Jump to content



Поп фолк скандали (Юни, 2021)


Препоръчани коментари

преди 2 часа , Olay каза:

Ама по сръбско се превъзнася само тоя 'западен' край на България. Черноморието се знаят само баш хитовете, сигурен съм, че нито тракийско, нито родопите, нито лудогорието се захласват по сръбската музика. Само северозападнала + софийско горе долу. За пиринския край само не знам.

Като цяло съм с впечатления, че гръцката се слуша повече от сръбската като цяло.

В моя край се слуша повече румънско. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Гръцко не знам колко много се слуша, но концертите им от 90-те насам са мижави и се провеждат или в кръчма, или в НДК/спортна зала.

Сръбското се слуша масово, защото е близко до нас, езикът е разбираем и сърбите лобираха доста в края на 80-те и началото на 90-те, за това да се пласират тук техни касети и видеокасети. Даже на обложките си превеждаха на български език заглавията на песните. Сега си берат плодовете.

  • Thanks 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 часа , DenFevgo каза:

Абсолютно цяла България слуша сръбско. Някъде - повече, другаде - не толкова, разбира се. Същото важи и за гръцкото, но аз лично не го харесвам толкова, много ми е пиянско, а и не разбирам текстовете. Няма лошо в това, навремето преди да се появи бг чалгата хората са искали да слушат балканско, а са били позволени само руско и естрада. Сръбската музика е много богата, реално на тях това им е фолклорът. Харесва ми, че си уважават и старите изпълнители, а не ги пенсионират на 40 като тук. Там тази музика не се е изродила както стана тук. Пак са джукести и направени, но не евтинеят толкова като нашите. Най-малкото, защото могат да пеят и песните им са наистина смислени, на фолклорна основа. Нашите са на ориенталска основа, дай ни денс маанета и всичко е точно. 

Това важеше допреди 10-на години. Абсолютен бардак е и там вече - видно е от кандидатите, които се явяват в Звезди Гранда....и смело казвам и Евровизия - същата отвратителна мода и култура цялостно - най-гадното от Балканите и най-гадното от Запада в един гювеч. 

По отношение на богатството на музиката им - имам много резерви, тъй като техния фолклор всъщност прилича на нашия от пиринските и шопските ширини, нищо по-различно.

 

Като цяло се присъединявам към мнението, че колкото по на изток от София отивате, толкова по-малко влечение по сръбския и гръцкия стилове ( айде в Бургас са фенове на гръцкото наистина) ще видите. Мисля, че се и подценява много силата на фолклора по места, защото по големи празници на градовете (поне в Добруджанския край) най-искрена радост и еуфория се създава именно на местната музика ВСЕ ОЩЕ.

  • Like 4
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

За последното денонощие разликата между гледанията на Азис и Малката е едва 11К. Тоест Азис до дни пада под нея. Голям балон се оказа песента му, въпреки огромния му старт.

А беше тръгнал дори да пише безумни постове, че песента му гърмяла от всяка кола и заведение, а всички знаем, че не е така. 

Дори “В твоето легло” е по-голям хит от неговата по мои наблюдения. 

  • Like 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, omline каза:

Това важеше допреди 10-на години. Абсолютен бардак е и там вече - видно е от кандидатите, които се явяват в Звезди Гранда....и смело казвам и Евровизия - същата отвратителна мода и култура цялостно - най-гадното от Балканите и най-гадното от Запада в един гювеч. 

Ако някакъв безобиден girl group клонинг на Fuego те изкарва от релси, значи си много далеч от таргет групата на Евровизия.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , pacho каза:

Гръцко не знам колко много се слуша, но концертите им от 90-те насам са мижави и се провеждат или в кръчма, или в НДК/спортна зала.

Сръбското се слуша масово, защото е близко до нас, езикът е разбираем и сърбите лобираха доста в края на 80-те и началото на 90-те, за това да се пласират тук техни касети и видеокасети. Даже на обложките си превеждаха на български език заглавията на песните. Сега си берат плодовете.

Да, езикът е това, което им дава предимство. Иначе гръцката музика е на светлинни години напред.

Иначе това, което наричаме сръбска музика е тяхната чалга, а не цялата им музикална сцена и то точно няколко баби и дядовци от тях се знаят тук. Те един по един си отиват и да се надяваме, че един ден ще се отървем от този вирус.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , Fast каза:

Ако някакъв безобиден girl group клонинг на Fuego те изкарва от релси, значи си много далеч от таргет групата на Евровизия.

Не знам на каква база реши, че съм извън релси (всъщност знам ама тоз мач е свирен вече) -  нямам нищо против трите Бионсе-та, но това по нашите географии вече не е интересно, а мисля че и за европейците не беше - нахакани мацки в опит да създадат еуфория с викане и баджаче просто е клише и за европейската и за балканската сцена.

  • Like 2
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, omline каза:

Не знам на каква база реши, че съм извън релси (всъщност знам ама тоз мач е свирен вече) -  нямам нищо против трите Бионсе-та, но това по нашите географии вече не е интересно, а мисля че и за европейците не беше - нахакани мацки в опит да създадат еуфория с викане и баджаче просто е клише и за европейската и за балканската сцена.

Интересно е, просто не им се гледат копия. Вeче трета година някой се опитва да грабне вълната на Елени.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Fast каза:

Интересно е, просто не им се гледат копия. Вeче трета година някой се опитва да грабне вълната на Елени.

Може и това да е - тези 3-чките не ме въодушевиха никак и се радвам, че Виктория се класира преди тях. 

  • Like 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, чушка. каза:

Ако беше само Теди Александрова, да. Другите пълнежи за какво са ни?

Ивана доказа, че е по-голяма от Глория. Втората подгрява Лепа Брена, докато Ванча подкрепя родните звезди! 

В Сигнал написаха, че и Татяна ще е там. Теди, Ариа и Татяна, може би и Яница - други не ни трябват! 

Пропуснах да отбележа, че преди малко от балкон в южен софийски квартал 2 пъти прозвуча Джанъм, джанъм на Азис и веднъж "Правя си душата" на Илиян. Хитове! Но пък седях и пиех кафе под тоя балкон, може да е било неуспешен опит за свалка. Да ми бяха пуснали

 

  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, asylum каза:

Ивана доказа, че е по-голяма от Глория. Втората подгрява Лепа Брена, докато Ванча подкрепя родните звезди! 

Ще я видим колко голяма е лятото във Варна и Бургас - дотогава митове и легенди....

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Just_Me каза:

Татяна ще пуска песен с Ax Dain. Хитруша! 😄

Screenshot_20210608-140724_Instagram.jpg

Тя и Аднан Бийтс беше подхванала докато все още беше актуален, но не й се получи. А помните ли когато беше експлоатирала онзи клет човечец Наско?

 

  • Like 1
  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, omline каза:

Ще я видим колко голяма е лятото във Варна и Бургас - дотогава митове и легенди....

Засега 1:0 за Дивана и Теда! 

преди 33 минути, Just_Me каза:

Татяна ще пуска песен с Ax Dain. Хитруша! 😄

Screenshot_20210608-140724_Instagram.jpg

Тя и Аднан направи звезда. Винаги подава ръка на аматьорите. Пайнерската Клеопатра! 

 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...