Jump to content



За коя партия/коалиция ще гласувате на 11-ти Юли ?


За кого ще гласувате на 11-ти Юли ?  

62 потребители гласуваха

  1. 1. За кого ще гласувате на 11-ти Юли ?

    • 1. Коалиция Движение „Заедно за промяна“
      0
    • 2. Партия „Свобода“
      0
    • 3. Партия Български национален съюз „Нова демокрация“
      0
    • 4.Коалиция „БСП за България“
    • 5. Коалиция ГЕРБ – СДС
    • 6. Партия „Атака“
      0
    • 7. Партия „Движение за права и свободи“
      0
    • 8. Партия „Изправи се! Мутри вън!“
    • 9. Партия МИР
      0
    • 10. Партия БТР – „България на труда и разума“
      0
    • 11. Партия „Възраждане“
    • 12. Партия „Подем“
      0
    • 13. Партия БРИГАДА
      0
    • 14. Партия „Пряка демокрация“
      0
    • 15. Партия Гражданска платформа „Българско лято“
      0
    • 16. Коалиция „Българските патриоти“ (ВМРО, Воля, НФСБ)
      0
    • 17. Коалиция „Ляв съюз за чиста и свята република“
      0
    • 18. Партия „Партия на Зелените“
      0
    • 19. Коалиция „Национално обединение на десницата“ (КОД, БЗНС, БДФ, СЕК)
      0
    • 20. Партия „Глас народен“
    • 21. Партия „Републиканци за България“
      0
    • 22. Партия „Има такъв народ“
    • 23. Партия „Демократична България“

Анкетата е затворена за нови гласове


Препоръчани коментари

преди 4 часа , WindWalkerMonk каза:

@plambata пломба ти отново разби с прогнози бе душа. 55% процента активност, но делено на две. Сега се извъртя да отклониш темата от това как ГЕРБ щели да са съсипани, но май па са първи.

иначе и аз очаквах повече падение на ГЕРБ след месеци очерняне отвсякъде, а то си същото и още по - същото. 
Демократичност в България всеки говори, но на нас ни трябва нещо като в Китай, щото сме си диванета. Българина не трябва да се отпуска, щото нито има посока, нито има интелект. 

Не сме държава за демокрация в този си вид, НЕ СТАВАМЕ за това. Ние не сме Швейцария или Норвегия.

Доста глупости изговори за няколко реда. Първо, активността не е чак толкова ниска, колкото я изкарваш. Със сигурност е над 40%. Второ, ГЕРБ не са първи, вече официално (при 99% и непреброени гласове само от чужина), което е голямо събитие само по себе си. Трето, прави ти път към Китай, щом ти харесва повече. 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ходът на Слави мен лично не ме изненадва. Логичен е на фона на поведението му до момента. Да сте го чули някъде да казва, че ще прави коалиция с останалите 2 партии? Аз не съм. Казваше, че може да работи с тях като по-малкото зло, но нищо повече. Името на Николай Василев също не е изненадващо - още миналата седмица излезе в медиите като вариант. Интересното е, че явно ДБ и ИСМВ са изненадани, ако съдим по това, че мълчат от сутринта.

Като фен на Христо и Мая, разбира се, би ми се искало и техни експерти да има в кабинета, но до голяма степен разбирам Слави. Първо, понеже показва, че може да носи отговорност, за което го упрекваха. И второ - бяга от термина "коалиция", който в България е мръсна дума.

Като цяло мен лично (като несимпатизант на Слави) този вариант ме устройва. Първо, защото повечето от имената в проекто-кабинета звучат обещаващо. Е, има и недоразумения като Саня. И второ, защото само по този начин може да се постигне някакъв национален консенсус. Резултатите показват, че може би дойде времето, в което конфронтацията трябва да отстъпи на някакво разбирателство с ясно очертани цели пред страната. С подобно правителство на малцинството има шанс това да се случи, най-малкото, защото то ще е постоянно на тръни колко време ще оцелее. Във всеки момент могат да му гласуват вот на недоверие. Така че, подобно управление малко или много ще трябва да се съобразява с поне част от приоритетите и на останалите партии в парламента, т.е. наистина да се търси някакво съгласие. 

Единственото, което не ми допада в цялата работа, е твърде десният уклон на хората в кабинета, но все пак съм склонен да им дам шанс да поработят известно време и да видим. 

  • Like 1
  • Love 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Не жалете Кирил Петков, там виждам нова партия или най-малкото кандидат за Президент. Интересно от коя партия ще го видим. Залагам на ИТН.

Действията на Слави са очаквани. Не събраха мнозинство трите партии. Демек хората не ги одобриха в тази комбинация. За тях това е най-правилната стратегия. Дали тези имена за министри са читави, то не става само с биография, ще видим - ако въобще се стигне до кабинет. ТЪй като гледам има 2 сценария - 1. да дадат на Слави мандат, който да е с кратък живот и през това време сам да се издъни, макар че ще имат пък оправдание - те другите не гласуваха с нас, не искат промяна. 2. да отидем към нови избори, но тогава само Слави печели, защото използваха трика на ГЕРБ. Веднага да предложат кабинет и то на думи  и биографии - добър. Демек - ние ви показахме наш кабинет, те не ни подкрепиха.

И в двата случая ИТН е в изгодна позиция. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, meleto каза:

Не жалете Кирил Петков, там виждам нова партия или най-малкото кандидат за Президент. Интересно от коя партия ще го видим. Залагам на ИТН.

Не вярвам да се опълчи на човека, който го назначи. А и явно имат различия във възгледите със Слави, за да е кандидат на ИТН. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, plambata каза:

Не вярвам да се опълчи на човека, който го назначи. А и явно имат различия във възгледите със Слави, за да е кандидат на ИТН. 

Ти понеже го познаваш ? Къде се видяхте - в Плаза ли ? И понеже за разлика от теб, аз наистина го познавам, проблема е, че те вървят комбо - светата троица Кирил, Асен и Евгения. На Асен му е бил предложен друг пост, защото на финансите е обещан. И така може дори ти да се сетиш. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, meleto каза:

И в двата случая ИТН е в изгодна позиция. 

Не и ако ГЕРБ извадят джедайския меч и гласуват този състав безусловно.

  • Like 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, plambata каза:

Не вярвам да се опълчи на човека, който го назначи. А и явно имат различия във възгледите със Слави, за да е кандидат на ИТН. 

Няма да спечели и без това. Но ще яхне вълната за своя партия. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, THE IIconic каза:

Саня Арнутлиева- Министър на културата? 

Имайки предвид съдебните дела на Невена Цонева и това, че Слави я прибра след отношенията й със Саня.... много странно предложение. Май и при Славчо играят нечии интереси.

Кеми Тодороff също не я харесва!

141279249098828.jpg

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Да, твърде вероятно е ГЕРБ и ДПС да подкрепят този кабинет. БСП не виждам как ще го направи - просто, защото е супер десен. Ако не постави на преден план махането на Гешев, за който днес и думичка не обели Славчо, мисля, че и ДБ няма да го подкрепят. Как Слави ще обяснява после, че ще управлява с подкрепата на герб и дпс нямам идея. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, pacho каза:

Имайки предвид съдебните дела на Невена Цонева и това, че Слави я прибра след отношенията й със Саня.... много странно предложение. Май и при Славчо играят нечии интереси.

Кеми Тодороff също не я харесва!

141279249098828.jpg

Опитва се да го играе толерантен, евтинее както винаги.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Хубави моми си е наредил Славчо за министри. Да видим свежият полъх накъде ще за духа. Макар че, нали на всички е ясно, че големи промени току-така няма да станат, а и няма и да им позволят. Но поне посоката, поне привидно, се промени. 

https://btvnovinite.bg/bulgaria/vizhte-na-kogo-zalozhi-itn-s-damskija-gambit-v-edni-ot-naj-tezhkite-resori.html

  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 37 минути, plambata каза:

Да, твърде вероятно е ГЕРБ и ДПС да подкрепят този кабинет. БСП не виждам как ще го направи - просто, защото е супер десен. Ако не постави на преден план махането на Гешев, за който днес и думичка не обели Славчо, мисля, че и ДБ няма да го подкрепят. Как Слави ще обяснява после, че ще управлява с подкрепата на герб и дпс нямам идея. 

Всъщност Корнелия Нинова обяви БСП за най-демократичната партия при влогърката Флора. На БСП не им пречи да се съюзяват, с когото и да е. Играли са и с десни през годините. Предвид, че и БСП солиха Слави,  а и до голяма степен той откъсна огромна част от избирателите на Корни, по-скоро смятам, че няма да го подкрепят. 

Според мен в последната седмица преди изборите ДБ са дочули какви ги върши Слави (с подготвяне на кабинет, все пак е имало разговори, а в средите се знаят) и затова започнаха да ги хапят по време на всяко интервю. НАправо си ги хранеха, защото нямало прозрачност и никакви съвместни действия.

От страна на Слави - чисти са. Реално суверенът каза - не щем ви тройната коалиция, няма да ви дадем 121. Значи ще бъде еднопартиен. 

Остават ДПС и ГЕРБ. Без втората - няма да стане. А и ГЕРБ нали поискаха мажоритарен вот и тн., нищо чудно там да се съюзят. 

Никой няма изгода от избори веднага или след 3 месеца.

Ако Манолова продължи простотиите срещу ГЕРБ, а ГЕРБ подкрепят ИТН - ау... ще стане прекрасно шоу и по този начин ще отслабят и трите партии. ИТН - заради подкрепата на най-големия им опонент, ГЕРБ заради поредна порция "открития", ИМВ - защото хората вече не искат да слушат подхвърлени твърдения. Резултатът на Манолова показа това.  Неслучайно си мълчаха по време на предизборната кампания и служебният кабинет беше бухалката. 

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Честно казано, не мисля, че и този път ще се създаде правителство. Слави желае коалиция и би направил такава само с ДБ и Мутрите на Мая, с другите изрично посочи, че няма да седне на маса за преговори.

Може би, наесен с нови избори, заедно с президентските.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, чушка. каза:

Честно казано, не мисля, че и този път ще се създаде правителство. Слави желае коалиция и би направил такава само с ДБ и Мутрите на Мая, с другите изрично посочи, че няма да седне на маса за преговори.

Може би, наесен с нови избори, заедно с президентските.

И нови 100 бона + не знам си още колко. Септември няма шанс работещите хора за 3 път да пътуват из чужбина.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , meleto каза:

Вярно, че заедно имат 120. Това ще е бомба. Прав си.

С Корни и Доган също имат 120, а малкия Мук като премиер си е точно на мястото за тази коалиция ;) 

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако есента има избори, 2в1, Радев ще е най-големият губещ, защото позициите на БСП са сринати тотално. Макар че е почти сигурно, че партиите на протеста или ще представят слаби кандидатури или ще подкрепят директно Радев. Все пак с негово съдействие се случи този служебен кабинет. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Мая Манолова:

Без ангажимент за повишаване на доходите, преизчисляване на пенсиите, ревизиране на сметките за ток и парно, подкрепа за младите семейства и малкия бизнес, няма как да подкрепим което и да е следващо управление.
Ние нямаме и не искаме постове в това управление, но не можем да говорим за космонавти, а да няма и дума за доходите на обикновените хора.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, meleto каза:

Ако есента има избори, 2в1, Радев ще е най-големият губещ, защото позициите на БСП са сринати тотално. Макар че е почти сигурно, че партиите на протеста или ще представят слаби кандидатури или ще подкрепят директно Радев. Все пак с негово съдействие се случи този служебен кабинет. 

Ти как я виждаш тая работа кака ти Мая и Корнелия да подкрепят президента заедно и междувременно да се борят помежду си за депутатски места? 

  • Like 1
  • Haha 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, FikLena каза:

Мая Манолова:

Без ангажимент за повишаване на доходите, преизчисляване на пенсиите, ревизиране на сметките за ток и парно, подкрепа за младите семейства и малкия бизнес, няма как да подкрепим което и да е следващо управление.
Ние нямаме и не искаме постове в това управление, но не можем да говорим за космонавти, а да няма и дума за доходите на обикновените хора.

Абсолютна кукавелка е Майчето. Досаждаше на всички хора в Южния парк и на Витошка като обикаляше със своите хора, спираше ги се обясняваше. То не беше DJ и тн. Може би най-жадната за власт е самата тя. А обещанията й лозунгите, тотално популистки. Самата тя е била на власт, не смятам, че е направила нещо, освен да е запомнена с уреждания на бягства на затворници. Бивша комунистическа чанта.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, meleto каза:

Ако есента има избори, 2в1, Радев ще е най-големият губещ, защото позициите на БСП са сринати тотално. Макар че е почти сигурно, че партиите на протеста или ще представят слаби кандидатури или ще подкрепят директно Радев. Все пак с негово съдействие се случи този служебен кабинет. 

Дано някой го гръмне преди това. Най-противният политик в историята на страната. 

  • Like 3
  • Dislike 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...