Jump to content



За кого ще гласувате на 4-ти април?


За кого ще гласувате на 4-ти април?  

61 потребители гласуваха

  1. 1. За кого ще гласувате на 4-ти април?

    • 1 ПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“
      0
    • 2 КП „НИЕ, ГРАЖДАНИТЕ“
      0
    • 3 ПП „БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН СЪЮЗ „НОВА ДЕМОКРАЦИЯ“
    • 4 КП „БСП за БЪЛГАРИЯ“
    • 5 ПП „ВЪЗРАЖДАНЕ“
      0
    • 6 ПП „АБВ (Алтернатива за българско възраждане)“
      0
    • 7 ПП „АТАКА“
      0
    • 8 ПП „КОНСЕРВАТИВНО ОБЕДИНЕНИЕ НА ДЕСНИЦАТА“ /ПП „КОД“/
      0
    • 9 ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“
      0
    • 10 ПП „БЪЛГАРСКА ПРОГРЕСИВНА ЛИНИЯ“
      0
    • 11 КП „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“
    • 12 ПП „Възраждане на Отечеството“
      0
    • 13 КП „ДВИЖЕНИЕ ЗАЕДНО ЗА ПРОМЯНА“
      0
    • 14 ПП „БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ – БНО“
      0
    • 15 ПП „НАЦИЯ“
      0
    • 16 ПП „МИР“
      0
    • 17 КП ГРАЖДАНИ ОТ ПРОТЕСТА
      0
    • 18 КП „ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!“
    • 19 ПП „Глас Народен“
      0
    • 20 ПП „Движение на непартийните кандидати“
      0
    • 21 ПП „РЕПУБЛИКАНЦИ ЗА БЪЛГАРИЯ“
    • 22 ПП „ПРАВОТО“
      0
    • 23 ПП „Благоденствие-Обединение-Градивност“
      0
    • 24 КП „ПАТРИОТИЧНА КОАЛИЦИЯ – ВОЛЯ И НФСБ“
      0
    • 25 ПП „Партия на ЗЕЛЕНИТЕ“
      0
    • 26 ПП „ОБЩЕСТВО ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ“
      0
    • 27 ПП „БЪЛГАРСКИ СЪЮЗ ЗА ДИРЕКТНА ДЕМОКРАЦИЯ“
      0
    • 28 КП ГЕРБ – СДС
    • 29 ПП „ИМА ТАКЪВ НАРОД“
    • 30 ПП „ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ“
      0
    • Няма да гласувам
    • Все още не съм решил/а
    • Не подкрепям никого

Анкетата е затворена за нови гласове


Препоръчани коментари

  • Отговори 366
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 4 часа , Lelqtian каза:

Тук ще те поздравя че вече не ползваш очеизбождащото червено, а за другото - то се едно има разлика кое БКП ще е на власт, това на Корни или пак ще си е Тиквун. 

За мен има значение! Борисов не е социалист, а гнусен долен десен нацистки нещастник! Съсипа моя и на много хора с увреждания живот за цели 11 години!

Да, ще гласувам, за БСП и по традиционния начин. Нямам вяра на машинното гласуване, няма гаранция, че и там няма да има измами!

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Kitty каза:

За мен има значение! Борисов не е социалист, а гнусен долен десен нацистки нещастник! Съсипа моя и на много хора с увреждания живот за цели 11 години!

Да, ще гласувам, за БСП и по традиционния начин. Нямам вяра на машинното гласуване, няма гаранция, че и там няма да има измами!

Рече и отсече Куги! Така се прави. 

преди 6 минути, Kitty каза:

Нацистка!

От утре пуска мустак. 

  • Haha 4
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, Kitty каза:

За мен има значение! Борисов не е социалист, а гнусен долен десен нацистки нещастник! Съсипа моя и на много хора с увреждания живот за цели 11 години!

Да, ще гласувам, за БСП и по традиционния начин. Нямам вяра на машинното гласуване, няма гаранция, че и там няма да има измами!

 

  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 11 часа , ice_hot_sm каза:

За последно гласувах преди няколко години. Тогава дадох вота си за "Да, България" на Христо Иванов. Но и оттам нещо взеха да ми противеят. И много ми идват като дупедавци пред Европа и като цяло Запада. (Принципно съм западно настроен, но всичко да е с мярка и на първо място да стои интересът на България). А тия в стремежа си да се харесат на Евро-Атлантика са готови да се поклонят до земята. Меката им позиция относно РСМ съвсем ме отказа от тях. Поствам част от статия на "Свободна Европа" от мин. година, относно въпроса за РСМ и отношението на всички партии,в частност и на "Демократична България". 

Евродепутатът от "Демократична България" Радан Кънев се обяви против блокирането на преговорите на Северна Македония с ЕС още преди това да бъде факт. На 5 ноември той коментира във Фейсбук:

"Свидетели сме на опасна комбинация от дипломатическа дилетантщина, предизборен популизъм и цялостна историческа и политическа безпросветност".

След публикуването на този текст, "Демократична България" изпрати до медиите позиция на своя съпредседател Христо Иванов. Той пише, че не подценява въпроса за миналото, но в позицията на правителството има проблеми, сред които и този:

"Има много голям риск със своята позиция да постигнем затваряне прозореца на възможност за европейска интеграция на РСМ и Балканите в ЕС за непредсказуемо дълго време, с което да дадем огромен исторически бонус на онези сили, които си представят бъдеще, в което посленият юго-анклав оцелява завинаги в орбитите на Белград, Москва и Пекин".

https://www.svobodnaevropa.bg/a/30956605.html

И после да очакваме тия да защитават българския интерес... 

А кое е невярно от казаното?Да сте чули за подобен спор между Германия и Австрия например?Или между Белгия и Франция???Само ние, типично по Балкански, не гледаме към общото си бъдеще, а сме заболи нос в миналото!

Онзи ден стана скандал с български книги, пратени към Северна Македония.Румен Радев, дето уж се явява опозиция на Герб, се изказа, че най-добре било една книга да се чете на езика, на който автора я написал, за да няма измами и фалшификации.Каква простотия само!!Ами ако по същия пример турците решат да пратят на турското малцинство в България книги на турски - как ще реагираме тогава???И то като се има предвид, че в България за добро или лошо турското малцинство наброява стотици хиляди, а не 2-3 хиляди, колкото са определящите се като Българи в Северна Македония!
ВМРО, които нищо не направиха през целия мандат, разлайват кучетата на всеки 4 години преди избори и темата или е Турция или е Македония.

Колкото по-скоро Северна Македония влезе в ЕС, толкова по-добре за нас, защото ние не можем да се месим във вътрешните им работи и полемиката свързана с българското им потекло, но ако са в съюза, ЕС не само може да им се меси, ами и да им налага санкции.

  • Dislike 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, nikitrz каза:

 

Що за глупости?! "Типично по балкански" било... Забили сме били нос в миналото... Ти сериозно ли? По-смотана нация от нашата едва ли има. Наясно ли си колко болезнена тема е това за България? Колко избити и репресирани хора е имало, и продължава да има, от цялата пропаганда на македонизма, подпроекция на Титовска Югославия... Това не е някаква си детска игра - "нá си ти куклите, дай си ми парцалките" и въпросът е решен. Тук става въпрос за подмяна на истината, за кражба на история, език и личности, които са се борили за Македония с идеята за национално обединение с Майка България, и които днес са "помакедончени" в онзи смисъл на отродяването. 

Евала на Гърция! Безкомпромисна е спрямо националните си интереси и история. Последователна е и накрая постигна своето. И може би на фона на безбожната пасивност на България спрямо Македония през всичките тези години, сега да ти се струва, че едва ли не това е нещо там случило се в миналото, което не е от кой знае какво значение. А всъщност е от изключително важно значение, защото и днес македонските българи, чувствайки се такива, са подлагани на дискриминация, на агресия и лайняно отношение. 

И не, ЕС нищо няма да им налага. ЕС дори се съмнявам да са толкова наясно със същинската проблематика и колко ощетена е България. Съюзът има за цел единствено да смекчи влиянието на Русия върху региона. 

Влезне ли РСМ в ЕС без да са се решили проблемите за България, относно българското в Македония, то това ще е краят за темата и би било поредна национална катастрофа. Нещо повече - тогава РСМ ще има защитата на Съюза и ще се чувства недосегаема и ще утвърди още повече наглата си пропаганда. 

Представи си сега например Родопите (или която и да е друга географска област от България) да се отдели в самостоятелна държавна територия. Да се набива яростна пропаганда на местното население там, че те са отделна нация, че са родопчани, не българи, че местните говори там не са български диалект, а родопски език, че освободителят на Родопите полк. Владимир Серафимов е национален родопски герой, а не български такъв. И с подкрепата на съседна държава, както в случая с Македония е Сърбия, да се подпомага цялата тази пропаганда и отродяване... Съотнесени сега в съвремието, не звучи ли наистина като национална трагедия, а? 

И при все сегашното отлагане заради България на започването на преговорите за присъединяването на РСМ към ЕС, пак България е дори доста мека. И това макетата го знаят и ще се възползват от това. С Гърция не им стана номерът, но тук, с нас се надяват да мине леко и меко. Дано все пак България покаже топките, които заяви, че има, с налагането на ветото, и продължи да отстоява интересите си, иначе ебата ни е майката тотално като народ... 

 

 

 

 

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час , nikitrz каза:

А кое е невярно от казаното?Да сте чули за подобен спор между Германия и Австрия например?Или между Белгия и Франция???Само ние, типично по Балкански, не гледаме към общото си бъдеще, а сме заболи нос в миналото!

 

Този въпрос няма как да бъда сравнен с нито една от другите държави от Европа или която да е. Исторически погледнато през 27.11.1919, след края на ПСВ, Стамболийски подписва Ньойския договор и Македония окончателно се разделя от България. Така, през годините и ВСВ, България се включва в нея главно, за да си върне тази част, но безуспешно. Това е изключително болезнен процес за страната ти. 

Анологията с Турция, просто няма как да я коментирам, защото тотално няма логика.

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, asylum каза:

Искам нова Балканска война! 

Министерството на външните работи на Северна Македония изпрати протестна нота до Министерството на външните работи на България

 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

А бе, вие луди ли сте? Все едно слушам Адолф Хитлер! Вие как не схващате, че Македония отдавна сме я загубили? Не с Ньойския договор, а доста по - отдавна? Интересно как в нашите учебници и дума не пишеше да е имало борби на българите срещу турците в региона там. Имам предвид, при завладяването на България от турците. Не пише, защото България тогава е била разединена на Видинско и Търновско царства. За македонския край кой се е загрижил - никой. Местното население е било оставено на произвола. Те това не са го забравили. Оттогава е почнало отделянето. Просто българите за Македония се сещат адски късно - чак след освобождението, съединението и независимостта. След 5 века! Пет века са трябвали на българите да се сетят, че и там има българи. Да, ама македонските българи не са забравили кой ги е изоставил на произвола......... Не Сърбия ви е виновна, не Ньойския договор, ние сами сме си виновни.

Пет века са достатъчно време хората там да решат, че вече не искат да са българи. Че предпочитат да са отделна нация.

А малкото останали българи там чий го дирят, не знам. Като им е тежко, да с идват в България.

Нямам никакво желание да вървим по стъпките на Германия по времето на Адолф Хитлер. Македония си е отделна държава. Да, крадат ни историята и езика, но вече са с отделно самосъзнание. Това е безспорен факт. Те не искат да са със нас. Аншлус не ни трябва, мерси.

То и австрийците, макар че говорят немски, не се чувстват точно германци.

Общата история не е основание да вършим глупости. Каквото било, било. Спрете да ревете за Македония!

  • Haha 1
  • Dislike 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, DarkChild каза:

Нормално е комунистката да говори така. Сигурно има портрет на Георги Димитров у тях.

Не съм комунистка, а социалистка. Правиш ли разлика? И не, нямам портрет на Георги Димитров у нас.

Като толкова те интересува, на стената в стаята ми има само икони и календар на "Кока - Кола"!

Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 2 часа , DarkChild каза:

Най-бедната в ЕС, не в Европа.

Това е така, като Евростат вярва, че в България живеят 7 милиона лол и разделя БВП на тази цифра. Реално едва ли са 6. За най-корумпираната - сме на равно с Румъния според посочения източник. За здравни услуги след нас от ЕС са - Румъния, Ирландия и Унгария и Кипър.

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Като цяло повечето кандидати вече са загубили доверието на народа и с нищо не се различават от Борисов и ГЕРБ. Има доста направо нелепи кандидатури:

Цветан Цветанов, който след скандалите с незаконните СРС-та и този с апартамента трябваше да е осъден, а той дори партия си прави, не знам кой човек с акъла си би гласувал за него. Моля тези, които са отбелязали че ще гласуват за партията му обяснят мотивите си! 

Васил Божков и партията чието име не помня се укрива от закона в Дубай вече повече от година също е сред кандидатите. Вярвам че ако е невинен трябва да го докаже пред съда, а не да се моли за депутатски имунитет.

Изправи се! Мутри вън! изгражда цялата си кампания анти Герб, честно казано дори не разбрах дали изобщо имат някаква друга програма освен да свалят Борисов. Манолова я харесвам, но не мисля, че се събрала с правилните хора. 

Не съм сигурен дали ще успея да гласувам, защото живея в чужбина и най-близката секция е на около 40 километра от мен, а заради корона вируса и католическия Великден, който е в неделя вероятно няма да може да се излиза изобщо. 

Може би бих поткрепил Има такъв народ, защото вярвам в добрите намерения на Трифонов, макар да се съмнявам, че ще се справи бих му дал шанс. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , Kitty каза:

Не съм комунистка, а социалистка. Правиш ли разлика? И не, нямам портрет на Георги Димитров у нас.

Като толкова те интересува, на стената в стаята ми има само икони и календар на "Кока - Кола"!

А на Митко Димитров поне нямаш ли? И язък че те пофалих, ся с извинение, сереш на метеното с тва червено пак. 

  • Haha 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 9 часа , fearless` каза:

Манолова я харесвам, но не мисля, че се събрала с правилните хора. 

Мога ли да попитам защо? Аз лично не съм вярвал, че през 2021-ва година ще има политик, на когото така добре да му стои "Хищна хиена" на Петра. Та ми е интересно с какво, освен с анти ГЕРБовската реторика, може да впечатли някого тази личност.

  • Like 3
  • Haha 2
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, omline каза:

Мога ли да попитам защо? Аз лично не съм вярвал, че през 2021-ва година ще има политик, на когото така добре да му стои "Хищна хиена" на Петра. Та ми е интересно с какво, освен с анти ГЕРБовската реторика, може да впечатли някого тази личност.

ПКПто Маяма направо прави лирическата героиня от Хищна хиена да изглежда като напълно сериозен кандидат, който за наше огромно съжаление не присъства в избирателните листи. 

  • Like 1
  • Love 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

Самото име на партията на Маналова, звучи абсурдно. Представете си тя да спечели като хипотеза и отиде на среща в чужбина и обявят, че е лидер на "Изправи се! Мутри вън", адски нелепо. 

Самата тя обиколи всички партии, стана омбудсман, кандидатира се за кмет на София, сега и за парламентарни избори. Е, няма нужда. Мания за власт, пък без значение на каква позиция ще е, поне така излиза хронологично.

Самият Слави се явява като алтернатива и антиБорисов кабинет, защото той отдавна проектира върху съзнанието на българина, че не го желаие на власт, а преди години като го беше поканил в собственото си предаване, мълчеше като путка и не успя да му зададе никакъв адекватен въпрос!! Човек, на който дори сценаристите му пишат репликите и има едитори в страницата, биз никакъв политически опит, смятате че би могъл да бъде полезен с каквото и да е било? Единствено е добър да прави концерти в Арена Армеец, както и ще направи. Дори преди време му връчиха отново в предаването му диплома за средно образование, защото нямаше? Айде, стига!!!

  • Like 9
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Да... дори името на партийката на манолова е популизъм от най-евтин и долен тип!

 

Гледах няколко стари интервюта на Слави онзи ден, в които обяснява, че няма политически мераци... а сегаоглавява партия. Как може изобщо да се вярва на такава фурнаджийка лопата?

Гледах и живото му включване във Фейсбук... хората, които задаваха въпроси са покъртителни... Да не говорим, че самият Слави е едно лице, което дори не е способно да отговаря точно и конкретно. Н всеки въпрос общи приказки, никаква конкретика и празнодумие.

  • Like 6
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Fast locked this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...