Jump to content



Най-продавани и успешни албуми в историята на фолка


Препоръчани коментари

Нека направим тема за най-успешните албуми в историята на фолка. Всеки да даде, с каквото инфо + скрийнове на това с какво разполага. Може и по спомени, ако помните нещо. Аз ще дам инфото, което помня, може да направим класация на Вечните албуми, както VH1 правят.

От ерата на CD компакт дисковете:

1. Камелия "Златна рибка" ~ 180К - 200К

2. Деси Слава "Ези-тура" ~ 140-150К

3. Глория "12 Диаманта" ~ 120К-140К

2001:

1. Глория "Илюзия" с около 60К

Помня, че през 2002:

1. Азис с албума си ~ 90K

2. Камелия - "Нещо горещо" 65K

3. Деси Слава "Мистерия" 55К

 

После 2003 самата Деси Слава е потвърждавала и предполагам плащала данъци - каза, че "Любовта е само чувство" е продал 100К копия.

През 2003 и Анелия продава 80К поне по мои спомени, ако не и над 100К с дебютния си албум "Погледни ме в очите".

Ивана има няколко силни албума като "100 патрона" с около 80К, Лайв - 45К. След 2003 с Шампанско и сълзи предполагам е пръснала поне 80К с някой албум.

 

От ерата на касетките знам, че през 90-те че редовно са се правили над 100К тираж. Главно албумите на Глория са с по 100К-200К-300К тиражи.

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

В Уикипедия, в страницата на Глория за "Щастието е магия" са посочени 170 К легални касети и над половин милион пиратски касети, но като отидеш на статията, посочена като източник на информацията броят на продадените копия според Панчо е над 100 000.
Според мен няма как да научим реалните цифри, тъй като Пайнера умишлено ги укрива с цел да не плати полагащите се върху тях данъци към държавата. Голямата фирма с мишкарските истории.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 57 минути, Andrew Cunanan. каза:

В Уикипедия, в страницата на Глория за "Щастието е магия" са посочени 170 К легални касети и над половин милион пиратски касети, но като отидеш на статията, посочена като източник на информацията броят на продадените копия според Панчо е над 100 000.
Според мен няма как да научим реалните цифри, тъй като Пайнера умишлено ги укрива с цел да не плати полагащите се върху тях данъци към държавата. Голямата фирма с мишкарските истории.

Легални копия гледаме. Значи имаме източник за "Щастието е магия" 170 000? Напълно нормална цифра за този албум ми звучи.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, VulkoIsTheBest каза:

Легални копия гледаме. Значи имаме източник за "Щастието е магия" 170 000? Напълно нормална цифра за този албум ми звучи.

То е от вестиник Труд, нали е единственият поп - фолк албум който е оглавил държавата и е бил Лили Иванова. Само дето песните й са забравени тотално от него.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, WindWalkerMonk каза:

То е от вестиник Труд, нали е единственият поп - фолк албум който е оглавил държавата и е бил Лили Иванова. Само дето песните й са забравени тотално от него.

Преди години, примерно по вестиниците от 2001-2002, се пишеше, че Дует Спасови от 90-те са продали 300К копия от касетката Сине, сине, ти си ангел мой. Сещаш се за песента. Говореше се, че това е абсолютен прецедент, то е от годините на преход между Комунизма и Демокрацията.

Албумите на Каналето/Куку/Слави Трифонов също имаха над 100К тиражи. Няма да се учудя, ако Румяна също е имала.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, VulkoIsTheBest каза:

Преди години, примерно по вестиниците от 2001-2002, се пишеше, че Дует Спасови от 90-те са продали 300К копия от касетката Сине, сине, ти си ангел мой. Сещаш се за песента. Говореше се, че това е абсолютен прецедент, то е от годините на преход между Комунизма и Демокрацията.

Албумите на Каналето/Куку/Слави Трифонов също имаха над 100К тиражи. Няма да се учудя, ако Румяна също е имала.

Може, аз за този прочетох докато спорим за Глория. За там знам със сигурност, че така е пишело. Иначе за Слави да, той си беше феномен още тогава. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Сега ще ви кажа като дете на собственици на видеотека от втората половина на 90-те, че на Глория първите 2 видеокасети, на дует Спасови "Не мога без теб", на орк. Кристал и Тони Дачева от 1993-1995 два албума и на "Фаворит" първата видеокасета "Ела, ела" бяха най най-търсените музикални видеокасети, най-презаписваните също. Към края на 90-те ги оглеждах и лентите им от въртене бяха станали назъбени. Убеден съм, че и аудио касетите са били абсолютен топ, а пиратските копия са х3 умножени сигурно.

 

Иначе във фолка никакви статистики, никакви архиви - пълна загуба. Една Глория не може да си качи първите видеа... Дали изобщо Фолктон и Пайнер пазят някакви ленти ми е чудно. Ако са от суров носител съм убеден, че и до 4К могат да докарат картината. В днешно време всичко може.Нелина в канала я гледам, че накачила разни рипове и архиви на Планетчо. Всичко на парче се прави, от днес за днес. Какво остава за продажбите и деклариране. Селянинът гледа да скрие от всичко.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Първите албуми на Екстра Нина и Кали, както и третият на Луна са стигнали 150 хил продадени копия официално. Така са споделяли в интервюта преди много години. 

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, omline каза:

Има ли български дом, в който да не е присъствала тази касетка?

https://images.app.goo.gl/Rr6R7LwwtqRFKMFu9

Единствени 3 касетки, които си спомням да сме имали е "Пирин фолк 93" , "Щастието е магия" на Глоринда и няква на Лепа Брена, иначе сборни колкото щеш!

Link to comment
Сподели в други сайтове

Орхан също пръскаше 98-ма, със сигурност "Хиляди слънца" има огромен тираж.

Интересно ми е "Крепост" колко е продал, по спомен беше на второ място за 2003 след дебюта на Анелия.

"Благодаря" май беше на трето за 2007 след Преслава и Анелия тогава? 

"За добро или зло" си мисля, че до голяма степен е повторил успеха на "Щастието е магия", неслучайно Глория изпя половината песни от него на концерта си. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, DenFevgo каза:

Орхан също пръскаше 98-ма, със сигурност "Хиляди слънца" има огромен тираж.

Интересно ми е "Крепост" колко е продал, по спомен беше на второ място за 2003 след дебюта на Анелия.

"Благодаря" май беше на трето за 2007 след Преслава и Анелия тогава? 

"Албумът се продава с рекорден тираж, като само през първата седмица са продадени 16 000 копия."
-Уикипедия

62.jpg
За добро или зло - 600К, разпердушинила е държавата Глори тогава.

Link to comment
Сподели в други сайтове

500-600К за онова време си е уау. А сега е просто недостижимо. Липсва ми понякога тази тръпка с новите албуми. Да го чакаш, да не си чувал песните вътре, да отидеш да си го купиш, пък той свършил... Глория наистина течеше от чешмата. Камелия и Деса също. Слави и той е продал много копия. 

Интересно ми е когато Ивана се появи как беше? Някой има ли инфо по колко е продавала? 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 часа , DenFevgo каза:

Орхан също пръскаше 98-ма, със сигурност "Хиляди слънца" има огромен тираж.

Интересно ми е "Крепост" колко е продал, по спомен беше на второ място за 2003 след дебюта на Анелия.

"Благодаря" май беше на трето за 2007 след Преслава и Анелия тогава? 

"За добро или зло" си мисля, че до голяма степен е повторил успеха на "Щастието е магия", неслучайно Глория изпя половината песни от него на концерта си. 

За Крепост ми се върти 70К по смътен спомен.

За Щастието е магия съм чел, че е най-продавания албум на Глория не толкова заради качеството, а заради причината, че се е купувало на килограм тогава, евтини касетки, а и населението на страната беше 8.5 млн тогава.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Stela каза:

Интересно ми е когато Ивана се появи как беше? Някой има ли инфо по колко е продавала? 

Дебютният - 90K.

Причина: Всяка следваща година общите продажби падаха заради масовото навлизане на Интернет и mp3-ките.

После мисля, че е имала около 50-60К на следващите си успешни студийни албуми. Пускаше ги все в началото на декември, за да обере парсата по Коледа, дъртата Водoлейка. :D

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, VulkoIsTheBest каза:

Дебютният - 90K.

Причина: Всяка следваща година общите продажби падаха заради масовото навлизане на Интернет и mp3-ките.

После мисля, че е имала около 50-60К на следващите си успешни студийни албуми. Пускаше ги все в началото на декември, за да обере парсата по Коледа, дъртата Водoлейка. :D

Дори аз имах "Доза любов" на СД и "Няма спиране" на касетка. То това си е световна практика от доста години - да се пуска албум през Ноември-Декември, последният на Адел е пример за това - продаде над 3 милиона в САЩ за седмица в края на Ноември.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, VulkoIsTheBest каза:

За Крепост ми се върти 70К по смътен спомен.

За Щастието е магия съм чел, че е най-продавания албум на Глория не толкова заради качеството, а заради причината, че се е купувало на килограм тогава, евтини касетки, а и населението на страната беше 8.5 млн тогава.

Вторият най - продаван е Крепост след погледни ме за 2003. Ивана е трета. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

За 2007 си спомням, че Пайнер бяха публикували официална информация тогава кои бяха в топ 5. Не съм сигурен за подредбата:

1. Празник всеки ден 

2. Интрига

3. Благодаря 

4. Райна 2007

5. Сладката страна на нещата

Иначе Райна е била в топ 5 по продажби и за 2008 година с “Както друга никоя”.

Първите и албуми съм убеден, че са се продавали супер много също, но нямам официална информация. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, WindWalkerMonk каза:

Вторият най - продаван е Крепост след погледни ме за 2003. Ивана е трета. 

На 9-тата година от кариерата си мачка като танк. Интересно ми Глори колко е продала общо, защото както виждаме от приложения от мен скан по-горе само с първите си два албума има тираж от над милион и сто хиляди.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, Andrew Cunanan. каза:

На 9-тата година от кариерата си мачка като танк. Интересно ми Глори колко е продала общо, защото както виждаме от приложения от мен скан по-горе само с първите си два албума има тираж от над милион и сто хиляди.

Едва ли има по-продавана от нея в поп-фолка. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, GSA каза:

За 2007 си спомням, че Пайнер бяха публикували официална информация тогава кои бяха в топ 5. Не съм сигурен за подредбата:

1. Празник всеки ден 

2. Интрига

3. Благодаря 

4. Райна 2007

5. Сладката страна на нещата

Иначе Райна е била в топ 5 по продажби и за 2008 година с “Както друга никоя”.

Първите и албуми съм убеден, че са се продавали супер много също, но нямам официална информация. 

Мисля, че Стефимир е казвал за Райна същото относно първите албуми според вътрешни източници. Сякаш 30-40К не е невъзможно да е правила.

Link to comment
Сподели в други сайтове

За 2008 най-продаван от Пайнер е бил “Не съм ангел”. Останалите в топ 5 по продажби бяха:

Блясък в очите

Единствен ти

Както друга никоя

От упор / След 12 

Помагайте, че не си спомням последното място. 

За 2009 най-продаван беше “Пази се от приятелки” - убийствен албум. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, GSA каза:

За 2008 най-продаван от Пайнер е бил “Не съм ангел”. Останалите в топ 5 по продажби бяха:

Блясък в очите

Единствен ти

Както друга никоя

От упор / След 12 

Помагайте, че не си спомням последното място. 

За 2009 най-продаван беше “Пази се от приятелки” - убийствен албум. 

За "Не съм ангел" имаме златен тираж, което значи минимум 10К продадени CD. Тогава касетите май вече бяха сдали багажа.

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, GSA каза:

За 2009 най-продаван беше “Пази се от приятелки” - убийствен албум. 

И тя, типично в свой стил, го за*ба, той изтече целия 3 месеца преди официалната дата за издаване.
Фокса май беше разправял, че Камзи е продала над 60К с Еротика и Проект 13 бил най-продаваният албум за 2010-та.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Включи се в дискусията

Може да отговорите сега и по-късно да се регистрирате. Ако имате профил, впишете се сега за да публикувате с вашия акаунт.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Отговори на темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...