Jump to content

Искат отмяна на Бетовен. Музиката му укрепвала белите и потискала гейовете ?


Препоръчани коментари

преди 4 часа , WindWalkerMonk каза:

Пак ли опряхме до Американската политика. Фаст вземи имай живот човек. Американските партии са ти топ тема, не мога…

Ама разбира се. хАмериканската политика е далеч по-лесна и удобна, така дистанционно и като не те засяга пряко. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , Fast каза:

Тук не става въпрос за американски партии, а за темпераменти. В България не се усеща толкова този ефект либерали срещу консерватори, защото преди години комунистите са изнесли селските хора, по-голямата част от които са с консервативен темперамент в градовете в името на идеологията им. Ефекта е виден..

Мисля, че твърде много си се фиксирал в една идея и в едно нещо, което си прочел някъде си и го търкаляш по всички теми, където ти падне (както едни хора в една друга тема в момента) - ми вземи прочети и нещо друго най-после и намери сечението. Ние откакто спорим на тази тема повтаряш едно и също - либералите били с не знам си какъв мозък, пък на консерваторите амигдалата им била не знам каква си. При спора с теб всичко в един момент опира до формата на мозъка. Айде по-сериозно!

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, omline каза:

Мисля, че твърде много си се фиксирал в една идея и в едно нещо, което си прочел някъде си и го търкаляш по всички теми, където ти падне (както едни хора в една друга тема в момента) - ми вземи прочети и нещо друго най-после и намери сечението. Ние откакто спорим на тази тема повтаряш едно и също - либералите били с не знам си какъв мозък, пък на консерваторите амигдалата им била не знам каква си. При спора с теб всичко в един момент опира до формата на мозъка. Айде по-сериозно!

Това е съществената част. Няма смисъл от разпалени емоционализирани спорове, или поне аз не виждам такъв.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Fast каза:

Това е съществената част. Няма смисъл от разпалени емоционализирани спорове, или поне аз не виждам такъв.

Не виждаш, щото теорията ти приравнява хората към роботи с определени технически параметри, които притежават точно определени качества и нито повече, нито по-малко от тях - без способност за промяна, без потенциал за убеждаване или разубеждаване в нещо - те са просто едни киборги, родени с един мозък, което им е решило и поведението и съдбата до края на живота. 

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, omline каза:

Не виждаш, щото теорията ти приравнява хората към роботи с определени технически параметри, които притежават точно определени качества и нито повече, нито по-малко от тях - без способност за промяна, без потенциал за убеждаване или разубеждаване в нещо - те са просто едни киборги, родени с един мозък, което им е решило и поведението и съдбата до края на живота. 

Темперамента е унаследим и вроден. Личностните черти проличават още от детската градина. С напредъка на годините, хората стават повече, от това което са, освен ако не си увредят определени части от мозъка, в следствие на сериозни падания по глава, катастрофи, заболявания или селективни обременявания докато все още се развива  (злоупотреба с цигари, алкохол, наркотици и тн.). Дори ако решат да се правят на нещо, което не са, в един даден момент лъсва истинската същност. По-силно е от тях.

Link to comment
Сподели в други сайтове

О, не. Аз мислех, че темата за Глория е отишла далеч. Но нямах идея кво се случва тук. Къде ти Бетовен, къде ти консерватори. Аз мислех, че Бетето е бил от Европа. Трябва пак да чекна.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, Fast каза:

 

Знаеш ли на кого са следните думи?

Цитат

Тъй като някой със сигурност ще поиска да знае аз ляв ли съм, по средата, либерал или какъв съм, ще отговоря – на сложните въпроси няма прости отговори, това е ясно: по отношение на семейните ценности аз съм консерва, по отношение на личните свободи аз съм либертарианец, по отношение на културата аз съм левичар, а по отношение на морала съм екстремист.

Това са думи на доц. Кристиан Таков - един от основателите на "Да, България" - много мъдър човек, който са съжаление също си отиде доста преди сегашните събития - през 2017-та още. Той го е казал изключително точно и не само това - пълно е със статии с негови цитати и речи по сайтовете.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, WindWalkerMonk каза:

О, не. Аз мислех, че темата за Глория е отишла далеч. Но нямах идея кво се случва тук. Къде ти Бетовен, къде ти консерватори. Аз мислех, че Бетето е бил от Европа. Трябва пак да чекна.

По добре да чекаутнем. Групово. И да влезем обратно в Матрицата. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, omline каза:

Знаеш ли на кого са следните думи?

Това са думи на доц. Кристиан Таков - един от основателите на "Да, България" - много мъдър човек, който са съжаление също си отиде доста преди сегашните събития - през 2017-та още. Той го е казал изключително точно и не само това - пълно е със статии с негови цитати и речи по сайтовете.

Разбира се че има вариации. Аз визирах по-твърдо убедените либерали и консерви.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Lelqtian каза:

По добре да чекаутнем. Групово. И да влезем обратно в Матрицата. 

Аз не моа повярвам, че има очи да спори за Бетовен. Той е гениален, а музиката му велика. Няма нищо общо с днешните абсурди. За мен е потресаващо. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Fast каза:

Разбира се че има вариации. Аз визирах по-твърдо убедените либерали и консерви.

Ти визираш хора, които смяташ за убедени - човекът ти го е казал - за едни неща съм либерал, за други съм консерватор, за трети съм екстремист - никой не може да бъде заклеймен, че има само един единствен подход към всичко в живота. Нещата не функционират по този начин.

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, WindWalkerMonk каза:

Аз не моа повярвам, че има очи да спори за Бетовен. Той е гениален, а музиката му велика. Няма нищо общо с днешните абсурди. За мен е потресаващо. 

Потресаващото е как спора дори май не е за Бетовен, а някои нови трибуквеници си дращят ей така все едно сме в Деса или Кама волуме поредно страница отиваща към 180та. Утре ша тиражират точно същите постове в някоя друга тема, която им изпадне. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Аз продължавам да не разбирам защо искат да забраняват филм за палав сан бернар от началото на 90те. И как това не е анти-фъри и анти-зоофилско? И какво общо има това с музика, освен че е време да чуем най-цис хита на настоящото хилядолетие! 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...