Jump to content



Върна ли се поп-фолка изцяло в кръчмите?


Препоръчани коментари

преди 8 минути, adorable каза:

За мен е безумно хем тая фирма да не я продават, хем да не я променят. Е така си стои като някакъв мавзолей, който някой ден ще бъде срутен. Всеки нормален бизнесмен, и милионер да е, ще види къде му куца и ще се обърне към хора да му помогнат, за да се впише адекватно в действителността. Уви.

Той е немалко пъти е казвал, че хората слушат този жанр с очите си, и си мисли че като обновява резолюцията на каналите си, ще паднат нови зрители от небесата. С толкова циничен подход, естествено че фирмата ще боксува на място. Те с триста зора се адаптираха към стрийминга. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , DenFevgo каза:

Проблемът за мен е, че легенда като Глория излиза с някакви сингбеци и плейбеци на стадион, а знае след нея какво следва... Ами, мамка му, направи така, че хората накрая да си кажат, че си била по-добра от Лепа Брена! Знам, че музикантите са скъпо удоволствие, ама да отиде на 2-3 участия в дискотеки, да събере някой лев и да инвестира в оркестър. Ако ще и Дани Милев да е.

За нея сръбските певци са на светлинни години... звезди, легенди и не можем да се мерим с тях, но тя само се е учила от тях, обаче не е научила най-важното - пеенето на живо да бъде закон! Спуква се от плейбек. А  пък редовните 10 песни, които са на живо едвам ги изслушвам. Мързеливо пеене, върти се по сцената като неадекватна пуснала микрофона и цял куплет тече уж нещо не й е у ред в звука или подобни трикчета. Друг трик и с тия умрели миксове с по 3 песни вътре, всяка по минута и 5 секунди, щото да не се мъчи много... И за "одмора" на следващия ден от рано рано се е плеснала на плажа в някое гръцко село.

Всичко е на самотек.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Лятото е нормално да се върне по кръчмите, на хората не им се бута по затворени чалготеки. А и няма лошо да е там.

Но губят позиции, изобщо чалгата вече не е най-слушаната музика в БГ, за което допринесоха фирмите. Вече няма медии, няма предавания, няма турнета, няма спонсори - губи се интерес. Каквото беше - беше, изживя си апогея този жанр и вече е на самотек.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 часа , Blueberry каза:

Мисля, че участията в кръчмите са и по-рано като час, което предполага и по-трезва публика + евентуално непълнолетни. Мисля, че не съм била на такова участие.

Аз мисля, че към момента няма нужда от концертна дейност, търсене също няма. Защо ти е да платиш 30-40 лева да слушаш Преслава в НДК, вместо да платиш 10 да я слушаш в Мегами. Нека трупат опит, подгрявайки сръбски певици, ако се променят нещата, може да почнат и концерти да правят. 

Ако ша е точно Преслава, защо да давам 10лв да и слушам плейбека в която и да е хралупа?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Не се е върнал изцяло в кръчмите, защото доста хора не ходят по такива места, нито по дискотеки, а си слушат предимно вкъщи. Но в общи линии се реализира онова, което очаквах още по време на възхода на попа- чалгата да се насочи към рестарт, наподобяващ предишната ера, започнала ударно през 90-те и развила се до неочаквани висоти след 2000. Единствения проблем е, че самите изпълнители вече не изглеждат амбицирани да се развиват като нещо повече от евтини звезди по кръчмотеките, затова е напълно възможно да си останем в една по-слаба версия на 90-те. По-слаба, защото тогава чалгата все пак беше шокираща музика и това надали ще се повтори, съответно няма да се повтори и същия масов интерес.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...
От 1.08.2021 г. от 0:02, Fast каза:

Той е немалко пъти е казвал, че хората слушат този жанр с очите си, и си мисли че като обновява резолюцията на каналите си, ще паднат нови зрители от небесата. С толкова циничен подход, естествено че фирмата ще боксува на място. Те с триста зора се адаптираха към стрийминга. 

Те така се адаптираха, че е пълна каша, изпълнители, имена на песни и обложки на шльокавица и на кирилица, пълен резил им е онлайн каталогът…

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...