Jump to content



Поп фолк скандали (Юни, 2021)


Препоръчани коментари

преди 2 минути, WindWalkerMonk каза:

Човек, погледни извън форума какво ги правят. Тук ги галите с перо. Никой никъде не ги харесва. Където й да гостуват е масов хейт. Единственото което може да се каже е, че Преслава е талантлива. Но от там насетне има масов хейт от нормалния таргет. 

Точно аз тези дни писах, че хейта към Галена заради Гласът ме изненадва. Но може би не трябва, защото от друга страна това си е доказателството на други неща, които съм говорил преди и съм срещал присмех. Галена, каквото и да прави, не успява да е масово призната като онези, които са били звезди едно време.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, WindWalkerMonk каза:

Абе той е, ама пак виж на възлюбения на любимката ти се кефи. Той също е чутовен измамник, боклук и насилник, но е по - шано. Докато наще селски моми освен с пари претендират и със самоюувствие и простотия. Затова се получава. Иначе ако хейта на Галена от вчера е бил затова, че не може две думи нормално да каже, не е злоба. 

Не мисля че трябва да взимаш под такова внимание коментари на незадоволени лелки и чичковци,които се чудят къде да си избиват комплексите от неуспехите в живота си щото дори пон супер позитивни статии има хейтърски коментари. На Пулев и Димитров се кефят ако спечелят като загубят им се излива огромна помия.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, SG каза:

Точно аз тези дни писах, че хейта към Галена заради Гласът ме изненадва. Но може би не трябва, защото от друга страна това си е доказателството на други неща, които съм говорил преди и съм срещал присмех. Галена, каквото и да прави, не успява да е масово призната като онези, които са били звезди едно време.

Добре, че е само по Галена. Видиш ли всички останали ги носиха на ръце. И по Глора, и по Вана, и по Деса, и по Преса имаше. По  Деса имаше най - малко факт, но по останалите направо се сипеха лайна на кило. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Публикувано (редактирано)

За какво спорите не знам.

Ясно е, че всички чалгарки са дъно. Ако човек има образование и други перспективи в живота никога няма да стане чалга певица. 

Ивана е много народен и сърдечен човек. Останалите масово са прости и надути бездушни кухи лейки. Преслава още като дете обожаваше да прави мръсно и да се подиграва на децата в махалата. Веднъж заля едно дете с урина от животните в обора на баба Въчка, а пък на моя брат му беше залепила дъвка на косата.

Редактирано от Ivan_Kozarev
  • Haha 8
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, WindWalkerMonk каза:

Добре, че е само по Галена. Видиш ли всички останали ги носиха на ръце. И по Глора, и по Вана, и по Деса, и по Преса имаше. По  Деса имаше най - малко факт, но по останалите направо се сипеха лайна на кило. 

По всички е имало хейт, то все пак това са най-големите представители на чалгата, а там недоволството винаги си е било по дифолт. Дори турнетата, които толкова ги възхваляваме тук, бяха осмивани като пример за долнопробното и развратното.

Но накрая, когато след години се тегли чертата, имаме:

-Глория и Ивана- залезли, безинтересни на новите поколения, но запомнени като две от най-големите евър с няколко вечни песни (Иви с повече от Гло).

-Камелия- легенда на жанра с куп запомнени стари песни и някой и друг хит в новите времена. Вечен секс символ, който хората искат, не искат- възприемат като емблема.

-Десислава - друга легенда с множество златни песни, която продължава понякога да пуска хитове. Възприемана най-вече като Певица с главно П и дори промяната в гласа й не променя това, както виждаме.

-Преслава- сходна на Десислава, но по-добре задържала се с хитове през годините, затова и е възприемана за по-актуална дори когато не издава кой знае какво.

-Анелия- тотално изгърмяла всичките си патрони в стремежа си да е редом с другите коври, но пък запомнена още от едно време като певица със страхотен свой стил в първите години.

Всяка една от тия (без Анелия) освен хейт е предизвиквала и много позитивни коментари като се е захващала с музикално риалити. Просто защото хората си ги знаят от едно време и са ги запомнили през годините. Галена... ами най-добрата е в последното десетилетие ама чалгата в това десетилетие се развива главно пред очите на интересуващите се от нея. Точно което някои тук от край време се опитваме да кажем, когато се сравняват певачките по това колко пъти са ги завъртяли по клубовете и какъв прием са имали там, а не в очите на българина като цяло.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

@SG това според мен си абсолютно твое мнение. Има някаква истина за единици хора, но няма голяма разлика между това как въприемат Галена или Глория/Камелия/ Преслава относно хейт. 100% ако погледна коментарите, което аз естествено няма да направя ще са еднакви: ***ва, тъпа, бездарна, нейното не е музика. И 100% за всички са това. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Според YouTube Charts, само 53% от гледанията на новата песен на Емилия са от България. И това е от статистиките за първите два дни, а сега все повече румънски коментари гледам. Май в Бг пак няма да е хит.

  • Haha 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Willy каза:

Според YouTube Charts, само 53% от гледанията на новата песен на Емилия са от България. И това е от статистиките за първите два дни, а сега все повече румънски коментари гледам. Май в Бг пак няма да е хит.

На Меди откъде са или още няма никакви данни?

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Hurricane каза:

На Меди откъде са или още няма никакви данни?

623k от Бг, но нямам идея на колко са засечени общите, щото няма откъде да видя, песента не е свързана с никой профил.

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, WindWalkerMonk каза:

@SG това според мен си абсолютно твое мнение. Има някаква истина за единици хора, но няма голяма разлика между това как въприемат Галена или Глория/Камелия/ Преслава относно хейт. 100% ако погледна коментарите, което аз естествено няма да направя ще са еднакви: ***ва, тъпа, бездарна, нейното не е музика. И 100% за всички са това. 

Може и да е обвързано с моето мнение, но то това мнение се е изградило на база на доста неща, над които не само аз имам поглед. Старите имена просто са приемани за друга мая, отиват си към евъргрийн вече, а тия от последното десетилетие не са отразявани по същия начин. И да уточня, че не говоря само за хейтърите, които бързат да псуват без да са запознати, а и за сумати нормални и възпитани хора, които примерно като ходят някъде не почивка със семействата си не мислят първо в коя чалготека ще се натряскат през нощта, а по-скоро в която приятна механа да седнат и там да послушат фолклор или ретро фолк, най-много и някои нови като Хабиби, Мотел, Шушана и т.н. Това си е голям дял от българския народ.

До скоро малко или много и аз съм си затварял очите за тия неща и съм позволявал на интереса ми към Галена да преобладава.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Чалгата имаше много по-голяма аудитория преди.

Сегашните мегахитове по популярност се нареждат на едно ниво с някой среден хит от преди 15 години.

Имаше едни песни като "Бурята в сърцето ми", "Дяволско желание" и почти всички песни на Ивана,  които гърмеха от всякъде - коли, дискотеки, барове, кафета, даже от къщите на хората. Като сложите хитовете на Малина и Азис, Гергана, Анелия, Райна и Константин и др. - направо тази музика си беше част от живота на хората. Певиците бяха по корици на списания и в национален ефир. Като бяхме ученици си разменяхме дъвки и плакати с фолк певици. Сега чалгата е завряна в долнопробни чалготеки и никой извън тях не се интересува от нея. Това е истината. Съответно образа на средно статистическата чалга певица изгуби своя блясък.

Бях на едно турне във Варна на Планета мисля че беше през 2006 - ако искайте вярвате, но целия град в деня на концерта обсъждаше събитието и всички се изсипаха там. Сега пеят пред празни кръчми с пияни наркомани, не мога да напълнят една зала в София, за пълен стадион само могат да мечтаят.

Голяма деградация. Останаха ни само спомените.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Willy каза:

Според YouTube Charts, само 53% от гледанията на новата песен на Емилия са от България. И това е от статистиките за първите два дни, а сега все повече румънски коментари гледам. Май в Бг пак няма да е хит.

Според мен ще е от рядкото явление за нашия пазар "бавно разгръщащи се хитове". Песен, която не гръмва от раз, но с течение на времето придобива голяма популярност. 

На Меди обаче според мен са купени. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, SG каза:

По всички е имало хейт, то все пак това са най-големите представители на чалгата, а там недоволството винаги си е било по дифолт. Дори турнетата, които толкова ги възхваляваме тук, бяха осмивани като пример за долнопробното и развратното

Голяма част от хората на средна възраст не харесват попфолк, защото са расли във времена, в които артистичната свобода и сексуалното себеизразяване са били теми табу. Мозъкът губи пластичност с възрастта, а това влошава възможността за адаптиране към нова и променлива информация. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Интервюто на Галена доведе до хубава дискусия- какво е нужно за да едно интервю да е АДЕКВАТНО за темата и интервюирания? Май това не беше то, дори и без заблуди за това, че тя е с бърза мисъл или много интересна, просто не се получава дори за това което е - промо интервю с ясни поначало въпроси. Та в тоя ред на мисли… кой/я/и се справя добре с интервюта от гледна точка на easy flow и адекватен vibe в последно време? май няма много примери.

 

Сега ще пусна бомба - Ваня (разбира се) Великова е много адекватна, попадна ми нейно Star Reporters интервю, и въпреки 1. hostile водещ и 2. реалността, тя да е почти бронирана, без проблясъци и без IQ - просто май добре се чувства в кожата си, и това липсва на много други,  a при Галена има нек'в disconnect. #whatanexample

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Тази песен колко хубаво остарява, тогава не я харесвах много, а сега ми е една от любимите ми нейни песни. Гледам, че не само аз я слушам ощe, честити 7 милки! 💘

 

  • Love 2
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Fast каза:

Голяма част от хората на средна възраст не харесват попфолк, защото са расли във времена, в които артистичната свобода и сексуалното себеизразяване са били теми табу. Мозъкът губи пластичност с възрастта, а това влошава възможността за адаптиране към нова и променлива информация. 

Добре, че е това. Пълни глупости. Е пусни си и виж:

Хора от секви възрасти.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Ivan_Kozarev каза:

Чалгата имаше много по-голяма аудитория преди.

Сегашните мегахитове по популярност се нареждат на едно ниво с някой среден хит от преди 15 години.

Имаше едни песни като "Бурята в сърцето ми", "Дяволско желание" и почти всички песни на Ивана,  които гърмеха от всякъде - коли, дискотеки, барове, кафета, даже от къщите на хората. Като сложите хитовете на Малина и Азис, Гергана, Анелия, Райна и Константин и др. - направо тази музика си беше част от живота на хората. Певиците бяха по корици на списания и в национален ефир. Като бяхме ученици си разменяхме дъвки и плакати с фолк певици. Сега чалгата е завряна в долнопробни чалготеки и никой извън тях не се интересува от нея. Това е истината. Съответно образа на средно статистическата чалга певица изгуби своя блясък.

Бях на едно турне във Варна на Планета мисля че беше през 2006 - ако искайте вярвате, но целия град в деня на концерта обсъждаше събитието и всички се изсипаха там. Сега пеят пред празни кръчми с пияни наркомани, не мога да напълнят една зала в София, за пълен стадион само могат да мечтаят.

Голяма деградация. Останаха ни само спомените.

И може би точно заради тези спомени понякога изглеждаме пристрастни. :D Ама няма как да е другояче. Тогава хитовете наистина бяха нещо, което достигаше до всички, затова и най-големите изпълнители от онова време се помнят и малко или много се приемат за големи и до днес.

преди 15 минути, Fast каза:

Голяма част от хората на средна възраст не харесват попфолк, защото са расли във времена, в които артистичната свобода и сексуалното себеизразяване са били теми табу. Мозъкът губи пластичност с възрастта, а това влошава възможността за адаптиране към нова и променлива информация. 

Винаги го е имало този дял, който заради личните си възгледи да не иска да приема новото. Че то точно в ретро чалгата произлезе и най-бруталния символ на скандалния имидж евър- Азис. Въпреки това хората го приеха през годините, защото видяха и качествата му. Ако с такъв изпълнител е можело да се получи, може да се получи с всеки, просто чалгата трябва да произвежда музика, която да не достига до хората само в клубовете и по платформите за музика, а навсякъде из държавата.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Това че вече не се изненадват от имиджа на Азис, не означава, че подкрепят и одобряват подобни визии и държание. Прости и забили са масово, това е истината. Само това ще кажа! :)

  • Like 1
  • Haha 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Willy каза:

Това че вече не се изненадват от имиджа на Азис, не означава, че подкрепят и одобряват подобни визии и държание. Само това ще кажа! :)

Не са и длъжни, всеки си има право на свое мнение. Но е хубаво, когато въпреки мнението си успееш да видиш и качествата в даден човек. Нещо такова се случи с Азис при участието му във Вип Брадър, от тогава народа си гледа на него другояче.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Blueberry каза:

Според мен ще е от рядкото явление за нашия пазар "бавно разгръщащи се хитове". Песен, която не гръмва от раз, но с течение на времето придобива голяма популярност. 

На Меди обаче според мен са купени. 

И според мен това ще стане с песента на Счети. Днес я слушах на тел, докато се разхождах, и зарибява доста. Имаше една песен на Преса от Кости, която не беше някакъв голям хит, но в дискотеките вървеше поне 3 години - в различни части от програмата. И тази може да е така. Ако я чуеш веднъж в началото, на вечерта, може да се озърташ и кокориш ко туй, ама втория път по-късно може да се разбиеш на нея :D

преди 21 минути, irritable2021 каза:

 

Сега ще пусна бомба - Ваня (разбира се) Великова е много адекватна, попадна ми нейно Star Reporters интервю, и въпреки 1. hostile водещ и 2. реалността, тя да е почти бронирана, без проблясъци и без IQ - просто май добре се чувства в кожата си, и това липсва на много други,  a при Галена има нек'в disconnect. #whatanexample

Всички интервюта на Ваня Великова са перфектни. Може да не е гений, което и не се очаква от певиците, но й сече пипето навреме, откровена е, прозрачна, сърдечна, с чувство за хумор и самоирония. Със сигурност не се излага, колкото и някои да не я взимат насериозно. 

В това интервю, за което казваш, се обадиха доста хейтъри, а тя се държа адекватно. Също така и много фенове й се обадиха. Отдавна не е имало толкова интересен и противоречив образ. Сещам се само за Луна, Азис и Ваня Великова!

 

  • Like 1
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, asylum каза:

Отдавна не е имало толкова интересен и противоречив образ. Сещам се само за Луна, Азис и Ваня Великова!

 

И оригиналната сензационна дива, предхождаща ги всичките.😍

 

  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Твърдения от типа,че чалгата се слуша само в дискотеките е толкова 2015 когато попаджиите мачкаха,че няма накъде...разбира се от хора,които се интересуват само от баба Въчка няма как да очакваме адекватни мнения. Единствения проблем заради който чалгата не е чак толкова масова е заради текстовете. Напълно нормално е един човек на 30-40 години да предпочете песен с текст като "Нещо нетипично" пред новите песни,в които се пее за кучки,но съм на мнение,че това е така и в световен мащаб. Надали някой от Америка от по възрастния таргет предпочита песните на Ариана Гранде пред тези на Майкъл Джексън. Ако греша нека някой ме поправи.

 

Кариерата на Азис е като учебник по маркетинг. Изпреварил е времето си просто. Виждаме че неговото поведение отпреди 20 гадини чак сега набира популярност в световен мащаб..

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Изобщо не е "толкова 2015" твърдението, че чалгата се слуша само в дискотеките, защото това е самата реалност и за мен лично обяснението е, че тя от край време само в дискотеките не звучи нелепо. Във всякакъв друг контекст тя е абсолютно неадекватна на времето и пространството.

  • Like 2
  • Dislike 1
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...