъв народ. Който и да вземеш от улицата ще го прави. Пари не им стигнаха...

Link to comment
Сподели в други сайтове

Цитат

Всички партии който са обвързани с политиката от миналото се обърнаха против ИТН и взеха субсидията по 8лв, и си траят, чакат следващите избори за да гушнат отново! Само ИТН върнаха излишъка и взеха по 1лв на глас! Дори и този дял дариха за пострадалите от гасене на пожарите. Защо никой не последва техния пример нали уж се борят за справедливост или само се преструват? Не подкрепиха ИТН въпреки, че заявиха, че имат сходни интереси! Това е много пагубно за тях и жалко, че хората им гласуваха доверие! Както вчера казах много хора искат кокала а малко мислят за България. 🙂 Народа не сме глупави и виждаме какво се случва и кой колко пъти сменя боята и иска постове, и мераците за власт не спират. Чак аз повярвах по едно време на Мая и Христо... Добре играят играта

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

https://www.dnevnik.bg/analizi/2021/08/11/4241362_kude_se_kaneshe_da_ni_otvede_ima_takuv_narod/

Заключението на този анализ е че ИТН ни готвят за "Орбанизация". Майко мила.. Дано следващото им правителство отново се провали. Предпочитам вечни избори пред връщане в средновековието. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, FikLena каза:

 

Аре бе, сериозно ли се връзваш на такива евтинии? Само преди месеци Славчо критикуваше Бойко за съвсем същото - че дарява субсидия с цел популизъм. И в крайна сметка тия пари от субсидиите са толкова нищожни и толкова не могат да стигнат за никакви бюджетни кръпки, че чак ме е яд, че някой си мисли, че това е решението на проблема. 

Вчера и днес гледах заседанията и просто съм в ступор от дискусията между Тошко и Христо Иванов и как първия се запъна като магаре на мост за това, че ДБ кадрували. Ами разбира се, че ще си пазят репутацията и няма да застанат зад Пламен кой-беше-от-всичките и господин "Израсъл съм на пъпа на София". Аз като техен избирател щях да съм крайно разочарована от подобен ход. Нека не забравяме как НДСВ слязоха от политическия небосклон за няма и 10 години след поредици подкрепяния на и от ДПС. Народната памет може да е кратка, но историята се повтаря.

С няколко думи, ИТН направиха немислимото - Маяма и Хаджигенов са ми безкрайно симпатични, а ако ДБ се издънят, ще гласувам за БСП, колкото и да не съм ляво мислеща! Корнелия е любов <3 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, Fast каза:

https://www.dnevnik.bg/analizi/2021/08/11/4241362_kude_se_kaneshe_da_ni_otvede_ima_takuv_narod/

Заключението на този анализ е че ИТН ни готвят за "Орбанизация". Майко мила.. Дано следващото им правителство отново се провали. Предпочитам вечни избори пред връщане в средновековието. 

Боже какжи фантазии. Да допълня само, че гледах и въпросния Петър Илиев. Това е агресията на ББ, минала през назидателно арогантния тон на Слави и допълнена с мнително презрение от въпросния, който се изживява като наследник на Цар Симеон (не 2). Потрес са тези хора, не знам какви университети за завършили, но както казах и преди - така както говорят тук ще говорят и с Макрон, ЕС, ЕП, и т.н. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, omline каза:

Ше хвърчат глави....лично аз ще точа ножовете... @pacho , коментар?

https://24chasa.bg/novini/article/10077626

Screenshot_20210812-211324-931.png

Преди 5 дни минавах и имаше работници на няколко места от Боаза - новата част и на няколко места посока София, явно ремонтни дейности по настилките.  Иначе то си пише колко авансово са платени, т.е. имат изплатени пари да си работят.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Blueberry каза:

С няколко думи, ИТН направиха немислимото - Маяма и Хаджигенов са ми безкрайно симпатични, а ако ДБ се издънят, ще гласувам за БСП, колкото и да не съм ляво мислеща! Корнелия е любов ❤️

БСП-то на Корни не е много ляво. Национализъм, анти-ИК реторика и тн. Масово нехаресвана е от истинските социалисти в партията.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , Fast каза:

БСП-то на Корни не е много ляво. Национализъм, анти-ИК реторика и тн. Масово нехаресвана е от истинските социалисти в партията.

Ще се запозная повече с идеите на Корнелия.

Иначе аз съм възпитана в анти-комунистко семейство и за мен "нормалното" е да мразя БСП. Буквално смених шофьорския си инструктор, когато ми каза, че е личен приятел с водещи фигури от партията. На ментално ниво ми е много трудно да повярвам на въпросната партия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Blueberry каза:

Ще се запозная повече с идеите на Корнелия.

Иначе аз съм възпитана в анти-комунистко семейство и за мен "нормалното" е да мразя БСП. Буквално смених шофьорския си инструктор, когато ми каза, че е личен приятел с водещи фигури от партията. На ментално ниво ми е много трудно да повярвам на въпросната партия.

И аз съм така. Особено като ги чуя да си говорят на "другари и другарки". Сега чета и Задочните репортажи на Георги Марков и просто не мога да се пречупя да гласувам за тях, въпреки че покрай последните събития и на мен почна да ми изглежда като нелош вариант. Проф. Иво Христов от там винаги ми е бил доста интересен - той за масовата публика е известен с онова изказване, че "85% от българите са дебили", но той има доста дълбоки исторически, антропологически познания и има интересни (макар и силно песимистични) тези за бъдещето.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Моите пък никога не са ми налагали политическите си възгледи, нито съм се консултирал с тях когато съм оформял своите. Хората трябва сами да се опознават, и да проучват кое е най-добре за тях. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...