Jump to content



Върна ли се поп-фолка изцяло в кръчмите?


Препоръчани коментари

Това лято ми прави впечатление, че масово ТОП имената са на участия предимно в кръчми по морето, така както беше зората  на поп-фолка. Хората си хапват и пийват, а звездите обикалят масите.  Няма вече турнета, няма концерти, няма тв изяви, всички приемат каквото имат. Разбира се 90% от участията са на пълен плейбек (Преслава, Галин, Емануела и т.н) или с много ниско качество на живо пеене пеене (Камелия). 

Какво е вашето мнение, какви са причините за все по-ниското качество на участия и ограничаването му само до кръчмите и чалга-дискотеките?

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ми толкова си могат. Отделно ако пееш на живо, ти пушат в лицето и гласа ти става дрезгав и се дереш като за световно: Галена, Камелия, Анелиа и сие са добър пример.

От друга страна има масово наркоманизиране и пиене в чалгата: Галена, Преслава, Коцака, Ариа и сие пият, пушат и т.н.

А плейбека, ми за да не дишат толкова дим на си бичат на сцената и така поне до голяма степен си имат глас веднъж в годината да изпеят нещо.

Отделно са супер достъпни, те вече не са звезди, а антураж към мястото. Виждаш ги два пъти в седмицата, знаеш им еднаквите програми. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Позакъснял си с тази тема с около 10 години. Тоталният разпад започна още през 2010-та с "Милионерче" и оттогава е само надолу всичко.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Честно казано - не е толкова плачевно състоянието като хитове, макар че всичко звучи еднакво. Вирусът промени всичко. Удари чалготеките. По-скоро това е следствие. Иначе от 2011 няма турнета и нормално вече да не се гледа на чалгата като нещо съществено. Не канят новите звезди в националните медии. Старите си промотират концерти. Колко ги пълнят? Не знам.

Да се радват, че поне ги канят, можеше да е по-зле. 

Скоро този балон ще пукне. Не може от 50 издадени песни да има точно 0, които да впечатляват с различен саунд. Чалгата навремето доминираше с разнообразие. Много от песните отиваха за смет, но генерално жанрът бе в подем, заради многообразието. Забележете, че тенденцията към 2010-2011 стана низходяща, защото кавъри не се правиха, но все още имаше 5-6 активни композитори. Сега са 3ма. Колко от песните са на Деян, Ганев и Пашев? 

При Алфите има някакво разнообразие, но те пускат 10 песни на година.

Останалите са се закачили като удавници за модерното или което знаят, че работи.  Но ще писне. Ето вижте последната на Теофиков. Претоплена манджа х500... не знам мина ли милион гледания.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Бих го нарекла един от страничните ефекти на пандемията и определено не мисля, че е лошо, че се случва. 

Последните 8-10 години чалгата се беше концентрирала изцяло върху дискотеките, което доведе до страшно еднообразие в музиката и гонене само на такъв тип хитове. Музиката за маса е малко по-различна, ако имат повече участия на подобни мероприятия, ще почнат да правят и по-разнообразни песни.

За мен жанрът окончателно ще излезе от дупката, когато почнат отново масово да издават албуми, с подемът на стрийминг платформите мисля, че е напълно възможно да се случи.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Blueberry каза:

Бих го нарекла един от страничните ефекти на пандемията и определено не мисля, че е лошо, че се случва. 

Последните 8-10 години чалгата се беше концентрирала изцяло върху дискотеките, което доведе до страшно еднообразие в музиката и гонене на такъв тип хитове. Музиката за маса е малко по-различна, ако имат повече участия на такива мероприятия, ще почнат да правят и по-разнообразни песни.

За мен жанрът окончателно ще излезе от дупката, когато почнат отново масово да издават албуми, с подемът на стрийминг платформите мисля, че е напълно възможно да се случи това.

 

Участията в кръчми винаги са били по-готини, понеже може да се пее всичко - там по принцип силни последните години са Малина, Рени, Нелина, Екстра Нина, Есил Дюран, Райна, Тони Дачева. Ще е добре и новата генерация да се завърти там.

Съгласен съм за албумите - Галена, Анелия, Емануела, Фики, Илиян, Ариа, Десита, Теофиков, Емрах, Роксана, Джордан, Ваня, Татяна и други имат достатъчно материал, с който да залеят платформите, ако го обединят в албуми. 

За концерти вече би било твърде амбициозно, понеже всички ги мързи. Трябва им една Сашка за концерти, да ги групира, да намира спонсори и да пълнят малки зали и стадиони по прованса! 

 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Както Есил каза при Мон Дьо: "Дискотеките са по-съвременният и изискан вариант на кръчмите, а поп-фолкът се върна там"... Мисля, че това беше най-естественото нещо, което можеше да се случи след 2010, когато всички дружно запяха буквално една песен.  Сами са си виновни. Гледали са сигурното.

Това изобщо няма нищо общо с пандемията, която не спира никого да си прави концерти или някаква друга алтернативна форма на изява. Те не са достатъчно креативни и смели, че да рискуват и да измислят такава. На тях просто пъпът им е хвърлен в баровете и там ще си приключат с кариерата... докато имат сили да го правят, защото след 50 човек става доста уязвим. Нощният живот ги смачква и най-пряко това се отразява на най-важния им орган - гласа. Но от друга страна, за тях това е сладка работа, защото за 1 час плейбек взимат достатъчно. А това, че минават за фон, очевидно не ги бърка.

И като цяло няма лошо в самите дискотеки като такива, а в начина, по който се случват нещата там като подход.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, adorable каза:

Както Есил каза при Мон Дьо: "Дискотеките са по-съвременният и изискан вариант на кръчмите, а поп-фолкът се върна там"...

Аз не съм съгласен с нея, защото не виждам нищо изискано в дискотеките, докато виж, "изискани" механи има. Повечето дискотеки са отвратителни бърлоги, с може би не повече от 5-6 изключения в страната. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, asylum каза:

Аз не съм съгласен с нея, защото не виждам нищо изискано в дискотеките, докато виж, "изискани" механи има. Повечето дискотеки са отвратителни бърлоги, с може би не повече от 5-6 изключения в страната. 

Имаш право. Има доста квалитетни ресторанти. А и в механата си по на фокус, там трябва да се пее и прави купон, искаш-не искаш. В дискотеките хората ги понася самият бийт и бас, светлините и просто ефектът се размива. Това не е като нощните барове в интерхотелите едно време, когато е имало руски и украински балети, шоупрограми, не знам си там какви аниматори, фокуси и прочее. Не че и тогава не са били на консумация, особено рускините.

Но да, прав си, бордеи са си повечето, перачници на пари и пласиране на разни работи. На този етап вече.

Link to comment
Сподели в други сайтове

 

преди 16 минути, adorable каза:

Имаш право. Има доста квалитетни ресторанти. А и в механата си по на фокус, там трябва да се пее и прави купон, искаш-не искаш. В дискотеките хората ги понася самият бийт и бас, светлините и просто ефектът се размива. Това не е като нощните барове в интерхотелите едно време, когато е имало руски и украински балети, шоупрограми, не знам си там какви аниматори, фокуси и прочее. Не че и тогава не са били на консумация, особено рускините.

Но да, прав си, бордеи са си повечето, перачници на пари и пласиране на разни работи. На този етап вече.

 

Мисля, че участията в кръчмите са и по-рано като час, което предполага и по-трезва публика + евентуално непълнолетни. Мисля, че не съм била на такова участие.

Аз мисля, че към момента няма нужда от концертна дейност, търсене също няма. Защо ти е да платиш 30-40 лева да слушаш Преслава в НДК, вместо да платиш 10 да я слушаш в Мегами. Нека трупат опит, подгрявайки сръбски певици, ако се променят нещата, може да почнат и концерти да правят. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, adorable каза:

Както Есил каза при Мон Дьо: "Дискотеките са по-съвременният и изискан вариант на кръчмите, а поп-фолкът се върна там"... Мисля, че това беше най-естественото нещо, което можеше да се случи след 2010, когато всички дружно запяха буквално една песен.  Сами са си виновни. Гледали са сигурното.

Мисля че основна вина има Пайнера, защото когато качествените спонсори се отдръпнаха, той ги остави да се справят напълно сами, а повечето нямат елементарна концепция за маркетинг, брандиране и изграждане на стабилна фен маса.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Blueberry каза:

 

 

Мисля, че участията в кръчмите са и по-рано като час, което предполага и по-трезва публика + евентуално непълнолетни. Мисля, че не съм била на такова участие.

Аз мисля, че към момента няма нужда от концертна дейност, търсене също няма. Защо ти е да платиш 30-40 лева да слушаш Преслава в НДК, вместо да платиш 10 да я слушаш в Мегами. Нека трупат опит, подгрявайки сръбски певици, ако се променят нещата, може да почнат и концерти да правят. 

Пробвай такова участие, може и да ти хареса, особено ако човек няма очаквания и го направи спонтанно. :)

Ами не знам дали има нужда, но си има концерти. Няма да изброявам всичките имена, които ги правят, ясно е кои са. Просто е съвсем друга емоцията, а тя липсва на хората. Плащат, човек, хората дават пари за концерти, за опери, театри, поне в София и Пловдив. Но зависи за кого.

Против съм подгряването на сръбските певици. Харесвам само една от тях, но не смятам, че и тя трябва да бъде подгрявана. За големи звезди са се взели, няма нужда сами да се поставяме в по-неизгодната позиция. Сърбите в коментари под дуета на Галена и Миле пишат страхотни неща за нея, харесват Преслава и Роксана, харесваха "Кръговрат" на Глория и взеха сумати нейни песни, харесваха Рени, но... докато ги подгряваме, няма да ни вземат насериозно самите им изпълнители.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Fast каза:

Мисля че основна вина има Пайнера, защото когато качествените спонсори се отдръпнаха, той ги остави да се справят напълно сами, а повечето нямат елементарна концепция за маркетинг, брандиране и изграждане на стабилна фен маса.

Да, изключително си прав. :) Но всички си даваме сметка защо качествените спонсори се отдръпнаха.

А че пиар и маркетинг отделът на Пайнер са за тотална подмяна, си е факт. Цялата фирма трябва да мине рефреш. Ако асоциираме целия жанр с Пайнер, щото например една Камелия се еманципира и се справя доста добре... ще видим, де, сега без Гласа на БГ как ще е, но да кажем, че е добър пример в това отношение.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Fast каза:

Мисля че основна вина има Пайнера, защото когато качествените спонсори се отдръпнаха, той ги остави да се справят напълно сами, а повечето нямат елементарна концепция за маркетинг, брандиране и изграждане на стабилна фен маса.

Трябвало е да си създадат екипи, но типично по балкански, се опитваха да се справят с всичко сами. Никой не е еднакво добър в пеене, менажиране, стайлинг, пиар и т.н. Може да имаш "страничен" талант, но не мисля, че има някой, който може да се справи еднакво добре с всичко.

Току що, adorable каза:

Пробвай такова участие, може и да ти хареса, особено ако човек няма очаквания и го направи спонтанно. :)

Ами не знам дали има нужда, но си има концерти. Няма да изброявам всичките имена, които ги правят, ясно е кои са. Просто е съвсем друга емоцията, а тя липсва на хората. Плащат, човек, хората дават пари за концерти, за опери, театри, поне в София и Пловдив. Но зависи за кого.

Против съм подгряването на сръбските певици. Харесвам само една от тях, но не смятам, че и тя трябва да бъде подгрявана. За големи звезди са се взели, няма нужда сами да се поставя в по-неизгодната позиция. Сърбите в коментари под дуета на Галена и Миле пишат страхотни неща за нея, харесват Преслава и Роксана, харесваха "Кръговрат" на Глория, харесваха Рени, но... докато ги подгряваме, няма да ни вземат насериозно самите им изпълнители.

Различни гледни точки са, аз не мисля, че олекваме по този начин. Да, Цеца няма да подгрява Преслава, ако иде да пее в Белград, но не пречи Tiana eM или както беше да я подгрява. На Запад също така доста често установени имена подряват големи чуждестранни звезди.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Blueberry каза:

 

 

Мисля, че участията в кръчмите са и по-рано като час, което предполага и по-трезва публика + евентуално непълнолетни. Мисля, че не съм била на такова участие.

 

Не мога да повярвам! Явно си по-малка. 

Аз в кръчма съм попадал случайно на Фики, Джена, Яница, Илиян, Борис Дали, Милко Калайджиев, Таня Боева, Луна, Исмералда, Софи Маринова, Алисия, Бони, Пепа, Ангел, Ивена, Джина Стоева, Весела, Андреа, Ерик, Амет, Полина, Биляна, Галена, по-горе изброените и сигурно и други. Еми Стамболова е доста активна по кръчмите, както и Сашо Роман, но преди и "младите" ги обикаляха с актуалните си хитове. Анелия и Емилия също, но не съм имал щастието да ги слушам. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Blueberry каза:

Трябвало е да си създадат екипи, но типично по балкански, се опитваха да се справят с всичко сами. Никой не е еднакво добър в пеене, менажиране, стайлинг, пиар и т.н. Може да имаш "страничен" талант, но не мисля, че има някой, който може да се справи еднакво добре с всичко.

Различни гледни точки са, аз не мисля, че олекваме по този начин. Да, Цеца няма да подгрява Преслава, ако иде да пее в Белград, но не пречи Tiana eM или както беше да я подгрява. На Запад също така доста често установени имена подряват големи чуждестранни звезди.

 

Аз им се дразня единствено за това, че... например Брена се направи на ударена дори за Лили Иванова... Да, може да не я знае, ама... имам чувството, че нарочно се правят на интересни. Те са си такава нация, малко като французите. Разбирам, че при тях традициите в музиката тръгват доста отдавна и ние много сме ги копирали, бивша Югославия си е била... уау... но мисля, че тия географско-демографски комплекси трябва да се загърбят. Защото, като стане дума за велики концерти, Лепа и Драгана винаги споменават своите на стадион Васил Левски.

Няма да има проблем в самото подгряване, ако отношението е взаимно и равностойно. Брена в Козлодуй се изживя като гвоздеят на програмата, с Глория не си качи снимка, но нашата пак написа апотеози за нея. Трябва да си вярваме повече. Аз мисля, че поне във визуално отношение вече доста ни знаят и гледат и сме много по-добри. Като аранжименти също. Проблемът на нас ни е, че нямаме традиция на пеене с бендове и въобще на пеене. Щото всички големи в Сърбия пеят и по търгове и дискотеки, но навсякъде са с бенд и ги гледат като божества... почти колкото гърците. Пък тука...

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, adorable каза:

Няма да има проблем в самото подгряване, ако отношението е взаимно и равностойно. Брена в Козлодуй се изживя като гвоздеят на програмата, с Глория не си качи снимка, но нашата пак написа апотеози за нея. Трябва да си вярваме повече. Аз мисля, че поне във визуално отношение вече доста ни знаят и гледат и сме много по-добри. Като аранжименти също. Проблемът на нас ни е, че нямаме традиция на пеене с бендове и въобще на пеене. Щото всички големи ходят да пеят и по търгове и дискотеки, но навсякъде са с бенд и ги гледат като божества... почти колкото гърците. Пък тука...

Ето това не одобрявам - легенда като Глория да подгрява Брена. Защо? Да бяха пратили някоя по-нова или максимум Яница. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мисля, че това са национални комплекси. Бием ги по всеки един критерии и всяко едно отношение, в поличитически, исторически, финансов и т.н план. Нека им оставим музиката да си е тяхното нещо... :) 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, asylum каза:

Ето това не одобрявам - легенда като Глория да подгрява Брена. Защо? Да бяха пратили някоя по-нова или максимум Яница. 

Проблемът за мен е, че легенда като Глория излиза с някакви сингбеци и плейбеци на стадион, а знае след нея какво следва... Ами, мамка му, направи така, че хората накрая да си кажат, че си била по-добра от Лепа Брена! Знам, че музикантите са скъпо удоволствие, ама да отиде на 2-3 участия в дискотеки, да събере някой лев и да инвестира в оркестър. Ако ще и Дани Милев да е.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, DenFevgo каза:

Проблемът за мен е, че легенда като Глория излиза с някакви сингбеци и плейбеци на стадион, а знае след нея какво следва... Ами, мамка му, направи така, че хората накрая да си кажат, че си била по-добра от Лепа Брена! Знам, че музикантите са скъпо удоволствие, ама да отиде на 2-3 участия в дискотеки, да събере някой лев и да инвестира в оркестър. Ако ще и Дани Милев да е.

Явно наистина е искала да изглежда като подгряваща дебютантка. Може това да я кара да се чувства по-млада :D Азис навярно би й дал оркестъра си за без пари, и доста други бендове биха се съгласили на компромисни хонорари, за да излязат на по-голяма сцена сред звезди. Не е решила, не го е направила. Мързелана. Или неадекватница. Или и двете...

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, asylum каза:

Явно наистина е искала да изглежда като подгряваща дебютантка. Може това да я кара да се чувства по-млада :D Азис навярно би й дал оркестъра си за без пари, и доста други бендове биха се съгласили на компромисни хонорари, за да излязат на по-голяма сцена сред звезди. Не е решила, не го е направила. Мързелана. Или неадекватница. Или и двете...

Тя е такава, че иска оркестърът да й изсвири песните едва ли не 1:1 с оригинала. На Азис мангалите като завият и ще й стане лошо. :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, DenFevgo каза:

Тя е такава, че иска оркестърът да й изсвири песните едва ли не 1:1 с оригинала. На Азис мангалите като завият и ще й стане лошо. :D

Не е невъзможно да ги изсвирят, след няколко репетиции... Но и тя ще си пропусне класиките, за да забие тупса-тупса фаворитите си. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , adorable каза:

Да, изключително си прав. :) Но всички си даваме сметка защо качествените спонсори се отдръпнаха.

А че пиар и маркетинг отделът на Пайнер са за тотална подмяна, си е факт. Цялата фирма трябва да мине рефреш. Ако асоциираме целия жанр с Пайнер, щото например една Камелия се еманципира и се справя доста добре... ще видим, де, сега без Гласа на БГ как ще е, но да кажем, че е добър пример в това отношение.

Въобще има ли действащ такъв? Дават им едни пари да снимат бюджетни клипове, и като се съберат достатъчно песни правят фотосесия + компилация, към която няма допълнителен мърч (тениски, ключодържатели, плакати и тн.). А когато има нови песни, не си правят труда да ги промотират в медиите. По никакъв начин не възбуждат интереса на аудиторията. Пълен самотек.

преди 1 час, adorable каза:

Добре, а какво стана с Пеевски? Съвсем ли спря кранчето към Пайнера?

Пеевски им спря кранчето. В момента ги финансират Palms Bet и Vapepro, което е на практика същото.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Fast каза:

Въобще има действащ такъв? Дават им едни пари да снимат бюджетни клипове, и като се съберат достатъчно песни правят фотосесия + компилация, към която няма допълнителен мърч (тениски, ключодържатели, плакати и тн.). А когато има нови песни, не си правят труда да ги промотират в медиите. По никакъв начин не възбуждат интереса на аудиторията. Пълен самотек.

Пеевски им спря кранчето. В момента ги финансират Palms Bet и Vapepro.

За мен е безумно хем тая фирма да не я продават, хем да не я променят. Е така си стои като някакъв мавзолей, който някой ден ще бъде срутен. Всеки нормален бизнесмен, и милионер да е, ще види къде му куца и ще се обърне към хора да му помогнат, за да се впише адекватно в действителността. Уви.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...