Jump to content



Какво би ви накарало да почивате на българското Черноморие?


Какво би ви накарало да почивате на българското Черноморие?  

27 потребители гласуваха

Нямате права да гласувате или да виждате резултатите от тази анкета. Ако искате да дадете своя глас, абонирайте се за клуба или темата. Моля, впишете се в сайта или се регистрирайте, за да гласувате в анкетата.

Препоръчани коментари

  • Отговори 26
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

Няма го като опция - единствено начините за забавление са ми стимул да отида на нашето море. Т.е. искам да имам опцията за нощен живот, която примерно в Гърция не е точно такава. А и някакси има нещо мило и родно като ти замирише на палачинки отляво, на дюнери отдясно, и от всички страни те заливат с различна музика. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

За мен нашето море е супер и недоволството според мен зависи от това, че някои хора не знаят какво точно искат да извлекат от почивката си и заминават отрицателно настроени.

Почти ежегодно посещавам най-южните точки от Царево надолу и ми е супер, квартирата - хазяинът го познавам вече, младо семейство с деца, което по честен начин си изкарва хляба, всяка година ми е едно и също, водата - сутрин е кристал, по обед е окей, вечер вече се е размътила. Заведения си има и да седнеш, и да си купиш готова храна и да опънеш софрата на терасата си. Дискотеки, който търси - ще намери. Прекрасни места за къмпингуване. Не ползвам чадъри и шезлонги - нямам ядове с концесионерите и как някой искал да ме ограби на плажа.... От храна не съм имал стомашни проблеми. И кръчмарите кажи-речи ги знам наизуст.

Странното ми е, поне покрай хората около мен, че като ходят из Гърция избират малки места/села и квартири, като ходят из БГ Черноморието се бутат по хотели и в големите курорти - еми, разбира се, че е мръсотия там, където се изсипва маса народ.

Не отричам нито Гърция, нито Хърватска примерно, в която съм бил и е уникално там, въпреки че на места няма грам пясък. Но ако човек знае какво иска да намери за почивката си на море и ако знае за какво отива, може да си изкара добре.

И да не забравяме, че Черно море е вътрешно, това не е Адриатика да идва постоянно вода отнякъде. Важно е човек да си намери мястото, то важи за всичко това.

  • Like 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , meleto каза:

Защото въпросът е по принцип, а не дали планираш или искаш. 

По принцип точно абсолютно нищо не може да ме накара да почивам по българското черноморие ;) 

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако някой ме викне, закара, почерпи и т.н., тръгвам веднага и без претенции - пясък бол. Ако по-интересни за мен места са затворени и ме мързи да мисля алтернативи, също бих отишъл на нашето. Не е толкова зле, колкото го изкарваме. Само откъм храна и обслужване ми се струва зле. Има приятни градчета и плажове. 

  • Love 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 часа , Lelqtian каза:

По принцип точно абсолютно нищо не може да ме накара да почивам по българското черноморие ;) 

Значи не ставаш за целите на анкетата. 

Ако ти платят 50 лева, няма ли да се навиеш?

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, asylum каза:

На ден или на час? :D

https://www.dnes.bg/stranata/2021/06/15/ideia-vaksiniranite-u-nas-s-vaucher-za-50-lv-za-pochivka.493721

Ти и без това си чипиран, редно е да се насладиш на ваучер от 50 лева, евентуално :D

 

  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 часа , pacho каза:

За мен нашето море е супер и недоволството според мен зависи от това, че някои хора не знаят какво точно искат да извлекат от почивката си и заминават отрицателно настроени.

Почти ежегодно посещавам най-южните точки от Царево надолу и ми е супер, квартирата - хазяинът го познавам вече, младо семейство с деца, което по честен начин си изкарва хляба, всяка година ми е едно и също, водата - сутрин е кристал, по обед е окей, вечер вече се е размътила. Заведения си има и да седнеш, и да си купиш готова храна и да опънеш софрата на терасата си. Дискотеки, който търси - ще намери. Прекрасни места за къмпингуване. Не ползвам чадъри и шезлонги - нямам ядове с концесионерите и как някой искал да ме ограби на плажа.... От храна не съм имал стомашни проблеми. И кръчмарите кажи-речи ги знам наизуст.

Странното ми е, поне покрай хората около мен, че като ходят из Гърция избират малки места/села и квартири, като ходят из БГ Черноморието се бутат по хотели и в големите курорти - еми, разбира се, че е мръсотия там, където се изсипва маса народ.

Не отричам нито Гърция, нито Хърватска примерно, в която съм бил и е уникално там, въпреки че на места няма грам пясък. Но ако човек знае какво иска да намери за почивката си на море и ако знае за какво отива, може да си изкара добре.

И да не забравяме, че Черно море е вътрешно, това не е Адриатика да идва постоянно вода отнякъде. Важно е човек да си намери мястото, то важи за всичко това.

 

Защото, @pacho в България вече такива малки селца и спокойствие с ниски къщички и квартири почти не останаха. Има някой малки изключения, които са или много на север или много на юг. . Когато нещо диво и спокойно в България стане вървежно тип Смокиня, Арапя, Иракли и тн, максималния му срок на годност е 2 години, докато не го прилапат, съсипят и бетонират. 

От няколко години насам правя само по някой друг уикенд на БГ черноморие, защото и обслужването е под всякаква критика. Ми аз не си почивам, аз по скоро се напрягам. Цените високи, погледите надменни, а тази година сигурно ще е и още по-страшно. Няма никакво съотношение цена-качество-предлагане. Изключително агресивно се подхожда защото народа е алчен за пари и гледа как само да изшани я грамаж, я някоя друга услуга. Тъжно е и жалко. 

Бих се радвал да препоръчаш това място, на което ходиш, с риск след две години вече да го няма. 

  • Like 2
20645797-497352780618945-2069381879-n.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, meleto каза:

https://www.dnes.bg/stranata/2021/06/15/ideia-vaksiniranite-u-nas-s-vaucher-za-50-lv-za-pochivka.493721

Ти и без това си чипиран, редно е да се насладиш на ваучер от 50 лева, евентуално :D

 

Тва си е жива подигравка - с 50 лв не може да си плати човек кафето на родното Черноморие ... 

PS - за сравнение 

https://globetrender.com/2021/05/13/malta-paying-tourists-visit-summer/

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 часа , pacho каза:

За мен нашето море е супер и недоволството според мен зависи от това, че някои хора не знаят какво точно искат да извлекат от почивката си и заминават отрицателно настроени.

Почти ежегодно посещавам най-южните точки от Царево надолу и ми е супер, квартирата - хазяинът го познавам вече, младо семейство с деца, което по честен начин си изкарва хляба, всяка година ми е едно и също, водата - сутрин е кристал, по обед е окей, вечер вече се е размътила. Заведения си има и да седнеш, и да си купиш готова храна и да опънеш софрата на терасата си. Дискотеки, който търси - ще намери. Прекрасни места за къмпингуване. Не ползвам чадъри и шезлонги - нямам ядове с концесионерите и как някой искал да ме ограби на плажа.... От храна не съм имал стомашни проблеми. И кръчмарите кажи-речи ги знам наизуст.

Странното ми е, поне покрай хората около мен, че като ходят из Гърция избират малки места/села и квартири, като ходят из БГ Черноморието се бутат по хотели и в големите курорти - еми, разбира се, че е мръсотия там, където се изсипва маса народ.

Не отричам нито Гърция, нито Хърватска примерно, в която съм бил и е уникално там, въпреки че на места няма грам пясък. Но ако човек знае какво иска да намери за почивката си на море и ако знае за какво отива, може да си изкара добре.

И да не забравяме, че Черно море е вътрешно, това не е Адриатика да идва постоянно вода отнякъде. Важно е човек да си намери мястото, то важи за всичко това.

Съгласен съм, че има добри места и у нас. На мен най-лошото впечатление ми е замърсената вода. Никога не е било да съм се докоснал до нашета черноморска вода и след това да не съм болен с повръщане, температура, диария и прочее. И съм така от 6-7 годишен, та до днес.

 

Такова нещо не ми се е случвало в Гърция. То въобще водата първо, че е кристална и второ, че е много по-солена, сигурно убива всякакви паразити.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, asylum каза:

На мен пък никога не ми се е случвало да имам проблем с водата у нас. Явно е до определена чувствителност, алергии и т.н. 

Явно се разбирате с бактериите по бг черноморието. :D

Или август, като плуваш с водорасли... веднъж бягах от едно лайно... някой го беше изпуснал и едвам се измъкнах от него. Преследваше ме докато не излязох от водата :D 

  • Haha 5
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, meleto каза:

Явно се разбирате с бактериите по бг черноморието. :D

Или август, като плуваш с водорасли... веднъж бягах от едно лайно... някой го беше изпуснал и едвам се измъкнах от него. Преследваше ме докато не излязох от водата :D 

То това с лайното у всяко море може да ти се случи ;) 

  • Haha 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , asylum каза:

То това с лайното у всяко море може да ти се случи ;) 

Но у нас май се случва по често ;) 

Майка ми сподели същия … експириънс последния път кат беше на Созопол преди ковид

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

От 16.06.2021 г. от 17:59, DenFevgo каза:

Няма го като опция - единствено начините за забавление са ми стимул да отида на нашето море. Т.е. искам да имам опцията за нощен живот, която примерно в Гърция не е точно такава. А и някакси има нещо мило и родно като ти замирише на палачинки отляво, на дюнери отдясно, и от всички страни те заливат с различна музика. 

Нощният живот е различен с Гърция, да, но е по-добър, поне за мен. Отделно съм малко тях, вечерям след 22ч, а отивам някъде навън след 2ч през нощта, до ранни зори. БГ Черноморието става, ако искаш да подкрепиш българите, иначе за други не става от много години.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Ако имаше нормални цени - бих отишла.

Едни приятели почиваха в Несебър предния уикенд.

Едно кюфте на дюнерджийница било 3 лева, а дюнер с кенче Кола - 9 лева. Вътре в Стария град, не някъде близо до морето.

И после реват, че нямат туристи. Защо ли 🙄 То и конското кюфте не струва 3 лева 😒 Хак да им е сега че вали и по морето!

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Не бях стъпвал на нашето черноморие от 2015та до миналата година, когато гърците резнаха кранчето.Намерихме много приятна квартира в Царево - хазяите бяха супер....Обаче...По нашенските курорти работят едни печалбари-лешояди, които щом надушат софиянци, гледат да им свалят кожата.Давам пример със сладолед на главната в Царево - взимам си две топки(човека не ги направи много големи), кантара показа 4.50 лв(което за това количество не е малко), а пича ми вика "Точно 5 лева".Еми м*ама му стара, нямаше да си искам 50-те стотинки, ама наглостта ви край няма!С 2 месеца сезон искате да захлебите за цяла година, ама българските туристи не сме като англичаните - друг ни е стандарта!
По заведенията масово не се спазваха каквито и да е мерки и хората седяха гръб в гръб.Сервитьорите не носеха маски.
На плажа на Царево ми се случи нещо, което ми се беше случвало за последно през детството ми, а именно - стъпих на мазут, и то още първия ден като пристигнахме.Това нещо няма измиване!Отделно в плитката част постоянно имаше водорасли, примесени с найлони, кофички от кисело мляко и за капак пълно с щипалки.
На Арапя - няма такъв битак и селяния.Игла няма къде да хвърлиш; водата мръсна и там не влязохме въобще през целия ден;около плажа яко застроено и оставена една уличка, по която колите не могат да се разминат.Тоя плаж е прехвален, и въобще няма нищо общо с това, което е бил някога.
На Нестинарка - за да обясня какво е положението там ще ви разкажа случка от автобусчето, което кара хора от центъра на Царево до там.Качваме се и с нас още 10-15 човека.Автобуса се движи и след 5-10 мин спира на един път - от едната страна хотели, от другата бунгала.Хората си седят и чакат.Шофьора пита- Няма ли да слизате?Хората казват, че са за Нестинарка.Шофьора казва - Ама това е Нестинарка.Хората с потрес - А къде е плажа???Ей там, между тия два хотела има пътека и ще видите плажа.
Значи толкова е застроено, с хотели на по 8-10 етажа, че плажа не се вижда!Отвсякъде бетон, а на плажа свободните зони са най-малки и съответно ако не отидеш рано трудно се намира място.Платените са за хотелите и седяха полупразни.

Бях тръгнал без никаква нагласа, но впечатленията ми са изключително лоши!Тази година ще се редя на опашка на Кулата, но ще отида в Гърция.Тук само ако имам път към морето иначе категорично не.
Нашите хотелиери залужават да приемат България колкото се може по-скоро в Шенген, за да отпадне граничния контрол с Гърция и никой да не им стъпи, докато не започнат да ценят българските туристи, както до преди 2 години ценяха пияните англичани!

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

Никога не съм разбирала хейта към нашето черноморие  и винаги съм почивала там - ходила съм на морски почивки и в Турция и Гърция, но в същата година съм отсядала и в нашите курорти.

Защо ми харесва? Има си всичко:

- искаш голям град, в който можеш да правиш всичко, което правиш и в София + да ходиш на плаж - Варна, Бургас

- искаш малко градче, но с много опции и хубави плажове - Созопол, Китен, Несебър, Поморие...

- искаш да се откъснеш от всичко и да прекарваш цели дни на плажа - има десетки къмпинги по южното черноморие, които го предлагат

- искаш да заложиш на нощния живот - Слънчев бряг

И всичко това срещу 3-4 часа път с кола по магистрала и много малко по-скъпи цени от тези в София. За мен е парвенющина да се хейти българското черноморие, при положение, че не е никак малко и има всякакви опции.

Да, застрояването, концесиите, замърсяването и т.н. са проблеми, но си има и места, които не са засегнати за щастие.

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Недейте да възприемате мненията на недоволните(като мен) като хейт.Аз давам примери за реалността тук.Сега ще дам още 2 такива, за да видите, че тук нещата са сбъркани.
Средната цена на чадър плюс шезлонг на нашето черноморие е 10 лева, и то от както започна корона кризата и се наложи да свалят цените - преди това беше по-висока.Пак казвам - това е средна цена.Какво получавате срещу нея?Ами, нищо освен шезлонга и чадъра.В момента, в който станете и си вземете хавлията, концесионера продава на друг човек същите чадър и шезлонг, които вие сте ползвали от сутринта до обяд да речем.Какво е положението в Гърция?Масово шезлонг плюс чадър струват 3.50 евро(7 лева) като с тях получавате фрапе, минерална вода (половин литър) и ядки.Решавате да отидете на обяд и си тръгвате от плажа.Връщате се след 1 час и шезлонга и чадъра ви чакат - вие плащате за цял ден и никой не ви взима мястото.
Втори пример.Търся място за настаняване на тричленно семейство плюс малко куче по южното черноморие в края на август тази година.Първо, масово с големи букви пише, че домашни любимци са забранени.Второ, цената за тричленното семейство, като кучето отпада, започва от 70 лева на нощувка(общо) в някаква пълна мизерия с оценка в booking.com 5-6.Ако искате нещо по-свястно цените започват от 90 лева на нощувка в най-добрия случай - тоест 630 лева за 7 дни.Какво е положението в Гърция?Квартира на първа линия, с оценка 9.3, с две отделни спални,собствена баня, кухня, балкон и разрешено за домашни любимци, за същите дати струва 530 лева.
Разстоянието от София до Солун е 293 км - за сравнение разстоянието София-Бургас е 370.Така че нещата пак са в полза на Гърция.
Не виждам никаква парвенющина в това....единствените парвенюта са нашите хотелиери и концесионери, които чрез лошата услуга и лиспата на каквото и да е отношение прогониха българските туристи.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ама естествено, че не става нащо море. Не.че е толко лошо, ама нека ви разкажа от мин седмица. Отидох в готинко място, пет звезди хотел. Кво да ви кажа, не си даваха зор изобщо докат не донеха два автобуса в руснаци и един с немци.

Отделно една бременна българка, уродка бедна, мръсна ниско качествена материя така я насолих, ама си й крещях как си требе. Влиза едно момиче с пола върху банския, и по бански отгоре и тя: това е ресторант на пет звезди хотел, моля облечете се. Ето там са правилата.  И момичето отиде да го направи. И след малко влиза дебела стара рускиня по бански, циците й до коленете. На нея копче не й каза. И я скочих, й като й креснах посрами се ма!

Друга случка: прибери уиските и хайвера за по късно вика в кухнята като дойдат немците. Другите не са хора.

Отделно българина е рая, второ качество работник, нека си го й кажем де. Нацупен, не му се бачка, отговаря ти троснато и чака бакшиш. Няма да говоря и за мързела за чашите да ги събират от басейна.

Само се оплакваха от ковида, но не беше лошо. Нека погладуват още, щото акъл не им е дошъл. Поне цените са смъкнали до дъното, което е добре.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...