Jump to content



Има ли място хомо пропагандата в игрите които се играя от деца ?


Препоръчани коментари

Напоследък компаниите, американските разбира се, започнаха да прокарват сексуални теми в игрите, които се играят и от малки деца. Много при това положителни герои, на които децата искат да подръжават са гейове, лесбийки, дори мъжеподобни жени. За мен това е недопустимо, защото едно дете не бива да бъде ангажирано със сексуални теми. Още повече от този род, това си е вид облъчване, което няма никакъв смисъл.

Нека като порасне всеки да реши за себе си, но така да се навира в лицето им, че любимият им герой е гей или лесбийка не е редно.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 119
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 2 часа , WindWalkerMonk каза:

Напоследък компаниите, американските разбира се, започнаха да прокарват сексуални теми в игрите, които се играят и от малки деца. Много при това положителни герои, на които децата искат да подръжават са гейове, лесбийки, дори мъжеподобни жени. За мен това е недопустимо, защото едно дете не бива да бъде ангажирано със сексуални теми. Още повече от този род, това си е вид облъчване, което няма никакъв смисъл.

Нека като порасне всеки да реши за себе си, но така да се навира в лицето им, че любимият им герой е гей или лесбийка не е редно.

Отваряш доста голяма и сериозна тема. Аз например се възмущавам и от постоянните секс сцени в американското кино. Защо на всяка цена трябва да има чуканици, без да е от съществено значение за сюжета на филма? Просто да покажат актьорите голи. За мен това е развращаващо и неприемливо. Същото важи и за това, което каза за игрите. Просто разширих темата, за да не прозвучи като хомофобия. Аз съм като цяло против натрапването на каквато и да билo сексуалност. Гнусно ми е да гледам някакви голи хора да се натискат самоцелно. 

Иначе в игрите още от едно време има готини героини с цици, борещи се по гащи и т.н., което също не е ок. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

По принцип съм против, но съм "за" подобни тематики да бъдат подлагани на разяснение и учение от страна на педагози в училища. В игрите, едно дете няма свойството и значението да разпознава кое е лошо и добро, подражава му. Но тук, голяма роля играят и родителите.

Като цяло училището е мястото, където могат да бъдат поднасяни тези неща, но по достъпен и приемлив начин.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Неодобрявам когато е твърде целенасочено се изкифилерчва нечия сексуалност колкото да има някъв репрезентейшън. Примерно последната гаргара с Кроми. 

Одобрявам, когато е направено с няква мярка, вкарана е няква мисъл защо определени герои са с различна сексуалност, може да бъде много много на място. Шоу и Флинт са симпатична двойка. 

Неодорявам, когато на някой герой, който очевидно е планиран и мислен като различно сексуален, но някой маркетингов гений е пуснал - не, тоя/тая не може да е с такава опция в името да продадат някоя допълнителна бройка повече. 

Както и да е. За всичко си има мярка, а в крайна сметка предпочитам да си шипвам както на мен ми дойде, вместо някой да ми диктува отгоре. 

Междудругото е крайно тъпо да проектираме риъл уърлд предръсъдъци и  сексуалности върху игрите, които на 100% влизат в няква форма на фантастика и ескейпизъм. Не виждам къв е проблема в играта да човек да е каквото си иска. 

 

преди 2 часа , WindWalkerMonk каза:

Нека като порасне всеки да реши за себе си, но така да се навира в лицето им, че любимият им герой е гей или лесбийка не е редно.

Тук ще изразя несъгласие, но натрапването на това как любимия им герой НЕ е гей или лесбийка също не е редно, тоест нека първо им насадим стереотипа за хетеронормативността, пък после да избират. Като в оня виц, на ти това яйце, пък ти като искаш си го избирай. 

И не съм съгласен по друг параграф - повече от тия игри, ако не всички, в които има някво представяне на различно сексуални герои са с рейтинг и таргет на тийн и нагоре, възраст в която хормоните бушуват и "децата" имат няква идея какво им го дърви, нали. 

На същия принцип дай да забраним на мъже да си правят женски аватари и на жените мъжки, щото е гейско и транс. Нищо че лично аз предпочитам ако ще гледам кусурнайсе иляди часа нечий задник, предпочитам да е женски. 

Изобщо пак да си кажа, зависи от преставянето - принципно не ми харесва натрапването на чиято и да е сексуалност в каквото и да е форма. Ако историята осмисля нечия сексуалност - хубуу, ако е просто за да отменем някъв списък и да се правим на много прогресивни - не мерси. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, asylum каза:

Отваряш доста голяма и сериозна тема. Аз например се възмущавам и от постоянните секс сцени в американското кино. Защо на всяка цена трябва да има чуканици, без да е от съществено значение за сюжета на филма? Просто да покажат актьорите голи. За мен това е развращаващо и неприемливо. Същото важи и за това, което каза за игрите. Просто разширих темата, за да не прозвучи като хомофобия. Аз съм като цяло против натрапването на каквато и да билo сексуалност. Гнусно ми е да гледам някакви голи хора да се натискат самоцелно. 

Иначе в игрите още от едно време има готини героини с цици, борещи се по гащи и т.н., което също не е ок. 

Проблем с чуканиците нямам - имам проблем с пропагандата, да - а тя е унищожителна. Гледам сега по бТВ Comedy върви 11-ти сезон на Мърфи Браун - изключително свеж ситком от 90-те, който сега са се опитали да възкресят след повече от 20 години. Спомням си го преди - пълен със свежи лафове, ситуации, диалози. Ще е клише, но наистина ми стана много мъчно да видя какво са му причинили -   скопен до безобразие и удавен в отвратителна гадна, мръсна и нечстоплътна пропаганда - точно каквато Фаста пробутва тук. Изнасилени разговори, които никой нормален човек не води в ежедневието си, само и само да бъде прокарана мизерната визия за толерантност.

В този ред на мисли съм изключително щастлив да чувам, че "Приятели" няма да има продължение, защото там не би имало прошка - още повече като знам Дженифър Анистън и Рийз Уидърспуун каква идиотия, наречена "The Morning Show", сътвориха. "Приятели" е един остров на политическата некоректност в момента и за това не са виновни създателите му.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

За! Такъв се раждаш и някакъв сериал няма да го промени, даже напротив, може да ти помогне да се усетиш от малък без да загубиш години в лутане. Колко женени мъже с деца познава всеки от нас, които не са успяли да се реализират на времето или обществото не им го е позволявало и сега киснат в Grindr?!

От друга страна тези така наречените "нормални", ще могат от малки да се учат, че няма нищо лошо в това да си "различен".

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Willy каза:

За! Такъв се раждаш и някакъв сериал няма да го промени, даже напротив, може да ти помогне да се усетиш от малък без да загубиш години в лутане. Колко женени мъже с деца познава всеки от нас, които не са успяли да се реализират на времето или обществото не им го е позволявало и сега киснат в Grindr?!

От друга страна тези така наречените "нормални", ще могат от малки да се учат, че няма нищо лошо в това да си "различен".

С лека ръка би шута на фактор като социална среда и възпитание, но да не издребняваме, както се казва. Няма нещо,  с което да съм съгласен като гледище, но ми се ще само последното изречение да изкоментирам. Няма лошо в това да си "различен", но има много лошо, когато целият свят ти е длъжен, заради тази различност. И е изключително непочтено нуждите на ЛГБТ мафията да бъде слагана наравно с нуждите на жените и хората с увреждания.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Willy каза:

За! Такъв се раждаш и някакъв сериал няма да го промени, даже напротив, може да ти помогне да се усетиш от малък без да загубиш години в лутане. Колко женени мъже с деца познава всеки от нас, които не са успяли да се реализират на времето или обществото не им го е позволявало и сега киснат в Grindr?!

От друга страна тези така наречените "нормални", ще могат от малки да се учат, че няма нищо лошо в това да си "различен".

Ми освен в американските сериали, ала "Американска хубост" не познавам много женени, дето ги сърби отзад. Не е нормално дете до 12 години да го занимаваш кво е да го порят отзад, или да мисли как да опложда и оножда когото и да било. 

Заради такова мислене имаме 13 годишни момичета дето са се прали повече от 30 годишни жени, имаме момчета дето прекарват 30 часа в грим. 

Кога децата ще имат детство ? Като не оставиш място за детското и насладата. Вече във всички филми се пропагандира раса, религия, сексуална ориентация, секс. За да се обучават. Почна се и във всяка игра. Наскоро дори играх Life is Strange 2, там не само за негрите, ами беше засегната и по много болезнен начин дискриминацията срещу мексиканците. Възрастни американци биеха деца на по 10/15 години и ги обиждаха. Отделно имаше лесбо сцени и не знам си още какво. Да не говорим, че преди това главната героиня беше лесбийка на 14 години, която се ебеше и с мъж дилър да я снабдява с наркотици. WTF ???? И всички в ревюто казали, че това е COOOOOOL....

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, omline каза:

С лека ръка би шута на фактор като социална среда и възпитание, но да не издребняваме, както се казва. Няма нещо,  с което да съм съгласен като гледище, но ми се ще само последното изречение да изкоментирам. Няма лошо в това да си "различен", но има много лошо, когато целият свят ти е длъжен, заради тази различност.

Никой не е длъжен, просто се търсят еднакви права, които дори и да мислиш че ги има, то истината съвсем не е така. Кога щe спрат да убиват, само защото някой се определя като "различен" и иска еднакво представяне в обществото? Знаете ли колко такива случаи имаше само миналият месец?

Да не цитирам отделно, да отговоря кратко тук и на @WindWalkerMonk

Аз не знам ти какво си гледал/а, но съвсем не говоря за такава "пропаганда". Това си е разврат на който не трябва да се учат децата, под каквато и да е форма. Или ако не беше лесбийка щеше да е окей, това ли беше проблемът в цялото изречение? 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Willy каза:

Никой не е длъжен, просто се търсят еднакви права, които дори и да мислиш че ги има, то истината съвсем не е така. Кога щe спрат да убиват, само защото някой се определя като "различен" и иска еднакво представяне в обществото? Знаете ли колко такива случаи имаше само миналият месец?

Да не цитирам отделно, да отговоря кратко тук и на @WindWalkerMonk

Аз не знам ти какво си гледал/а, но съвсем не говоря за такава "пропаганда". Това си е разврат на който не трябва да се учат децата, под каквато и да е форма. Или ако не беше лесбийка щеше да е окей, това ли беше проблемът в цялото изречение? 

Те имат права. Те търсят едно специфично право и то е да гледат деца. Аз съм твърдо против, но Содом и Гомор настъпва с пълна сила. То и хиляда филма, не знам си какво се направиха.

Поне в САЩ и Канада могат, за другаде не знам, трябва да погледна, но света още се вълнува. Детето има нужда от една майка (не две, и не говоря за лесбийките). Притодата е създала мъжа и жената за да създават потомство. Аз даже по - скоро ще се съглася да си намери гея лесба и да се онодят, отколкото да вземат две жени, или двама мъже дете.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Смятам, че трябва да има многообразие. Да не се забива в никоя крайност. И когато се показва даден модел, да е сред всички останали, а не като изолиран случай. Но за тази цел трябва произведенията да бъдат с повече основни герои, които да са с равнопоставена роля. 

Другото, което мога да допълня е желанието на хомо общността да придобие равни права. Тук основното, което забелязвам е, че се налага следното: "аз съм различен, искам равни права". Не, не си различен - предполага се, че работиш, развиваш се, имаш добра лична характеристика - поискай правата на другите. Първо покажи, че си като останалите, а после им кажи, че все пак има едни несъвършенства на системата, които те ощетяват.

Не се отлъчвай сам от социума.

Забелязал съм феномен при тези общности - още не си се запознал, не сте си казали името, а вече човекът е натъртил, че е с еди каква си ориентация.  Някак тези хора, които може би са по-кресливи, създават усещането, че се определят и се представят в обществото със сексуалната си ориентация, а не с постижения и личностните си качества. И да, сякаш сексът е единственото, което ги вълнува.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Willy каза:

Никой не е длъжен, просто се търсят еднакви права, които дори и да мислиш че ги има, то истината съвсем не е така. Кога щe спрат да убиват, само защото някой се определя като "различен" и иска еднакво представяне в обществото? Знаете ли колко такива случаи имаше само миналият месец?

Колко такива случаи имаше миналия месец? Колко от тях са в България? Чума не се гони с холера само да ти кажа.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, WindWalkerMonk каза:

Те имат права. Те търсят едно специфично право и то е да гледат деца. Аз съм твърдо против, но Содом и Гомор настъпва с пълна сила. То и хиляда филма, не знам си какво се направиха.

Поне в САЩ и Канада могат, за другаде не знам, трябва да погледна, но света още се вълнува. Детето има нужда от една майка (не две, и не говоря за лесбийките). Притодата е създала мъжа и жената за да създават потомство. Аз даже по - скоро ще се съглася да си намери гея лесба и да се онодят, отколкото да вземат две жени, или двама мъже дете.

Най-важното е едно дете да е щастливо!😀 

Или викаш по-добре родителите му да са алкохолици, да се бият, постоянно да го травмират итн...но да е в нормално хетеро семейство. Защото, това на всяка цена звучи така. 

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Веднъж слушах някъв психиатър, който обясняваше, че до някоя определена въраст, май е 15 години, се оформява сексуалността със фактор социалност. Във такъв смисъл, че например някой ако няма допир до ЛГБТ теорията, няма да стане такъв. Отделно от това някои се раждали хомосексуални, но те били малко. Той претендирал затова да няма гей прайд, но това е съвсем друга тема.

Аз съм на мнение, че не трябва на децата да се натрапва НИКАКВА сексуалност, защото все пак са деца. Като пораснат да изберат сами.

1920x840%281%29.jpg?itok=VLC3fYHs

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Willy каза:

  Знаете ли колко такива случаи имаше само миналият месец?

 

Статистика?

Случаи на убийства по всякакви причини има и няма как да бъдат прекратени. Определено има хомофобство, но има и омраза по религия, по футболни предпочитания, по хиляди критерии. 

Моделът, по който така наречените различни опитват да получат равнопоставеност е грешен, според мен. Само да уточня, че съм "за" осиновяването от еднополови. Не смятам, че те могат да прехвърлят ориентацията си върху детето. Така както човек се ражда в хетеро двойка и се оказва гей, така и обратното е същото. 

А тези деца по домовете живеят... срамно зле. 80% от тях стават дилъри и компаньонки след излизането от домовете.  

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, omline каза:

Колко такива случаи имаше миналия месец? Колко от тях са в България? Чума не се гони с холера само да ти кажа.

Темата не е ограничена на България?

Тук на балканите хем сме си най-големите хомофоби, хем нямат смелост в намеренията си и най-много да плюят по мрежите и да те гледат на криво на живо. Но защо е нужно и това?

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Има далеч по-лоши неща в игрите като насилие и убийства,а вие се хванахте за сексуалността на героите. Дали можеш да станеш педал от игра е равносилно на това да станеш убиец от нея. Дори първото е далеч по-малко вероятно освен ако нямаш изключително лабилна психика.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Kriminal каза:

Веднъж слушах някъв психиатър, който обясняваше, че до някоя определена въраст, май е 15 години, се оформява сексуалността със фактор социалност. Във такъв смисъл, че например някой ако няма допир до ЛГБТ теорията, няма да стане такъв. Отделно от това някои се раждали хомосексуални, но те били малко. Той претендирал затова да няма гей прайд, но това е съвсем друга тема.

Аз съм на мнение не трябва на децата да се натрапва НИКАКВА сексуалност, защото все пак са деца. Като пораснат да изберат сами.

Според мен темата за сексуалността няма място до определена възраст. Не знам точно каква, но със сигурност в първите 8-10 години, не е препоръчителна. Не защото ще се смени ориентацията, а защото ролевият модел на детето може да бъде объркан, ако съответната пропаганда не е в правилните пропорции. По-горе написах, че трябва да са показани всички гледни точки в рамките на един пример. В противен случай детето може да възприеме погрешно информацията. 

Не мисля, че при прилагането на сексуална култура, дори и в ранна възраст, детето може да смени ориентацията си, но може да изкриви социалната си роля, а оттам да последват други сексуални проблеми в бъдеще.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Willy каза:

Най-важното е едно дете да е щастливо!😀 

Или викаш по-добре родителите му да са алкохолици, да се бият, постоянно да го травмират итн...но да е в нормално хетеро семейство. Защото, това на всяка цена звучи така. 

Къде казах това? Разбира се, че има секви уроди и те трябва да бъдат санкционирани. Но детето трябва да разсте в нормална среда. Ако моето дете е хоносексуалист, аз няма да го убия. За мен ще е важно да е пълноценен човек.

Но със сигурност не желая на 8 години да му обяснявамкакво е расъзъм или секс.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Willy каза:

Най-важното е едно дете да е щастливо!😀 

Ще ме прощаваш, но това не е най-важното. И въобще стремежът към щастие е продукт на консуматорското общество, защото никой не може да отрече, че живеем в най-мирните и изобилни времена на развитата цивилизация, а нещастните хора се множат.

Най-важното за едно дете (лично мнение) е да има здрави морални устои, имайки добър пример от родителите си (в главните роли един мъж и  една жена) и преди всичко имайки здрава и пълноценна връзка с тях.  

Щастието по начало е субективен фактор, с който не можеш да мериш качеството на живот. За един наркоман щастието се изразява в набавянето на следваща доза.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, omline каза:

С лека ръка би шута на фактор като социална среда и възпитание, но да не издребняваме, както се казва. Няма нещо,  с което да съм съгласен като гледище, но ми се ще само последното изречение да изкоментирам. Няма лошо в това да си "различен", но има много лошо, когато целият свят ти е длъжен, заради тази различност. И е изключително непочтено нуждите на ЛГБТ мафията да бъде слагана наравно с нуждите на жените и хората с увреждания.

Не намирам за необходимо да демонизираме определени групи за сметка на други също толкова маргинилизирани такива.  

Смятам обаче за необходимо всички да имат равни права, без значение дали за жени, хомо, с увреждания или със всичкия си. 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Lelqtian каза:

Не намирам за необходимо да демонизираме определени групи за сметка на други също толкова маргинилизирани такива.  

Смятам обаче за необходимо всички да имат равни права, без значение дали за жени, хомо, с увреждания или със всичкия си. 

 

То в това е проблема. Когато сложиш квота за цвят и не знам си какво, това вече не са равни права, напротив. А света точно по този начин се бори с дискриминацията. Слага всички хора в наровностойно положение или друг критерий за такова с задължително място. Не казвам предимство, защото не е, ти си задължен да вземеш такъв човек.

по този начин нещата изгрубяват и става натиск. Дори мога да кажа, че е вредно, защото ти не взимаш най - добрия кадър, а взимаш такъв по даден критерий.
 

Link to comment
Сподели в други сайтове

@Willy, аз не мисля, че тук някой се обявява против хомосексуализма, а в частност това да не се налага на ранна детска възраст, разбира се, това се отнася и за всякакъв вид сексуалност.  Самото място не е обучително и няма как да се сформира в съзнанието на детe какво точно представлява.

Link to comment
Сподели в други сайтове

@WindWalkerMonk

От години само чета в този форум и няма по-досадно и нагло същество от теб. То не е хомофобия, расизъм, сексизъм и всякакви други про-руски и консервативни идеологии, които пробутваш, а в същото време парадираш, че си "видял света" и "навсякъде било така". Да отидеш 2 пъти на пазара в Одрин не е да си видял света, мило. Ти си в чалга форум. Никой не иска да ти чете глупостите и пропагандата 24/7.  Емануела 2.0. 

По темата: Не, не съм против. Против съм хомофоби, които не могат да пишат подрЪжават. Необразовани и неграмотни боклуци. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • pechenko locked and unlocked this Тема

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...