Jump to content



Поп фолк скандали (Май, 2021)


Препоръчани коментари

преди 2 минути, asylum каза:

Бях в странство над година. Беше ми любимият ресторант. Предлагат ли все още нахутената манджа с манго и къри? А нуделите с телешко и кориандър? ❤️ 

Чакай да помисля коя песен би била чудесният фон на късния ми обед там - "Добре дошла, скитнице!"

Предлагат, всичко е по старому и едва ли ще го променят. Кухнята им е един път. Единственият минус е, че не предлагат кебапчета и кюфтета. Бях го писал в книгата за клиенти, надявам се в близките месеци да ги прибавят към менюто си.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 5,8k
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 1 минута, HIStory каза:

Уникален беше албума на Ивана, да, със "Сексът и градът", "Мирише на любов", "Къв си ти, бе" и "Туист кючек" - еманацията на родната душевност. Баш ти ли тръгна да я изтъкваш 🤣

Говорим за чалга ? Музика която винаги се е слушала и по дискотеките от пияни студенти. Какво искаш ? Освен това:
1. без мъже не се живее, чуйте ме жени
2. намери си майстора

И още нещо. Глория много често е казвала, че е несериозно да се правят кавъри, римейкове на пяти песни ? @HIStory ти си съгласен/сна с това така ли ?

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Andrew Cunanan. каза:

Текстовете са изтъркани и банани, това, че не възпява откровени цинизми - въобще не ги прави добри (или слушаеми). 

Понякога е по-добре да направиш откровена простотията, отколкото да не кажеш нищо за пореден път. Безличните песнички не допринасят за жанра в никаква посока - нито нагоре, нито надолу. 

преди 1 минута, adorable каза:

Страхотно интервю. Единствено оправдателният режим относно Бойко Борисов ме дразни ужасно много, както и че едно време се подпираха двамата. Сега ми е интересно какво би казала за него след всички компромати. Като изключим това, много добро интервю.

Няма да си го пусна сега, но не бих я упрекнал. Винаги ме е дразнило лицемерието да си със силните на деня, а ако се сринат или бъдат разкрити за нещо, да кажеш "о, да, голям измамник!", нищо че вчера си си пил ракията с него. Нека да държи подкрепяща позиция докрай. Защо да е невъзможно да има и приятелства между хората? Не само интереси. 

  • Like 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, WindWalkerMonk каза:

Няма да споря за глупости, но ще ти го кажа така: в бизнеса не взимаш най знаещия, нито най адаптивния, а нещо между двете.

Ако предлагаш качество като сватбата на Фигаро, но си го слушаш само ти, значи си провал. Трябва баланс, живота го изисква, връзките го изискват, кариерата. Трябва компромиси със всичко.

Бтв, 2003 Глория имаше повече и по големи вечни хитове от Ивана. Се пак е била най - голямата. Към днешна дата е преекспонирана и досадна. И апропо последните 15 години предлага всичко друго, но не й качество.

Дам, "Кулите", "Утре ще е по-добре", "Любовта настоява", албума "Имам нужда от теб" са супер некачествени, евтини комерси, прав си! 

  • Confused 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, чушка. каза:

Предлагат, всичко е по старому и едва ли ще го променят. Кухнята им е един път. Единственият минус е, че не предлагат кебапчета и кюфтета. Бях го писал в книгата за клиенти, надявам се в близките месеци да ги прибавят към менюто си.

Ще наемат Глория да ги пържи на скара, докато припява последните си "хитове" зад завесата от дим. 

  • Haha 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, HIStory каза:

Уникален беше албума на Ивана, да, със "Сексът и градът", "Мирише на любов", "Къв си ти, бе" и "Туист кючек" - еманацията на родната душевност. Баш ти ли тръгна да я изтъкваш 🤣


Какво да изтъквам... Албумът е хубав. Като във всеки албум има и пълнежи, но е разнообразен. Песни като "Стара история", "Безумна цена", "Отче мой", "Да се излъжем", "Убиец на любов", "От извора". Аз мога и класика да слушам, мога и кючеци. Да не би на Анелия албумите в онзи период да бяха по-хубави - Искам те, Искай ме, Две тела, Чакала, плакала... и едно виене вътре... Голямата попаджийка с кавъра на Крейг Дейвид. Предпочитам Ивана, да. В онези години ме дразнеше заради конкуренцията с Глория. Много настървена беше Ваня за награди, факт. Но не е била чак такова зло, колкото съм си представял. Години по-късно преоткрих някои нейни парчета.

 

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Andrew Cunanan. каза:

Пусни си Носталгия за фон, докато от съседната маса се оригват с дъх на чесън и попръцкват. Ще настъпи неутешим патриотизъм! 

Обожавам чесън! Освен това е афродизиак! Горещо препоръчвам за здраво либидо! 

преди 1 минута, чушка. каза:

Предлагат, всичко е по старому и едва ли ще го променят. Кухнята им е един път. Единственият минус е, че не предлагат кебапчета и кюфтета. Бях го писал в книгата за клиенти, надявам се в близките месеци да ги прибавят към менюто си.

Обичам, когато хубавите неща се съхраняват! Не да ми сменят менюто нон-стоп! Но виж, имам идея за кюфтета и ще им я предложа - може да оформят хапки от кюфтета по японски, набучени на клечка, с някакво сосче. 3 мънички за 19 лева. 

Глория има ли поне една метафора за храна в някоя от песните си? Някой плод не е ли споменат - ябълка на раздора или "ах, ти, свиньо мръсна"? 

  • Thanks 1
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, adorable каза:


Какво да изтъквам... Албумът е хубав. Като във всеки албум има и пълнежи, но е разнообразен. Песни като "Стара история", "Безумна цена", "Отче мой", "Да се излъжем", "Убиец на любов", "От извора". Аз мога и класика да слушам, мога и кючеци. Да не би на Анелия албумите в онзи период да бяха по-хубави - Искам те, Искай ме, Две тела, Чакала, плакала... и едно виене вътре... Голямата попаджийка с кавъра на Крейг Дейвид. Предпочитам Ивана, да. В онези години ме дразнеше заради конкуренцията с Глория. Много настървена беше Ваня за награди, факт. Но не е била чак такова зло, колкото съм си представял. Години по-късно преоткрих някои нейни парчета.

 

+ жестоката Скитам се. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Danger. каза:

“Грешна си” и “Грешници” - песните от тази година с най-много незаслужени гледания.

Но почетното първо място си го държи “Изкушение”. Тази песен както се е запътила, така и ще мине “Проблем”, което за мен е пълен абсурд.

"Грешници" вече на два бала видях за какво кефене става на въпрос. И вчера казах колко добре я приемат. Хит си е. При това, която видях мисля, че гледанията са заслужени. 

  • Like 4
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, asylum каза:

Обожавам чесън! Освен това е афродизиак! Горещо препоръчвам за здраво либидо! 

Обичам, когато хубавите неща се съхраняват! Не да ми сменят менюто нон-стоп! Но виж, имам идея за кюфтета и ще им я предложа - може да оформят хапки от кюфтета по японски, набучени на клечка, с някакво сосче. 3 мънички за 19 лева. 

Глория има ли поне една метафора за храна в някоя от песните си? Някой плод не е ли споменат - ябълка на раздора или "ах, ти, свиньо мръсна"? 

 

  • Haha 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, asylum каза:

Понякога е по-добре да направиш откровена простотията, отколкото да не кажеш нищо за пореден път. Безличните песнички не допринасят за жанра в никаква посока - нито нагоре, нито надолу. 

Няма да си го пусна сега, но не бих я упрекнал. Винаги ме е дразнило лицемерието да си със силните на деня, а ако се сринат или бъдат разкрити за нещо, да кажеш "о, да, голям измамник!", нищо че вчера си си пил ракията с него. Нека да държи подкрепяща позиция докрай. Защо да е невъзможно да има и приятелства между хората? Не само интереси. 

Допукам просто, че са се надушили като хора, харесали са се, обаче на нея не й пука какво е сътворил. Да, прав си, добре е да се държи една позиция... но когато е сгафил, е добре и да се подчертае това - така правят добрите приятели. Не да се отрече от него, а да изкритикува режима му. Не да казва: "Като не ви харесва, станете вие на това място, да ви видим"...

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, WindWalkerMonk каза:

Говорим за чалга ? Музика която винаги се е слушала и по дискотеките от пияни студенти. Какво искаш ? Освен това:
1. без мъже не се живее, чуйте ме жени
2. намери си майстора

И още нещо. Глория много често е казвала, че е несериозно да се правят кавъри, римейкове на пяти песни ? @HIStory ти си съгласен/сна с това така ли ?

Говорим за "чалга" която се слуша и от пияни студенти, но не само. Поне за времето, за което говорим, днес е ясно. Едно 90% от песните, които са емблеми на жанра и се помнят и до днес са именно такива, които не са правени за тоя таргет. 

Относно второто - Глория много неща е казвала и често са празни приказки, живее си в собствен филм. Но е факт, че кавър от 96-та насам няма, посочи друга с изцяло собствено творчество, добро или лошо. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, adorable каза:

Допукам просто, че са се надушили като хора, харесали са се, обаче на нея не й пука какво е сътворил. Да, прав си, добре е да се държи една позиция... но когато е сгафил, е добре и да се подчертае това - така правят добрите приятели. Не да се отрече от него, а да изкритикува режима му. Не да казва: "Като не ви харесва, станете вие на това място, да ви видим"...

Ако съм приятел с някого, публично никога няма да го укоря. Само насаме. Пред другите ще браня докрай. 

 

  • Thanks 2

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, HIStory каза:

Говорим за "чалга" която се слуша и от пияни студенти, но не само. Поне за времето, за което говорим, днес е ясно. Едно 90% от песните, които са емблеми на жанра и се помнят и до днес са именно такива, които не са правени за тоя таргет. 

Относно второто - Глория много неща е казвала и често са празни приказки, живее си в собствен филм. Но е факт, че кавър от 96-та насам няма, посочи друга с изцяло собствено творчество, добро или лошо. 

Теди Александрова, Ваня Великова и Тасним.

  • Haha 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, HIStory каза:

Относно второто - Глория много неща е казвала и често са празни приказки, живее си в собствен филм. Но е факт, че кавър от 96-та насам няма, посочи друга с изцяло собствено творчество, добро или лошо. 

То сега всички правят "авторска" музика, защото е по-евтина. Само богатите певици си позволяват по някой кавър за разкош, чат-пат. А и авторските песни от едно време са все вдъхновени от нещо друго балканско или световно. Глория имаше откровени преработки на албумите на Цеца, докато поне Екстра Нина, Луна, Цветелина, Силвия и Рени не беше ясно дали и откъде крадат. 

  • Thanks 3

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, чушка. каза:

Теди Александрова, Ваня Великова и Тасним.

Теди и Ваня - определено. Ваня има само един кавър. Теда май 0.

Е, на Тасним и двете песни са кавъри, но на нея може ли да се разсърди човек? 

  • Thanks 2
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, HIStory каза:

Но е факт, че кавър от 96-та насам няма, посочи друга с изцяло собствено творчество, добро или лошо. 

Адриана, Джамайката, Румен Борилов. 

  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Вижте, аз няма да принизявам Глория, нито Ивана, нито Анелия. От 2003 предпочитам най - вече Анелия. Не знам защо "Носталгия" е толкова подценява. Аз пак ще го кажа. Един от последните големи концерти в Англия като бях беше в зала. Бяха Глория, Ивана, Преслава, Галин. Аз не исках да ходя, но отидохме с един форумец. Залата беше пълна с таргет 30 плюс. 

На Галин беше много вяло. После Ивана ги събуди. Но на Глория настана бати истерията. Още на първата песен "майко, чуй ме ти" цялата зала изригна на крака. Глория си тръгна с 5 биса и пя 4 песни една след друга на бис. После вече беше Преслава, пя на плейбек и макар хората да й се кефеха я нямаше емоцията. Аз тогава видях, че й Глора става за нещо. Не пя Носталгия, а хората много я чакаха. Накрая те я изпяха (публиката).

Но не те попитах затова @HIstory. Според логиката на Глория е несериозно да правиш римейкове, кавъри и т.н. Едни от най - големите хитове на Андреа Бочели, Селин Дион, Мадона са кавъри и римейкове. Т.е. те са несериозни изпълнители ?

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, HIStory каза:

Освен това, че го играе земна (на което не знам кой би се вързал), много й помогна и визията, българина трудно харесва нещо по-добро от него самия. Докато Глория беше пухкавела хората й се кефеха, нищо, че винаги в била дръпната, просто изглеждаше една от тях. Спадът й почна точно когато се излъска и придоби приличен вид. После пък друга дебелана измести вече втръсналата Ивана. 

Междувременно Лили Иванова си е възприемана за най-голямата независимо от визията, градирала от едната крайност до другата за едни 60 години.

Аз не виждам нищо кой знае колко евтино в това човек да се кефи на приличните песни за кръчма, които предразполагат да се замислиш за живота. По никакъв начин не са по-ниско качество от тези на Глория, просто са различни като стилистика, но таргета на всички е един и същ- масовката от народа.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Току що, SG каза:

Междувременно Лили Иванова си е възприемана за най-голямата независимо от визията, градирала от едната крайност до другата за едни 60 години.

Аз не виждам нищо кой знае колко евтино в това човек да се кефи на приличните песни за кръчма, които предразполагат да се замислиш за живота. Пй-никакъв начин не са по-ниско качество от тези на Глория, просто са различни като стилистика, но таргета на всички е един и същ- масовката от народа.

Аз затова уважавам Исмигюл Тюрбан Наим - хем джаз може да пее, хем е курвяла в клипове, пък и за кръчми е пяла. 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, WindWalkerMonk каза:

Но не те попитах затова @HIstory. Според логиката на Глория е несериозно да правиш римейкове, кавъри и т.н. Едни от най - големите хитове на Андреа Бочели, Селин Дион, Мадона са кавъри и римейкове. Т.е. те са несериозни изпълнители ?

Бе, мани ти! Глория е Шеметното момиче на попфолка и може да говори и прави каквото си ще!

 

  • Haha 2
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, SG каза:

Междувременно Лили Иванова си е възприемана за най-голямата независимо от визията, градирала от едната крайност до другата за едни 60 години.

Аз не виждам нищо кой знае колко евтино в това човек да се кефи на приличните песни за кръчма, които предразполагат да се замислиш за живота. Пй-никакъв начин не са по-ниско качество от тези на Глория, просто са различни като стилистика, но таргета на всички е един и същ- масовката от народа.

Както казах - въпрос на вкус, на мен Ивана винаги ми е миришела на лицемерие, пот и кюфтаци. Ама щом й се кефят хората - ок. То и днес не е много по-различно - оная ломската е пресен пример за предпочитанията на народа - колкото по-евтино и елементарно, толкова по-добре. 

Link to comment
Сподели в други сайтове

Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...