Jump to content



Има ли място хомо пропагандата в игрите които се играя от деца ?


Препоръчани коментари

Току що, newyearsday каза:

Никой не се е родил хомофоб. Омразата се научава. Още една концепция, която не можеш да проумееш. 

Концепции да искаш.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 119
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Темата беше за друго, но тук както винаги се обърнаха онеправданите да реват. Пропаганда ли е - да, има ли място сред децата - не. Това какво било през вековете няма отношение. През вековете и жените са нямали права, WTF. Бахти малоумните аргументи. 
 

Па и мноу нежни бе, много чувствителни. Ако знаят в игрите как се говори, е са му вика танка get in there and fight faggot. И той се смее, ако се обиждаха така хората ние един мач немаше да напраим в Overwatch.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, WindWalkerMonk каза:

Темата беше за друго, но тук както винаги се обърнаха онеправданите да реват. Пропаганда ли е - да, има ли място сред децата - не. Това какво било през вековете няма отношение. През вековете и жените са нямали права, WTF. Бахти малоумните аргументи. 
 

Па и мноу нежни бе, много чувствителни. Ако знаят в игрите как се говори, е са му вика танка get in there and fight faggot. И той се смее, ако се обиждаха така хората ние един мач немаше да напраим в Overwatch.

Когато децата израстват с внушението, че има само една сексуалност и два статични пола, и се сблъскат с други деца, които не отговарят на тези представи в средите си, започват да ги отритват, изключват и тормозят, което води до доживотни травми при някои от потърпевшите. Това продължава и в ежедневния живот и на работното място. Представителността на LGBT в медиите подпомага тази тенденция да се изкорени.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko locked and unlocked this Тема

Игри не играя, но като видях, че Дисни са включили двама гей герои в новата адаптация на Красавицата и Звяра...ми не е ок това.Идва ми като натрапване, натрисане или каквото искате го наречете.Не разбирам защо трябва една класика да бъде изменяна така!?!Същото е с чернокожата в Малката русалка.Ок, това, което се създава от тук нататък нека е съобразено някак с днешната действителност, но да нагаждаш нещо, създадено преди 50 и повече години, по този начин, за мен е кощунство.Ние сме израснали без интернет(в ранните си години, после имаше), без телефони и таблети...само с едни радио и телевизия.Сега децата са много по-напред с материала и научават всичко без да им се натриса по такъв начин.За това мисля че подобни действия от странана "контент криейтърите" са абсолютно ненужни, и даже безмислени.

Аз не разбирам и гей прайдовете, тъй като фактите показват, че това събитие нагнетява повече напрежение между хетеро и лгбт хората и по никакъв начин не допринася за това, те да имат повече права.Поне в нашите ширини е така.Ние сме балканци, замесени сме от друго тесто...Мога да дам за пример лична случка - преди няколко години за пръв път видях как в парка Ретиро в центъра на Мадрид, една гей двойка се въргаля по тревата, пошляпват си се, лигавят си се и никой не им обръща внимание.Само аз и момичето, с което бях тогава се обърнахме като някакви индианци и почнахме да се споглеждаме странно.Тогава си казах"Човече, балканец си си, и не можеш да избягаш от това"😄

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, nikitrz каза:

Игри не играя, но като видях, че Дисни са включили двама гей герои в новата адаптация на Красавицата и Звяра...ми не е ок това.Идва ми като натрапване, натрисане или каквото искате го наречете.Не разбирам защо трябва една класика да бъде изменяна така!?!Същото е с чернокожата в Малката русалка.Ок, това, което се създава от тук нататък нека е съобразено някак с днешната действителност, но да нагаждаш нещо, създадено преди 50 и повече години, по този начин, за мен е кощунство.Ние сме израснали без интернет(в ранните си години, после имаше), без телефони и таблети...само с едни радио и телевизия.Сега децата са много по-напред с материала и научават всичко без да им се натриса по такъв начин.За това мисля че подобни действия от странана "контент криейтърите" са абсолютно ненужни, и даже безмислени.

Аз не разбирам и гей прайдовете, тъй като фактите показват, че това събитие нагнетява повече напрежение между хетеро и лгбт хората и по никакъв начин не допринася за това, те да имат повече права.Поне в нашите ширини е така.Ние сме балканци, замесени сме от друго тесто...Мога да дам за пример лична случка - преди няколко години за пръв път видях как в парка Ретиро в центъра на Мадрид, една гей двойка се въргаля по тревата, пошляпват си се, лигавят си се и никой не им обръща внимание.Само аз и момичето, с което бях тогава се обърнахме като някакви индианци и почнахме да се споглеждаме странно.Тогава си казах"Човече, балканец си си, и не можеш да избягаш от това"😄

Тези неща са напълно нормални. Изкуството не е перфектно, и винаги може да бъде преосмисляно и подобрявано. Парадите са полезни, защото отварят дебата за LGBT правата в общественото пространство. Не виждам нищо натрапено. Масово събитие, присъщо за всяка развита европейска столица. Мястото на раждане няма никакво значение. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Fast каза:

Тези неща са напълно нормални. Изкуството не е перфектно, и винаги може да бъде преосмисляно и подобрявано. Парадите са полезни, защото отварят дебата за LGBT правата в общественото пространство. Не виждам нищо натрапено. Масово събитие, присъщо за всяка развита европейска столица. Мястото на раждане няма никакво значение. 

Колкото и странно да звучи, аз нямам против парадите, ако са място за веселие. Но също така и не харесвам цирковете в тях. Просто някои неща са гротески. Натрапеното и ти добре го виждаш е, че са ги набутали във филма за красавицата и звяра. Просто са натрапени, пришити, дори не са сложили символика, просто неква гей двойка там да виси. И това е за което говоря, слагат ги за да отбият номера и за да се покажат толерантни. Изключително грозно и дразнещо. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, WindWalkerMonk каза:

Колкото и странно да звучи, аз нямам против парадите, ако са място за веселие. Но също така и не харесвам цирковете в тях. Просто някои неща са гротески. Натрапеното и ти добре го виждаш е, че са ги набутали във филма за красавицата и звяра. Просто са натрапени, пришити, дори не са сложили символика, просто неква гей двойка там да виси. И това е за което говоря, слагат ги за да отбият номера и за да се покажат толерантни. Изключително грозно и дразнещо. 

Разберете, че щом вие натрапвате на децата "родолюбие", митове за "великото" ни минало, религиозност, архаични традиции и тн., не означава че останалите прилагат вашите методи. Включването не е натрапване. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Fast каза:

Разберете, че щом вие натрапвате на децата "родолюбие", митове за "великото" ни минало, религиозност, архаични традиции и тн., не означава че останалите прилагат вашите методи. Включването не е натрапване. 

Чакай - кои сме ние ? Тук ти идва проблема, ти приемаш нещо за истина и очакваш да е така. Аз не натрапвам нищо на никого. Освен това родолюбието не е вредно, миналото също, както и някои  традиции. Но е по - добре ако говорим специално за България да ги подготвиш и затова, че към балканските страни се гледа по - особен начин на запад. Има една (не винаги) скрита дискриминация. Спрямо мен не, защото аз си имам и друго гражданство, но спрямо мои приятели да. 

Има куп случаи на дискриминирани българи. Бога ми, та в УК имаше цяла пропаганда около брекзит как българи и румънци ще завладеят страната. Затова е добре да го подготвиш, отвратителна тема е, гадна е, но не е мястото игри, медии или сайтове да го научат. Ти самият трябва.

Натрапване е въпросното включване, защото те самите изглеждат като гротеска човек. Общо взето Азиски са. Можеха да се постараят. Макар да е ясно, че разбиране от човек като теб няма да получа, можеше ако ги бяха включили да е по - елегантен и красив начин. Да са мъжествени смели герои, които се борят. А не палячовците баш. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Fast каза:

Разберете, че щом вие натрапвате на децата "родолюбие", митове за "великото" ни минало, религиозност, архаични традиции и тн., не означава че останалите прилагат вашите методи. Включването не е натрапване. 

Първо кои сме ние?

Второ -  няма държава в света, в която родолюбието да не се възпитава, а се възпитава, за да се предава паметта за това кой си и накъде си тръгнал - щото мойто момче, ако си мислиш, че светът е започнал с джендър движенията, имам лоши новини за теб.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, WindWalkerMonk каза:

Чакай - кои сме ние ? Тук ти идва проблема, ти приемаш нещо за истина и очакваш да е така. Аз не натрапвам нищо на никого. Освен това родолюбието не е вредно, миналото също, както и някои  традиции. Но е по - добре ако говорим специално за България да ги подготвиш и затова, че към балканските страни се гледа по - особен начин на запад. Има една (не винаги) скрита дискриминация. Спрямо мен не, защото аз си имам и друго гражданство, но спрямо мои приятели да. 

Има куп случаи на дискриминирани българи. Бога ми, та в УК имаше цяла пропаганда около брекзит как българи и румънци ще завладеят страната. Затова е добре да го подготвиш, отвратителна тема е, гадна е, но не е мястото игри, медии или сайтове да го научат. Ти самият трябва.

Натрапване е въпросното включване, защото те самите изглеждат като гротеска човек. Общо взето Азиски са. Можеха да се постараят. Макар да е ясно, че разбиране от човек като теб няма да получа, можеше ако ги бяха включили да е по - елегантен и красив начин. Да са мъжествени смели герои, които се борят. А не палячовците баш. 

По-консервативните хора като теб. Ако се вгледаш по-внимателно, ще научиш, че реториката ви е идентична, като единствената разлика е, че героите и външните врагове са други. Не е голяма изненада че по-консервативните британци не приемат добре балканците. Това не означа че всички британци са предобедни към тях.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Fast каза:

По-консервативните хора като теб. Ако се вгледаш по-внимателно, ще научиш, че реториката ви е идентична, като единствената разлика е, че героите и външните врагове са други. Не е голяма изненада че по-консервативните британци не приемат добре балканците. Това не означа че всички британци са предобедни към тях.

Това са твои презумции. Не е консервативно човек, просто да занимаваш хората, децата по специално със сексуална ориентация, която е натрапена. Ако беше игра за Китай, Гърция или нещо от древността, където наистина е имало хомо сексуални актове, та нали когато Сократ говори в Парменид, той говори за любимото момче. Там ще е на място, защото това е било култура. Но дори тогава, тази игра ако приемем хипотетично, че има такава трябва да се играе след определена възраст. Не може да се ангажира детския мозък със теми като дискриминация, хомосексуалност и други подобни.

А за Британците, не всички са така, спор няма. Но голямата част от гласуващите бяха. Дори може да се поинтересуваш как бяха агресирали срещу българи, преподавали от Кеймбридж, дори пред детето й.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, omline каза:

Първо кои сме ние?

Второ -  няма държава в света, в която родолюбието да не се възпитава, а се възпитава, за да се предава паметта за това кой си и накъде си тръгнал - щото мойто момче, ако си мислиш, че светът е започнал с джендър движенията, имам лоши новини за теб.

Точно затова го сложих в кавички. Истинското родолюбие не е сляпа лоялност към всичко нашенско.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Fast каза:

Точно затова го сложих в кавички. Истинското родолюбие не е сляпа лоялност към всичко нашенско.

А какво значи "сляпа лоялност към всичко нашенско", какво визираш с това? Защото няма нищо лошо в това някой да е загрижен за оцеляването на рода и в какви ценности се възпитават следващите поколения - това са пряко свързани неща.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

А и още нещо. Забелязвам, доста често обвързваш родолюбието с религиозността, а те не са в толкова тясна връзка само да кажа, защото Православието например не приема послания от типа "България над всичко", защото ако България е над всичко наистина, Господ би бил някъде под нея, което е абсурдно.

Та искам да ти кажа просто, че трябва да си много внимателен с обвиненията в хомофобия, защото има огромна разлика между това някой да демонстрира поведение, поставящо под въпрос хомосексуализма като вродена черта, и това някой да е против хомосексуалистите. Двете неща НЕ СА еквивалентни и никога няма да бъдат, въпреки най-вероятните ви възражения.

В единия случай това е обвързано до голяма степен с родолюбието (но и съвсем не само с него), защото все пак това е заплаха за оцеляването и продължаването на рода.

В другия случай е наистина форма на омраза и нарушаване на човешки права и въобще всичко лошо, в което може да бъде обвинен един човек.

Така, че молбата ми е правете разликата и не дамгосвайте като човекомразец хората, които се изказват според първата от тези презумпции. 

Нито един човек няма достатъчно интелектуален, духовен и всякакъв друг капацитет да поставя нещата на везната "или сте с мен, или сте против мен".

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, WindWalkerMonk каза:

Това са твои презумции. Не е консервативно човек, просто да занимаваш хората, децата по специално със сексуална ориентация, която е натрапена.

Хомофобията е присъща за социалния консерватизъм, и има корени в женомразството, което от своя страна произлиза от токсичната мъжественост. И трите течения произлизат от аврамовите религии. Всичко е толкова навързано, че е нелепо да се отрича. 

преди 45 минути, WindWalkerMonk каза:

Не може да се ангажира детския мозък със теми като дискриминация, хомосексуалност и други подобни.

И защо не? Имаш ли реална представа колко деца са тормозени в училище заради различностите си, които не зависят от тях?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , omline каза:

Та искам да ти кажа просто, че трябва да си много внимателен с обвиненията в хомофобия, защото има огромна разлика между това някой да демонстрира поведение, поставящо под въпрос хомосексуализма като вродена черта, и това някой да е против хомосексуалистите. Двете неща НЕ СА еквивалентни и никога няма да бъдат, въпреки най-вероятните ви възражения.

Всъщност това е десеторно по-зле отколкото да ги мразиш просто ей така за спорта. До такава степен са ти неприятни, че допускаш хипотези, че различната сексуална ориентация не е нещо вродено, противно на хилядите страници научни доказателства и изследвания, и позицията на СЗО. 

преди 5 часа , omline каза:

В единия случай това е обвързано до голяма степен с родолюбието (но и съвсем не само с него), защото все пак това е заплаха за оцеляването и продължаването на рода.

Нали се досещаш. че те също имат полови функции, и има неща като ин-витро и сурогатно майчинство? Не сме в средновековието. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Fast каза:

Нали се досещаш. че те също имат полови функции, и има неща като ин-витро и сурогатно майчинство? Не сме в средновековието. 

А ти нали се сещаш, че дори някой да е свързан с въже за ръба на мост, има и право и основание да го е страх от високото?....щото ръба на моста не е обичайното място за разходки на хора по принцип...

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, Fast каза:

Всъщност това е десеторно по-зле отколкото да ги мразиш просто ей така за спорта. До такава степен са ти неприятни, че допускаш хипотези, че различната сексуална ориентация не е нещо вродено, противно на хилядите страници научни доказателства и изследвания, и позицията на СЗО. 

Разбира се, че допускам, защото науката не е разказ с начало и край, и трябва да си голям глупак, за да не го допускаш и ти. И пак повтарям - тези съмнения не са еквивалентни на омразата към хомосексуалистите. Това е все едно да твърдиш, че човекът, който е открил  сферичността на Земята, е бил жесток човекомразец, защото се усъмнил в масово приета истина.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Fast каза:

Завъртяната омраза не я прави по-малко омраза. А ако дискредитираш науката, заради въображаемия ти приятел там горе, автоматично си дисквалифициран от всякакви дебати по подобни теми.

"Въображаемият ми прятел" и науката са два коня на една каруца, мой човек.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, omline каза:

"Въображаемият ми прятел" и науката са два коня на една каруца, мой човек.

В науката има ясни доказателства, които са приложими в реалния живот. Къде са доказателствата за съществуването на свръхестественото? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Fast каза:

В науката има ясни доказателства, които са приложими в реалния живот. Къде са доказателствата за съществуването на свръхестественото? 

Ако доказателствата са ти зора, това означава ли че всяко научно откритие е НЕРЕЛЕВАНТНО и НЕВАЖАЩО до момента на откриването си?

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ебаси сте я изкилиферчили таз тема, не беше ли за различно сексуални герои във видео игри, а не поредния мегдан за чоплене за и против хомофобията? За 4 страници има сичко на сичко 3 поста по темата, аман начи. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Lelqtian каза:

Ебаси сте я изкилиферчили таз тема, не беше ли за различно сексуални герои във видео игри, а не поредния мегдан за чоплене за и против хомофобията? За 4 страници има сичко на сичко 3 поста по темата, аман начи. 

Да, и какво общо имат родолюбието с хомофобията и религията!? 

Масово българите сме агностици, да не кажа и атеисти. В исторически план няма от какво толкова да се гордеем, защото почти всичко, което сме учили, е силно преувеличено и преиначено. 

Не съм родолюбец. Не съм религиозен. Не съм хомофоб. Против съм използването на сексуални образи в игри. 

Какво общо има това с 1. хомофобия и най-вече с 2. тема за присъствието на сексуалност в компютърните игри!? Кой измести фокуса? Кой не следи за поставяне на наказание? 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Изобщо детското съдържание, за каквото и да се отнася, трябва да бъде прецизирано спрямо възрастовото развитие. Да се поднася всяка информация много внимателно, като един път - тя да носи чисто опознавателения си характер и същевременно - на базата на психологическото развитие на детето, то тя да не окаже някакво крайно личностно влияние. Нали психологията в 21-ви век би трябвало да е много напред и да се знае общо кога и по какъв начин един подрастващ организъм да се запознава с нещата от живота. 

Да вземем например следният момент: консервативност, налагане на някакви норми, които да речем в даден момент от развитието си, едно дете усеща, че не принадлежи към тях. В случая то дори чисто информативно не е запознато с това свое различно аз. Започва да се чувства едва ли не единствено, което влияе на психиката му пагубно. Същевременно, в тая консервативност постоянно да чува обидните подмятания към онези, различните със заредените с отрицателна енергия определения като "педераст, педал, мека китка, изрод" и т.н. Е, как едно такова дете да се почувства като част от цялото, виждайки враждебността на околността към тези, към които принадлежи, в случая по сексуален белег (може да е и друг - етнически, расов, религиозен). Затова съм на мнение, че трябва да се знаят нещата, да бъдат обяснявани така, че да показват, че това го има, че то не е ненормално, но да бъде съобразено със съответната възраст, така че да не поражда объркване у детето.

От друга страна обаче не трябва и да се прекалява. Всъщност, тънкия момент е в границата (това с еоънася за всичко). Прекрачи ли се, вече се минава в една друга посока. 

Твърдо против съм крайно либералния подход. 

Против съм детски класики и изобщо класики като филми, книги, герои да бъдат осъвременявани и да им се приписват други черти, различни от дадените им от авторите при тяхното създаване. Сорри, но не може феята на Пепеляшка да бъде ни мъж, ни жена. Нека си създадат нови неща, в които да прокламират това. Същото се отнася по отношение на расизма. Не може исторически личности днес да бъдат представяни във филми като цветнокожи, а те реално да не са били, само и само да са политкотектни към съвременните проблеми. 

И да се върна към децата и хомосексуалността. Е България мине, не мине време и загрижени консервативни родители скачат срещу хомопредставителите. В същото време не виждам да се говори за много по-съществени проблеми, свързани с децата, като например педофилията. (Рядко изпадам в крайности, но по тази тема определено съм доста полюсен) някъде бях чел, че педофилията в по-голямата си част е осъществявана от хетеросексуални. (Не знам дали е вярно. Социолозите на форума да проверят подобна информация). За това не се говори нали. За перверзиите и издевателствата над децата от хетеро общността, но периодично хомосексуалността се сатанизира. Ами случаите на т.нар. сексуално образование, което в някои северни страни налагат в семействата си, къде се счита за нормално да правиш секс с децата си. Това не е ли извратеност? Защо не се протестира срещу тези хетеро хора, които се гаврят с деца?

Трябва всеки един човек да се разглежда като отделна единица, а не като част от общото цяло, към което принадлежи по даден белег - етнически, расов, сексуален и т.н. Да се третира спрямо личностните си качества и недостатъци. 

Сложни теми са това. И не трябва да се изпада в полюсни отношения.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...