Jump to content



Първи полуфинал на Евровизия 2021


Препоръчани коментари

преди 2 минути, asylum каза:

Аз от кои съм? :D 

И на мен ми бяха монотонни 1-2 години, та спрях да се интересувам. Може да сме пропуснали интересни предложения през последните 10-15 години. Повечето тази вечер бяха динамични! 

Според теб, как е най-добре? Мен малко ме изненада наличието на жури. Днес си припомнях изпълненията на Елица, Стунджи и Софка - и там четох за журита. Имало ли е ощетени? Казваш, че сега е най-добре? 

Да, за мен сега е най-добре. Иначе винаги има ощетени, журитата са малко по-странни поради две причини:

1. Много малко страни-фаворити гласуват за други фаворити. 2017 България и Португалия не си размениха нито една точка от журитата. В телевота ние им бяхме дали, те на нас май не или поне по-малко. Дори и при журитата има съседски и приятелски вот, например Гърция винаги дава 12 на Кипър и обратно.

2. Оценяват по някакви техни си музикантски критерии и често гласуват за парчета, които не стоят добре на цялостния фон. Примерно миналата година журивота го спечели Северна Македония, телевота - Норвегия, а топ 2 сумарно бяха Холандия и Италия.

Най-бруталният пример за орязан победител заради журивот е Русия 2016 - спечели телевота, но беше сгромолясан от журитата (5-ти с 81 точки зад втория и 190 от първия) по незнайни, най-вероятно политически причини. 

  • Wow 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, meleto каза:

Гръцкото влияние в Кипър е голямо. Дори певицата е гъркиня. И това вече за поредна година. Така че те са доста пробалкански. Впрочем с Азербайджан си разменяме доста точки също. 

Израел и Кипър също са си гъсти. Като цяло продължава да има разделение. Норвегия от 2019 спечели телевота с основно западен вот. 

Кипърската певица е гъркиня, гръцката е холандка, израелската е етиопка, македонският е българин, шведският е от Конго... enjoy diversity :D 

преди 2 минути, FikLena каза:

? Е ако и публиката 12. и журита 12.. 24 ли получава?

Дам... сладката Македония ни бяха дали толкова през 2017 :ba: България май никога на никого не е давала 24, защото журитата ни гласуват супер неадекватно. 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Willy каза:

Гледате ли press conference. Умирах от Тикс 🤣🤣🤣

Пуснах :Д 

той е голям образ. И :ba: за перфектния английски! А колко го хейтех допреди седмица :Д 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Blueberry каза:

Къде?

той е голям образ. И :ba: за перфектния английски! А колко го хейтех допреди седмица :Д 

Каналът на Евровизия. 

Засега Norway 2nd half, Israel 1st half.

  • Sad 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Blueberry каза:

Кипърската певица е гъркиня, гръцката е холандка, израелската е етиопка, македонският е българин, шведският е от Конго... enjoy diversity :D 

Дам... сладката Македония ни бяха дали толкова през 2017 :ba: България май никога на никого не е давала 24, защото журитата ни гласуват супер неадекватно. 

Знае ли се кои са в журито ни? 

преди 1 минута, DarkChild каза:

Кипър и Гърция са един народ.

Турция не харесва това.

Вулева коментира.

 

  • Haha 1
  • Wow 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, asylum каза:

Знае ли се кои са в журито ни? 

Турция не харесва това.

Вулева коментира.

 

Тази година до последно ще се пази в тайна кои са в журито.

Жалко, че Израел е в първата половина. Може да открива. Мисля, че и България ще е там.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Blueberry каза:

Тази година до последно ще се пази в тайна кои са в журито.

Жалко, че Израел е в първата половина. Може да открива. Мисля, че и България ще е там.

Забравят първите изпълнения ли?

  • Like 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

От 15.05.2021 г. от 23:32, Willy каза:

sf1
1. Кипър
2. Украйна
3. Раша
4. Малта
5. Литва
6. Хърватия
7. Норвегия
8. Швеция
9. Азер
10. Белгия

11. Палес.. Израел
12. Австралия
13. Словения
14. Норт маке
15. Румъния
16. Ирландия

 

 

9/10

  • Like 1
  • Love 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, asylum каза:

Забравят първите изпълнения ли?

Да, макар че двама от последните победители идват от първата половина - Португалия 2017 и Холандия 2019. Но все пак бяха в края на първата 13-ка, т.е. по-скоро в средата.

Второто място се води “мъртвата зона”, най-често там слагат балади, които накрая са в дъното.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, asylum каза:

Как успя да се цитираш? Връзкар! :D 

Ти си шпионката Мата Хари! 

Мелето ми даде повече права, но не казвайте на Печенко и Фаст! 🤔

  • Haha 1
  • Sad 1
 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, DarkChild каза:

Кипър и Гърция са един народ.

Кипър? Няма такава държава в остров Кипър има 2 държави

Република Южен Кипър

И

Севернокипърската турска република

 

Flag_map_of_Cyprus_and_Turkish_Northern_Cyprus.png

  • Like 3
  • Dislike 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Blueberry каза:

Да, макар че двама от последните победители идват от първата половина - Португалия 2017 и Холандия 2019. Но все пак бяха в края на първата 13-ка, т.е. по-скоро в средата.

Второто място се води “мъртвата зона”, най-често там слагат балади, които накрая са в дъното.

Но ето, и аз днес изпуснах първите изпълнения. Дорде се натуткам и разбера къде се намирам, то стана 10.15 ч. Много бързо ги пускат да пеят. Очаквах да има повече блабла и обяснения първо. 

  • Like 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Позицията не е толкова от значение ако дадената песен изпъква. 

Между другото за да манипулираме вота в много държави едва ли е толкова трудно. В БГ на полуфиналите  се пращат под 10к смс-а. Половината държави са по-малки от БГ. Следователно с бюджет от 200-300к може да спечелим телевота в тях. 

А ако получим и бонус реални зрителски гласове - екстра.

:D 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...