Jump to content



Поп фолк скандали (Юни, 2021)


Препоръчани коментари

Гореща вечер, вино и сиртаки, и покрив от звезди в лятна нощ. Първична страст се носи в полумрака, къде ще спре е вечният въпрос. Гореща вечер с вече празни чаши, а виното във вените крещи, че тази страст и тази нощ са наши щом искам те и мене искаш ти:

Отпивай ме като трапчиво вино на малки глътки бавно час по час. Такава нощ се помни с години от всеми мъж попаднал в мойта власт. Изпивай ме, като трапчиво вино на малки глътки бавно час по час, ъакава нощ се помни с години- такива спомени оставям аз:

Ръцете мъжки помнят, ах, как помнят
извивките на истинска жена и цял живот се мъчат да догонят това усещане за топлина. Не ще помогнат следващите чаши препълвани от други ден след ден/.Талава страст в такава нощ ги плаши,че с мен ще ги сравняваш всеки ден:
 
Отпивай ме като трапчиво вино на малки глътки бавно час по час. Такава нощ се помни с години от всеми мъж попаднал в мойта власт. Изпивай ме, като трапчиво вино на малки глътки бавно час по час, такава нощ се помни с години- такива спомени оставям аз:
 

Браво на Нелина. Страхотна песен пусна, нищо общо с това, което се слуша. Мнохо хубава песен с гръцко звучене и текст ❤

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Много приятна изненада от Нелина. Доста ми е "ала гръцко", но добре звучи. Самата тя знаем, че си пада по съседската музика. Текстът обаче е един път, без дори и един клиширан израз. Гласът на тази жена е просто нещо невероятно. Като певица заслужаваше много повече! 

Разбира се, песента няма да се забележи и ще си остане крайно непопулярна, за съжаление. 

А каналът ѝ е под всякаква критика. Предполагам тя самата си го води и изглежда много непрофесионално. Само като се започне от нескопосаните надписи - то са знаци, то интервали където не трябва... Да даде на сина ѝ - по-добре ще се справя от нея. 

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 часа , zai4eto82 каза:

Гореща вечер, вино и сиртаки, и покрив от звезди в лятна нощ. Първична страст се носи в полумрака, къде ще спре е вечният въпрос. Гореща вечер с вече празни чаши, а виното във вените крещи, че тази страст и тази нощ са наши щом искам те и мене искаш ти:

Отпивай ме като трапчиво вино на малки глътки бавно час по час. Такава нощ се помни с години от всеми мъж попаднал в мойта власт. Изпивай ме, като трапчиво вино на малки глътки бавно час по час, ъакава нощ се помни с години- такива спомени оставям аз:

Ръцете мъжки помнят, ах, как помнят
извивките на истинска жена и цял живот се мъчат да догонят това усещане за топлина. Не ще помогнат следващите чаши препълвани от други ден след ден/.Талава страст в такава нощ ги плаши,че с мен ще ги сравняваш всеки ден:
 
Отпивай ме като трапчиво вино на малки глътки бавно час по час. Такава нощ се помни с години от всеми мъж попаднал в мойта власт. Изпивай ме, като трапчиво вино на малки глътки бавно час по час, такава нощ се помни с години- такива спомени оставям аз:
 

Браво на Нелина. Страхотна песен пусна, нищо общо с това, което се слуша. Мнохо хубава песен с гръцко звучене и текст ❤

 

Страхотен проект, обаче лъха някаква ретроградност - може би това е и идеята, не знам.

Като цяло Нелина е страхотен изпълнител - пеещ, интелигентен, добре изглеждащ... но нещо липсва, не знам какво е - харизма ли. Защото тя има осанката, стойката, но харизмата е нещо по-специфично.

За мен тя трябва да прави такива песни или като "От щастието най боли". Ако е бърза песен, нещо като "Лято, слънце, море", евентуално.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, adorable каза:

Страхотен проект, обаче лъха някаква ретроградност - може би това е и идеята, не знам.

Като цяло Нелина е страхотен изпълнител - пеещ, интелигентен, добре изглеждащ... но нещо липсва, не знам какво е - харизма ли. Защото тя има осанката, стойката, но харизмата е нещо по-специфично.

За мен тя трябва да прави такива песни или като "От щастието най боли". Ако е бърза песен, нещо като "Лято, слънце, море", евентуално.

Просто песента е правена за бабите. Същото важи и за фолклора. Пуснете ТЯНКОВ и вижте обявите - таргет 60+. Това е основната аудитория.

Нелина от години опитва да хване естрадния таргет, защото оттам може да прави концерти и да се пенсионира като квалитетна певица. 

В тази посока работят още Глория и Ивана.

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Нелина си има харизма, но е повече за фолклор, въпреки че и там не е сред най-добрите. Има чар в пеенето й, но не е толкова велико, каквото го изкарват. Просто кефи и нацелва хитове в тоя жанр. Новата песен е ужасна.

Иначе Нелина към днешна дата е по-успешна от Глора и Ива взети заедно по всички параметри. Действаща певица с много участия и изяви, включително медийно не е втръснала чак толкова и е свеж образ - напоследък се появява повече по Тв, отколкото преди, което е в неин плюс. Не е изчерпана. 

  • Like 1
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, meleto каза:

Просто песента е правена за бабите. Същото важи и за фолклора. Пуснете ТЯНКОВ и вижте обявите - таргет 60+. Това е основната аудитория.

Нелина от години опитва да хване естрадния таргет, защото оттам може да прави концерти и да се пенсионира като квалитетна певица. 

В тази посока работят още Глория и Ивана.

 

Много зависи как е поднесено, с какъв привкус. Eдно време така звучаха повечето фолк песни и ставаха хитове сред всякаква възраст.

Не знам какво слушат бабите, но пример за успешен изпълнител във фолка и фолклора е Райна, да речем. Тя така си прави тв версиите и песните, че да хване и по-младите, може би защото и тя едно 10 години по-млада от поколението на Нелина.

В Гърция, например, млади изпълнители със сериозен таргет като Константинос Аргирос, правят типичното си за тях звучене, супер натурално - както звучи на Нелина песента. Така че не знам къде е истината. Може би Нелина не е достатъчно атрактивна ли, не знам и аз. С един по друг клип песента би носила съвсем друго усещане.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, asylum каза:

Нелина си има харизма, но е повече за фолклор, въпреки че и там не е сред най-добрите. Има чар в пеенето й, но не е толкова велико, каквото го изкарват. Просто кефи и нацелва хитове в тоя жанр. Новата песен е ужасна.

Иначе Нелина към днешна дата е по-успешна от Глора и Ива взети заедно по всички параметри. Действаща певица с много участия и изяви, включително медийно не е втръснала чак толкова и е свеж образ - напоследък се появява повече по Тв, отколкото преди, което е в неин плюс. Не е изчерпана. 

За мен харизма значи магнетизъм - самото излъчване да привлича хората, да си супер разнознаваем и характерен. Преслава беше така, преди да се направи на маймуна. Иначе за гласа на Нелина - о, моля те, една от най-добрите ни певици е. В баладите е бетон, виж в песента с Иво Гюров какво прави, много пъти сме я слушали на живо - непоклатима е. Но просто в по-голямата част от кариерата си не е случила на песни.

За мен това е една от най-добрите песни в чалгата в последните години:

 

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, adorable каза:

За мен харизма значи магнетизъм - самото излъчване да привлича хората, да си супер разнознаваем и характерен. Преслава беше така, преди да се направи на маймуна. Иначе за гласа на Нелина - о, моля те, една от най-добрите ни певици е. В баладите е бетон, виж в песента с Иво Гюров какво прави, много пъти сме я слушали на живо - непоклатима е. Но просто в по-голямата част от кариерата си не е случила на песни.

За мен това е една от най-добрите песни в чалгата в последните години:

 

Аз не отричам гласа на Нелина - много по-добра е от 90-95% от чалгагърлите. Имах предвид във фолклора не е това, за което я спрягат, но пък точно там е хитова. Тя е повече за естрада и поп музика. Магнетизъм има в излъчването, прави купон, но не го предава в собствените си песни. На живо е уникална и външно, и гласово, и вдига хората на купон. Това се изисква всъщност от всички. Клиповете не значат кариера. Хитовете също не стигат. Глория и Ивана имат повече хитове и са били по-лъскави преди, но сега Нелата е над тях по всички показатели. 

  • Like 1
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, asylum каза:

Аз не отричам гласа на Нелина - много по-добра е от 90-95% от чалгагърлите. Имах предвид във фолклора не е това, за което я спрягат, но пък точно там е хитова. Тя е повече за естрада и поп музика. Магнетизъм има в излъчването, прави купон, но не го предава в собствените си песни. На живо е уникална и външно, и гласово, и вдига хората на купон. Това се изисква всъщност от всички. Клиповете не значат кариера. Хитовете също не стигат. Глория и Ивана имат повече хитове и са били по-лъскави преди, но сега Нелата е над тях по всички показатели. 

Не знам, аз не съм бил на нейно участие, но бих отишъл - просто наблюдавам, че е основно по празници на градове и не ми се е случвало да ми е наблизо.

Айде поздрав, това гърми страшно, не знам как не е станало хит:

 

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, adorable каза:

Не знам, аз не съм бил на нейно участие, но бих отишъл - просто наблюдавам, че е основно по празници на градове и не ми се е случвало да ми е наблизо.

Айде поздрав, това гърми страшно, не знам как не е станало хит:

 

Това е най-яката песен на Мира от последните години, обожавам аранжимента - хем е модерен, хем ориенталничи. Подходящ и за тук, и за Гърция, и за Турция! Аз ги имам двамата братя във фейсбук - и до днес качват клипове от луди купони по таверните на тая песен, както и сторита от екзалтирани фенки. И частта на Мира пеят някои криво-ляво :D Искаше ми се Мира да се развива в тази насока - винаги е имала разнообразен денс и приятен свеж репертоар - "Докосваш", "Ще сгреша", "Луда вечер", "Зодия Луди", дори "Как го правиш" и "Чае шукарие" бяха готини предложения, не толкова цигански като сегашните. А "Чае"-то всичките й колежки и до днес го пеят с нейния аранжимент. Мира си беше голяма звезда. Все още е актуална, но няма оня статут на хитмейкърка сред масите. Заби се в мангалската ниша, но я разбирам - там си изкарва парите, нормално е да инвестира в това.

  • Like 3
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, asylum каза:

Това е най-яката песен на Мира от последните години, обожавам аранжимента - хем е модерен, хем ориенталничи. Подходящ и за тук, и за Гърция, и за Турция! Аз ги имам двамата братя във фейсбук - и до днес качват клипове от луди купони по таверните на тая песен, както и сторита от екзалтирани фенки. И частта на Мира пеят някои криво-ляво :D Искаше ми се Мира да се развива в тази насока - винаги е имала разнообразен денс и приятен свеж репертоар - "Докосваш", "Ще сгреша", "Луда вечер", "Зодия Луди", дори "Как го правиш" и "Чае шукарие" бяха готини предложения, не толкова цигански като сегашните. А "Чае"-то всичките й колежки и до днес го пеят с нейния аранжимент. 

Много циганьорска стана, а имаше готини парчета навремето. Аз харесвам тия денсове - "Дали", "Насън и наяве", "За любов", "Искам", да не говорим за типичните фолк песни като "За теб живея". Много се потурчи тя, чак гнусарско стана.

  • Like 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

Нелина е доста по-неразпознаваема от Глория и Ивана. Доколкото знам Нелина има много участия, но с далеч по-малък хонорар. Общо взето е една идея над кръчмарските певици, дето никой не ги знае. 

Има един вечен хит, другото е за подгряване на бабите. Пееща, но де да имаше значение само това. Споменахте, че я канят на тв изяви... в кабеларките, дето никой не ги гледа. Общо взето извън БТВ и НОВА, нищо не се гледа. Дори БНТ не е особено престижна и водеща до интерес към изпълнителя. 

Мира пък се фокусира върху турската аудитория у нас. Прави по някое друго участие, съгласява се на малко пари. Пуска по някоя нова песен и това е. Нейната звездна кариера приключи долу-горе след първия й албум.

 

 

  • Like 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, GSA каза:

И мен ме е блокирала Паска, като и казах да вземе да се обади най-сетне на баба Въче. Неблагодарница. 

Аз пък я питах къде е Маймун Пешо и също ме блокира! 

  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , asylum каза:

 

Иначе Нелина към днешна дата е по-успешна от Глора и Ива взети заедно по всички параметри. 

Над нея е само Биляна! 

Понякога наистина се чудя как успявате да наговорите толкова глупости. 

  • Like 1
  • Love 1
  • Dislike 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...