Jump to content



За кого ще гласувате на 4-ти април?


За кого ще гласувате на 4-ти април?  

61 потребители гласуваха

  1. 1. За кого ще гласувате на 4-ти април?

    • 1 ПП „ВМРО – БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ДВИЖЕНИЕ“
      0
    • 2 КП „НИЕ, ГРАЖДАНИТЕ“
      0
    • 3 ПП „БЪЛГАРСКИ НАЦИОНАЛЕН СЪЮЗ „НОВА ДЕМОКРАЦИЯ“
    • 4 КП „БСП за БЪЛГАРИЯ“
    • 5 ПП „ВЪЗРАЖДАНЕ“
      0
    • 6 ПП „АБВ (Алтернатива за българско възраждане)“
      0
    • 7 ПП „АТАКА“
      0
    • 8 ПП „КОНСЕРВАТИВНО ОБЕДИНЕНИЕ НА ДЕСНИЦАТА“ /ПП „КОД“/
      0
    • 9 ПП „ДВИЖЕНИЕ ЗА ПРАВА И СВОБОДИ“
      0
    • 10 ПП „БЪЛГАРСКА ПРОГРЕСИВНА ЛИНИЯ“
      0
    • 11 КП „ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ – ОБЕДИНЕНИЕ“
    • 12 ПП „Възраждане на Отечеството“
      0
    • 13 КП „ДВИЖЕНИЕ ЗАЕДНО ЗА ПРОМЯНА“
      0
    • 14 ПП „БЪЛГАРСКО НАЦИОНАЛНО ОБЕДИНЕНИЕ – БНО“
      0
    • 15 ПП „НАЦИЯ“
      0
    • 16 ПП „МИР“
      0
    • 17 КП ГРАЖДАНИ ОТ ПРОТЕСТА
      0
    • 18 КП „ИЗПРАВИ СЕ! МУТРИ ВЪН!“
    • 19 ПП „Глас Народен“
      0
    • 20 ПП „Движение на непартийните кандидати“
      0
    • 21 ПП „РЕПУБЛИКАНЦИ ЗА БЪЛГАРИЯ“
    • 22 ПП „ПРАВОТО“
      0
    • 23 ПП „Благоденствие-Обединение-Градивност“
      0
    • 24 КП „ПАТРИОТИЧНА КОАЛИЦИЯ – ВОЛЯ И НФСБ“
      0
    • 25 ПП „Партия на ЗЕЛЕНИТЕ“
      0
    • 26 ПП „ОБЩЕСТВО ЗА НОВА БЪЛГАРИЯ“
      0
    • 27 ПП „БЪЛГАРСКИ СЪЮЗ ЗА ДИРЕКТНА ДЕМОКРАЦИЯ“
      0
    • 28 КП ГЕРБ – СДС
    • 29 ПП „ИМА ТАКЪВ НАРОД“
    • 30 ПП „ПРЯКА ДЕМОКРАЦИЯ“
      0
    • Няма да гласувам
    • Все още не съм решил/а
    • Не подкрепям никого

Анкетата е затворена за нови гласове


Препоръчани коментари

преди 2 часа , ice_hot_sm каза:

На първите избори в живота ми, на които имах право да гласувам, след навършване на пълнолетие, бях дал гласа си за Герб. Оттогава досега не виждам да има някаква съществена промяна, а са минали 12 г., години, през които към България потекоха сумати милиарди 💶. Сега, някои веднага биха казали "Ама, Герб построиха магистрали, построиха тва, направиха онова". Да, има все пак нещо налице, но много моля, при все всичката парá, влязла в БГ от ЕС, сега страната ни би трябвало да изглежда къде, къде по-добре и качеството на живот да се е вдигнал повече от това, което е в момента. То оставаше при всичко това съвсем нищо да нямаше, та гаврата съвсем да е пълна... 

И вместо да ми се пънат с мото като "Работа, работа, работа" (шъ каже човек, че са се скъсали от бачкане за доброто на БГ милите гербаджии), пó им приляга следното: "Ремонт на ремонта на ремонта на ремонта на ремонта..." и така до безкрайност... 

Направо избеснявам всеки път като се разбере за нещо подобно. А лошото е, че това не са просто единични случаи, а се е превърнало като нещо съвсем в реда на неща. Пръснати са там някви си млн., а изпълнението хем грозно, хем некачествено, на което му предстоят последващи оправяния. 

И още множество други нередни неща, за които няма смисъл да се хабя да пиша - ясни са на всички. 

Не знам как пак ще им се гласува най-голямото доверие... Ние сме ебати народа. Ние сме нарицателното на "Бий ме, обичам те". 

 

Но не може да се отрече, че за образованото население се отвориха куп възможности - привлякоха се чуждестранни инвеститори в областта на производството, изнесените центрове за различни услуги, включително финансови, ИТ фирмите и т.н. Работа има адски много, но квалифицираните хора са кът. Няма възможности за добра реализация за необразованите или неамбициозни хора. Малкият и средният бизнес също са много зле. Но не виждам примерно какво повече щяха да направят комунягите или някои други - вероятно и това нямаше да е налице. 

  • Like 5
  • Angry 1
  • Dislike 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Отговори 366
  • Създадена
  • Последен отговор

Топ коментиращи в тази тема

преди 55 минути, FikLena каза:

@Lelqtian @asylum

Какво значи "в чужбина съм няма да гласувам" ???

Нали и в чужбина може да се гласува??

 

В случай че не са подали заявление за гласуване извън страната по горепосочените начини, българските граждани, които желаят да гласуват извън страната, в деня на изборите могат да направят това в удобно за тях място и изборна секция извън страната, като попълнят декларация пред СИК по образец.

В моя случай означава че в мойто населено място секция не беше открита, въпреки необходимия брой молби такава да се отвори. Което означава да пътувам извън областта ми или страната, за да стигна до избирателна секция, което не е позволено според актуалните антивирусни мерки. 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, Lelqtian каза:

В моя случай означава че в мойто населено място секция не беше открита, въпреки необходимия брой молби такава да се отвори. Което означава да пътувам извън областта ми или страната, за да стигна до избирателна секция, което не е позволено според актуалните антивирусни мерки. 

Същото. Не ми се бие калдъръма час и половина с нечия кола до столицата. Междуградският транспорт е спрян от декември. Освен това, за мен неделя е работен ден, въпреки че в страната май ще е почивен ден за изповядващите католицидъм. Та дори не знам дали секцията ще работи на Великден в неделя - хъ, хъ. То аз в даскалото до нас в София не гласувах, та тука ли...

  • Like 2
  • Love 1

Гърмеж!

image.jpeg.f4e0b042037ac6e3cf69046d2bdfaa66.jpeg

 

 

Link to comment
Сподели в други сайтове

7 партии и коалиции са с шансове да влязат в 45-тото Народно събрание, сочат данните на „Политико“, които мерят тенденциите в цяла Европа.

 

28 % е подкрепата за ГЕРБ към 23 март, БСП е с 23 процента. Следват „Има такъв народ“ с 13 %, ДПС – 11 %, „Мутри вън“ на Мая Манолова е с 6% подкрепа, а „Демократична България“ – 5 %. Около 4-те процента е ВМРО, която формация все още не е сигурна за влизането си в парламента.

Под бариерата остават коалицията на Веселин Марешки и Валери Симеонов – 3 %, и „Републиканци за България“ и АБВ, които имат по 2 процента обществена подкрепа към 23 март.

Link to comment
Сподели в други сайтове

Абсурдно е млади и умни хора да гласуват за гнусните ГРОБ, БКП и Доган. Вие акъл имате ли, нормални ли сте?

Отговорът е само един. Макар да не са перфектни и да не отговарят принципно на моите политически възгледи - Демократична България.

И въпреки това не очаквам тези избори да имат някакъв развой. Не виждам вариант да се състави правителство. Нови избори наесен.

  • Like 5
  • Love 1
  • Angry 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

 

преди 2 часа , asylum каза:

Но не може да се отрече, че за образованото население се отвориха куп възможности - привлякоха се чуждестранни инвеститори в областта на производството, изнесените центрове за различни услуги, включително финансови, ИТ фирмите и т.н. Работа има адски много, но квалифицираните хора са кът. Няма възможности за добра реализация за необразованите или неамбициозни хора. Малкият и средният бизнес също са много зле. Но не виждам примерно какво повече щяха да направят комунягите или някои други - вероятно и това нямаше да е налице. 

Всичко това са случва не заради ГЕРБ, а въпреки ГЕРБ. Неминуемо когато сме на общия европейски пазар да се отворят тези възможности. Въпросът е че с нормално, немутренско управление темповете на развитие щяха да са в пъти по-големи.

  • Like 4
  • Angry 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Научете се, че всеки има право на мнение и визия. Никой не е длъжен да следва вашата собствена. И нашите ще гласуват за ГЕРБ, аз най - вероятно наистина не знам дали ще намеря време, ако намеря ще подкрепя Христо ако сме сериозни, защото ми е приятел. Но това не означава, че няма да сядам на маса с тях. 

  • Like 2
  • Angry 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Като искате комунисти, поне си подкрепете бсп, вместо тоя палячо, който гради гласове на гърба на Боки, защото е толкова невзрачен, че може да изпъква само плюейки по други, очевидно по_-успешни от него. Това е и любим способ на много българи. А фиклена да не ме тормози с лични съобщения, а да зачитате мнението на всички!

 

аз не вярвах, че ще се появят хора, подкрепящи Слави, но явно чалгата е стопила яко мозъци през годините...

 

https://tribune.bg/bg/mneniq/demokrati-li-zashto-balgarite-nyama-da-glasuvat-za-detsata-na-komunizma-hristo-ivanov-i-ivo-mirchev/

  • Like 1
  • Haha 2
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

По-малоумно е да определяш някой и с какъв акъл е според партията, за която ще гласува. В България има масова тендеция, ако някой не отговаря на твоята визия и поглед над настояще/бъдеще, значи автоматично е идиот. Уважавам всеки един от моите приятели, които ще гласуват за ДБ, за БСП и за всяка друга, защото всеки има право на ИЗБОР.

Работя от няколко години, предимно с ГЕРБ по най-различни проекти, имам приятели, които са част от тази ПП и са изключително амбициозни и интелигентни, работата тече с лекота.

Ходил съм и при кметицата, към нея също съм останал само с добри впечатления. 

Когато съм пътувал из другите градове, също съм оставал изненадан и съм срешал областни управители от ГЕРБ, които помагат на хората в областта и са им признателни.

 

  • Like 3
  • Angry 1
  • Dislike 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, чушка. каза:

По-малоумно е да определяш някой и с какъв акъл е според партията, за която ще гласува. В България има масова тендеция, ако някой не отговаря на твоята визия и поглед над настояще/бъдеще, значи автоматично е идиот. Уважавам всеки един от моите приятели, които ще гласуват за ДБ, за БСП и за всяка друга, защото всеки има право на ИЗБОР.

Работя от няколко години, предимно с ГЕРБ по най-различни проекти, имам приятели, които са част от тази ПП и са изключително амбициозни и интелигентни, работата тече с лекота.

Ходил съм и при кметицата, към нея също съм останал само с добри впечатления. 

Когато съм пътувал из другите градове, също съм оставал изненадан и съм срешал областни управители от ГЕРБ, които помагат на хората в областта и са им признателни.

 

В Герб има кадърни хора, но ги управляват хора като Буци, ПКП и сие. Това е проблемът. И заради катива като Буци и ПКП и адекватните хора в партията го ядат с 200.

  • Like 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Moovit каза:

В Герб има кадърни хора, но ги управляват хора като Буци, ПКП и сие. Това е проблемът. И заради катива като Буци и ПКП и адекватните хора в партията го ядат с 200.

Кой е ПКП, че не ги знам. Буци знам кой е :D 

  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че положението, което България е била преди години с царя, се повтаря. Когато се появи и каза, че ще оправи България за Х дни. Накрая нищо не направи и изчезна, а зимата си почива в неговата резиденция в Боровец..

Та, на хората им е писнало от ГЕРБ и си мислят, че като дойдат "новите", които са си стари, със сменени ПП или са съставили свои, нещо ще се промени..

 

  • Like 3
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, Moovit каза:

В Герб има кадърни хора, но ги управляват хора като Буци, ПКП и сие. Това е проблемът. И заради катива като Буци и ПКП и адекватните хора в партията го ядат с 200.

може и да има ...но когато ДОЙДОХА работех в една дискотека 4та година  а от преди това и в други -- тези които станаха от ГЕРБ  - СА ВСЕ ПРОДАЖИЦИ - ДИЛЪРИ,ИЗМАМНИЦИ,КРАДЦИ  И тн

  • Like 2
  • Confused 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Много съжалявам, че голяма част от попълнилите анкетата няма да гласуват!Това е по-лошо от подкрепянето на която и да е партия.

Честно казано след миналогодишните протести мислех да подкрепя отровното трио, но след като третия от триото беше заменен с продажницата-комунистка Мая Манолова, загубиха гласа ми.Аз съм от хората, които смятат че комунисти и агенти на ДС нямат място не само в политиката, а трябва да бъдат изритани от всякакви държавни постове - като зараза, която шири навред корупция и шуробаджанащина са такива хора.

До сега винаги съм гласувал за ГЕРБ(да ме пита човек защо?!), но от както Бойко започна да се крие като мишка, и се появява точно както едно време Бай Тошо - на организирани само за него хвалебствени събития, където няма медии(за да не го попитат нещо, което не трябва), а се предава само във профила му във фейса го видяхме що за стока е.От държавата не се е крало така от края на 80-те, както се краде в последните  два мандата на ГЕРБ.Всички знаят за задкулисните му договорки с БСП и ДПС, така че нито една от тези 3 партии не трябва да получава подкрепа според мен.

Слави не е алтернатива, защото ще замести мястото на Марешки и ВМРО от предходните избори, където те изиграха ролята на патерица, за да се сформира правителство.Амбициозен е, но амбицията му няма покритие.Бяха си дружки с Бойко, а после изведнъж се отметна.Не му е чиста работата и на него.

Остана Демократична България и честно казано мисля да подкрепя тях, като задължително ще гласувам машинно.

  • Like 2
  • Angry 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Аз лично също не съм анти ГЕРБ, но мисля че 11-те години управление са им предостатъчни и е време да ги видим какво могат в опозиция, когато няма европейски средства, с които да се дуят. Освен това ми се струва, че тези техни победи през годините привлякоха доста случайни и в същото време болни за постове хора в редиците им.

На мен обаче ми е доста интересно защо се смята, че ДБ ще бъдат активно лоби за правата на сексуалните малцинства при положение, че ДСБ на ген. Атанасов е по-скоро консервативна партия.

Реално за мен е изненада, че те не припознават Мая и Хаджигенов, тъй като те имат съвсем открит гей в листата си и то на избираемото 3-то място, а самият Хаджигенов споделя техните въжделения.

  • Like 2
6590227P.jpg
Link to comment
Сподели в други сайтове

Няма партия която да оправи България. Главния проблем на политическите партии е, че са съставени от българи. Ако бяха от швейцарци или японци можеше и да се надявате на нещо. Но те са като мен и вас. А българина е боклук по душа на абсолютно всяко ниво:

1.  чистачката ни краде препарати и изнася минерална вода
2. кондукторите взимат 2 лева подкуп
3. Лекарите и родната милиция се продават за 20 лева, по - малко от елитен бургер
4. Хирурзи и професори масово взимат по 600+
5. Бизнеса си плаща на ТЕЛК, общини и т.н. с дарения + под масата
6. Общините раздават и крадът за техни хора

Няма смисъл да продължавам нагоре нали :)
 

ВИЕ (някои) нарушавате епидемичните мерки, криете данъци, както и вашите семейства и бачкате в сивия сектор. АЗ, както и някои си набавяме някои благинки по задния начин и така

Няма откъде да дойде тази промяна. 

 

  • Like 6
  • Love 1
  • Angry 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, WindWalkerMonk каза:

Няма партия която да оправи България. Главния проблем на политическите партии е, че са съставени от българи. Ако бяха от швейцарци или японци можеше и да се надявате на нещо. Но те са като мен и вас. А българина е боклук по душа на абсолютно всяко ниво:

1.  чистачката ни краде препарати и изнася минерална вода
2. кондукторите взимат 2 лева подкуп
3. Лекарите и родната милиция се продават за 20 лева, по - малко от елитен бургер
4. Хирурзи и професори масово взимат по 600+
5. Бизнеса си плаща на ТЕЛК, общини и т.н. с дарения + под масата
6. Общините раздават и крадът за техни хора

Няма смисъл да продължавам нагоре нали :)
 

ВИЕ (някои) нарушавате епидемичните мерки, криете данъци, както и вашите семейства и бачкате в сивия сектор. АЗ, както и някои си набавяме някои благинки по задния начин и така

Няма откъде да дойде тази промяна. 

 

Съгласен съм.

Просто е в гена на българина там, където работи да краде, да върти схеми или някакви негови си далавери. Имам приятели, които са работили като управители на заведения и въпреки че има подчертавам камери, това не спира обикновеният служител да краде и да му е дълга ръката. :) Категорично не смятам, че някой от народа ще е този, който ще ни оправи, тъй като има нещо като народопсихология и общи черти при всички, това е едно от нещата. Манията за власт, пари, изява и мнението ти да бъде значимо, останалите да се съобразяват с него и тн

Неведнъж съм си мислил и аз, че няма да е лошо да бъдат привличани и други лица от чужбина, на важни позиции, с политически опит, които може би ще са лъч надежда.

Българската политика е достатъчно мръсна и отвратителна, който влезе в нея, няма шанс да не си изцапа ръцете, в превод да КРАДЕ, което е основният мотив на суверена да отстрани ГЕРБ от власт.

  • Like 1
  • Love 3
  • Angry 1
  • Dislike 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

За последно гласувах преди няколко години. Тогава дадох вота си за "Да, България" на Христо Иванов. Но и оттам нещо взеха да ми противеят. И много ми идват като дупедавци пред Европа и като цяло Запада. (Принципно съм западно настроен, но всичко да е с мярка и на първо място да стои интересът на България). А тия в стремежа си да се харесат на Евро-Атлантика са готови да се поклонят до земята. Меката им позиция относно РСМ съвсем ме отказа от тях. Поствам част от статия на "Свободна Европа" от мин. година, относно въпроса за РСМ и отношението на всички партии,в частност и на "Демократична България". 

Евродепутатът от "Демократична България" Радан Кънев се обяви против блокирането на преговорите на Северна Македония с ЕС още преди това да бъде факт. На 5 ноември той коментира във Фейсбук:

"Свидетели сме на опасна комбинация от дипломатическа дилетантщина, предизборен популизъм и цялостна историческа и политическа безпросветност".

След публикуването на този текст, "Демократична България" изпрати до медиите позиция на своя съпредседател Христо Иванов. Той пише, че не подценява въпроса за миналото, но в позицията на правителството има проблеми, сред които и този:

"Има много голям риск със своята позиция да постигнем затваряне прозореца на възможност за европейска интеграция на РСМ и Балканите в ЕС за непредсказуемо дълго време, с което да дадем огромен исторически бонус на онези сили, които си представят бъдеще, в което посленият юго-анклав оцелява завинаги в орбитите на Белград, Москва и Пекин".

https://www.svobodnaevropa.bg/a/30956605.html

И после да очакваме тия да защитават българския интерес... 

  • Like 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

Хора, внимателно си помислете за кого ще гласувате на изборите!!!! Научих, че слънчогледа и олиото ни са изнесени зад граница, а ГЕРБ, знаейки, че народът му е бесен и ще гласува срещу него, са ни подготвили същия мръсен номер като на СДС навремето. Планът е в страната отново да има зърнена криза по времето на БСП, те да бъдат обвинени за нея и свалени, а ГЕРБ + СДС да се появят на бял кон като спасители!
НЕ ИМ ВЯРВАЙТЕ! НЕ СЕ ХВАЩАЙТЕ НА СЪЩИЯ МРЪСЕН НОМЕР! ПРЕДУПРЕДЕТЕ БЛИЗКИТЕ СИ! ТИЯ НЯМА ТАКА ЛЕСНО ДА СЕ ОТКАЖАТ ОТ ВЛАСТТА! ГОТОВИ СА НА АБСОЛЮТНО ВСЯКАКВИ МРЪСНИ НОМЕРА! ДА ИМ ПОПРЕЧИМ!
  • Haha 2
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 4 часа , Kitty каза:
Хора, внимателно си помислете за кого ще гласувате на изборите!!!! Научих, че слънчогледа и олиото ни са изнесени зад граница, а ГЕРБ, знаейки, че народът му е бесен и ще гласува срещу него, са ни подготвили същия мръсен номер като на СДС навремето. Планът е в страната отново да има зърнена криза по времето на БСП, те да бъдат обвинени за нея и свалени, а ГЕРБ + СДС да се появят на бял кон като спасители!
НЕ ИМ ВЯРВАЙТЕ! НЕ СЕ ХВАЩАЙТЕ НА СЪЩИЯ МРЪСЕН НОМЕР! ПРЕДУПРЕДЕТЕ БЛИЗКИТЕ СИ! ТИЯ НЯМА ТАКА ЛЕСНО ДА СЕ ОТКАЖАТ ОТ ВЛАСТТА! ГОТОВИ СА НА АБСОЛЮТНО ВСЯКАКВИ МРЪСНИ НОМЕРА! ДА ИМ ПОПРЕЧИМ!

По-скоро на теб някой трябва да спре достъпа до интернет!

  • Like 2
  • Love 1
  • Angry 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 5 часа , Kitty каза:
Хора, внимателно си помислете за кого ще гласувате на изборите!!!! Научих, че слънчогледа и олиото ни са изнесени зад граница, а ГЕРБ, знаейки, че народът му е бесен и ще гласува срещу него, са ни подготвили същия мръсен номер като на СДС навремето. Планът е в страната отново да има зърнена криза по времето на БСП, те да бъдат обвинени за нея и свалени, а ГЕРБ + СДС да се появят на бял кон като спасители!
НЕ ИМ ВЯРВАЙТЕ! НЕ СЕ ХВАЩАЙТЕ НА СЪЩИЯ МРЪСЕН НОМЕР! ПРЕДУПРЕДЕТЕ БЛИЗКИТЕ СИ! ТИЯ НЯМА ТАКА ЛЕСНО ДА СЕ ОТКАЖАТ ОТ ВЛАСТТА! ГОТОВИ СА НА АБСОЛЮТНО ВСЯКАКВИ МРЪСНИ НОМЕРА! ДА ИМ ПОПРЕЧИМ!

Тук ще те поздравя че вече не ползваш очеизбождащото червено, а за другото - то се едно има разлика кое БКП ще е на власт, това на Корни или пак ще си е Тиквун. 

  • Like 3
  • Angry 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

преди 1 час, FikLena каза:

165338408_1158006694647351_4608205331754

Само тва оставаше, носталгия по управлението на Тиквун ся да почне, както на много хора 45 години все не са им стигнали. Напрао си е притеснително. 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Сподели в други сайтове

  • Fast locked this Тема
Guest
Тази тема е затворена за нови коментари.
  • Последно видели темата   0 Потребители

    • Няма регистрирани потребители, които да гледат страницата в момента.
×
×
  • Create New...