Jump to content



С какво ви спечели политическата партия за която гласувахте?


Препоръчани коментари

Понеже се смазахме да се караме и спорим за тези глупости, на мен ми е интересно с какво ви е спечелила дадената политическа партия като идеология питам ?

Мен нито 1 не ме спечели:

1. ГЕРБ имаше опит за диалог и това беше голям плюс в моите очи.

2. При мутрите Мая има хубави идеи, но тя е толкова неубедителна и жадна за власт.

3. Демократична България го играят алтернатива на Да! България, но към момента нямат доказан нито един голям положителен ефект.

4. ДПС нямат нищо добро. Те не бива да съществуват в нашата държава.

5. БСП са също парадия тези дни. Абсолютно дъно.

6. Слави има принос към България и той в огромен. Но самият той е тартор като човек, мислех да дам вот, но нямаше нито 1 ясна позиция и нито голяма яснота за това кой къде е в евентуалния му кабинет.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Покрай всички новоизлюпили се палячовци, станах фен на Герб. Само лаят, а алтернатива йок. Мразя "борци без кауза". Това е все едно Соня Немска да освирка Галена и да се опита да я конкурира с песен "Пеперудите". :D 

За първи път гласувах! 

Поглеждайки назад, Герб е направила много за страната, развитието е видимо, но простолюдието не оценява - чакат някой да им потропа на вратнята и да им даде някакви пари. После ще мрънка, че било малко и само веднъж. Никой не мисли в перспектива и си гледа само в паницата. Липсва мащабно мислене у хората. Лозунгите на "опозицията" са нелепи. 

  • Thanks 1
  • Love 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Именно, какво значи опозиция. Не бива да има опозиция само за да има такава. Най важното е, че наистина трябва да имаме 2 партии, не 50. И те да си се джафкат. Отделно 20 Депутата са достатъчни. Повече депутати, повече корупция.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Гласувал съм за Демократична България, и то не заради "Пинокио", а заради това, че в състава им влизат експерти от различни области, които уважавам, има известен плурализъм. Заложиха на модерна платформа. Освен това хора, чието мнение ценя и има защо да им се вярва, видях, че също ги подкрепят - хора, по принцип не са със стадния манталитет, и ако гласуват по определен начин, е по съвест. Преднината на партията спрямо предишния вот се вижда.

- Повечето партии излъчват вътрешна безалтернативност. Не знам чия девалвация е най-осезаема. БСП отдавна са ведомствено разклатени. ГЕРБ са нанесли такива поражения на демокрацията посредством корупцията по високи и ниски етажи и узурпирането си по места, че дори не искам да ги коментирам, нито пък хората, които гласуват за тях. Не виждам какво се е подобрило в последните години. Имахте достатъчно репортажи с доказателства за злоупотреби. Не ви стигнаха язовирите, физкултурните салони, спортните зали, детските градини, свлачищата, болниците и всичко останало.

https://btvnovinite.bg/bulgaria/skandal-desislava-taneva-sas-savet-kam-proizvoditelite-za-evropomoshtta-obzor.html - това май го забравихте? И 300 линка още да сложа, все тая. Може би някои не сте били лично засегнати от Бойковизацията, но аз лично познавам много хора, които са, включително и на гърба си го изпитах.

Липсва коалиционна култура. Програмите и риториката на партиите не показаха консолидираност, желание за диалог. Слави Трифонов също се е взел за Александър Велики. Някои от хората, които предложи за кабинет, са персона нон грата или ни връщат в ерата 2001 и времето на ДПС и НДСВ. Една дреха както и да я преправяш, ако е за изхвърляне, еми няма да стане като нова. Но сега тая идеология ще се облече в нови думи, и хората пак ще повярват. Както и да е, да изчакаме окончателните резултати. Но Бойко да се измита.

Мая не я харесвам - тя е като Валерия Велева в журналистиката, подлога и накъдето задуха вятърът, супер непостоянна. ДПС са си сиви кардинали по презумпция. Даже не изключвам хипотезата Шиши и Доган да стоят зад Слави, а зад Слави няма начин да не стои някой.

Няма ляво, няма дясно. Всичко е фрагментирано, осакатено и размито. Застава се зад партенки и луксозни постулати, но резултатът е "всяка партия сама за себе си", а вътре в нея разцепление. Да погледнат извън носа си.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, adorable каза:

Мая не я харесвам - тя е като Валерия Велева в журналистиката, подлога и накъдето задуха вятърът, супер непостоянна. ДПС са си сиви кардинали по презумпция. Даже не изключвам хипотезата Шиши и Доган да стоят зад Слави, а зад Слави няма начин да не стои някой.

Все някой стои, но дано не са те. Според мен е време наистина да ги разкараме. Дори и по - крайно решение е добре дошло за тях двамата. Нали знаеш, рибата се вмирисва от главата. 

Моят проблем със Слави е, че не търпи критика, дори Бойчето се понаучи, но плешивия е костелив орех. Той знае и може всичко. Въпрос на време е да почне да пърди правителството му, ако въобще има такова. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, WindWalkerMonk каза:

Все някой стои, но дано не са те. Според мен е време наистина да ги разкараме. Дори и по - крайно решение е добре дошло за тях двамата. Нали знаеш, рибата се вмирисва от главата. 

Моят проблем със Слави е, че не търпи критика, дори Бойчето се понаучи, но плешивия е костелив орех. Той знае и може всичко. Въпрос на време е да почне да пърди правителството му, ако въобще има такова. 

Е със сигурност толкова години да водиш предавания с политически оттенък и скечове не е защото не стои някой зад теб. Патриотичните песни, референдуми и всичко останало също са плод на дългогодишна концепция на Трифонов да се внедри в политиката. Той е бил последователен и амбициозен винаги, даже прекалено, то му личи отвсякъде. Връзките му с олигархията още от смутните 90-те, участията му в банки, оказали се пирамиди... Към Бойко първо бе любов, после омраза... и така до едно от последните издания на шоуто си, в което пак клекна пред бащицата. Мая Манолова в мъжки вариант.

Едно му признавам на Слави, какъвто и да е, има добър екип и чете много, ама много, за разлика от Тиквата. Друг е въпросът, че е саможив и отдавна му е закърняла способността да влиза в диалог. Той стои гордо отстрани и мълчи. Нищо общо с човека, който преди години ходеше в университетите да прави дискусии със студентите. Но той тогава си е опипвал почвата реално.

Снощи и Бойко се покри. Без значение какъв ти е резултатът, излез и благодари на хората, не да ми пращаш Томислав да ти върши "черната работа". Ама какво очаквате след разкрития за аудизаписи, след пачки и кюлчета и всичко останало... Той няма никакво публично чувство за срам. Давам си сметка, че тази слава и финансово положение са едно много ниско ниво на фона на световни магнати, но веднъж опитат ли от властта и парите, на тия хора нещо им става в мозъка и тези с по-слабите ангели не издържат и минават границата. Те са вече промити мозъци.

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

А това:

https://www.facebook.com/dabulgaria.bg/videos/972338346659337

Това какво е и защо се допусна около вождовете да има хора, които да си приписват заслуги, да си превишават правата и да се разпореждат с журналисти, кой да влиза, кой да излиза?! Това 112 място по свобода на словото заради кого е... да споменавам ли пак и конвергентните доклади на ЕК...

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , asylum каза:

Покрай всички новоизлюпили се палячовци, станах фен на Герб. Само лаят, а алтернатива йок. Мразя "борци без кауза". Това е все едно Соня Немска да освирка Галена и да се опита да я конкурира с песен "Пеперудите". :D 

За първи път гласувах! 

Поглеждайки назад, Герб е направила много за страната, развитието е видимо, но простолюдието не оценява - чакат някой да им потропа на вратнята и да им даде някакви пари. После ще мрънка, че било малко и само веднъж. Никой не мисли в перспектива и си гледа само в паницата. Липсва мащабно мислене у хората. Лозунгите на "опозицията" са нелепи. 

Какво е направила Герб, бе - видими резултати, пътища пред разпад, фалирали банки, топли връзки с олигархията, дупедавство към Турция и САЩ, финансови спекули и никакво хеджиране на риска, смазване на бизнесите, които се разширяват, за да бъдат под опеката на вожда или на подопечните му, изгони образованите млади хора, скандали с ректори... Моля ви се, осъзнайте се. Кадрови промени и рокади, които укрепиха администрациите в полза на Тулупа. Администрации, които трябва да изчезнат предвид дигитализацията. Айде сакън. Идва ново време, в което Бойко не може да се впише. Плюс това е функционално, морално и емоционално неграмотен индивид, който само ни посрамва. Най-напред Бойко не мисли в перспектива, щото ако мислеше, щеше да се оттегли още след компроматите си... и щеше да иде да се понаучи на етикет и протокол, а не как да лиже гъза на Ердоган, за да му осигури гласове. ДПС и ГЕРБ винаги са били опасно близки, а ДПС е раково образувание. Не мислете, че нещо в държавата се случва без знанието и позволението на Доган и другите. Що избяга Цветан Василев в Сърбия... Що Цветанов се отцепи от Бойчето... И те са бръкнали в кацата с меда, и те са компроментирани, особено втория беше и съден, и какво??? Той и Бойче е лежал в чешки затвор... и вие гласувате за тия хора, майко мила. Още 5 години Бойко ви пожелавам, щом толкова ви се иска.

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Метрото го направиха ГЕРБ. Бойко като човек едва ли е направил всички тия прегрешения. Но като лидер може би.

А магистралите наистина има какво да желаем, но все пак трябва да се вземе и нашата вина предвид. Ние караме със китайски гуми с 200. Тировете са винаги над тоновете които трябва и карат и те като луди в лявата лента на 40 градуса.

За САЩ няма почти държава в Европа която да не им кляка. 

Не е само Бойко. дори сега служебните кой ги финансира, погледни и ще видиш навсякъде фондация Америка за България.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, WindWalkerMonk каза:

Метрото го направиха ГЕРБ. Бойко като човек едва ли е направил всички тия прегрешения. Но като лидер може би.

А магистралите наистина има какво да желаем, но все пак трябва да се вземе и нашата вина предвид. Ние караме със китайски гуми с 200. Тировете са винаги над тоновете които трябва и карат и те като луди в лявата лента на 40 градуса.

За САЩ няма почти държава в Европа която да не им кляка. 

Не е само Бойко. дори сега служебните кой ги финансира, погледни и ще видиш навсякъде фондация Америка за България.

Коя част на метрото? Метрото е пуснато в експлоатация 2000, ако не и 1998. Допълнителни линии и т.н. са си били абсолютна необходимост и задължение и който и да бе дошъл, щеше да ги направи. Само че и там с ремонтите имаше бъгове, как така реката се оттече в една от станциите. Данчето Фандъка, дето се ползваше с авторитет в началото, после съвсем отнесе хейт - най-вече покрай случката с ремонта на Графа, а оттам насетне автогол след автогол. ГЕРБ винаги са залагали на инфраструктура и винаги там са им били най-големите злоупотреби, щото някак през тия кухи фирми трудно да откриеш първоизточника. Възлагаха си всичко на свои фирми, заобикаляха през вратичка законите.

А и кел файда от магистрали, когато няма социална политика... Да, вярно, червените отговарят повече за нея, но като цяло совите не са това, което бяха.

Европа, най-старият континент, и ерозиралият ЕС сам по себе си освен да клякат, друго не знаят. По много важни казуси не взеха отношение и този съюз ще се разпадне или модифицира.

Служебните си изпяха песента. Те дойдоха с една ясна визия, или просто заварено положение, и нямаха друг избор освен тези разкрития. По-добре Америка за БГ да те финансира, отколкото... сещаш се кой...

Разбира се, че като лидер ги е допуснал той тия грешки. Защото всички се съветваха с него. Той раздаваше команди и заплахи по телефоните. Уволняваше хора с едно щракване, назначаваше други, по-удобни.

Link to comment
Сподели в други сайтове

То за какво и да се гласува... Причините за тая ниска избирателна активност са много и не са свързани само с почивките на хората. УМОРА настъпи повсеместна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Между другото, потресаващо е как нападнаха Асен. Аз му казах още преди години да не се занимава. Иначе Слави показа рога още преди да е спечелил. Бойче нащо ше ви се види като ангелче. Слави мнение не приема, винаги той знае, той е прав. Как нападна демократично България.

Още повече три пъти Каниха Асен и Киро, сега били долни. Наш Слави е със шизофрения.

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , WindWalkerMonk каза:

Между другото, потресаващо е как нападнаха Асен. Аз му казах още преди години да не се занимава. Иначе Слави показа рога още преди да е спечелил. Бойче нащо ше ви се види като ангелче. Слави мнение не приема, винаги той знае, той е прав. Как нападна демократично България.

Още повече три пъти Каниха Асен и Киро, сега били долни. Наш Слави е със шизофрения.

За мен човек, за който има някакви съмнения - не трябва да влиза в политиката преди да изчисти всичко.

Но да, хората на Слави се изложиха, най-малкото защото не са си направили труда да проверят Асен. Доста недалновидни се оказаха. По-добре да мълчаха по този казус или да пуснат твърденията за Асен през подставено лице, да го подхвърлят на медиите.

Като им гледам кандидатурите - като цяло нищо впечатляващо. Нито имат харизма, нито кой знае какво ценно като постижения. Сега искали да намалят министерствата, ама що? Нямат хора ли? Да поискат назаем от Иванов, той и без това почна да си противоречи.

Всички в тази троица са пълен леш. Затова Слави ще направи съюз с ДПС, БСП. В началото ДеБъ и ИБНИ ще се включат, но по най-пу****я начин ще се измъкнат, сваляйки доверие. Така ще оставят усещане за статукво за ИТН.

 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 часа , meleto каза:

За мен човек, за който има някакви съмнения - не трябва да влиза в политиката преди да изчисти всичко.

Но да, хората на Слави се изложиха, най-малкото защото не са си направили труда да проверят Асен. Доста недалновидни се оказаха. По-добре да мълчаха по този казус или да пуснат твърденията за Асен през подставено лице, да го подхвърлят на медиите.

Асен си е спечелил всички дела. В бизнеса ксто стане въпрос за милиони винаги се съдят, винаги. Винаги някой е измамник, винаги някой е ощететен. А истината е, че като е подписвал договора не е гледал от перспективата на милиони.

В този ред на мисли, ИТН е малко грозно да хвърлят кал като самият Слави дълги години беше подлога на мутрите. Отделно е шамарил баща си и го е оставил да гние в мизерия. Не го поглежда дори.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, WindWalkerMonk каза:

 Отделно е шамарил баща си и го е оставил да гние в мизерия. Не го поглежда дори.

Нямам против да продължим линията на това колко идиотски се държи Слави, но айде да не разводняваме темата с неща, които нямат отношение към нея и звучат като новина от ПИК.

Баща му почина преди 3 години освен това и доколкото той е споделял в ефир, доста са се борили за него.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, omline каза:

Нямам против да продължим линията на това колко идиотски се държи Слави, но айде да не разводняваме темата с неща, които нямат отношение към нея и звучат като новина от ПИК.

Баща му почина преди 3 години освен това и доколкото той е споделял в ефир, доста са се борили за него.

Ми не знам колко са се борили, но тънеше в мизерив. Не знаех, че е умрял. Това е причината повечето ми познати да не го харесват. 

Иначе аз не го виждам вече сигурно толкова 3/4 години. Ядяхме в едно ресторснтче до НДК. Нямаш си идея как крещеше по близките си. Товя е човек, който е толковс деспотичен. Нищо не разводнявам, споделям какви са характеристиките на въпросния. Но то не е необходимо, всеки който му е бил в шоуто знае колко грозно крещи по хората си в паузите.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

И според мен атаката на ИТН към Кирил и Асен беше тъпа, необмислена и ненужна. Напоследък ми се струва, че Слави наистина не иска да управлява. Поначало целта му беше да размъти водата и успя, но с тази огромна отговорност не виждам как ще се справи. Въпреки това смятам, че днес на срещите ще се разберат и до края на седмицата ще гласуват кабинет с хоризонт около година. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, plambata каза:

И според мен атаката на ИТН към Кирил и Асен беше тъпа, необмислена и ненужна. Напоследък ми се струва, че Слави наистина не иска да управлява. Поначало целта му беше да размъти водата и успя, но с тази огромна отговорност не виждам как ще се справи. Въпреки това смятам, че днес на срещите ще се разберат и до края на седмицата ще гласуват кабинет с хоризонт около година. 

Само с едно нещо не се съгласявам. Ако е искал само да размъти водата, това е престъпление. Сумати пари за избори, липса на цел и стабилност в държавата, както и разиграване на театъра на абдурда. И всичко това ако си прав, за да се угоди на един егоцентрик.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, WindWalkerMonk каза:

Само с едно нещо не се съгласявам. Ако е искал само да размъти водата, това е престъпление. Сумати пари за избори, липса на цел и стабилност в държавата, както и разиграване на театъра на абдурда. И всичко това ако си прав, за да се угоди на един егоцентрик.

Надявам се да не съм прав. Но поведението на ИТН ме води към подобни мисли. Ако действително искаха да управляват, получавайки подкрепата на останалите 2 партии, а и на масовата част от обществото, защо трябваше да скачат на най-харесваните служебни министри? Защо им беше тази среща с ДПС като беше ясно какви реакции ще предизвика у ДБ? Защо издигнаха първоначално за премиер старата муцуна Ники Василев, управлявал в коалиция с ДПС? Защо се инатят и не желаят да подпишат някакво споразумение с останалите? Много са въпросите и неяснотите. Но въпреки всичко това съм склонен да им дам шанс за няколко месеца да ги видим колко могат. Стига самите те наистина да го искат този шанс, разбира се. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...