Jump to content



Поп фолк скандали (Юни, 2021)


Препоръчани коментари

Честит рожден ден, Стано Стано, Не ми пречи, Дяволско желание и Неудобни въпроси са единствените песни в топ 200 на PlanetaOfficiall качени години след премиерата си. Една фолклорна, една от 2011.

Защо така никой не си пуска да слуша старите златни хитове вече, явно и те не се запазени толкова, щото примерно, сръбските златни още къртят.

  • Like 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, omline каза:

Изобщо не е "толкова 2015" твърдението, че чалгата се слуша само в дискотеките, защото това е самата реалност и за мен лично обяснението е, че тя от край време само в дискотеките не звучи нелепо. Във всякакъв друг контекст тя е абсолютно неадекватна на времето и пространството.

Като представител на таргета под 25 години нека аз имам по-адекватна преценка.

Link to comment
Сподели в други сайтове

От моя таргет всички слушат предимно чалга и се кефят на почти всички чалгарки. Като гледам и най-малките в момента слушат чалга.

Изобщо не е учудващо хората, израстнали с музиката на Кичка, Ритон и компания да плюят по всяка актуална чалгаджийка и да се захващат за най-малкото нещо.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , asylum каза:

И според мен това ще стане с песента на Счети. Днес я слушах на тел, докато се разхождах, и зарибява доста. Имаше една песен на Преса от Кости, която не беше някакъв голям хит, но в дискотеките вървеше поне 3 години - в различни части от програмата. И тази може да е така. Ако я чуеш веднъж в началото, на вечерта, може да се озърташ и кокориш ко туй, ама втория път по-късно може да се разбиеш на нея :D

Всички интервюта на Ваня Великова са перфектни. Може да не е гений, което и не се очаква от певиците, но й сече пипето навреме, откровена е, прозрачна, сърдечна, с чувство за хумор и самоирония. Със сигурност не се излага, колкото и някои да не я взимат насериозно. 

В това интервю, за което казваш, се обадиха доста хейтъри, а тя се държа адекватно. Също така и много фенове й се обадиха. Отдавна не е имало толкова интересен и противоречив образ. Сещам се само за Луна, Азис и Ваня Великова!

 

i think i love you - EXACTLY!!!! - по отношение на това как адвекватно ТВ представяне може да дойде от това да не се вземат на сериозно, да са confident и с чувство за самоиронония - това не би трябвало да са супер странни идеи за хора с редовни медийни изяви. Та отново, според вас, на кого освен на В-of course-В се получава?

  • Love 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, irritable2021 каза:

i think i love you - EXACTLY!!!! - по отношение на това как адвекватно ТВ представяне може да дойде от това да не се вземат на сериозно, да са confident и с чувство за самоиронония - това не би трябвало да са супер странни идеи за хора с редовни медийни изяви. Та отново, според вас, на кого освен на В-of course-В се получава?

Есил Дюран е приятна - дрънка малко в повече и се превзема, но не говори глупости. Луна винаги извърта нещата в своя полза. 

  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , Willy каза:

Честит рожден ден, Стано Стано, Не ми пречи, Дяволско желание и Неудобни въпроси са единствените песни в топ 200 на PlanetaOfficiall качени години след премиерата си. Една фолклорна, една от 2011.

Защо така никой не си пуска да слуша старите златни хитове вече, явно и те не се запазени толкова, щото примерно, сръбските златни още къртят.

Прочетох "Честит рожден ден" и помислих, че тие песни са излезли заедно и им честитиш.

  • Haha 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

То всичко си зависи от годините. Днешния тип чалга е повече подходящ за таргетите до 30-35, на които им се занимава с такава музика и да ходят по клубове. На по-големите просто не им се слушат песни на тема коя била кучката и колко як е пича от сепарето. А реално погледнато именно тези хора над 35 и до към 50 са онези, които са били младия таргет в златните години. Само че тогава освен от тях, фолкът се слушаше и от майките и бащите им, и от бабите и дядовците им. А тогава хем предпочитанията към естрадата и стария поп баш си бяха фактор, заради който чалгата изглеждаше като долната нова музика.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, xroflx9 каза:

Като представител на таргета под 25 години нека аз имам по-адекватна преценка.

Проблемите с очите и ушите започват много след 25 години, така че не си пиши възрастта като актив. :)

6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, BobiTo каза:

Прочетох "Честит рожден ден" и помислих, че тие песни са излезли заедно и им честитиш.

И аз така, но после го прочетох още 2-3 пъти и чатнах :D ЧРД си е хит и до днес, на всеки рожден ден звучи. Снощи минаха пияници под балкона ми и си го надуха от телефон и пяха. 

  • Haha 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, asylum каза:

И аз така, но после го прочетох още 2-3 пъти и чатнах :D ЧРД си е хит и до днес, на всеки рожден ден звучи. Снощи минаха пияници под балкона ми и си го надуха от телефон и пяха. 

Това е вечен хит, ще звучи вечно на рожденни дни. Аз не се сещам друга песен да се пуска за тортата? 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, asylum каза:

Есил Дюран е приятна - дрънка малко в повече и се превзема, но не говори глупости. Луна винаги извърта нещата в своя полза. 

Есил е интересен пример - мисля, че е умна, с бърза мисъл, уверена - но не интересна, забавна, или остроумна, налага й се да се обяснява и е клиширана

Луна е интересен  пример за "успешна" комуникация - нюансите на настабилност спират ответната страна дори преди да й дойде идеята за конфронтация - но интервюто на Галена, което обсъждаме в същия ритъм и интонация (но не скорост) като интервюта на Луна

BTW Азис - no way,

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

От моя таргет имам няколко човека дето слушат чалга като се съберем, но основната част слушат друга музика.  Нашите не слушат чалга, повечето около мен слушат черно, има й такива с поп и хеви метъл. Аз слушам всичко, но последно време като карам колата или работя обичам да слушам Бетовен, Моцарт или нещо релаксиращо като Филип Глас/Ханс Цимър. Като се съберем слушаме основно чалга до 2018 и чат пат някоя нова.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Мисля, че в последните години нещата постепенно си отиват към един очакван ренесанс. Фолкът вече си върна феновете, които поп-рапът временно беше отмъкнал. Имаме успешни нови имена. Само трябват повече подходящи песни. И още дебюти, разбира се, точно от такива могат да се родят нови сензации.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, omline каза:

Проблемите с очите и ушите започват много след 25 години, така че не си пиши възрастта като актив. :)

Проблеми с тези неща нямам щом накъдето и да се обърна нещата са свързани директно или индиректно с чалгата. Само тук има такива крайни мнения.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, SG каза:

Мисля, че в последните години нещата постепенно си отиват към един очакван ренесанс. Фолкът вече си върна феновете, които поп-рапът временно беше отмъкнал. Имаме успешни нови имена. Само трябват повече подходящи песни. И още дебюти, разбира се, точно от такива могат да се родят нови сензации.

Няма да стане с такива дебюти.

Щом най-обещаващия дебют Денис Теофиков угасна за 2-3 години, от другите нямам големи очаквания. Сравни ги с дебюти като Гергана и Анелия, че дори и Магда. Всеки ги знаеше - даже бабите. Днес кой извън чалга аудиторията знае коя е Малката, Данна или Десита? :D  

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

Бе какъв хейт ви гони. Всяка дискотека по морето е пълна и хората пеят всяка песен с цяло гърло, забавляват се. Под ВСЯКА една статия има огромна злоба, завист и линч, защото българинът не понася хора, изглеждащи по-добре от него и по-финансово на високо положение. Истинските хора и некомплексирани, се радват на музиката и им е през оная работа за някакви евтини клюки и интириги. ;)

Емрах с хит!

  • Like 4
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, BobiTo каза:

Лео идва! 

То бъзик, бъзик, ама ако Дес я е хванала музата да е адекватна може и да вземе да представи момчето с някоя силна песен. :)

преди 38 минути, Ivan_Kozarev каза:

Няма да стане с такива дебюти.

Щом най-обещаващия дебют Денис Теофиков угасна за 2-3 години, от другите нямам големи очаквания. Сравни ги с дебюти като Гергана и Анелия, че дори и Магда. Всеки ги знаеше - даже бабите. Днес кой извън чалга аудиторията знае коя е Малката, Данна или Десита? :D  

Денис угасна само защото Даймънд решиха да потвърдят, че работят само за дискотеките, и напълно да си забият изпълнителите цяла зима. Направо не знам какъв е този късмет, който извадиха Малката и Робов с Аномалия, защото всичко останало, което излезе от този лейбъл, е флоп. Има го и фактора, че Робов може би взе част от таргета му.

Всички тези имена от последните 2-3 години са нужната засилка, за да могат в последствие да се появят дори още по-силни дебюти. Гледайте какво стана с никому известната Симона, такова нещо в чалгата не беше имало от над десетилетие (и да не посочваме Лорена, защото на нея много й помогна, че е ft. Галена). Към момента тези момчета и момичета са младежки сензации, които владеят детския и тийн таргет и се пласират успешно и по клубовете сред по-големите. Представете си какво ще става като се залага на повече песни, които да са предназначени за народа.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, SG каза:

То бъзик, бъзик, ама ако Дес я е хванала музата да е адекватна може и да вземе да представи момчето с някоя силна песен. :)

Десс? Дует ли ще правят?

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Ето и мнението на представител на поколението "Над 25, но под 30". Макар и малък обхват, ние точно сме децата на прехода и израснахме с чалга, така че мисля, че тенденциите при това поколение показват реалната обстановка:

Приятелите ми, с които едно време си разменяхме кибрити с облиците на Деси Слава и Ивана, сега се мръщим като ни поканят на чалготека, но се устремяваме смело натам, когато в ресторантчето, в което сме се събрали почнат да гасят лампите мигове след като сме изпили последните капки от третата бутилка вино и си изкарваме супер, без значение дали там пее Преслава, Кали или Десита. Изобщо не ни пречи подредбата на музиката в колата ни да е Ариана Гранде - Криско - Джена - Eминем, щото хич не ни пука какъв е жанра - важно е музиката да е готина. Преслушваме с интерес както новите песни на Меди (аз не), така и новите на Графа и си пращаме съобщения "Ей, виж каква яка песен на Деси Слава" - "Ами мен повече ми хареса новата на Дара, ама и тая бива". 

Та с две думи - посоката е ясна - чалгата залязва, да живее чалгата. Или с други думи - драстично намаляха пристрастените фенчета и култът към Планета, но пък на много голяма част от хората спря да им пука какъв е етикетът и по коя телевизия се излъчва и си слушат с кеф, независимо дали преди 10 години са били "анти-чалга" или "върли чалгарчета". 

  • Like 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...